İŞKUR

2020 İŞKUR Kursiyer Ücretleri (Maaşları) Ne Kadar Oldu ?

İŞKUR kursiyer ücretleri, 2020 yılında gelen zam ile birlikte 44 TL ile 100 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ancak kişinin öğrenci olması, sektörü, cinsiyeti gibi konular, maaşın değişmesine neden olmaktadır. maaşın amacı, kurs süresince kursiyerin en azından yol masraflarını karşılamaktır. Programlar arasında yer alan bilgisayar gibi alanlar, geleceğin mesleği olarak adlandırılan bölümler, İŞKUR maaşlarının en yüksek olduğu bölümler arasında kendini göstermektedir. Ayrıca kursiyerin kadın olması ve çocuğunun olması da maaş miktarını etkileyen unsurlar arasında yerini almaktadır.


İŞKUR 2020 Yılı Kursiyer Ücreti Ne Kadar?

İŞKUR kursiyer maaşları, şu şekilde düzenlenmektedir:

 • İşsizlik ödeneği alan ve bu ödenek ile birlikte kursa devam eden kişilere 44.70 TL ödeme yapılmaktadır.
 • Kişilerin kurs sırasında herhangi bir alanda öğrenci olması halinde yapılacak ödeme 67,05 TL olarak belirlenmiştir.
 • İşsizlik ödeneği olmayan, aynı zamanda öğrenciliği de bulunmayan kişilere 89,40 TL ödenmektedir.
 • Bilgisayar, yazılım gibi geleceğin mesleği olarak anılan alanda kursiyerliğine devam eden kişilere 100 TL ödenmektedir.
 • Özellikle sanayi alanında İŞKUR kurslarından yararlanan kadınların, 2- 5 yaş arasında çocukları varsa, aylık olarak 400 TL maaş verilmesi sağlanmaktadır.

Bahsedilen kursiyer maaşları, zaruri gider kapsamında verilmektedir. Ayrıca kişilerin sağlık sigortası ve iş kazası sigortalarına ait primleri de yatmaktadır. İŞKUR kursları süresince kişiler, sağlık sigortasının yanında meslek hastalıklarına, iş kazalarına ilişkin de güvence altına alınmaktadır.

İŞKUR Kursiyer Maaşı Alma Şartları Nelerdir?

İŞKUR kursları sırasında kursiyer maaşlarından yararlanmanın bazı şartları bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kursiyer, kurs kaydını zamanında yapmış olmalıdır. Kayıt geciktirmeleri için verilen ek süreye kalmış olmamalıdır.
 • Kursiyer, zaruri giderlerini beyan edebilmelidir.
 • Kursiyer, İŞKUR kurslarının ihtiyaç duyduğu tüm şartları sağlar nitelikte olmalıdır.
 • Kursiyerin kurs boyunca aşırı devamsızlığı olmamalıdır. En fazla %10 devamsız hakkı kullanmalıdır.
 • Kursiyerin, kurs süresince kurstan mezun olmasını engelleyecek herhangi bir durum yaşamamış olması gerekmektedir.

İŞKUR Kursiyer Ücretleri Nereye Yatırılır?

İŞKUR kurs ödemelerinin nereden yapılacağı, İŞKUR tarafından belirlenmektedir. Kişiler, belirlenen bankalara, belirlenen tarihlerde gitmelidir. Gidildiğinde bankaya kimlik belgesi gösterilmelidir. Bu kapsamda İŞKUR, her kursiyeri farklı bankaya yönlendirmektedir. Bu sayede bankalarda yoğunluk olması engellenmeye çalışılır. Anlaşmalı bankaların yanı sıra kursiyerler, PTT şubelerinden de paralarını alabilmektedir. Ancak miktarın herhangi bir banka hesabına yönlendirilmesi söz konusu olmaz.

İŞKUR Kursiyer Ücretleri Nereden Sorgulanır?

İŞKUR kursiyer maaşlarını sorgulama işlemlerinin yapılacağı yerler şu şekildedir:

 • İŞKUR resmi binalarından
 • İŞKUR anlaşmalı bankalarından

Bu ikisi dışında e- devlet sisteminden ya da diğer sistemlerden maaşın sorgulanması söz konusu olmaz. Kişinin İŞKUR maaşı alıp almadığı da ancak buralardan sorgulanabilir. Bu şekilde maaşın miktarından alınma durumuna kadar her konuda bilgi sahibi olunabilir. Kişilerin İŞKUR binalarından maaş durumunu öğrenmeleri için yapmaları gereken sadece binaya giderek yetkiliye durumu sormaktır. Ancak bu sorgulama işlemi sırasında kişinin kimlik belgesi mutlaka yanında olmalı, kurslar henüz başlamadıysa, kurslara kabul edildiğine dair belgeyi de yanında bulundurmalıdır.

