emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Ücretli Maske Satışları Başladı, Maske Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Ücretli Maske Satışları Başladı, Maske Fiyatları Ne Kadar Oldu?
09.05.2020

Ücretli Maske Satışları Başladı, Maske Fiyatları Ne Kadar Oldu? Korona virüsü salgını başladığı günden yana vatandaşlar için tedarik konusunda oldukça sıkıntı yaşanana maske konusu nihayet olarak sonuçlanmış bulunmaktadır. Korona virüsü başladığı günden beri ücretsiz olarak temin edilmeye çalışılan maske artık ücretli olarak satılmaya başlanmış bulunmaktadır. Ücretli maske satışı başladı, peki vatandaşlar maskeleri nereden temin edebilecekler detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Korona virüsüne karşı tüm dünya da olduğu gibi ülkemiz de en önemli koruyuculardan biri maske olmaktadır. Korona virüsüne karşı maske ücretsiz olarak vatandaşlara tedarik edilmekteydi. Eczaneler aracılığı ile vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtımı yapılan maskeler artık ücretli olarak satılacak.

Ücretli Maske Satışları Başladı!

Ücretli Maske Satışları Başladı! Cerrahi maske satışları 9 Mayıs itibarı ile İstanbul genelinde eczane, medikal market, online platformlarda ve marketlerde de satılmaya başlamış bulunmaktadır. Tanesi 0,85 kuruş olarak 50’li paket halinde toplam, 42,50TL olarak satılmaya başlanmış bulunmaktadır. Ücretli maske uygulamasının Pazartesi gününden itibaren başlamak üzere diğer il genelinde bulunan marketlerde de başlaması planlanmaktadır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, 4 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında yaptığı konuşmasında ücretli maske satışı konusunu resmi olarak başlatmış bulunmaktadır. Korona virüsü sonrasında günlük hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren maske uygulaması artık marketler aracılığı ile kullanıcı ile buluşmaktadır. Bu güne kadar ücretsiz olarak tedarik edilen maskeler, artık ulaşımın daha kolay olması açısından marketler ve diğer kanallar aracılığı ile satışa sunulmuş bulunmaktadır. Diğer yandan vatandaşların maske alırken mağduriyet yaşamaması için maskelere tavan fiyat uygulaması getirilmiştir.

Zincir marketlerin, Satın Almadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Alkaç, hijyen ve güveni ön planda tuttuklarını belirtmektedir. Bu kapsamda kendi kutularında müşterilere sunuyoruz ve bir kutu içerisinde 50 adet maske bulunmaktadır. Tanesi 0,85 kuruştan olarak, 50’li kutular halinde toplam kutu bedeli 42,50TL olarak satılmaktadır. Önümüzdeki haftadan itibaren 10 paketler halinde de satışlarımız başlayacak. Herkesin maskelere ulaşımı için bir kişi en fazla 3 paket maske satın alabilmektedir. Vatandaşların maske talepleri oldukça yüksek olmaktadır. Maskeler ile herhangi bir stok problemi bulunmadığını ve tedarikçiler ile sıkı bir çalışma içerisinde olduklarını belirtmektedir.

Koronavirüsü Musluk Suyunda Var mı? Tarım Bakanlığı Açıkladı!

Bakan Selçuk Açıkladı, 11 Adet İlaç Daha Geri Ödeme Listesine Alındı!

Bankaların Çalışma Saatleri! Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.