• 2019 İŞKUR Kursiyer Ücretleri (Maaşları) Ne Kadar Oldu ?

  İŞKUR kursiyer ücretleri maaşı oldukça farklı tutarlarda belirlenen ve bu tutarların kurs ve kursiyer durumların her biri için değişik şekillerde hesaplanan bir ödenek olduğundan bahsedilebilir. Bu değişken yapıdaki ödeneklerin her birinin bu yıl tekrar düzenlenerek 25 TL ile 77 TL arasında değişen rakamlara getirildiği görülürken, aynı zamanda kurs süresince kursiyerlerin sigorta primleri de ödenmekte, tüm bu detayların eğitimlerin çeşitliliğine göre farklılık içerdiklerini de söylemekte fayda bulunmaktadır.


  İŞKUR işbaşı eğitim programı ücretleri 2019 yılında;

  • Öğrenciler için günlük 58,27 TL
  • İşsizlik maaşı almakta olanlar için günlük 38,85 TL
  • Öğrenci olmayan ve aynı zamanda işsizlik maaşı almayanlar için de günlük 77,70 TL olarak belirlenmiştir.
  • Ayrıca 2 yaş ile 5 yaş arası çocuğu bulunan anneler için program süresince 400 TL kreş yardımı da ödenmektedir. Ancak bu yaş grubunda birden fazla çocuğu bulunan anneler bu yardımı en fazla bir çocuğu için alabilmektedir.

  Mesleki eğitim kurslarında ise herhangi bir ayrım yapılmadan tüm kursiyerlere günlük 25 TL, geleneksel kurslar için de yine herhangi bir ayrım yapılmadan tüm kursiyerlere günlük 35 TL ödenmekte, kurs süresince kursiyerlerin sigorta primleri de kesintisiz olarak ödenmektedir. Kurs ücretleri kursiyerlerin banka hesaplarına yatırılırken, bu tutar İŞKUR tarafından belirtilen bankalardan sadece kimlik ibrazı yapılarak kolaylıkla alınabilmektedir. İŞKUR tarafından kursiyerlere sağlanan bu ödenekten yararlanılması için kursa devam zorunluluğu bulunurken, devamsızlık süresinin toplam kurs süresinin %10’unu geçmemesi çok önemlidir.

  İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı İçin Tüm Ayrıntılar

  “İEP” olarak da nitelendirilen İşbaşı Eğitim Programları” halk arasında yeni bir olgu olarak bilinse aslında de uzun yıllardan beri İŞKUR tarafından sağlanan bir destek programı olarak belirtilebilir. Sadece her geçen yıl işveren ve çalışanlar için caydırıcı olan bazı durumların şartlarının esnetilmesi nedeniyle gittikçe artan bir talebe sahne olan İŞKUR İşbaşı Eğitim Programları hem işveren hem de çalışanlar için önemli kazanımlar sağlarken, her geçen yıl bu programa talebin artmasını da beraberinde getirmektedir.

  2017 yılı verilerine göre İŞKUR tarafından sağlanan programlar içerisinde en çok tercih edilen program olan İŞKUR İşbaşı Eğitim Programları sağladığı teorik bilgi ve pratik eğitimin yanı sıra yaptığı günlük ödemelerle kursiyerlere neredeyse bir asgari ücret kadar gelir sağlarken, işsizlik maaşına da çok sağlam bir alternatif olarak adlandırılmaktadır. Maddi kazanımların yanı sıra yeni bir meslek edinmek ve bu meslekte kendini geliştirmek suretiyle önemli kariyer fırsatları yakalama şansını da kursiyerlerine sunan İŞKUR, aynı bir okul gibi İşbaşı Eğitim Programı’yla alakalı devam zorunluluğu getirerek, yapılacak olan devamsızlık süresini maksimum %10 olarak belirlemiştir.

  Sponsorlu Bağlantılar


  İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Başvuru Şartları

  İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı başvuruları oldukça kolay ve basit olmakla birlikte, 15 yaşını geçmiş ve 70 yaşından gün almamış her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının başvuracağı bir program olarak göze çarpmaktadır. İşi işbaşında öğretme ve işle alakalı sınırsız derecede pratik yapma şansı sunan İŞKUR İşbaşı eğitim programlarına katılmak için;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 15 yaşını geçmiş ve 70 yaşından gün almamış olmak
  • Emekliliğe hak kazanmamış olmak
  • İŞKUR’a kayıtlı olmak ve iş arama durumunun aktif olması
  • Kursiyerin İşverenle arasında hiçbir şekilde akrabalık bağı bulunmaması
  • Program sonrası çalışılacak işletmede daha önce 3 aydan fazla çalışmamış olmak
  • Sigortalı olarak hali hazırda bir işletmede çalışmıyor olmak
  • İşsizlik süresi dikkate alındığında en az bir ay süreyle işsiz durumda olmak gerekmektedir.

  İŞKUR İşbaşı Programlarının Amaçladığı Hususlar Nelerdir?

  İŞKUR halihazırda belli bir işi olmayan başvuru sahiplerinin hemen hemen tüm meslek dallarında çalışabilmeleri, kendilerini ifade edebilmeleri ve tecrübe kazanmaları ve işi uygulamalı olarak öğrenmeleri için düzenlendiği işbaşı eğitim programlarında ilgi duyulan mesleğe adım atabilmek için gerekli olan tüm eğitimin kursiyerlere verilmesini amaçlamaktadır.

  Ancak buradaki hassas nokta kursiyer bu programa sadece kendi iradesiyle katılamazken, çalışmak istediği ancak tecrübesi olmayan iş sektöründeki bir işveren ile ortak bir şekilde İŞKUR’a başvuru yapılması gerekmektedir. Yani işveren de bir bakıma bu programa dahil olmalı ayrıca bu sayede, programla alakalı devletin kendisine sağladığı avantajlardan da yararlanmaya başlamaktadır.

  Bu konudaki tek şart kursiyerin bu işletmede daha önce 3 aydan fazla çalışmamış olması aynı zamanda işverenle arasında herhangi bir akrabalık bağının da bulunmamasıdır. İşverenlerin de halihazırda iki adet sigortalı çalışanının bulunması yeterli olacaktır. Özetle programa katılım işveren ve kursiyerin ortak anlaşması sonucu olurken, İŞKUR’a başvuru sonrasında imzalanacak sözleşmeyle eğitim programı başlamaktadır. Bu noktada kursiyerlere “asıl kursiyer olarak seçildiniz” mesajının ulaşmasının ardından, asıl kursiyer olarak seçildiniz ne demek sorusunun cevabı da kurs başvurusunun kabul edildiği anlamına gelmektedir.

  İŞKUR İşbaşı Eğitim Programının İşverenler Açısından Barındırdığı Detaylar?

  İŞKUR İşbaşı Eğitim Programında kursiyerin olduğu kadar işverenin de yerine getirilmesi zorunlu olan noktalar bulunmaktadır. Yazımızın başında belirttiğimiz üzere daha önceden işveren şartları daha katı olmakla birlikte, 2019 yılında güncellenen işveren yükümlülüklerinin oldukça esnek olduğu da kolaylıkla görülebilmektedir.

  • İşverenler İŞKUR İşbaşı Eğitimini tamamlayan kursiyerlerin en az yarısını, an az programa katıldıkları gün sayısı kadar bir ay içinde istihdam etmekle yükümlüdür.
  • Herhangi bir kursiyerin programa katılması yönünde talepte bulunan işverenin programın başladığı tarihteki sigortalı çalışan sayısı, programın bitiş tarihi itibariyle başlangıçtan daha az olmamalıdır.
  • İşverenler tarafından hizmet listeleri İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı’nın başladığı takip eden ayın en geç 23. günü kursiyerlerin kurs yöneticilerine iletilmek zorundadır.
  • Bir işverenin programdan faydalandırabileceği kursiyer sayısı toplam çalışan sayısının %30’unu geçemez.
  • İŞKUR maaşları 2019 ödemesi için işverenin herhangi bir yükümlülüğü bulunmamakta, tüm ödemeler İŞKUR İl Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır.

  İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Maaş ve Çalışma Süresi Ayrıntıları

  İŞKUR İşbaşı Eğitim Programına katılan kursiyerlerin günlük çalışma saatleri 7.5 saati geçemezken, haftalık toplam maksimum çalışabilecekleri saat sayısı da 45 saattir. Bununla birlikte haftada bir gün izin hakları bulunan katılımcılar resmi tatil günlerinde de izinli sayılmaktadır. Bu bilgiler ışığında haftalık en fazla 6 günlük ödeneğe hak kazanan katılımcılara herhangi bir resmi tatil ya da mesai ödemesi de yapılmamaktadır. Tüm bu detaylar kurum tarafından katılımcıya verilen devam föyüne olması gerektiği gibi işaretlenirken, kontrol sorumluluğu da kursiyerin ilk amirine aittir.

