emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Kahramankart Bakiye Sorgulama ve Yükleme

Kahramankart Bakiye Sorgulama ve Yükleme

Kahramankart bakiye sorgulama ve yükleme işlemi ile kartınızın her zaman dolu olmasını sağlayabilirsiniz. Kahramanmaraş ilinde toplu taşıma araçlarını kullanabilmeniz için Kahramankart kullanmaya ihtiyacınız vardır. Kahramankart bakiye sorgulama ve yükleme işlemi ile bakiyenizi yenileyebilirsiniz.

Kahramanmaraş’ta toplu taşıma halk otobüsleri tarafından sağlanır. Otobüslere binebilmek için kullanılan kartlara istediğiniz gibi bakiye yükleme şansınız vardır. Sürekli otobüse binmiyorsanız tek kullanımlık kartları da tercih edebilirsiniz.

Kahramankart Nedir?

Kahramankart, Kahramanmaraş şehrinde kullanılan toplu ulaşım araçlarına binebilmenizi sağlayan bir bilettir. Kahramanmaraş’ta yaşayanlar ve şehirde belirli bir süre geçirecek olanlar, Kahramankart’ı alarak ulaşımı daha kolay hale getirebilir.

Kahramanmaraş çok büyük bir şehir olmadığı için ulaşım alternatifi de çok fazla değildir. Ulaşım, halk otobüsleri ile sağlanır. Halk otobüsleri sabah saat 06.00 gibi çalışmaya başlayarak akşam saatlerine kadar hizmet vermeye devam eder.

Kahramanmaraş’ta yeni yerler keşfetmek ve dilediğiniz gibi gezmek için Kahramankart kullanmanızda fayda vardır. Özellikle aktarma yapmak zorunda kaldığınızda, tekrar ücret ödememek için bu kartı yanınızdan ayırmamalısınız.

Kartınızı çıkardıktan sonra yükleme ve bakiye sorgulama işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Online bakiye yükleme kolaylığı sayesinde kartınız her zaman dolu olur. Bu sayede yolda kalmadan Kahramanmaraş’ın her yerine gidebilirsiniz.

Kahramankart Çeşitleri Nelerdir?

Kahramankart çeşitleri arasında farklı seçenekler vardır. Bu sayede öğrenciler ve serbest biniş hakkı olanlar rahatlıkla otobüsleri kullanabilir. Tek kullanımlık gibi kartı olmayanlar için uygun seçenekler de mevcuttur.

  • İndirimli Abonman

İndirimli abonman öğrenciler tarafından kullanılabilir. Öğrencilerin bu kartı çıkarmak için belirli evraklarla başvuru yapması gerekir. İlkokul seviyesinden üniversiteye kadar tüm öğrenciler bu karttan yararlanabilir.

1 adet vesikalık ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile abonman başvurusu yapmak mümkündür. Öğrencinin açık öğretimde okuması halinde SGK hizmet dökümü ve öğrenci belgesi de talep edilir. Eğer açık öğretim öğrencisi sigortalı olarak çalışıyorsa indirimli kart kullanması mümkün değildir.

  • Tam Abonman

Tam abonman nüfus cüzdanı fotokopisi ve vesikalık fotoğrafla çıkarılır. Tam abonman indirimsiz olarak kullanılan kart çeşididir. Abonman kart çıkarmak için Kahramankart gişelerine başvuru yapabilirsiniz. Dulkadiroğlu, Elbistan, Afşin ve tıp fakültesinde bulunan gişelerden işlem yapılabilir.

Abonman kartların kullanımı sırasında bazı detaylara dikkat edilmelidir. Öncelikle kişiselleştirilmiş kartların sahibi dışında biri tarafından kullanımı mümkün değildir. Aynı anda iki farklı kişi için abonman kullanılamaz. Bu tür durumların tespiti halinde kart iptal edilir.

Kartlarda bulunan fotoğraflar silindiyse ya da manyetik alanda sorun varsa abonmanın kullanımı söz konusu olmaz. 

  • Tek Binişlik Kart

Tek binişlik kart, Kahramankart’ta bakiyesi tükenenler ve kartı alamayanlar için avantaj sağlar. Tek binişlik kartlar sayesinde Kahramankart’ı olmayanlar da toplu taşıma araçlarını kullanabilir. Bu durum otobüs şoförlerinin de işini kolaylaştırır. Dikkat dağınıklığına yol açan uzun para alışverişlerini önleyen kartlar sayesinde trafik sorunsuz bir şekilde ilerler.

  • Serbest Kart

Serbest Kart, 65 yaş ve üzeri tarafından kullanılan bir karttır. 65 yaş üzerinde olan kişiler; bir fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ile kartı çıkarabilir. Bunun yanı sıra ücretsiz biniş hakkı elde edildiğine dair belge de kart işlem merkezine ibraz edilmelidir. Bu sayede ücretsiz olarak toplu taşımadan yararlanmak mümkün hale gelir.

65 yaş üstünün yanı sıra engelliler için de serbest biniş kartı vardır. Engellilerin durumu göz önüne alınarak kart işlem merkezlerine gelme zorunluluğu konulmamıştır. Engelli yakınları tarafından kart işlemleri yapılabilir.

Kahramankart Bakiye Sorgulama Ekranı

Kahramankart bakiye sorgulama işlemleri kolay bir şekilde yapılabilir. Bunun için kahramankart.com.tr adresine giriş yapmalısınız. Bu adrese girdikten sonra ana sayfada yer alan “Bakiye Sorgulama” kısmına tıklamalısınız.

kahramankart bakiye sorgulama ekrani1

Yukarıda gösterilen “Bakiye Sorgulama” seçeneğine tıkladığınızda aşağıda yer alan ekran açılır. Böylece Kahramankart bakiye sorgulama ve yükleme yapabilirsiniz.

kahramankart bakiye sorgulama ekrani2

Bu ekrandan kartınızın son sekiz hanesini girerek “Sorgula” yazan yere tıklamalısınız. Bu sayede kartınızdaki mevcut bakiye tutarını öğrenebilirsiniz.

Kahramankart Nereden Alınır?

Kahramankart almak için otobüs duraklarına yakın bir konumda bulunan N Kolay bayilerine başvurabilirsiniz. Bunun yanı sıra Kahramankart bayilerinden ya da işlem merkezlerinden de yeni kartınızı alabilirsiniz. Kahramankart’ı aldıktan sonra kullanmaya başlamak için içerisine bakiye yüklemeniz gerekir.

Kahramankart’a Bakiye Nasıl Yüklenir?

Kahramankart’a bakiye yüklemek için farklı yöntemler kullanabilirsiniz. Dilerseniz online ödeme yöntemlerini kullanabilir ya da Kahramankart işlem merkezlerinden ödeme yapabilirsiniz. N-Kolay, E-Kent bayileri de ödeme yapabileceğiniz yerler arasındadır.

kahramankart bakiye yukleme ekrani1

Online ödeme yapmak için kahramankart.com.tr adresine girmelisiniz. Bu adrese girdikten sonra ana sayfada yer alan “Online Yükleme” seçeneğine tıklamalısınız. Burada size kredi kartı ve mobil ödeme olmak üzere iki seçenek sunulur.

Kredi kartı ile ödemelerde %5 ek hizmet tutarı kesintisi söz konusudur. Yükleme işleminin tamamlanması için kartınızı okutmalısınız. Yükleme ve okutma işlemi arasında en az bir saat olmalıdır.

Kredi kartları ile yapılan bakiye yükleme işlemleri için iade talep etme şansınız yoktur. Öte yandan tam ya da indirimli abonman kartları için online dolum yapılması mümkün değildir.

kahramankart bakiye yukleme ekrani2

Yükleme işlemleri için yukarıdaki ekrandan gerekli bilgileri doldurmalısınız. Bu ekranda sizden istenilen bilgiler şunlardır:

  • Kahramankart numarası
  • T.C. kimlik numarası
  • Dolum yapılacak tutar
  • Kartın arkasında yazan numaranın son dört rakamı
  • Cep telefonu numarası

Yukarıdaki bilgilerin yanı sıra kredi kartı bilgilerinizi de girerek ödemeyi tamamlayabilirsiniz. Online dolumun yanı sıra SMS ile dolum da yapılabilir. Bunun yanı sıra minibankolardan da dolum yapma şansınız vardır.

