emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Kahramankart Bakiye Sorgulama ve Yükleme

Kahramankart Bakiye Sorgulama ve Yükleme

Kahramankart bakiye sorgulama işlemleri geleneksel yöntemler yanında dijital mecralardan yapılabilir. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince şehir içi toplu taşımalarda kullanılmak için geliştirilen Kahramankart, tek kullanımlık bilet ve ön yüklemeli akıllı kart şeklinde üretilir.

Ön yüklemeli kartları seyahatlerinizde kullanabilmek için Kahramankart bakiye sorgulama ve yükleme yöntemlerini kullanmanız gereklidir. Karta ve bakiye işlemlerine dair merak ettiğiniz tüm detayları hazırlanan rehber yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kahramankart Nedir?

Kahramankart Kahramanmaraş’ta kullanılan ve “hızlı, ekonomik ve pratik ulaşım” mottosu ile kullanıma sunulan bir ulaşım kartıdır. Kahramanmaraş’ta şehir içi ulaşımda, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tüm toplu taşıma araçları ile Özel Halk Otobüslerinde (ÖHO) Kahramankart kullanılır. Kahramankart, okuma cihazları yardımı ile kullanılan temassız akıllı kartlar ve Kullan-At tek kullanımlık biletlerden oluşmaktadır.

Kahramankart şu noktalardan alınır:

 • Kart İşlem Merkezleri
 • Kahramankart Dolum Bayileri
 • Smart ve Mini Banko

Kahramankart Bakiye Sorgulama İşlemi

Kahramankart bakiye öğrenme işlemleri için kartı okutmak dışında kullanabileceğiniz üç farklı yöntem bulunmaktadır. Kahramankart mobil uygulama, web sitesi ve Kahramankart müşteri hizmetleri aracılığı ile kart bakiyenizi öğrenebilirsiniz. İnternetten bakiye sorgulama işlemleri için takip etmeniz gereken işlem sıralaması şu şekildedir:

 1. https://kahramankart.com.tr/onlinebakiyesorgulama/ adresine giriş yapın.
 2. Açılan sayfada kartın ön yüzünden ulaşabileceğiniz kart numarasını ilgili alanlara girin.
 3. “Ben robot değilim” onay kutucuğunu işaretleyin.
 4. “Sorgula” butonuna tıklayarak Kahramankart bakiyenizi öğrenin.

Kahramankart Bakiye TL Yükleme İşlemi

Kahramankart bakiye yükleme işlemleri 5 farklı yöntem kullanılarak yapılmaktadır. Kullanılan bazı TL yükleme işlemlerinde yükleme yapılan tutarın %5’i oranında işlem ücreti kesintisi yapılır. Kahramankart’a TL yüklemek için kullanabileceğiniz yöntemler ve nasıl para yükleyeceğiniz aşağıda yönteme göre ayrıntılı olarak anlatılmıştır:

 • Sanal Kart ile Kahramankart Bakiye Yükleme

Sanal kartla TL yükleme işleminde KahramanKart uygulamasını edinmeniz ve üyelik oluşturmanız gereklidir. Oluşturulan üyelik sonrası KahramanKart sisteme eklenmelidir. Bakiye yükleme işlemleri için uygulamaya eklenen Kahramankart’a önce kredi veya banka kartından sanal karta para aktarılması ve devamında “Bakiye Yükle” butonuna tıklanarak sanal kart bakiyesinin Kahramankart’a aktarılması işlemi tamamlamak için yeterlidir.

 • Kahramankart Online Bakiye Yükleme

İnternetten bakiye yükleme işleminde, yükleme yapılan tutara göre %5 işlem ücret kesintisi uygulanır. Bu yöntemi kullanmak için https://onlinedolum46.e-kent.com.tr/ adresini ziyaret etmeniz ve öncelikle %5 işlem kesintisini ve diğer şartları kabul ettiğinizi “Onaylıyorum” butonuna tıklayarak beyan etmeniz gereklidir. İşlemin devamında öncelikle “Kahramankart bilgileri” istenen alanlara girilir ve devamında “Kredi kartı veya GSM bilgileri” tamamlanarak TL yükleme işlemi tamamlanır.

 • Kahramankart Anlaşmalı Bayiler ve N Kolay Bayileri

Anlaşmalı bayiler ve N Kolay bayileri yükleme yapabileceğiniz noktalardır. Bahsi geçen iki noktadan sadece nakit olarak Kahramankart’a bakiye yüklenebilmektedir.

 • SMS ile Kahramankart TL Yükleme

SMS ile bakiye yükleme işlemleri 3544 numaralarına kısa mesaj gönderilerek tamamlanır. İşlem için %5 ücret kesintisi uygulanır. Yükleme yapmak için aralarında birer boşluk bırakarak “MARAS, Kahramankart Numarası, kart arkasında yazan son 2 hanenin öncesindeki 4 rakam ve yükleme yapılacak tutar” yazılmalı ve 3544’e kısa mesaj gönderilmelidir.

 • Minibanko (Kiosk) ile Kahramankart Bakiye TL Yükleme

Kiosktan TL yükleme işlemleri nakit veya kredi kartı ile yapılabilmektedir. Minibanko olarak isimlendirilen yükleme noktalarının nerede olduğu bilgisine https://www.kahramankart.com.tr/bayi-haritasi.aspx adresinden ulaşabilirsiniz. Ulaştığınız tüm bayilerde Kahramankart bakiye sorgulama ve yükleme işlemleri yapılabilmektedir.

Kahramankart Abonman Ücretleri Ne Kadar?

Kahramankart abonelik ücreti aylık bazda farklı biniş sayılarına göre belirlenmiştir. Aylık Kahramankart abonman ücretleri şu şekildedir:

 • 60 Biniş: İndirimli 156,00 TL – Tam 234,00 TL
 • 90 Biniş: İndirimli 229,50 TL – Tam 342,00 TL

Kahramankart Seri No Nerede Yazar?

Kahramankart seri numarası kartın arka yüzünde yer alır. Kartınızın arka yüzünü çevirdiğinizde siyah şeridin hemen üzerinde yazılı olan ve harf ile başlayan toplam 20 karakterli numara, Kahramankart’a ait seri numarasıdır.

Mobil’den Kahramankart Bakiye Öğrenme İşlemi

Mobil cihazdan Kahramankart bakiye sorgusu indirilen uygulama aracılığı ile kolayca gerçekleştirilir. Kahramankart uygulaması iOS ve Android uyumlu olarak uygulama marketlerden indirilebilir. Kahramankart bakiye sorgulama ve yükleme işlemlerini yapabileceğiniz mobil uygulamaya işletim sistemine göre aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz:

 1. Kahraman Kart Müşteri Hizmetleri Numarası

  KahramanKart müşteri hizmetlerine 0850 724 80 50 numaralarından ulaşabilirsiniz. Ayrıca kartınızla ilgili tüm sorularınız için info@kahramankart.com.tr adresine e-Posta gönderebilir, 0344 225 46 20 numaralı Kahramankart İşlem Merkezi Merkez Ofise ulaşabilirsiniz.

 2. Kahraman Kart Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

  Kahramankart vize işlemleri indirimli kartlar için kiosk dolum noktalarından, indirimli ve serbest kartlar için KahramanKart İşlem Merkezinden yapılmaktadır. Ayrıca Ulu Camii Gişesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kaski Su Veznesi Gişesi, Avşar Tıp Fakülte Girişi Gişesi ile Elbistan ve Afşin şubelerinden gerekli evraklarla birlikte vizeleme işlemleri yapılabilir.

İzmir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Başkent Kart Başvurusu ve Yardım Bakiyesi Sorgulama

İzmirim ESHOT Kart Bakiye Sorgulama ve Yükleme

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.