  Son yapılan düzenlemeyle İŞKUR İşbaşı Eğitim Süresi 3 ay olarak belirlenmekle birlikte; ağır tehlikeli işler, kodlama ve bilişim oyun geliştirme uzmanlığı gibi alanlarda kurs süresi biraz daha fazla tutulmaktadır. Bu sektörler için kurs süresi 9 aya kadar çıkabilmekle birlikte, günlük ödenek miktarı da daha fala olabilmektedir.

  İŞKUR kursiyer maaş sorgulama yukarıda belirtildiği şekliyle yapılabilirken, İŞKUR kursiyer maaşları ne zaman yatar sorusu için verilecek kesin bir tarih olmamakla birlikte, kursa devam edilerek çalışılan aydan bir ay sonra en geç ayın 20’sine kadar ödemelerin yapıldığı görülmektedir. Aynı zamanda kursiyerler kurs süresince sağlık hizmetlerinden de yararlanabilmektedir.

  İŞKUR – Yeni İstihdam ve Sigorta Teşvikleri

  İşbaşı Eğitim Programı Nedir ve Nasıl Başvurulur?

  İşbaşı Eğitim Programından Ayrılmak – İstifa Etmek  tıkla sorunu sor

  2019 İŞKUR Kursiyer Ücretleri (Maaşları) Ne Kadar Oldu ? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Musa dedi ki:

   Mehaba işkurdan özel sektörde engelli statüsünde işe başladım sigorta pirimi emekliliğe sayılıyormu

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Eğer belirli süreli işbaşı eğitim proğramı ile işe başlamayıp sadece İş kur vasıtası ile normal bir işe başladıysanız yatan primler emekliliğiniz için geçerli olacaktır.

  2. Nilgül uysal dedi ki:

   Ben işkurdan kursiyer olarak bi fabrikada çalıştım işten çikali iki ay oldu şimdi okullar için typ başvurusu yapabilir miyim bazıları üç ay geçmesi gerektiğini söylüyor kimileride kurum farklı olursa başvuru yapabilirsin diyor bana bi bilgi verebilirmisimiz

  3. Biçer dedi ki:

   20 tl ne zaman yatar nerden alırız.

  4. Nazli dedi ki:

   Is kurlu olarak 1 ay önce ise başladım 2014 mayıs doğumlu oğlum var ödenekten faydalanabiliyormuyum ayrıca mesai ücreti nedir yardımcı olurmusunuz

  5. Sercan dedi ki:

   Merhaba işkur üzerinden çalışıyorum işkur resmi tatillerde çalıştırmıyor peki ücretini de odemiyormu cevaplarsanız sevinirim

  6. Ayşe dedi ki:

   Hangi kurslar var acaba?

  7. Ahmet Kemal ONUR dedi ki:

   Merhaba ben yanlış kursu seçtim kaydı nasıl iptal ettirebilirim? Başka bir kursa başvuru yapmak istiyorum. Daha işkurdan onaylatmadım sadece ön kayıt yaptım.

  8. Yusuf dedi ki:

   Iskur Eğitimi Alanların Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gündür Tatil Olduğu Gunler Işe Gitmek Zorundamı

  9. ırmak dedi ki:

   iş kur kursiyeri olarak 2 aydır haftada 48 saat olacak şekilde çalışıyorum en fazla 45 saat diye olması gerekiyor diye biliyorum ne yapmalıyım

  10. Sedat dedi ki:

   Merhaba bir tekstil firmasında iş başı eğitim programına katılmayı düşünüyorum. Ama eğitim süresinde sigortanın yatırılmadığını duydum bunun için teredüteyim lütfen bilgilendirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

  11. Muhammed Mustafa dedi ki:

   Merhaba şirketindeki IEP personelime fark ödemesi yapıyorum yaklaşık 40 tane iskurlu personelim var aylık 5 bin lira civarı ödeme yapıyorum bunu nasil gider gösterebilirim yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.

  12. Dilek dedi ki:

   İşkur maaşımdan icra kesintisi yapılmış.ne için ve ne kadar kesildiğini nerden öğrenebilirim..