SMS ile dolum için MARAS yazıp boşluk bırakarak Kahramankart numaranızı yazmalısınız. Ardından kartın arka kısmında bulunan 4 rakamı yazmalısınız. Son olarak yükleme tutarını da yazarak 3544’e mesaj atmalısınız.

Kahramankart Çalındığında Ne Yapmak Gerekir?

Kahramankart çalınırsa yapılması gereken işlem merkezlerinden yeni kart çıkarmaktır. Abonmanın kaybolması halinde işlem merkezlerine dilekçe ile başvurabilirsiniz. Böylece eski bakiyeniz yeni kartınıza aktarılır.

Kahramankart Biniş Ücretleri Ne Kadardır?

Kahramankart biniş ücretleri kart türlerine göre değişiklik gösterir. İndirimli kartların biniş ücretleri daha uygundur. Bunun yanı sıra kredi kartı, NFC gibi ödeme yöntemlerinin kullanımında da farklılıklar söz konusu olabilir.

Merkez Tarife
Tam Kahraman Kart ile Tek Biniş5,50 TL
İndirimli Kahraman Kart ile Tek Biniş3,50 TL
Öğretmen İndirimli Kart ile Tek Biniş5,40 TL
Öğrenci, Sivil, Öğretmen Kredi Kartı5,60 TL
Öğrenci, Sivil, Öğretmen NFC5,50 TL
Aktarma2,25 TL
2 Seferlik Ultra Light Bilet15,00 TL
Şoför Kart Tek Biniş7,00 TL

Abonman kartlarında toplu yükleme yapılması halinde daha uygun bir fiyat söz konusu olur. 30, 60 ve 90 binişlik yüklemelerde fiyat daha uygundur. Sürekli toplu taşıma kullananların toplu yükleme yaptırmasında fayda vardır.

Abonman
    Öğrenciİndirimli Abonman 30 Biniş97,50 TL
İndirimli Abonman 60 Biniş180,00 TL
İndirimli Abonman 90 Biniş247,50 TL
    TamAbonman 30 Biniş157,50 TL
Abonman 60 Biniş300,00 TL
Abonman 90 Biniş427,50 TL

Merkezle ilçeler arasında ücret yönüyle farklılıklar vardır. Elbistan ve Afşin için söz konusu olan ücretler aşağıda yer alan tabloda gösterilmiştir.

Elbistan Tarife
Tam Kahraman Kart ile Tek Biniş5,00 TL
Öğrenci İndirimli Kahraman Kart ile Tek Biniş3,25 TL
Öğretmen İndirimli Kahraman Kart ile Tek Biniş5,00 TL
2 Seferlik Ultra Light Bilet15,00 TL
Aktarma1,75 TL
Şoför Kart Tek Biniş7,00 TL
Afşin Tarife
Tam Kahraman Kart ile Tek Biniş5,00 TL
Öğrenci İndirimli KahramanKart ile 1 Biniş3,25 TL
Öğretmen Kahraman Kart ile Tek Biniş, İndirimli5,00 TL
2 Seferlik Ultra Light Bilet15,00 TL
Öğrenci, Öğretmen, Sivil Kredi Kartı5,10 TL
Aktarma1,75 TL
Şoför Kart Tek Biniş7,00 TL

Kahramankart bakiye sorgulama ve yükleme sayesinde kolayca tüm kart işlemleri kolayca takip edilir. Bakiyenizi her zaman kontrol altında tutmak için işlemlerinizi E-Kent mobil uygulaması üzerinden de yapabilirsiniz. Böylece nerede olursanız olun kolayca kartınıza para yükleyebilir ve bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

İstanbulkart Bakiye Sorgulama ve Başvuru Ekranı

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama ve Yükleme

Başkent Kart Başvurusu ve Bakiye Sorgulama

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.