Genel

Rusya ile Uçak Seferleri Başlıyor!

rusya ile ucak seferleri basliyor

Rusya ile Uçak Seferleri Başlıyor! Gelen son dakika bilgisine göre Rusya ile uçak seferleri başlamış bulunuyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, tarafından gerçekleştirilen açıklama neticesinde bugün itibarı ile Rusya ile uçuşların başlatılması konusunda mutabık kaldık dedi. Gelen haber turizm sektörü için oldukça büyük önem taşımaktadır. Rusya korona virüsü bakımından en çok vaka görülen 4. ülke olmaktadır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre Rusya ile yurt dışı uçuş seferlerinin bu gün itibarı ile yeniden başlatılması konusunda Rusya Federasyonu ile Türkiye’nin mutabık kalındığı belirtildi. Korona virüsü tedbirleri çerçevesinde yurt dışı uçuşlarının durdurulması sonrasında Bakan Kararismailoğlu 11 Haziran itibarı ile çeşitli ülkelere yurt dışı uçuşlarının yeniden başlatıldığını belirtti. 11 Haziran itibaren yeniden başlatılan yurt dışı uçuşlarının 31 ülke ile seferlere başlatılmış bulunuyor. Bakan Kararismailoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre de bu gün itibarıyla Rusya ile uçuşların başlatılması konusunda mutabık kaldık diye belirtti.

Türkiye Sefer Sayılarını 32 Ülkeye Çıkarttı!

Türkiye Sefer Sayılarını 32 Ülkeye Çıkarttı! Yurt dışı uçuşlarının başlatılma tarihi olan 11 Haziran 2020 tarihi itibarı ile 31 ülke ile sürdürülen seferlerin ardından 20 ülke ile karşılıklı olarak seferlerin başlatılması noktasında görüşmeler devam etmektedir. Belirtilen ülkeler arasına Rusya’nın da katılmasının ardından, yurt dışına seferleri yeniden başlatılan ülke sayısı 32’ye yükseltilmiş bulunuyor. Diğer yandan Türkiye ve Rusya Federasyonu arasında düzenlenen anlaşma sağlamış bulunmaktadır. Buna göre Türk taşıyıcıları 2019 yılı içerisinde Rusya’daki 18 noktaya haftalık 253 frekans, Rus taşıyıcıları ise Türkiye genelinde bulunan 7 noktaya haftalık olarak 127 frekans sefer gerçekleştirmek üzere izin almışlardı.

2019 yılı turizm istatistiklerinde Rusya Federasyonu 7 milyon 17 bin 657 ziyaretçi ile 1.sırada yer almaktadır. Uçuşların yeniden başlaması ile birlikte Türkiye’ye gelen ziyaretçi sayısında oldukça önemli sayıda bir iyileşme beklenmektedir. 746 bin korona virüsü vakasının görüldüğü Rusya’da ülke genelinde 11 bin 770 kişi korona virüsünden dolayı hayatını kaybetmiş bulunmaktadır. Rusya ülkesi dünya genelinde korona virüsü nedeni ile ülke sırlamasında görülen vakalar açısında 4.ülke olmaktadır.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir