emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Emekliler İçin 1000TL Ramazan Bayramı İkramiye Ödemeleri Başladı!

Emekliler İçin 1000TL Ramazan Bayramı İkramiye Ödemeleri Başladı!

Emekliler İçin Bayram İkramiye Ödemeleri Başladı! Ülke genelinde bulunan 13 milyon emekli vatandaşımız için bayram ikramiye ödemelerine bu gün başlanmış bulunmaktadır. Emekli vatandaşlarımıza yağılacak olan bayram ikramiyesi ödemeleri vatandaşlarımıza tahsis numaralarına göre yapılacaktır. Hükümetimiz ülke genelinde korona virüsü etkilerini azaltmak için her geçen bir yeni karar almaya devam ediyor. Son olarak Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında düzenlemeye gitti. Hükümetimizin bu paket kapsamında aldığı karar neticesinde ise yaklaşık 13 milyon emekli vatandaşımız için Ramazan Bayramı için ödenmesi planlanan 1.000TL ikramiyeleri öne çekmiş bulunmaktadır. Ramazan Bayramı için ödenmesi planlanan 1.000TL ikramiye ödemeleri ise bu hafta başından itibaren ödenmeye başlanmış bulunmaktadır.

Ramazan Bayramı için ödenmesi gereken ve bu hafta başlayan ikramiye ödemelerinden, SGK’dan yaşlılık, vazife malullüğü, malullük, ölüm aylığı ve sürekli iş göremezlik maaşı alan vatandaşlarım tamamı faydalanabileceklerdir. Diğer yandan da SGK’dan aylık almakta olan şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar görmüş olan sivil vatandaşlar ile hak sahiplerine bayram ikramiye ödemesi yapılacaktır.

Ramazan Bayramı İkramiye Ödemesi Ne Kadar Olacak?

Ramazan Bayramı İkramiye Ödemesi Ne Kadar Olacak? Emekli vatandaşlarımız için maaş tutarları ne kadar olursa olsun Ramazan Bayramı ikramiye tutarı 1.000TL olarak ödenecektir. Vefat eden vatandaşların yakınları için ödenecek olan Ramazan Bayramı ikramiye tutarı ise aldıkları hisse oranında yapılacak. Hem babasından hem de eşinden aylık almakta olan vatandaşlar için Ramazan Bayramı ikramiye ödemesi de hangi maaşı daha yüksek ise o maaş üzerinden ikramiye ödemesi alabilecek.

Ayrıca Bayram İkramiyesi ödemeleri için herhangi bir şekilde kesinti ve haciz işlemi uygulanamamaktadır. Ayrıca yaşlılık ve ölüm aylıkları yeni bağlanan vatandaşların da bayram ikramiyeleri belirtilen tarihlerde gerçekleştirilecektir. Bayram ikramiye ödemesi alabilmek için herhangi bir kuruma başvuruda bulunmanıza gerek olmamaktadır. Bayram ikramiye ödemeleri her emekli vatandaşın hesabına otomatik olarak ödenmektedir. Bu kapsamda bayram ikramiyelerinin ödeme tarihleri ise aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • 7 – 10 Nisan 2020 tarihlerinde SGK Emekli Vatandaşları için,

11 Nisan 2020 tarihinde ise Bağ-Kur ve Emekli Sandığı mensubu vatandaşlarımız için yapılacaktır.

Emekli Vatandaşlarımıza Sevindirici Haber Geldi!

Milyonlarca Emekliye Müjde! 355 TL İntibak Zammı Onaylandı

5 Bin Prim Gününü Tamamlayan Emekli Olabilecek. İşte Detaylar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.