İŞKUR Kursiyer Ücreti Bankadan Nasıl Sorgulanır?

İŞKUR kursiyer maaşlarını bankalardan sorgulamak için yapılması gereken, bulunulan ilde görev yapan İŞKUR’un anlaşmalı bankalarını öğrenmektir. İstanbul gibi büyük şehirlerde bulunan İŞKUR binaları, İstanbul genelinde hizmet veren Ziraat Bankası, Akbank gibi büyük bankalarla anlaşmalıdır. Ancak küçük şehirlerde bulunan İŞKUR’lar anlaşma durumu daha kısıtlı olabilir. Bu nedenle kişilerin, bağlı bulundukları İŞKUR merkezlerinden öncelikle hangi bankalarla anlaşmalarının bulunduğunu öğrenmeleri gerekmektedir. Bankalardan maaş durumunu öğrenmek için veznelerden işlem alınabilmektedir. kişiler, yapacakları banka işlemleri için sıra alarak vezneden İŞKUR kursiyer ücreti alma durumlarını sorgulayabilmektedir.

Hangi İŞKUR Programlarından Kursiyer Ücreti Alınır?

İŞKUR maaşlı programları şu şekildedir:

 • İŞKUR İşbaşı eğitim kursu
 • İŞKUR mesleki eğitim kursu

Bu ikisi dışında İŞKUR’dan maaş alarak gidilebilecek herhangi bir kurs bulunmamaktadır.

İŞKUR İşbaşı Eğitim Kursu Ne Demektir?

İŞKUR işbaşı eğitim modülleri, işsiz kişilerin, deneyimleri olmayan konularda bilgi sahibi olmasını sağlar. Kayıtlı işsizlerden oluşan kursiyer grubu, iş öğrenmeleri için işin uzmanlarının yanına gönderilir. Yani kurs süresince iş, işin başında öğrenilir. Bu kurs programının en büyük faydası, teoriden çok pratiğe eğilmesidir.Ayrıca kurs sonunda iş bulma olasılığı da yüksek olmaktadır.

İŞKUR İşbaşı Kursuna Nasıl Başvuru Yapılır?

İŞKUR işbaşı kurs programına başvuru İŞKUR il ve ilçe müdürlükleri aracılığıyla yapılmaktadır. Kişilerin bizzat buralara başvurularını gerçekleştirmeleri gerekir. Bu kursun başvurusunda herhangi bir süre kısıtlaması bulunmamaktadır.

İŞKUR İşbaşı Kursuna Başvuru Şartları Nelerdir?

İŞKUR işbaşı kurs programına başvuru şartları şu şekildedir:

 • İşsiz kişinin İŞKUR’da kaydının bulunması gerekmektedir.
 • Kişinin en az 15 yaşında olması gerekmektedir.
 • Kişinin, program süresince yanında çalışacağı işverenin yakını olmaması gerekmektedir.
 • Kişi, emekli ya da emeklilik yaşında olmamalıdır.
 • İŞKUR tarafından verilecek iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinin, kişi tarafından alınması gerekmektedir.

İŞKUR İşbaşı Kursu Ne Kadar Sürer?

İŞKUR işbaşı kurs programı süresi sektörler baz alınarak kararlaştırılır. Bu kapsamda süreler, şu şekilde düzenlenmiştir:

 • Bilişim ve imalat sektörleri için kurs süresi 6 aydır.
 • Muhabirlik kursunun süresi 9 aydır.
 • Tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfında yer alan meslek kurslarının süresi, kişi yeterli hale gelene kadardır.
 • Geleceğin meslekleri olarak planlanan mesleklerde 9 aydır.
 • Diğer küçük sektörlerde 3 aydır.

Meslek kurslarının süresi en az 5, en fazla 8 saat olacak şekilde ayarlanır. Haftada en fazla 45 saat çalışılabilir. Kursiyerler için bahsedilen ücretler, günlük olarak hesaplanmaktadır.

İŞKUR Mesleki Eğitim Kursu Nedir?

İŞKUR mesleki eğitim kursları, kişilerin yeterliliklerini arttırmayı hedefleyen kurslardır. Bu kişiler, işsiz olsalar dahi bir meslekleri olan elemanlardır. Bu nedenle bu kursun alınması, meslekte ilerlemeyi sağlar. Ayrıca kurs, meslek alanında teorik bilgiye de ağırlık verir. İşverenlerin talepleri ile açılan bu kurs, talep edilen nitelikleri taşıyan işsizleri kursiyer olarak kabul eder.

