Emeklilik

EMEKLİLİK İKRAMİYESİ HESAPLAMA

Çalışmakta olan bireyler belirli bir miktarda prim ödeyerek emekli olmaya hak kazanırlar. Emekli olan bireyler, emekli olduktan sonra en geç 3 ay içerisinde emekli ikramiyesi almaktadırlar. Alacak olduğunuz emeklilik ikramiyesi bağlı olduğunuz kuruma ve yatırmış olduğunuz prim miktarına göre değişmektedir. Ne kadar ikramiye alacağınız yatırdığınız prime bağlıdır. SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı gibi kurumlara göre de değişiklik göstermektedir. Sizlerde emeklilik ikramiyesi hesaplama işleminizi internet üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu yazımızda ise sizlere emeklilik ikramiyesi hesaplama işleminizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.


Emeklilik İkramiyesi Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Emeklilik ikramiyesi hesaplama işleminiz için ilk olarak sizlere yazımızın sonunda vermiş olduğumuzu bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında ise, açılmış olan SGK ekranından sizden istenmekte olan bilgileri giriniz. Bu bilgiler;

  • Dereceniz
  • Kademeniz
  • Ek gösterge
  • Hizmet yılı ve ayınızı giriniz.
  • Daha sonra Kıdem yılı, İkramiye yılı, Aylık tarihi, pay/payda, kademe kademe tazminatı ek gösterge bilgilerinin girişlerini de yapınız.
  • Bu işlemlerden sonra ‘Hesaplama’ butonuna tıklayarak emeklilik ikramiyesi hesaplama işlemini tamamlayabilirsiniz.

 Emeklilik İkramiyesi Hesaplama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu