emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİLİK İŞLEMLERİ

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİLİK İŞLEMLERİ

Birçok çalışan için emeklilik çok önem taşır. Çünkü insanlar uzun bir çalışma hayatının sonunda emekli olup az da olsa rahat etmek isterler. Bunun için ise emeklilik çok önem taşıyan bir durum olur. Ancak ülkemizde emekli olmak için bir sürü şart vardır. Bu şartlar ise yaşını doldurmak, prim gün sayısını doldurmak gibi birçok şart sağlandıktan sonra sıra emeklilik işlemlerine gelir. İşte bizlerde sizlere bu yazımızda Emekli Sandığı emeklilik işlemleri nasıl yapılır anlattık. Oldukça önemli olan bu işlemi yazımızdan öğrenebilirsiniz. 4C sigortalıları yani Emekli Sandığı sigortalıları için geçerli olan bu durum kesinlikle yapılması ve takip edilmesi gereken bir işlemdir. Bu işlemi yapmak için ise siz değerli okurlarımızın aşağıdaki adımları yapmaları yeterli olacaktır. Şimdi bu işlemi nasıl yapacağımıza bakalım.

Emekli Sandığı Emeklilik İşlemleri Nasıl Yapılır ?

 • Öncelikle bu işlemi yapmak için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız.
 • Daha sonra ise bu resmi sitede işlem yapmak için gerekli olan E-Devlet şifremizi PTT şubelerinden 2 lira karşılığında alabilirsiniz. Ayrıca bu şifreyi diğer işlemler de de kullanabilirsiniz.
 • Daha sonra ise açılan sayfada ilk olarak kimliğimi doğrula dedikten sonra, E-Devlet şifremizi ve TC kimlik no yazalım.
 • Bu işlemlerinden ardından sisteme giriş yapan yazan yere tıklıyoruz ve böylece Emekli Sandığı emeklilik işlemlerini tamamlamış oluyoruz.

Emekli Sandığı Emeklilik İşlemleri Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Yorumlar

 1. Mustafa Gür dedi ki:

  31.07.2019 tarihinde eemeklimekli oldum. Toplu emekli ikramiyesi ne zaman ödenir. Emekli ikramiyesi için ayrı dilekce vermek gerekir mi

 2. murat yilmaz dedi ki:

  aldığım emekli tazminatımı tekrar hesaplattirabilurmiyim

 3. Bilal dedi ki:

  Kamu personeliyim 16 temmuzda emeklilik dilekçemi kurumuma verdim 23 temmuzdan beri evraklarım sgk da beklemekte hiçbir işlem yapılmamaktadır.sebebi nedir?
  Ayrıca bu gecikmeden dolayı kurban ödemesi alıp alamayacağımı bilemiyorum hak kaybına uğrarmıyım bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

 4. Alper OĞUZ dedi ki:

  İlk olarak 7.8.1997 yılında özel bir şirkette sigortalı olarak işe başladım. 35 günlük sigorta pirimi o dönemde yatırıldı.
  Sonrasında 19.10.1999 yılında MEB de öğretmenliğe bağladım. 27.03.1977 doğumluyum. 1999 yılında çıkan yasa ile emeklilik yaşı arttı. Benim 1997 işe başlamam ile erken emekli olabilme fırsatım varmı. Ne zaman emekli olabilirim. İntibak yaptırmamın faydası olurmu? Teşekkür ederim.

 5. Hatice Berrak Akyol dedi ki:

  Emeklı hazıne avukatıyım.Emeklı olduktan sonra 8 yıl serbest çalıştım.Bu sıgortalı olarak çalışmam emeklığe sayılır mı.?Başvuru süresı var mı?Teşekkurler.Hatıce Berrak Akyol.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Emeklilikten sonra çalışılan süreler emekklilikten sayılmamaktadır. Ödenen primler Sosoyal güvenlik destek primidir.

 6. Orhan Şan dedi ki:

  Sağlık Bakanlığına bağlı hekim olarak 15.07.2016’da emeklilik işlemlerimi başlattım.
  22.08.2016 tarihinde evraklarım Tahsis 1’e sevk edilmiş.

  Bundan sonra hangi işlemler var?
  Daha önemlisi işlemlerin sonuçlanması normalde ne kadar zaman alır? İki buçuk ay geçti neredeyse.
  Maaşım ne zaman yatar bankaya? Beklentim kaba hesap ne olmalı yani.

 7. Tülay Güneş dedi ki:

  Yukarıda da yazdığım gibi tam olarak hangi yıl emekli olabilirim ve ücretsiz kullandığım doğum iznini ödeyebiliyormuyum. Ödediğim takdirde değişiklik olurmu?

  1. Havva dedi ki:

   Mrb.2000 temmuz sigortalı olarak işe başladım.2003 ocak devlet memuru sağlık çalışanı olarak atandım.şuan işi bıraksam dışarıdan prim günlerimi ödeyebilirmiyim.doğum borçlanması ödeyebilirmiyim.nekadar daha çalışmam gerekir.yıpranma payınıda göze alarak.teşekkürler..

 8. Tülay Güneş dedi ki:

  iyi çalışmalar 29.09.1971 doğumluyum 15.10.1990 yılında 657 sayılı Devlet Memurları kanununa göre memuriyete başladım. 1992 ile 1993 yılında 1 yıllık istifam bulunmaktadır. 1993 yılı Kasım ayında tekrar memuriyete başladım 2001 yılında 5 ay ücretsiz doğum izni kullandım ve 1988-1989 yıllarına ait 284 gün sigortam bulunmakta bunu Emekli Sandığına saydırdım. Sorum şu ücretsiz izni ödeyebiliyormuyum ve emekli olacağım yıl teşekkür ederim.