İŞKUR Mesleki Eğitim Kursuna Başvuru Yapma Şartları Nelerdir?

İŞKUR mesleki eğitim kurslarına başvuru yapılabilmesi için kişilerin İŞKUR’da işsizlik kaydının bulunması gerekmektedir. Bu kurslar, işverenlerin nitelikli eleman talebiyle açılır. Bu nedenle işverenin taleplerine uygun kişiler kurslara dahil edilir. Kişilerin İŞKUR tarafından verilen mesleki destekleri alması gerekir. Ayrıca başvuru yapacak kursiyer adaylarının  emeklilik yaşında olmaması gerekir. Adaylar, İŞKUR’dan gelen işleri geri çevirseler de bu kurslardan yararlanabilir. Başvuru işlemleri https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=1 adresinden yapılabilir. İşlemler sırasında doldurulan formların yanlışsız ve eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir.

İŞKUR Mesleki Eğitim Kursunun Kursiyer Ücretleri Ne Kadardır?

İŞKUR tarafından belirlenen mesleki eğitim kursiyerleri ücreti, günlük 30 ile 50 TL arasında değişiklik göstermektedir. Sanayi sektöründe görev alacak kadınların, 2- 5 yaş arasında çocuklarının olması durumunda, aylık 400 TL ek ödenek alma hakları bulunmaktadır. İŞKUR kursiyer ücretlerinin yanı sıra, mesleki eğitimlerin tamamında kişilerin sigortaları yapılır. İş kazaları ile meslek hastalıklarına karşı kişilerin korunması sağlanır.

İŞKUR – Yeni İstihdam ve Sigorta Teşvikleri

İşbaşı Eğitim Programı Nedir ve Nasıl Başvurulur?

İşbaşı Eğitim Programından Ayrılmak – İstifa Etmek

İlgili Makaleler

152 Yorum

 1. işkur işbaşı eğitim programı çizelgesi yani imzaladığımız çizelgeyı işkura zamanında teslım edemıyoruz çunku korana virüs yuzu nden tum sefeler ıptal oldu araç yok bunun bı çözum yolu varmı ayın kaçına kadar teslım etme suresi var bide

 2. Merhaba ben 05.03.2020 tarihinde iep programından çalışmaya başladım bu sürede öğrenciydim fakat işe başladıktan 10 gün sonra öğrenci kaydımı sildirdim İŞKUR birimine bununla ilgili bilgi vermem gereklimi. Üniversitem tastikname vesaire hiçbir evrak vermedi . Bu konuda ne yapabilirim

  1. Merhaba,

   Üniversiteden aktif öğrenci olmadığınıza dair belgeyi işkura bildirmeniz gerekmektedir.

 3. Merhaba,
  Işbaşı eğitim kursu programım martın 1 başladı.
  Özel sektörde ingilizce öğretmeni olarak çalışıyorum.
  Ama corona virüsünden dolayı 16 mart okullar kapandı.
  Maaşı alamaya devam eder miyim?

  1. Merhaba,

   İşkur iep kapsamında çalışılan günlerin ödemesi yapılmaktadır. Bu nedenle çalışamadığınız günlerin ödemesi yapılmaz.

 4. Mrb 10.02.2020 De işkurdan işe başladım öğrenci olarak 15.03.2020 de maaşimı almaya gittiğimde sadece 1205 TL aldım neden bu kadar az yardımcı olur musunuz

  1. Merhaba,

   şubat ayı için 20 günlük ödeme yapılmış. Bu nedenle düşük gözüküyor. Mart ayının ödeneğini tam alacaksınız

  2. Merhaba bende iskur egitimine basladim ILK maasi ayin 10unda almistim daha ERKEN alma durumum yokki ayrica virus nedeni ile ise ara VERDIM calistigim gunleri yatirirlarmi?

 5. Merhabalar bir tekstil atölyesinde ise basladik ve öğrencilik durumum silik durumda aktiv bir öğrenci değilim bana maaş olarak 1200 yada 1400 lira arası bir maaş söylediler ama sizin verdiğiniz rakamlar bunların üstünde bunun hakkinda bir bilgi alabilirmiyim

 6. Merhabalar.
  Öğrenci olarak A101 e başladım. Bana öğrenci olarak günlük 67.05 TL işkur üzerinden ödeneceğini söylediler. Ustunu de asgari ücrete denk gelicek şekilde A101 tamamlicak dediler ama sözünde durmadılar. Doğru düzgün ne mola yapabiliyoruz ne saatimizde cikabiliyoruz. Ne yapmamız lazım.

  1. Merhaba,

   A 101 in üzerine ücret ödeme gibi bir yükümlülüğü yok. ancak normal çalışma saatlerine uygun çalıştırmaları gerekir. İş kura çalışma saatlaerinin uyumsuzluğu nedeni ile işten ayrılacağınızı bildirerek bu işyeri ile sözleşmenizi sonlandırabiirsiniz.

  1. Merhaba,

   İş kur kursiyerlere çalıştığı gü kadar ödeme yapmaktadır. Güncel bir bilgi gelmedi. Geldiğinde paylaşacağız.

 7. merhaba ben işkurdan işbaşı eğitim programıyla çalışmaktayım.açık öğretim den öğrenciliğim pasife düştü bu ay .şimdi tam maaş alabilir miyim ? yardımcı olursanız sevinirim

  1. Merhaba,

   Bu durumu açık öğretim kurumundan alacağınız belge ile İş kur müdürlüğünüze bildirirseniz maaş durumunuz değişir.

  2. merhaba 10.03.2020 tarihinde iep kabul edildim ve calismaya basladim yalniz suan virüsten dolayi ücretsiz 14 gunluk izne gonderiliyoruz acaba bu durum da maas almaya devam edebilecek miyim ve maasimi nereden alabilirim ?

  3. Merhaba,

   İş kur kursiyerlere çalıştığı gü kadar ödeme yapmaktadır. Güncel bir bilgi gelmedi. Geldiğinde paylaşacağız.

 8. Merhabalar işkur kurs programında işe başladım işkur ağı ücretini karşılıyor mu onu öğrenmek için mesaj atıyorum eşim calismiyor 2 yaşında bir cocugum var ne kadar ağı alabilirim ve bu ödemeyi iş yerimi yoksa işkur mu veriyor acaba

  1. Merhaba,

   İşkur iş başı eğtimi kapsamındaki çalışmalarında gelir vergisi doğmadığı için agi de olmaz.

 9. Bakan Selçuk: “Bakanlığımız Tarafından Açılış İzni Verilen Özel Kreş, Gündüz Bakımevleri ile Özel Çocuk Kulüpleri 16 Mart’tan İtibaren Bir Sonraki Açıklamamıza Kadar Tatil Edilmiştir”
  İŞkur aracılığı ile çalıştığım kreş 16 mart itibari ile tatil. Tatil süresinde İşkur Tatil günleri için ödeme yapar mı?

  1. Merhaba,

   İşkur TYP li çalışanlar bu sürelerde ücretsiz izinli sayılabilir İşkur bölge müdürlüğüneden bilgi almanızda fayda var.

 10. İyi akşamlar ya ben bu hafta iş kura kursiyer olara işe başladım ben 1 yıldır açık öğretime kayıt olmuyorum okul durumumda silik yazıyor ben bu durumda kayıt olmadım diye öğrenciye uygulanan maaştan mı yararlanacam yoksa normal kursiyer maaşından mı kafam karıştı gerçekten

  1. Merhaba,

   Öğrenci olmayan normal kursiyer ücretine göre ödeme yapılacaktır.

 11. Merhabalar, örgün öğretimimi bitireli 2 yıl oldu. Açık öğretimde ki okulum da 1 yıldır pasif durumda işbaşı eğitim programına dahil olmam halinde öğrenci olarak mı değerlendirmeye alınırım acaba ?

  1. Merhaba,

   okulu yenilemediğiniz için öğrencilik durumunuz yok. bu nedenle öğrenci olarak değerlendirilmezsiniz.

  1. Merhaba,

   İşsizlik ödeneği olmayan, aynı zamanda öğrenciliği de bulunmayan kişilere 2020 yılı için 89,40 TL ödenmektedir. Gittiğiniz güne çarparak bulabilirsiniz. Bizim hesaplamamıza göre 16 günlük bir ödeme yapılmış

 12. Merhabalar ben tekstilde işe başladım 8:30 akşam 19:00 da paydos yapıyoruz fakat gün içi 7,5 saat çalışma saati işkur kursiyerinin diye bi şart okudun bunun için beni bilgilendirirmisiniz

  1. Merhaba,

   Haftada 45 saat olarak düşünmelisiniz buna dinlenme saatleri düşülmüş olmalıdır. Cumartesi iş yok ise çalışma saatleri normal.

