Genel

Deprem Bölgesi Elazığ’da Kira Yardım Ödemeleri Başladı!

Depremzede vatandaşlar için kira yardım ödemeleri başlamış bulunmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından depremin yaşandığı Elazığ için başlangıç olarak iki mahallede bulunan toplam 797 hak sahibi vatandaşımız için 3 milyon TL’ye yakın kira yardım ödemeleri gerçekleştirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafınca, Elazığ’da yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından, depremden etkilenen vatandaşlar için düzenlenen kira yardım ödemeleri başlamış bulunmaktadır.

24 Ocak 2020 Cuma günü merkez üssü Sivrice olan 6,8 şiddetinde meydana gelen Elazığ’daki depreminin ardından, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı depremzede vatandaşların yaraları sarılması için başlatılan yardım çalışmalarının, kira yardım ödemelerine başlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kira yardım başvurularının yapılabilmesi adına bölgede 3 adet iletişim ve irtibat ofisi açmış bulunmaktadır.

Açılmış olan irtibat ve iletişim ofislerine depremzede vatandaşlarımızın kira yardım başvurularını kabul edilmektedir. Depremzede vatandaşlarımız başvurularını kimlik belgeleri ile yapabilmektedirler. Yapılacak olan kira yardımları için depremzede vatandaşlarımıza kolaylık sağlamak açısından, kira yardımlarının ödeneceği banka hesapları bu ofislerde açılmaktadır.

Elazığ İçin Kira Yardım Ödemeleri Nerelerde Yapılıyor?

Elazığ İçin Kira Yardım Ödemeleri Nerelerde Yapılıyor? Elazığ depreminin ardından, depremzede vatandaşlarımıza yapılacak olan kira yardım ödemeleri başvurularını tamamlayanlardan, ilk olarak Abdullah Paşa Mahallesi ve Mustafa Paşa Mahallelerinde başlanmış bulunmaktadır. Kira yardımından faydalanmak isteyen depremzede vatandaşlarımızın, bölgede oluşturulan irtibat ve iletişim ofislerine kimlik bilgilerini içeren belge T.C. Nüfus cüzdanı ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Elazığ depremzede vatandaşlar için kira yardımı yapılan bireylerin sayısı,

  • Mustafa Paşa Mahallesi için, 507 adet malik ve 30 adet kiracı olarak toplam; 537 adet hak sahibi,
  • Abdullah Paşa Mahallesi için, 254 adet malik ve 6 adet kiracı olarak toplam; 260 adet hak sahibi,

Genel toplama bakıldığında da 797 adet hak sahibi depremzede vatandaşımıza kira yardım ödemesi yapılmış bulunmaktadır. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre de 797 adet depremzede vatandaşımıza toplam olarak 2 milyon 935 bin TL kira yardım ödemesi yapılmış bulunmaktadır.

Çocuk Yardım Parası Ne Kadar, Nasıl Alınır?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yardım Başvurusu

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Nasıl Alınır?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu