emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Çiftçiye Müjdeli Haber Verdi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Çiftçiye Müjdeli Haber Verdi!
14.07.2020

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Çiftçiye Müjdeli Haber Verdi! Bakan Berat Albayrak, tarafından çiftçiye müjdeli haber geldi. Ağustos 2020 ayı içerisinde ödenmesi planlanan 122 milyon 593 bin TL avans bedel ödemesi bu gün için pancar çiftçisizin hesabına yatırılacağını belirtti. Bakan Albayrak, Kurban Bayramı öncesinde üreten ellerin yanındayız açıklaması yapmış bulunuyor.

Bakan Albayrak’tan Erken Ödeme Müjdesi Geldi!

Bakan Albayrak’tan Erken Ödeme Müjdesi Geldi! Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından, Twitter hesabı üzerinden paylaşılan açıklama neticesinde çiftçilerimize müjdeli haber dedi. Bakan Albayrak, bayram öncesinde üreten ellerin yanında olduklarını belirterek toplam 600 köy genelinde 575 bin dekar Hazine arazisini, bedellerinin yarısı üzerinden 20 bin çiftçimiz için kullanıma sunmuş bulunmaktayız. Aldığımız karar doğrultusunda bu güm için de Ağustos ayında ödeme plan yaptığımız 122 milyon 593 bin TL avans bedelini pancar çiftçilerimizin hesabına yatırdıklarını belirtti. Bakan Albayrak, hayırlı uğurlu olsun ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tarafından gerçekleştirilen açıklama neticesinde, Türkşeker’in infografisinde de 355 milyon 787 bin TL tutarı küspe bedeli ve pancar avansları olduğunu belirtmiş bulunmaktadır. Diğer yandan da 158 milyon 431 bin TL tutarı hububat, ayçiçeği ürün ve avans bedelleri olmaz üzere çiftçiye ödenecektir. Toplam olarak çiftçiye ödenecek olan meblağ ise 514 milyon 218 bin TL destek ödemesi sağlandığı belirtildi. Yapılan destek ödemeleri net olarak aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • 355 Milyon 787 Bin TL Tutarı, Küspe Bedeli ve Pancar Avansları,
  • 158 Milyon 431 Bin TL Tutarı, Hububat, Ayçiçeği Ürün ve Avans Bedelleri,

Son Dakika Bir İlimizde Daha Maske Takma Zorunluluğu Getirildi!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.