  13. ayşegül dedi ki:

   kres olmak zorunda mi bakici bakiyosa verilmiyo mu ucret

  14. Buket dedi ki:

   İskur maaşı hangi tarihte yatıyor bide ben 7 8 günlük calismisligim var işten çıktım ne kadar para alabilirim

  15. ayten dedi ki:

   merhaba başvurular hala geçerli mi annem için başvuru yapmak ıstıyoruz şimdi gidip başvurabilirmiyiz

   1. Selin dedi ki:

    Merhaba ben işkur programıyla 23 temmuzda işe başladım 10 ağustosta maaşım yatmış bayram dolayısıyla çekemedim ne kadar ücret yatmıştır?

  16. Volkan dedi ki:

   İşkur tarafından ödenen maaş haczi yazısı iskurami gelir

  17. Volkan Yigit dedi ki:

   Üzerimde icra var aldığım paradan icraya kesilirmi

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Maaş haczi yapılırsa 1/4 ü kesilir.

  18. Gülhan dedi ki:

   merhaba, ben açık öğretim okuyorum günlük 58 tl alacağını söylediler. Dondurursam normal maaş alabilir miyim ????

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Öğrenciliği dondurursanız 77,70 TL alabilirsiniz.

   2. Burcu dedi ki:

    Resmi tatilde calisiyorum ne yapmaliyim

   3. tuba dedi ki:

    merhaba bende aöf ögrencisiyim ve şuan kaydım pasif durumda olmasına rağmen ben öğrenci ödeneği alıyorum. Bana normal değerlendirilebilmem için kaydımı tamamen sildirmem gerektiği söylendi buda verdiğiniz tüm derslerin senelerin çöpe gitmesi demek. cok saçma bir durum öğrenci indirimlerinden faydalanmayıp öğrenci muamelesi görmek…..

   4. Zeynep dedi ki:

    Meraba. İşkurdan Bi işyerıne işe başladım. 17.05.2019 başlama tarihim. Acaba maaş ne zaman yatıyo? Ögrenebılırmıyim

  19. turgay güçlü dedi ki:

   merhabalar, 657 sayılı kanuna tabi olarak çalışmaktayım. Eşim iş kur’un düzenlediği Aşçı Yardımcılığı kursuna katıldı.Bu arada ben aile Durum Bildiriminde bulunmak zorunda mıyım?Kurs daki hocalar gerek yok demişler. İleride tarafıma ceza yansımaması için Bu konuda kesin bilgiyi alabilir miyim. teşekkürler

  20. HİLAL dedi ki:

   İŞ BAŞI EĞİTİM PROGRAMI İLE İŞE BAŞLADIM 2 ŞUBATTA MAAŞIMIN HALKBANK YATTIĞINI NASIL ANLAYABİLİRİM MESAJ GELİYOR MU

  21. Kazım dedi ki:

   Meslek edindirme kursları başvuru tarihi mart ayindaymiş doğru mu

  22. Kazım dedi ki:

   Başvuru tarihi nezaman

  23. Dilhan dedi ki:

   Merhabalar hem yüksek lisans yapmaktayım hem de işkur aracılığıyla işte çalışmaktayım.Yüksek lisans derslerinin olduğu günler için ücret kesintisi olur mu yoksa tam maaş mı alırım ?

  24. Chn dedi ki:

   Merhaba ben işkur işbaşı eğitim kurumunda çalışmaya başladım eşim bir kamu kurumunda çalışıyor. Eş yardımından yararlanmaya devam edebilirmi

  25. Kazım dedi ki:

   Kursiyer süresi boyunca 3 ay çalıştım fakat bu 3 ay içinde hastalandığım için 6 gün rapor aldım. Raporlu olduğum günlerin parası yatmadı. Sebebi nedir?

   1. mrve dedi ki:

    merhaba Halkbanktan.maasimi ala ilecegim soylendi.Mesaj gelcekmi.parra yatinca?

  26. Bade can dedi ki:

   Kursa başvuru yaptığım evrağın arkasında farklı tutar yazıyor istihtam garantisiz 30tl gibi annelere 400tl dende bahsetmemiş doğrumu?

  27. Hilal dedi ki:

   Ben 5 aydır iskurda calisiyorum yukarda günlük 58 yazı bu ay bankaya 1280 tl yatması gerekirken 1010 tl yattı bu konuda bilgisi olan varmi

  28. Dila dedi ki:

   Merhaba typ kapsamında 21 ocak 2019 da işe başladım. Şubat ayında çalışılan gün sayısınca maaş ödemesi yapılacağını söylediler. Hala bi ödeme yapılmadı. TYP maaşları normalde ayın kaçında ödeniyor acaba? Düzenli olarak net maaş günü yok mu yani?

  29. garip dedi ki:

   megip kurs ücretlerinde değişiklik yapıldı mı?

  30. Zeyneb dedi ki:

   Ben işkur aracılığıyla 6aylık süreçle bir hafta önce bir tekstilde işe girdim. İlk işim ilk çalışmam. Öğrenci değilim.bu işi ilk defa öğreniyorum. Adım kursiyer olarakmı geçiyor. Bende faydalanabiliyormuyum

  31. Semanur dedi ki:

   Maasim ne zaman yatar acaba?bu ay almadim bi gecikme oldu acil ihtiyacimda da var.

  32. Aysel dedi ki:

   2013 doğumlu çocuğum var. Kurs döneminde (2018) cocuk parası ile birlikte günlük 70 lira ucret aldım. İş başı eğitim programına başladım. Günlük ücret 80 liradan hesaplandı. Bu ücrete çocuk bakim parası dahil mi? Bilişim sektöründe çalışıyorum.

   1. Kumru dedi ki:

    Arkdsm bnde evhanimiyim bu işkura basvurblrmyim ac.meslekedinmek icin bişart vrmi burda ac.

  33. garip dedi ki:

   megip kurs ücretlerinde değişiklik oldu mu ya da olmadıysa ne zaman olur acaba teşekürler.

  34. ceyhan dedi ki:

   asgari ucrete bağlı olarak iş başı eğitim ücreti de artar mi asgari ücret artar ise iş başı eğitim maaşı da artar mı?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Asgari ücretin artış oranına göre işbaşı eğitim ücretleri de artış gösterdi.

    Buna göre ;

    Öğrenciler için günlük 58,27 TL
    İşsizlik maaşı almakta olanlar için günlük 38,85 TL
    Öğrenci olmayan ve aynı zamanda işsizlik maaşı almayanlar için de günlük 77,70 TL olarak belirlenmiştir.

   2. Amine dedi ki:

    Mesleki eğitim kurslarında da ücret değişikliği oldu mu acaba

  35. Okay dedi ki:

   Eğitmenlerın ucretleri işkur karşılarsa nasıl hesaplanır

  36. kral dedi ki:

   merhaba, işkur ücretlerine zam gelmesine rağmen megip kurslarına neden hala zam yapilmadi lütfen sesimizi duyurun.

  37. Amine dedi ki:

   Merhaba, ben işkura bağlı çocuk bakım elemanı kursuna kayıt yaptırdım haftaici her gün 8 saat dersimiz olacak ,ücret alicagimiz söylendi, açıköğretimde öğrenciyim günlük ne kadar ücret alabilirim

  38. Necip dedi ki:

   Ayın 25şinde eğitimci kursiyer olarak işe başladım ilk aylığımı aldım geçen hafta iş yeri bu parayı maaşından düşücez dedi bu hakkı sizce yoksa yasalmı kesmesi

  39. Hakan dedi ki:

   Merhabalar ,

   Müşteri Hizmetleri Görevlisi/Asistanı kursiyeri İSTİHDAM GARANTİLİ kursuna kabul edildim ücreti nedir acaba günlük,aylık

  40. Secil dedi ki:

   16ocak 2019da iskurun kursuna basladim basladigimizda kurs ucretleri belli degildi 2019 da gunluk ucretler ne kadar oldu ogrenebilir miyim

  41. Sinan dedi ki:

   Merhaba işkur kapsamında çağrı merkezinde çalışıyorum ilk basta bize verilecek ucret 45 tl olarak açıklandı sonra 35 tl olduğu soylendi bilgi verebilir misiniz?

  42. Derya dedi ki:

   Resim cizim kursu varmı acaba ve kayıtlar ne zaman

  43. Zekeriya Can dedi ki:

   İşkur kursiyerlerin sağlıktan yararlandığı bilinmektedir. Çalışılan günleri primden sayılır mı… Başka ne tür hakları vardır? SGK kesintileri nelerdir?
   Teşekkür ederim.

  44. garip dedi ki:

   megip projesiyle 6 ay surecek ön muhasebe kursuna başladım.Günlük 61.65 tl olan zaruri harçlıklarda bir artış olacak mıdır? Teşekürler…

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Henüz bir artış yok. Ancak 2019 asgari ücrete göre artış olacak. Açıklamalara göre 75 tl olması gündemde.

  45. Murat Kara dedi ki:

   İş kur 2019 yılı itibariyle öğrenci ye ödenen ücreti normal ücret alanla aynı olarak mı yaptı bi bilginiz var mı

  46. Zeynep dedi ki:

   Mrb 21 kasımda kursa başladık kasım ayının sonunda 8 günlük ücretimizi aldık 200 tl günlük 25 tl olarak aldık bizim kursumuz yöresel ev yemekleri olarak egitim alıyoruz internetteki açıklamanızda geleneksel kurslara günlük 35 tl ödeneceği yazıyor bizimki neden 25 tl ? Bide aralık ayının maaşını almadık ocak 15 de yatacak denmişti yatmadı neden? Kursun toplami asgarî ücrete tekabül ediyorsa biz yeni asgarî ücrete göre mi ücret alıcaz eski 2018 yılına göre mi kurs başlama tarih 21 kasım 2018 bitiş tarihi 6 Mart 2019…cevaplarsanız tşk ederim…

  47. Xxxx dedi ki:

   Merhaba işkur la özel bir hastanede işe başladım 10 sene önce dondurulmuş açıkögretim üniversitesi kaydım var yine de öğrenci sayılıyormuyum , 2013 ekim doğumlu kızım var anaokuluna gidiyor bunun için 400 tllik destekten faydalanabiliyormuyum ve ben sabah 8 akşam 6 çalışıyorum ekstra ücret öderlermi nasıl bir yol izlemem gerekir?

  48. Mustafa dedi ki:

   Merhaba özel bir iş yerinden iş kur lu olarak çalışıyorum bizi zorla mesaiye bırakıyorlar ne yapmalıyiz

  49. ECE dedi ki:

   MERHABA,
   ASGARİ ÜCRET ARTIŞINI OCAK AYINDAKİ İŞKUR KURİYER MAAŞIMIZDA GÖREBİLCEK MİYİZ? GÜNLÜK ÜCRETLER NE KADAR OLDU?

  50. Serkan dedi ki:

   Merhaba bugün iş başvurusu yaptım ıskur kursu üzerinden alalım sizi dediler günlük ücret 61 tl veriyorlar bu durumda şu anki askeri ücretin çok altında kalıyor maaşlar askeri ücret üzerinden mi yatacak daha düşük olabiliyor mu?

  51. Samet dedi ki:

   Merhaba iskura bağlı kursiyerim biyerde çalışıyorum maaş ayın 3 oldu hala yatirilmadi nasıl öğrenebilirim

   1. Saim dedi ki:

    02.04.2019 tarihinde ise başladım ama hala maasimi alamadım neden böyle geç yatırıliyor acba

  52. Mehmet dedi ki:

   Iyi aksamlar. Asgari ucret 2020 tl oldugundan dolayi iskur maaslarina bir fark olur mu?

  53. FATMA dedi ki:

   BU KURSLARA BAŞLARKEN NE GİBİ EVRAKLAR GÖTÜRÜLÜYOR SAĞLIK RAPORU RESİM VAR MI MESELA YEMEK KURSUNA

  54. Mehmet Aydın dedi ki:

   Merhaba,

   geleceğin meslekleri kapsamında iep`ye 3 Aralık 2018 tarihinde dahil oldum. Asgari ücrete yapılan %26 oranında zam işkur iep’yi de etkileyecek mi ? Etkilerse hemen 2019 Ocak ayında uygulamaya koyulacak mı? Ayrıca Ocak ayında maaşlar hangi gün yatar ? Son olarak, hakedişler işkur tarafından bankaya isme mi yoksa ilgili bankada hali hazırda bulunan hesaba mı yatırılacak ?

   Saygılarımla.

  55. Özlem dedi ki:

   İşkur iep üzerinden işe başladım ilk maaşımı da aldım ama kreş desteği alamadım dört yaşında bir oğlum var neden alamıyorum ve yeni ücret ne kadar oldu bilgi verirseniz sevinirim

  56. Arslan dedi ki:

   Slm bizim maaslar her ay 15 gun gecikmeli yatiyor neden acaba
   Burda matap bulamiyorz
   Yardimci olursaniz sevinirim tsk

  57. Yavuz dedi ki:

   Merhaba işkur işbaşı eğitim programına katıldım kurs süresi 6 ay. 2 kere aynı ay içinde farklı günlerde raporlu aldım 3 günde hasta olduğum için gidemedim. Kurs hakkım fesh olurmu ? 6 aylık kurs sürecinde kaç gün devamsızlık hakkım var bilgi verirseniz sevinirim.

  58. İbrahim Kaya dedi ki:

   Merhaba ben 2018 şubat ayında iskur üzerinden işe başladım başlarken 2 aylık sözleşme imzalamıştık 1 ay dolunca sağlık problemlerimden dolayı ayrildim ocak ayında tekrar iskur üzerinden işe baslayacm bi sıkıntı olurmu

  59. Furkan dedi ki:

   İşkurlu 2018de günlük kaç tl alacak ben şuan 61.65 alıyorum yeni yolda bu artacak mı

   1. Yagmur dedi ki:

    merhaba, ben açık öğretim okuyorum günlük 58 tl alacağını söylediler. Dondurursam normal maaş alabilir miyim ???? Bana dondurursam normal maaş alamacigmi söylediler sildirmem gerekiyormuş açık liseyi bilgi verir misiniz?

  60. Hatice dedi ki:

   Merhaba, 9 kasım-21 aralık arası işkur eğitimi almaktayıx. Ücretlerimiz ne zaman yatar?

  61. cihat dedi ki:

   asgari ucrete bağlı olarak iş başı eğitim ücreti de artar mi asgari ücret artar ise iş başı eğitim maaşı da artar mı?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    2019 yılında yeniden değerleme veya asgari ücret artışına oranlı şekilde artış olacaktır. açıklandığında 2019 yılı için uygulanacak ücreti sitemizden yayınlayacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

   2. Songül dedi ki:

    Merhaba ıskur işbaşı eğitim programıyla bi yerde çalışıyorum acaba yılbaşı resmi tatil olabilir mi devlete bağlı olduğum için

   3. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşbaşı eğitim proğramında da çalışsanız çalıştığınız kurum şartları geçerlidir. Ancak 1 Ocak resmi tatildir. Çalışırsanız mesai alırsınız. Çalışmak istemezseniz zorla mesai yaptırma hakları yoktur.

   4. Kerem dedi ki:

    Merhaba yeni ocak ayı itibariyle işkur günlük öğrenci ücreti ne kadar oldu

  62. ERAY dedi ki:

   Merhaba ben 2 gün çalıştım
   işbaşı eğitim programı kapsamında güvenlik olarak
   üzerinden 1 ay geçti
   hala 2 günlük para yatmadı
   bu durumu nereye bildirmeliyim?

  63. Songul dedi ki:

   Maaşlar ne zaman yatıyor ben 01.11.2018 de girişim oldu

  64. Sinem tas dedi ki:

   Iskur evrahimi eksik yapmışım öğrenci değilim işsizlik maasi almıyorum her ikiside değilim doldurmaadim bir sorun olurmu odemede ben her ikiside değilim almiyirum normal kursiyer olarak başladım asgari ucret olarak hesapmlanirmi

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Hesaplamaların normal olarak yapılır. Sıkıntılı bir durum olursa İşkur size dönüş yapacaktır.

  65. Özlem dedi ki:

   30 yaşındayım kurumsal bir yerde ise iskurdan başladım kızım 4 yaşında . Kreş ücreti alabilirmiyiz nasıl başvuruluyor

  66. Kelı dedi ki:

   1 Kasım’da iş başı eğitim programıyla çalışmaya başladım. Halkbanka hesap açmaya gittiğimde işkur bilgisi gelmediğini söylediler. Acaba ilk maaşı alma süreci nasıl oluyor hesap açmam için ne yapmam gerekiyor? Yoksa hesap açmıyorum maaşın yattığına dair bilgi geliyor ancak öyle mi gidip açabiliyorum.

  67. Ahmet Tosun dedi ki:

   Ekim ayının 22. De işe başladım bugün yatan maaş 245tl 7 günlük maaşım bumu?

  68. Siren dedi ki:

   İş kur çalışanlarının maaşları banka yoluyla mı yoksa elden mi veriliyor bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İş Kur maaşları banka hesaplarına yapılmaktadır.

  69. Aylin dedi ki:

   15 ekim de işe başladım maaşımız ne zaman yatar ?

  70. Cansu dedi ki:

   Kasım ayı maaşları ne zaman yatar ?

  71. Aynur TÜRKMEN dedi ki:

   İşkur otomatik hesap açmamış paramı çekemiyorum ne yapmam gerekiyor?

  72. İzzettin dedi ki:

   Merhaba 2 Ekım 2018 tarıhinde cagrı merkezınde ıskur ıle ıse basladım kurs a kasım ayındayız daha hesap bıle acılmadı ılk maas ne zaman yatar acaba ? Ve şunu sormak ıstıyorum ılk basta 15 gunluk egıtım surecı var dedıler bu egıtım zaarfında kı maası 15 gunluk maası 3 aylık kurs bıtımınde verecekler gıbı duydum dogru mudur ?

