• 2018 – Asker Ailelerine Verilen Maaş Şartları, Asker Ailelerine Maaş Ne Kadar 2018


  Maddi durumları iyi olmayan ve ailesine bakmakla yükümlü olanların Vatani görevini yerine getirmek için askere gidenlerin en çok yaşadıkları sıkıntılarından birisi de askere gittikten sonra geride kalan ailesinin ve eşinin maddi sıkıntılar yaşamasıdır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı getirdiği yeni uygulama sayesinde maddi durumu iyi olmayan asker ailelerine, oğulları veya eşleri terhis olana kadar maaş ödemesi yapmaktadır. Bu durumda bulunan ve maaş almak isteyenlere Asker Ailelerine Verilen Maaş Şartları 2018 yılında neler olduğu belirlenmiştir. Öncelik şartlar arasında asker ailesinin maddi durumunun kötü olması ve sabit bir gelirinin bulunmaması ile herhangi bir sağlık güvencesinin olmaması gerekmektedir.


  Asker Ailelerine Verilen Maaş Şartları 2018, Asker Ailelerine Maaş Ne Kadar 2018 Yılı Şartları

  Askere giden kişi bekar ise maaş almaya hak edecek kişi annesidir, annesinin olmaması durumunda bu hak babaya geçmektedir. Bu haktan yararlanmak isteyen anne Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına şahsen müracaat etmektedir. Kimlik fotokopisi ile yapılan başvurunun ardından Vakıf tarafından ev ziyareti, kurumlardan ve çevreden yapılan araştırma üzerine toplanan kurul tarafından karar verilmektedir. Vakfa şahsen müracaat edilebildiği gibi E Devlet üzerinden İçişleri Bakanlığının bulunduğu sayfa üzerinden online olarak ta başvurularını yapabilirler. Asker Ailelerine Verilen Maaş Şartları 2018 içerisinde Vatani görevini yapan kişi evli olmaları durumunda bu işlemleri eşinin yapması gerekmektedir. Ayrıca 18 yaşında ve okuyan çocuğu olması durumunda ayrıca eğitim ödeneği verilmektedir.

  Asker Ailelerine Verilen Maaş Şartları 2018 yılında 2022 sayılı kanun kapsamında yaşlılık ve engelli ile muhtaçlık maaşı alan kişilerde başvuru hakkına sahip olmaktadırlar. Evli olan ancak resmi nikahı bulunmayan eşler başvuru yapamazlar onlar yerine anne başvuru yapmaya sahiptir. Hakkında gerekli araştırma yapıldıktan sonra kendisine maaş bağlanan kişiler maaş bağlanıp bağlanmadığı E Devlet’e giriş yaptıklarında buradan sorgu yapabilmektedirler. Bilindiği üzere E Devlet sayfasına giriş yapabilmeniz için PTT gişelerinden kimliğinizle alacağınız şifre ve TC Kimlik Numaranızla ile giriş yapabilirsiniz. Maaş almaya hak kazandığınızda 12 ay süre boyunca PTT şubelerinden başvuru yapan kişiye ödemesi yapılmaktadır.

  Başvurusu olumlu sonuçlanan için Asker Ailelerine Maaş Ne Kadar 2018 yılında diye düşünen olursa; Aylık 275 TL olmak üzere 2 ayda bir olmak üzere 550 TL ödeme yapılmaktadır. Ödemeler aylık olarak değil 2 ayda bir yapıldığı gibi 18 yaşından küçük olan ve okuyan asker çocukları içinde 100 TL eğitim desteği ödemesi yapılmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan bu uygulama sayesinde maddi durumu iyi olmayan ve askere gitmek isteyenler artık azda olsa devlet tarafından ödenen bu maaş sayesinde gözleri arkada kalmadan Vatani görevlerini tamamlamaktadırlar. Maaş yardımında gerekli koşullara sahip olan er ve erbaş olanların eşleri ile anneleri faydalanabilmektedir.

  Asker Ailelerine Verilen Maaş Şartları 2018, Asker Ailelerine Maaş Ne Kadar 2018 Yılı Ödeme Yeri

  Asker Ailelerine Maaş Ne Kadar 2018 yılı içerisinde 2 aylık periyotlar halinde 550 TL ödendiği gibi 100 TL eğitim ödeneği de ödenmektedir. Bu yardımdan yararlanmak isteyenler ailelerden daha önce de belirttiğimiz gibi sosyal güvencesi ve sabit bir geliri olmayan ailelerde anneler veya eşler müracaat etmektedir. Bu hak annelere verildiği için müracaat hakkı da annelere, evli olanlara da eşlere verilmiştir. Başvuru yapmak isteyenler sadece kimlik fotokopileri ile müracaatta bulunabildikleri gibi E Devlet üzerinden online başvuru yapabilmektedirler. Başvurusunu yapanlar hakkında vakıf tarafından yapılan araştırma ve ev ziyaretinden sonra düzenlenen form üzerinden toplanan komisyon tarafından aile hakkında karar verilmektedir.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Mütevelli heyeti olarak belirtilen bu komisyonu Vali veya Kaymakam başkanlığında toplanarak komisyonda Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Maliye, Müftülük ve Belediye tarafından belirlenmiş olan üyeler tarafından karar verilmektedir. Başvurular sonucu düzenlenen formlar komisyonun önüne gelerek Asker Ailelerine Verilen Maaş Şartları 2018 yılı şartları taşıyanlar belirlenerek 1 ay içerisinde karar verilmektedir. Verilen kararı Aile ve Sosyal Müdürlüğünden öğrenildiği gibi E Devlet sistemi üzerinden başvuru sonucu öğrenebilmektedir. Başvurusu kabul edilen ailelere 12 ay boyunca 2 ayda bir olmak üzere 550 TL PTT şubelerinden ödemesi yapılmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yaptığı bu uygulama sayesinde maddi olarak gelire sahip olarak hayatlarını devam etmektedirler.

  Asker Ailelerine Maaş Ne Kadar 2018 yılında Engelli, yaşlılık ve muhtaçlık maaşı alan kişilerde bu hakka sahip olarak başvuru yapabilmektedirler. Başvuru sonrası yapılan araştırmalarda başvuru yapan kişiler üzerinde herhangi bir mal varlığının bulunmadığı gibi, başka kamu kurum ve kuruluşlardan da askerlik ile ilgili yardım almaması ile herhangi bir sağlık güvencesinin bulunmaması gerekmektedir. Sosyal devlet ilkesi kapsamında vatandaşlarının yaşamlarını göz önünde bulundurmak adına yapılan bu uygulama son zamanlarda yapılan en büyük yeniliklerden birisidir. Asker maaşlarının artması ile birlikte ailelere verilen bu maaş yardımı vatani görev yapanları rahatlattığı gibi geri de kalan ailesini de rahatlatmıştır.

  Asker Ailelerine Maaş Ne Kadar 2018 içerisinde verilen 550 TL maaş ile eğitim ödeneği 100 TL almak isteyenler belirttiğimiz şartları taşımaları ve başvurmaları halinde alabileceklerdir. Kolay yoldan online olarak başvuru yapmak isteyen kişiler E Devlet sisteminde İçişleri Bakanlığının ilgili bölümü kullanabildikleri gibi isterlerse kimlik fotokopileri ile şahsen başvuru yapabilirler. Asker ailelerine maaş ödemesi veya başvuru şartları ile ilgili herhangi bir değişiklik olduğunda yeni bilgileri yeniden vermeye devam edeceğiz.

  PTT’e Gitmeden Edevlet Şifresi Nasıl Alınır?

  E- Devlet Soy Ağacı Sorgulaması Nasıl Yapılır ?

  E-Devletten Bağ-Kur Borcu Sorgulama
  tıkla sorunu sor

  2018 – Asker Ailelerine Verilen Maaş Şartları, Asker Ailelerine Maaş Ne Kadar 2018 İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. ümit dedi ki:

   merhabalar .
   Evliyim üç yaşıda bir kızım var eşim yaşlı bakımı alıyor
   yakın zamanda askere gideceğim . durumumuz yok
   sosyal ve yardımlaşma kurumuna gittim bana senin eşin para yardımı alamaz dediler hatta sen bile alamazsın belki , dediler .. yardımcı olur musunuz ?

  2. Gamze dedi ki:

   Patron çocuklarıyla aynı birimde çalıyorsan şartlar esitmidir. Aynı yerde 5 yıl çalıştım ve istifa etmek istiyorum tazminatım yanarmi

  Sorunuzu Yazın