• İş Bankası Bireysel Emeklilik


  İş Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi

  Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşların sağlık güvencelerini sağlamaktadır. Bu sağlık güvenceleri sayesinde vatandaşlar herhangi bir kaza ya da hastalıkla karşılaştıklarında sigortaları tüm masraflarını karşılar. Çünkü sağlık masrafları da bir hayli yüklüdür. Vatandaşların bu yükünü hafifletmek için de çeşitli sigorta kurumları vardır. Bunlar SSK, Emekli Sandığı, GSS ve BAĞ KUR’dur. Herkes sahip olduğu meslekler sayesinde bu kurumlardan birine kayıt olurlar. Kayıt oldukları bu kurumların sonucunda her ay düzenli olarak prim öderler. Prim ücretleri alınarak emeklilik maaşları oluşturulur. Kurumların almış olduğu bu primler yatırım amaçlı olarak bir kenara konur. Böylelikle emekliliği gelen vatandaşlar ileri yaşlarda çalışma hayatlarını sonlandırıp belirli miktar maaş almaya başlarlar. Emeklilik maaşları bu şekilde kurumlar tarafından verilir. Ancak çoğu zaman verilen emeklilik maaşlarından yakınılır. Çünkü ülkemizde mevcut bulunan sigorta kurumları emeklilik maaşlarına yatırım yapmaz. Bu nedenle verilen emekli maaşı oldukça az miktarda olur. Emeklilik maaşını yükseltmek ise tamamen size bağlıdır. Bu yazı ile birlikte hem bireysel emekliliğin püf noktalarından hem de İş Bankası Bireysel Emeklilik fırsatlarından haberdar olabilirsiniz.


  Bireysel Emeklilik Nedir?

  Emeklilik dönemi artık evde oturmanın zamanı değildir. Hep bu şekilde bilinse bile aslında emeklilik dönemi hayatımızın en güzel en önemli zamanlarıdır. Hiç gidilmeyen görülmeyen yerlere gidilip, seyahatlerin tatillerin yapıldığı bu dönem için maddiyat bir hayli önemlidir. Bu nedenle vatandaşların her biri emeklilik dönemlerinde nasıl daha fazla maaş alabilirim diye düşünürler. İş Bankası da uzun yıllardır bu konu üzerinde çalışmalarda bulunmuştur. Ülkenin en güvenilir özel bankalarından biri olan İş Bankası Bireysel Emeklilik hizmetini vatandaşlara sunmaktadır. Sunulan bu hizmetler sonucunda artık vatandaşlar da emeklilik maaşlarının artmasını sağlayabileceklerdir. Bunu şu şekilde daha iyi açıklayabiliriz.

  Şu anda bir kurumda çalışmakta olan vatandaşlar zaten sigorta kurumlarına belirli miktarda prim öderler. Ödenen prim ücretlerinin üzerine biraz daha fazla maaş eklenebilmesi için de bireysel emeklilik işlemine başvurulur. Anadolu Hayat nezdinde adınıza açılacak olan Bireysel Emeklilik hesabına düzenli katkılarda bulunursunuz. Bu şekilde adınıza yatırım fonu oluşturulur. 10 yıl boyunca düzenli şekilde bu yatırım yapmanız gerekir.

  İş Bankası Bireysel Emeklilik Fırsatları

  Öncelikle şunu belirtelim ki kanun önünde tam ehliyetli olarak bilinen 18 yaşını dolduran herkes bireysel emeklilik sistemine katılım sağlayabilir. Çalışmış olduğunuz o dönem için sahip olduğunuz hayat standartlarını yükseltmek herkesin en doğal haklarından biridir. Dolayısıyla bunu gerçekleştirmek için Sosyal Güvenlik Kurumu sigorta kurumlarının emeklilik geliri isteklerinizi karşılayamayabilir. Bu nedenle refah seviyenizi yükseltmek, çok daha iyi şartlar altında yaşamanızı sürdürmek için İş Bankası Bireysel Emeklilik sisteminden yararlanabilirsiniz. İş Bankası da sunduğu bu hizmet sayesinde sosyal güvenlik sisteminin bir tamamlayıcısı niteliğindedir. Sizlerin bu sisteme ne kadar erken girdiğiniz de önemlidir. Çünkü bireysel emeklilik sistemine ne kadar erken girerseniz, sistemde o kadar uzun katkı payı ödersiniz. Bu da sizlerin emeklilik maaşlarının daha yüksek olmasına olanak sağlar. İş Bankası tarafından minimum yatırım ücreti olarak ”asgari paket” yatırım fonu sunulmaktadır.

  İş Bankası Bireysel Emeklilik Katılım Koşulları Nelerdir?

  Emeklilik dönemi için en büyük yatırımlardan biri olan İş Bankası Bireysel Emeklilik sistemine katılım için çeşitli koşullar vardır. Öncelikle istenen talep ise bu sisteme başvuruda bulunan bireylerin fiil ehliyetine sahip olmalıdır. Yani tam ehliyetli olan vatandaşlar bireysel emeklilik başvurusunda bulunabilirler. Bunun haricinde emeklilik içerisinde toplam on yıla kadar sistemde kalınması gerekir. Son olarak da 56 yaşını doldurarak İş Bankası bireysel emeklilik sisteminden yardım alabilirler.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bireysel Emeklilik Sistemi Güvenli Midir?

  Emeklilik şirketleri adına yapılan tüm hizmetler Türkiye Cumhuriyeti Hazine Müsteşarlığı tarafından denetlenmektedir. Bu nedenle şirketlerin her biri her yıl denetimden geçer. Sizler de yapacak olduğunuz emeklilik yatırımı için herhangi bir şüpheye düşmezsiniz. Yatırım fonları, hesap işlemleri gibi tüm hesaplar devlet kontrolünde gerçekleştirilmektedir. Şirketlerin günlük aktiviteleri Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından elektronik ortamda izlenebilir. Dolayısıyla İş Bankası Bireysel Emeklilik katılımcılarının her biri kuşkusuz bu yatırım fonlarına güvenebilir.

  İş Bankası güvencesi ile beraber tüm çalışanlar daha rahat daha özel bir emeklilik geçirmek için Bireysel Emeklilik başvurularını en yakın İş Bankası şubeleri üzerinden gerçekleştirebilirler. Kısa bir süre içerisinde de bu sisteme katılım sağlayarak Bireysel Emeklilik yatırımına başlayabilirler. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak sizler de İş Bankası resmi sayfasından daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

  İş Bankası Bireysel Emeklilik İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  İş Bankası Bireysel Emeklilik İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. ayşe dedi ki:

   bireysel emeklilik özel sağlık sigortası hizmeti sunar mı örneğin özel hastanelerde sağlık hizmeti alınabilir mi?

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhabalar,

    Bireysel emeklilik (Özel Sağlık Sigortası) hizmeti veren her firmanın anlaşmalı olduğu kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır. Anlaşmalı olduğunuz kurumu arayarak sözleşme detaylarınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Anadolu hayat, Allianz emeklilik, Avivasa gibi kuruluşların özel hastaneler ile anlaşmaları bulunmaktadır.

  Sorunuzu Yazın