  73. bahar dedi ki:

   İyi akşamlar ben iş başı eğitim programını kazandım ama daha önce sigortam ve işsizlik maaşı almadım acaba benim maaşım be kadar olur

  74. Neslihan dedi ki:

   Merhaba. Ben eczacı kalfası olarak , 3 aylık işbaşı eğitim programını tamamladım. Benim merak ettiğim bu 3 aylık süreç sonunda biz kursiyerlere herhangi bir belge veriliyor mu?

  75. Hakan dedi ki:

   1 ekimde Typ ile milli eğitim e bağlı temizlik görevlisi olarak çalışıyorum.maaşımı ne zaman alırım.

  76. nagihan avci dedi ki:

   merhaba iskurun koskep girimsicilk kursuna kayit oldum gunluk ucret veriliyomuacaba

  77. Ömer dedi ki:

   Merhaba bu ay yatacak olan maaşlar yatmadı hala bankada bana çok uzak sürekli git gel yapamıyorum taksiye ihtiyaç duyuyorum pazartesi tekrar bakacağım borç harç aldı başını gidiyor:) zaten çok az bir miktara çok daha fazla çalışıyoruz işkur olduğumuz için inşallah pazartesi yatmış olur .. Umut varmı 🙂 diye sorayım deidm

  78. hasan arabacı dedi ki:

   merhaba

   17 yaşında olan bir erkek için Yetim maaşı alan birisi İEP olarak işe girerse Yetim maaşı kesilir mi?
   sigortalı olduğunda kesiliyor İEP tede kesiliyor mu?

   Teşekkürler

  79. Arzu ALTINKAYA dedi ki:

   MesaimiZ ön saat günlük haftada altigun çalışıyoruz 60 saat çalışıyoruz ucgun de mesaiye kaldık aldığımız ücret 1380 tl kimi 1450 lira aldı maasimiz ne kadar sikayetimizi kime bildiregiz

  80. Emre dedi ki:

   İşe 3 eylülde başladım henüz maaşım yatmadı sizce ne zaman yatar bu maaşlar

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Ekim ayının 20-25 i arasında yatacağını düşünüyoruz.

  81. Enes dedi ki:

   Yattığında bildirim verilirmi tarafımızıa yoksa bankaya gidip öğrenmemizmi gerekir 15 inde en geç yatabileceği söylendi bizlere

  82. Hatice dedi ki:

   Meslek edindirme kursları ücretleri ne kadar.nırde işbası egitim kurslarına nasıl katılabılirim

  83. Beytullah dedi ki:

   Açık öğretimde okuyanlar için 46 liramıdır.

  84. Gökhan Adem dedi ki:

   Merhaba eşim şuan kurumsal bi markette işe başladı 3 ay boyunca maaşı İŞKUR tarafından ödenecekmiş 3 yasında bi kızım var kreş yardımı için ne yapılması gerekiyor

  85. Hakan dedi ki:

   İşkur maaşları ne zaman yatırıyor

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhabalar,

    İŞKUR maaş ödemelerinin maalesef net bir tarihi yok. Bazı durumlarda 20-25 gün geç ödenebiliyor.

  86. tuğba dedi ki:

   MErhaba 2018 ekim ayı işkur maaşları ne zaman yatar

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhabalar,

    Maaşlar, ayın ilk haftasında genellikle yatıyor. Çok istisnai durumlarda 1-2 gün gecikebiliyor.

  87. Osman dedi ki:

   Merhaba iskurdan ise basladim 1aylik maasim minumum ne kadar olur tesekkurler

  88. Hüseyin dedi ki:

   Yardımcı Olduğunuz İçin Çok Teşekkür Ederim İyi Çalışmalar,Kolay Gelsin

  89. Hüseyin dedi ki:

   Ben İşkur İEP ile reyon görevlisi olarak 20.09.2018 işe başladım. Fakat iş bana çok ağır geldi ve belim ağrımaya başladı istifa etmeyi düşünüyorum acaba çalıştığım günlerin parasını alabilirmiyim istifa ettiğim zaman örneğin 1 hafta çalıştım ve istifa ettim çalıştığım sürenin parasını alabilirmiyim???

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Evet çalıştığınız sürelerin ücretini alabilirsiniz.

   2. emine dedi ki:

    merhaba bende 17 gün çalştım ama hiç izin kullanmadım ücretini tamamen alabiliyormuyum

  Sorunuzu Yazın