  1. Merhaba Özlem Hanım,

   Maalesef çalışmayan annelere evde bakımda bir destek yok.

  1. Merhaba,

   Eğer belirli süreli işbaşı eğitim proğramı ile işe başlamayıp sadece İş kur vasıtası ile normal bir işe başladıysanız yatan primler emekliliğiniz için geçerli olacaktır.

 13. Ben işkurdan kursiyer olarak bi fabrikada çalıştım işten çikali iki ay oldu şimdi okullar için typ başvurusu yapabilir miyim bazıları üç ay geçmesi gerektiğini söylüyor kimileride kurum farklı olursa başvuru yapabilirsin diyor bana bi bilgi verebilirmisimiz

 14. Is kurlu olarak 1 ay önce ise başladım 2014 mayıs doğumlu oğlum var ödenekten faydalanabiliyormuyum ayrıca mesai ücreti nedir yardımcı olurmusunuz

 15. Merhaba işkur üzerinden çalışıyorum işkur resmi tatillerde çalıştırmıyor peki ücretini de odemiyormu cevaplarsanız sevinirim

 16. Merhaba ben yanlış kursu seçtim kaydı nasıl iptal ettirebilirim? Başka bir kursa başvuru yapmak istiyorum. Daha işkurdan onaylatmadım sadece ön kayıt yaptım.

 17. iş kur kursiyeri olarak 2 aydır haftada 48 saat olacak şekilde çalışıyorum en fazla 45 saat diye olması gerekiyor diye biliyorum ne yapmalıyım

 18. Merhaba bir tekstil firmasında iş başı eğitim programına katılmayı düşünüyorum. Ama eğitim süresinde sigortanın yatırılmadığını duydum bunun için teredüteyim lütfen bilgilendirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

 19. Merhaba şirketindeki IEP personelime fark ödemesi yapıyorum yaklaşık 40 tane iskurlu personelim var aylık 5 bin lira civarı ödeme yapıyorum bunu nasil gider gösterebilirim yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.

 20. İskur maaşı hangi tarihte yatıyor bide ben 7 8 günlük calismisligim var işten çıktım ne kadar para alabilirim

  1. Merhaba ben işkur programıyla 23 temmuzda işe başladım 10 ağustosta maaşım yatmış bayram dolayısıyla çekemedim ne kadar ücret yatmıştır?

 21. merhaba, ben açık öğretim okuyorum günlük 58 tl alacağını söylediler. Dondurursam normal maaş alabilir miyim ????

  1. merhaba bende aöf ögrencisiyim ve şuan kaydım pasif durumda olmasına rağmen ben öğrenci ödeneği alıyorum. Bana normal değerlendirilebilmem için kaydımı tamamen sildirmem gerektiği söylendi buda verdiğiniz tüm derslerin senelerin çöpe gitmesi demek. cok saçma bir durum öğrenci indirimlerinden faydalanmayıp öğrenci muamelesi görmek…..

  2. Meraba. İşkurdan Bi işyerıne işe başladım. 17.05.2019 başlama tarihim. Acaba maaş ne zaman yatıyo? Ögrenebılırmıyim

 22. merhabalar, 657 sayılı kanuna tabi olarak çalışmaktayım. Eşim iş kur’un düzenlediği Aşçı Yardımcılığı kursuna katıldı.Bu arada ben aile Durum Bildiriminde bulunmak zorunda mıyım?Kurs daki hocalar gerek yok demişler. İleride tarafıma ceza yansımaması için Bu konuda kesin bilgiyi alabilir miyim. teşekkürler

 23. İŞ BAŞI EĞİTİM PROGRAMI İLE İŞE BAŞLADIM 2 ŞUBATTA MAAŞIMIN HALKBANK YATTIĞINI NASIL ANLAYABİLİRİM MESAJ GELİYOR MU

 24. Merhabalar hem yüksek lisans yapmaktayım hem de işkur aracılığıyla işte çalışmaktayım.Yüksek lisans derslerinin olduğu günler için ücret kesintisi olur mu yoksa tam maaş mı alırım ?

 25. Merhaba ben işkur işbaşı eğitim kurumunda çalışmaya başladım eşim bir kamu kurumunda çalışıyor. Eş yardımından yararlanmaya devam edebilirmi

 26. Kursiyer süresi boyunca 3 ay çalıştım fakat bu 3 ay içinde hastalandığım için 6 gün rapor aldım. Raporlu olduğum günlerin parası yatmadı. Sebebi nedir?

 27. Kursa başvuru yaptığım evrağın arkasında farklı tutar yazıyor istihtam garantisiz 30tl gibi annelere 400tl dende bahsetmemiş doğrumu?

 28. Ben 5 aydır iskurda calisiyorum yukarda günlük 58 yazı bu ay bankaya 1280 tl yatması gerekirken 1010 tl yattı bu konuda bilgisi olan varmi

 29. Merhaba typ kapsamında 21 ocak 2019 da işe başladım. Şubat ayında çalışılan gün sayısınca maaş ödemesi yapılacağını söylediler. Hala bi ödeme yapılmadı. TYP maaşları normalde ayın kaçında ödeniyor acaba? Düzenli olarak net maaş günü yok mu yani?

 30. Ben işkur aracılığıyla 6aylık süreçle bir hafta önce bir tekstilde işe girdim. İlk işim ilk çalışmam. Öğrenci değilim.bu işi ilk defa öğreniyorum. Adım kursiyer olarakmı geçiyor. Bende faydalanabiliyormuyum

  1. İş bulamayan işsizden de para alınıyormu ? Alınıyorsa çok süper bir sistem kurmuşlar BRAVO !!!!

  2. Merhaba,

   İşsizden para alınmıyor. İşbaşı eğitim proğramı kapsamında iş yerlerine gönderilerek iş kur tarafından maaş alınıyor.

 31. 2013 doğumlu çocuğum var. Kurs döneminde (2018) cocuk parası ile birlikte günlük 70 lira ucret aldım. İş başı eğitim programına başladım. Günlük ücret 80 liradan hesaplandı. Bu ücrete çocuk bakim parası dahil mi? Bilişim sektöründe çalışıyorum.

  1. Arkdsm bnde evhanimiyim bu işkura basvurblrmyim ac.meslekedinmek icin bişart vrmi burda ac.

 32. asgari ucrete bağlı olarak iş başı eğitim ücreti de artar mi asgari ücret artar ise iş başı eğitim maaşı da artar mı?

  1. Merhaba,

   Asgari ücretin artış oranına göre işbaşı eğitim ücretleri de artış gösterdi.

   Buna göre ;

   Öğrenciler için günlük 58,27 TL
   İşsizlik maaşı almakta olanlar için günlük 38,85 TL
   Öğrenci olmayan ve aynı zamanda işsizlik maaşı almayanlar için de günlük 77,70 TL olarak belirlenmiştir.

 33. merhaba, işkur ücretlerine zam gelmesine rağmen megip kurslarına neden hala zam yapilmadi lütfen sesimizi duyurun.

 34. Merhaba, ben işkura bağlı çocuk bakım elemanı kursuna kayıt yaptırdım haftaici her gün 8 saat dersimiz olacak ,ücret alicagimiz söylendi, açıköğretimde öğrenciyim günlük ne kadar ücret alabilirim

 35. Ayın 25şinde eğitimci kursiyer olarak işe başladım ilk aylığımı aldım geçen hafta iş yeri bu parayı maaşından düşücez dedi bu hakkı sizce yoksa yasalmı kesmesi

 36. Merhabalar ,

  Müşteri Hizmetleri Görevlisi/Asistanı kursiyeri İSTİHDAM GARANTİLİ kursuna kabul edildim ücreti nedir acaba günlük,aylık

 37. 16ocak 2019da iskurun kursuna basladim basladigimizda kurs ucretleri belli degildi 2019 da gunluk ucretler ne kadar oldu ogrenebilir miyim

 38. Merhaba işkur kapsamında çağrı merkezinde çalışıyorum ilk basta bize verilecek ucret 45 tl olarak açıklandı sonra 35 tl olduğu soylendi bilgi verebilir misiniz?

 39. İşkur kursiyerlerin sağlıktan yararlandığı bilinmektedir. Çalışılan günleri primden sayılır mı… Başka ne tür hakları vardır? SGK kesintileri nelerdir?
  Teşekkür ederim.

 40. megip projesiyle 6 ay surecek ön muhasebe kursuna başladım.Günlük 61.65 tl olan zaruri harçlıklarda bir artış olacak mıdır? Teşekürler…

  1. Merhaba,

   Henüz bir artış yok. Ancak 2019 asgari ücrete göre artış olacak. Açıklamalara göre 75 tl olması gündemde.

 41. İş kur 2019 yılı itibariyle öğrenci ye ödenen ücreti normal ücret alanla aynı olarak mı yaptı bi bilginiz var mı

 42. Mrb 21 kasımda kursa başladık kasım ayının sonunda 8 günlük ücretimizi aldık 200 tl günlük 25 tl olarak aldık bizim kursumuz yöresel ev yemekleri olarak egitim alıyoruz internetteki açıklamanızda geleneksel kurslara günlük 35 tl ödeneceği yazıyor bizimki neden 25 tl ? Bide aralık ayının maaşını almadık ocak 15 de yatacak denmişti yatmadı neden? Kursun toplami asgarî ücrete tekabül ediyorsa biz yeni asgarî ücrete göre mi ücret alıcaz eski 2018 yılına göre mi kurs başlama tarih 21 kasım 2018 bitiş tarihi 6 Mart 2019…cevaplarsanız tşk ederim…

 43. Merhaba işkur la özel bir hastanede işe başladım 10 sene önce dondurulmuş açıkögretim üniversitesi kaydım var yine de öğrenci sayılıyormuyum , 2013 ekim doğumlu kızım var anaokuluna gidiyor bunun için 400 tllik destekten faydalanabiliyormuyum ve ben sabah 8 akşam 6 çalışıyorum ekstra ücret öderlermi nasıl bir yol izlemem gerekir?

 44. Merhaba özel bir iş yerinden iş kur lu olarak çalışıyorum bizi zorla mesaiye bırakıyorlar ne yapmalıyiz

 45. MERHABA,
  ASGARİ ÜCRET ARTIŞINI OCAK AYINDAKİ İŞKUR KURİYER MAAŞIMIZDA GÖREBİLCEK MİYİZ? GÜNLÜK ÜCRETLER NE KADAR OLDU?

 46. Merhaba bugün iş başvurusu yaptım ıskur kursu üzerinden alalım sizi dediler günlük ücret 61 tl veriyorlar bu durumda şu anki askeri ücretin çok altında kalıyor maaşlar askeri ücret üzerinden mi yatacak daha düşük olabiliyor mu?

 47. Merhaba iskura bağlı kursiyerim biyerde çalışıyorum maaş ayın 3 oldu hala yatirilmadi nasıl öğrenebilirim

  1. 02.04.2019 tarihinde ise başladım ama hala maasimi alamadım neden böyle geç yatırıliyor acba

 48. Merhaba,

  geleceğin meslekleri kapsamında iep`ye 3 Aralık 2018 tarihinde dahil oldum. Asgari ücrete yapılan %26 oranında zam işkur iep’yi de etkileyecek mi ? Etkilerse hemen 2019 Ocak ayında uygulamaya koyulacak mı? Ayrıca Ocak ayında maaşlar hangi gün yatar ? Son olarak, hakedişler işkur tarafından bankaya isme mi yoksa ilgili bankada hali hazırda bulunan hesaba mı yatırılacak ?

  Saygılarımla.

 49. İşkur iep üzerinden işe başladım ilk maaşımı da aldım ama kreş desteği alamadım dört yaşında bir oğlum var neden alamıyorum ve yeni ücret ne kadar oldu bilgi verirseniz sevinirim

 50. Merhaba işkur işbaşı eğitim programına katıldım kurs süresi 6 ay. 2 kere aynı ay içinde farklı günlerde raporlu aldım 3 günde hasta olduğum için gidemedim. Kurs hakkım fesh olurmu ? 6 aylık kurs sürecinde kaç gün devamsızlık hakkım var bilgi verirseniz sevinirim.

 51. Merhaba ben 2018 şubat ayında iskur üzerinden işe başladım başlarken 2 aylık sözleşme imzalamıştık 1 ay dolunca sağlık problemlerimden dolayı ayrildim ocak ayında tekrar iskur üzerinden işe baslayacm bi sıkıntı olurmu

  1. merhaba, ben açık öğretim okuyorum günlük 58 tl alacağını söylediler. Dondurursam normal maaş alabilir miyim ???? Bana dondurursam normal maaş alamacigmi söylediler sildirmem gerekiyormuş açık liseyi bilgi verir misiniz?

 52. asgari ucrete bağlı olarak iş başı eğitim ücreti de artar mi asgari ücret artar ise iş başı eğitim maaşı da artar mı?

  1. Merhaba,

   2019 yılında yeniden değerleme veya asgari ücret artışına oranlı şekilde artış olacaktır. açıklandığında 2019 yılı için uygulanacak ücreti sitemizden yayınlayacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

  2. Merhaba ıskur işbaşı eğitim programıyla bi yerde çalışıyorum acaba yılbaşı resmi tatil olabilir mi devlete bağlı olduğum için

  3. Merhaba,

   İşbaşı eğitim proğramında da çalışsanız çalıştığınız kurum şartları geçerlidir. Ancak 1 Ocak resmi tatildir. Çalışırsanız mesai alırsınız. Çalışmak istemezseniz zorla mesai yaptırma hakları yoktur.

  4. Merhaba yeni ocak ayı itibariyle işkur günlük öğrenci ücreti ne kadar oldu

 53. Merhaba ben 2 gün çalıştım
  işbaşı eğitim programı kapsamında güvenlik olarak
  üzerinden 1 ay geçti
  hala 2 günlük para yatmadı
  bu durumu nereye bildirmeliyim?

 54. Iskur evrahimi eksik yapmışım öğrenci değilim işsizlik maasi almıyorum her ikiside değilim doldurmaadim bir sorun olurmu odemede ben her ikiside değilim almiyirum normal kursiyer olarak başladım asgari ucret olarak hesapmlanirmi

  1. Merhaba,

   Hesaplamaların normal olarak yapılır. Sıkıntılı bir durum olursa İşkur size dönüş yapacaktır.

 55. 1 Kasım’da iş başı eğitim programıyla çalışmaya başladım. Halkbanka hesap açmaya gittiğimde işkur bilgisi gelmediğini söylediler. Acaba ilk maaşı alma süreci nasıl oluyor hesap açmam için ne yapmam gerekiyor? Yoksa hesap açmıyorum maaşın yattığına dair bilgi geliyor ancak öyle mi gidip açabiliyorum.

 56. İş kur çalışanlarının maaşları banka yoluyla mı yoksa elden mi veriliyor bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

 57. Merhaba 2 Ekım 2018 tarıhinde cagrı merkezınde ıskur ıle ıse basladım kurs a kasım ayındayız daha hesap bıle acılmadı ılk maas ne zaman yatar acaba ? Ve şunu sormak ıstıyorum ılk basta 15 gunluk egıtım surecı var dedıler bu egıtım zaarfında kı maası 15 gunluk maası 3 aylık kurs bıtımınde verecekler gıbı duydum dogru mudur ?

 58. İyi akşamlar ben iş başı eğitim programını kazandım ama daha önce sigortam ve işsizlik maaşı almadım acaba benim maaşım be kadar olur

 59. Merhaba. Ben eczacı kalfası olarak , 3 aylık işbaşı eğitim programını tamamladım. Benim merak ettiğim bu 3 aylık süreç sonunda biz kursiyerlere herhangi bir belge veriliyor mu?

 60. 1 ekimde Typ ile milli eğitim e bağlı temizlik görevlisi olarak çalışıyorum.maaşımı ne zaman alırım.

 61. Merhaba bu ay yatacak olan maaşlar yatmadı hala bankada bana çok uzak sürekli git gel yapamıyorum taksiye ihtiyaç duyuyorum pazartesi tekrar bakacağım borç harç aldı başını gidiyor:) zaten çok az bir miktara çok daha fazla çalışıyoruz işkur olduğumuz için inşallah pazartesi yatmış olur .. Umut varmı 🙂 diye sorayım deidm

 62. merhaba

  17 yaşında olan bir erkek için Yetim maaşı alan birisi İEP olarak işe girerse Yetim maaşı kesilir mi?
  sigortalı olduğunda kesiliyor İEP tede kesiliyor mu?

  Teşekkürler

 63. MesaimiZ ön saat günlük haftada altigun çalışıyoruz 60 saat çalışıyoruz ucgun de mesaiye kaldık aldığımız ücret 1380 tl kimi 1450 lira aldı maasimiz ne kadar sikayetimizi kime bildiregiz

  1. Merhaba,

   Ekim ayının 20-25 i arasında yatacağını düşünüyoruz.

 64. Yattığında bildirim verilirmi tarafımızıa yoksa bankaya gidip öğrenmemizmi gerekir 15 inde en geç yatabileceği söylendi bizlere

 65. Merhaba eşim şuan kurumsal bi markette işe başladı 3 ay boyunca maaşı İŞKUR tarafından ödenecekmiş 3 yasında bi kızım var kreş yardımı için ne yapılması gerekiyor

 66. Ben İşkur İEP ile reyon görevlisi olarak 20.09.2018 işe başladım. Fakat iş bana çok ağır geldi ve belim ağrımaya başladı istifa etmeyi düşünüyorum acaba çalıştığım günlerin parasını alabilirmiyim istifa ettiğim zaman örneğin 1 hafta çalıştım ve istifa ettim çalıştığım sürenin parasını alabilirmiyim???

  1. merhaba bende 17 gün çalştım ama hiç izin kullanmadım ücretini tamamen alabiliyormuyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı