İŞKUR

İŞKUR’da Meslek Öğrenen Gençlere Günlük 100 TL Ödeme Desteği

İŞKUR’da Meslek Öğrenen Gence Günlük 100TL Ödeme! Meslek öğrenen ve bu meslek eğitimini İŞKUR’un düzenlediği eğitimlerde alan gençlere günlük 20TL ve 100TL arasında ödeme yapılmaktadır. İŞKUR’un düzenlediği meslek eğitim programlarına katılarak eğitim alan gençlerimize program süresince günlük olarak belirtilen aralıklar tutarınca ödemeler gerçekleştirilecektir.

Bu şekilde katılım sağlayan gençlerimize katıldıkları eğitim yaklaşık olarak 160 gün olarak sürecektir. İŞKUR’un düzenlediği kursa katılan ve katılım süresi boyunca eğitimlerden faydalanacak olan gençlerimize toplam olarak ödenecek olan meblağ 16 bin TL tutarına ulaşabilmektedir.

İşsiz olan gençlerimizi işe yerleştirmek adına, iş başı eğitim programları düzenleyen İŞKUR düzenlediği eğitim programları ve meslek eğitim kursları ile iş sahibi olma işlemini daha kolaylaştırma hedefindedir. Böylece İŞKUR’un düzenlediği meslek eğitim programlarına katılan gençler hem eğitim almakta, hem de cep harçlıklarını çıkarmaktadırlar.

İşgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu tüm meslek dallarında düzenlenen kurslara katılım sağlayan gençlerimize günlük olarak 20TL ve 100TL arasında ödeme yapılacaktır. Düzenlenen eğitim kursları haftada 6 gün olarak yapılmaktadır ve toplam olarak da 160 güne kadar uzayabilmektedir.

İŞKUR’un düzenlemiş olduğu eğitim kurslarına katılan gençler hem cep harçlıklarını kazanırken hem de İŞKUR tarafından Genel Sağlık primlerinin ödenmesi ile birlikte sağlıktan faydalanabilmektedirler. Eğitim kursuna katılmış olan kursiyerler aylık olarak ortalama 3.200TL ve totalde de 16.000TL’ye varan ödeme alabileceklerdir. Programa katılmış olan kursiyerlerin iş kazası ve meslek hastalığı sigortası ve Genel Sağlık Sigortası primlerini İŞKUR ödemektedir. Düzenlenen kurslara katılanlar istihdamdan faydalanma imkanı tanınmaktadır.

İŞKUR’un Düzenlediği Meslek Eğitim Kurslarına Katılım İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

İŞKUR’un Düzenlediği Meslek Eğitim Kurslarına Katılım İçin Aranan Şartlar Nelerdir? düzenlenen eğitim kurslarına katılım sağlayarak sağlanacak olan istihdamdan faydalanmak isteyen bireylerimizden aranan şartlar aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
  • 15 yaşını tamamlamış olmak,
  • Yetiştirileceği mesleğe yönelik uygun özelliklere sahip olmak,
  • İşverenin aradığı şartları taşımak,
  • İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,
  • Emekli olmamak.

İŞKUR TYP Başvuruları Ne Zaman Başlayacak ?

İşbaşı Eğitim Programından Ayrılmak – İstifa Etmek

İŞKUR İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır, Başvuru Şartları

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu