Trafik

Araç Muayene Randevu

Araç muayene tesisleri, gelen araçların muayene kontrolünün sağlandığı ya da aracın özelliklerinin tespiti gibi pek işlemlerin yapıldığı, her adımda o alan ile ilgili çalışan kişilerin bulunduğu araç muayenelerinin yapıldığı tesislerdir. Tüvtürk araç muayene tesisleri bu imkanları sizlere sunmaktadır. Araç muayene için gitmenden önce araç muayene randevu işlemi ile randevu almanız gerekmektedir. Randevu işleminizi internet üzerinden yapmanıza imkanınız bulunmaktadır. Araç muayene işlemlerinin düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Trafikte can ve mal kaybını önlemek hem de trafiğin düzenli bir şekilde akması için gereklidir. Ayrıca araç muayenesinin yapılmaması durumunda trafiğe çıkıldığında tespit edilirse cezai yaptırımlar uygulanır.

Trafik olağan işlemlerinizin yanında böyle aksiliklerle karşılamamanız adına düzenli olarak muayenenizi yaptırmak hem maddi olarak sizi külfetten kurtarır hem de işlerinizin aksamamasını engellemiş olursunuz. Bu sayede trafiğe çıktığınızda sağlıklı bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda trafikte bulunan araçlarında trafik akışını engelememiş olursunuz. Araç muayene randevu alma işleminizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden sunulan bu imkanlar sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde aracınız için randevu alma işleminizi yapabilirsiniz. Randevu bilgilerinize randevunuzu aldıktan sonra Tüvtürk resmi web sitesi üzerinden erişebilirsiniz. Araç mueyene randevu işleminizi internet üzerinden gerçekleştirmek için gerekli bazı bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Yazımızın devamında araç muayene randevu alma işleminizi nasıl gerçekleştireceğinizi nereden gerçekleştireceğinizin detaylı bilgilerine erişebilirsiniz.

Araç Muayene Randevu Alma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir ?

Tüvtürk resmi web sitesi üzerinden online olarak gerçekleştireceğiniz araç muayene randevu alma işlemi için hiçbir şifreye ihityacınız vardır. İşleminizi gerçekleştirmek için öncelikli olarak yapmanız gereken aşağıda bulunan bağlantı linkine tıklamaktır. Açılan sayfada ilk olarak muayene alınacak olan aracın plakası ve muayene yapılacak olan şehirin girilmesi gerekmektedir.

12765693_760622527372279_1132175664_o

Ardından devam butonuna tıklayınız. Gelen sayfada aracınızın borcu olup olmadığı görüntülenir. Borcunuz varsa muayeneye gelmeden önce ödeme yapılması gerekmektedir. Bir sonraki sayfada araç türünüzü seçiniz. Sonrasında ane tür bir hizmet almak istediğinizi belirtiniz. Sizden muayene randevusu almak istediğiniz tarihi ve geçerlilik tarihini girmeniz istenir. Sonrasında istasyonunuzun yerini seçiniz. Hangi saatte randevu almak istediğinizi belirtiniz. Son olarak adınızı, soyanızı, cep telefon numaranızı ve e-postanızı girmeniz yeterli olacaktır. Onaylamak istediğiniz sistemi seçerek “Randevuyu Onayla” butonuna tıklayınız.

12751880_760622570705608_1523248900_oBu şekilde randevunuzu tamamlamış olursunuz.

Online olarak Araç Muayene Randevu Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu