emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

PTT Para Yardımı Başvurusu ve T.C ile Sorgulama

PTT Para Yardımı Başvurusu ve T.C ile Sorgulama

PTT üzerinden para yardımı başvurusunu ve T.C. kimlik numaranız ile sorgulama işleminizi e-devlet platformu üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

PTT yardım başvurusu nereye yapılır? PTT yardımı kimlere verilir? İşte, PTT yardım parası başvurusu ve T.C. ile sorgulama işlemlerine dair bütün detaylar…

PTT Yardım Parası Şartları Neler?

Dar gelirli ve maddi durumu yeterli olmayan vatandaşlar PTT yardım parası almak için başvuruda bulunabilirler. Ailesinde düzenli geliri olmayan veya gelir sahibi bireylerin aldıkları ücretin asgari ücretten düşük olması halinde yapılacak başvuru şartlarına ek olarak;

 • Ailesinde engelli birey bakanlar
 • Engel durumu bulunanlar
 • Sosyal güvence kapsamında olmayanlar
 • Herhangi bir işte çalışmayanlar ve
 • İşten çıkarılmış olanlar PTT yardımı için başvuruda bulunabilirler.

Pek çok vatandaş tarafından bilinmeyen destek beklenen kriterleri taşıyan herkese yapılmaktadır. Başvuru işlemleri e-Devlet Kapısı üzerinden online olarak veya en yakın Kaymakamlık binasının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf bölümüne şahsen giderek tamamlanabilir.

PTT Yardım Parası Kimlere Verilir?

Maddi imkânları yetersiz kişilere ek olarak ailesinde bakmakla yükümlü engelli birey bulunanlar kimlere PTT yardım parası verilir sorusunun cevabıdır. 

 • Aileye yönelik
 • Çocuklara yönelik
 • Eğitime yönelik
 • Kadınlara yönelik
 • Yaşlılara ve
 • Engellilere yönelik destek ve sosyal yardımlarla ilgili güncel bilgilere https://www.aile.gov.tr/ adresi üzerinden erişim sağlanabilir.

Hayatın her alanında vatandaşına destek olan sosyal yardım başvuruları PTT şubelerinden alınacak kişiye özel şifre yardımıyla online olarak tamamlanabilir. Başvuru ve sorgulama işlemleri e-Devlet Kapısı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı veya PTT hizmetleri üzerinden gerçekleştirilerek takip edilebilir.

PTT’den Para Yardımı Nasıl Alınır?

Her aileden sadece bir kişiye yapılan maddi destek, başvurusu kabul edilen vatandaşlara devlet tarafından PTT kanalıyla ödenir.

PTT’den yapılan ödemeler arasında;

Maddi yetersizliği kurumlar tarafından belirlenen düzeyde olan vatandaşlar, engelli bireyler, şehit ve gazi yakınları da sunulan imkânlardan faydalanabilir.

Başvuru sonuçları yaklaşık bir hafta içinde çıkar. e-Devlet Kapısı, kaymakamlık, PTT şubeleri ya da çağrı merkezi üzerinden başvuru sonucu öğrenme hizmeti alınabilir. Online hizmet alamayan vatandaşlar şahsen başvurarak veya telefonla sonucu öğrendikten sonra kimlik kartıyla en yakın PTT şubesine giderek hak ettikleri ödemelerini alabilirler.

Kaymakamlık binaları içinde hizmet veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları başvuru kabul ederken sonuç öğrenmek için de ziyaret edilebilir.

PTT Para Yardımı Sorgulama Ekranı

PTT para yardımı sorgulamak için “Kurum Ödemeleri” sayfası üzerinden sonuç öğrenebilirler. Bu hizmetten faydalanmak isteyenlerin mutlaka kendileri adına en yakın PTT şubesinden aldıkları e-Devlet şifresi bulunmalıdır. Başvuru işleminin ardından ortalama 1 hafta içinde belli olan sonuçların ödemesi yine en yakın PTT şubesi üzerinden yapılmaktadır.

ptt yardım parası sorgulama ekranı

Asgari ücrete gelen zam oranına göre değişen destek ücretleri maddi imkânları yetersiz olan vatandaşlar için bir umut kapısı olmayı başarmıştır. Ailesinde çalışan kimse olmadığı için düzenli gelir ve sosyal güvenliğe sahip olmayanları koruma altına alan uygulama, hane içinde bakıma muhtaç engellileri de kapsama altına alır. PTT yardım parası günlük hayatını devam ettirebilmek için masraflarını karşılayacak maddi gücü olmayan kişilere devlet eliyle yine devlet kurumu aracılığıyla dağıtılır.

PTT Yardım Parası Başvurusu

PTT yardım parası başvuruları Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kaymakamlıklar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ve e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabilir. Herhangi bir düzenli geliri olmayan ve bu durumu belgeleyen vatandaşlar PTT tarafından ödenen sosyal destekten faydalanabilirler. Başvuru sonuçları yaklaşık olarak 1 hafta içinde çıkacaktır.

e-Devlet Kapısı üzerinden sorgulama ekranına giriş için adım adım;

 1. e-Devlet Kapısı resmi web sitesine girilir.
 2. PTT Genel Müdürlüğü hizmetleri altında
 3. PTT Üzerinden Yapılan Kurum Ödemeleri Sorgulama seçeneğine tıklanır.

Sorgulama sonucunu öğrenebilmek için öncelikle kimlik doğrulama işleminin başarıyla tamamlanması gerekir.

T.C ile PTT Para Yardımı Sorgulama

PTT Yardım parası sorgulama işlemi TC ile yapılabilir. Bunun için ilk olarak e-Devlet sitesini açmak ve ardından TC kimlik numarası ve şifre girerek kimlik doğrulama işlemini başarıyla tamamlamak gerekir. Sorgulama alanında yapılacak işlemle başvuru sonucunun olumlu olması halinde;

 • Adınıza yapılan tüm ödemeler listelenebilir.
 • Yine bu sayfadan PTT aracılığıyla tamamlanmış ödemeler de görüntülenebilir.

Sorgulama işlemini şahsen PTT şubesine veya kaymakamlık binasına giderek yapmak isteyenlerin yanlarında mutlaka TC kimlik numarasını gösteren resmi bir belge bulundurulması zorunludur. Ödemeler sadece başvurusu onaylanmış kişiye yapılır. Yardım ödemeleri için belirlenen bir tarih olmamakla birlikte, ödemeler başvurunun ardından geçen 1 hafta içinde yapılır.

PTT’nin Sosyal Yardımları Neler?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan sosyal desteklerde ödemeler PTT üzerinden tamamlanır.

Sosyal devlet mantığıyla sürdürülen yardım türleri arasında;

 • Afet-Acil durum yardımları
 • Kronik hastalara elektrik tüketim desteği
 • Sosyal konut projesi
 • Eğitim materyali yardımı
 • Öğrenci barınma-taşıma-yemek yardımı
 • Engelli ihtiyaç yardımları
 • Yakacak yardımları
 • Sosyal uyum yardımı
 • Yaşlı aylığı
 • Engelli aylığı
 • Engelli yakını aylığı
 • Vefa projeleri
 • Doğum yardımı
 • Şehit yakınları ve gazilere yönelik yardımlar sayılabilir.

Devlet tarafından sürdürülen sosyal yardımlar dönemsel ihtiyaçlar göz önünde tutularak güncellenmekte ve yardıma muhtaç vatandaşların refahının sağlanmasını amaçlamaktadır.

PTT Yardım Parası Hesaplara Ne Zaman Yatıyor?

PTT yardım başvuruları ve sonuç sorgulama işlemi kadar merak edilen bir diğer konuysa paranın hesaplara ne zaman yatacağıdır. Sosyal yardım ödemeleri başvurunun tamamlanmasının ardından 1 hafta içinde sonuçlanır. Başvurusu değerlendirildikten sonra ödeme almaya uygun bulunanlar için ödemeler PTT şubeleri üzerinden gerçekleştirilir.

Online sorgulama yapılarak hak edilen ödemeler ekranda görüldükten sonra en yakın PTT şubesine kimlikle giderek yardım parası çekilebilir. Ödemeler sadece başvuru sahiplerine yine sadece üzerinde TC kimlik numarası bulunan resmi bir belgeyle yapılır.

Telefonla PTT Yardım Parası Sorgulama

Sorgulama işlemleri farklı şekillerde yapılabilir. Bunlar arasında vatandaşın en çok tercih ettiği telefonla PTT yardım parası sorgulama işlemidir. Bunun için;

 • 444 1 788 numaralı PTT çağrı merkezinin aranması yeterlidir.

Kısa bir kimlik kontrolü ve güvenlik aşamasının ardından başvuru sorgulaması yapılarak sonuç vatandaşa telefon üzerinden verilebilir.

E-Devlet Üzerinden PTT Yardımı Sorgulama

E-Devlet üzerinden PTT yardm parası sorgulamak için sisteme T.C. kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Sosyal Devlet anlayışıyla sunulan destek, maddi ve manevi yardımların başvurusunun yapılabildiği e-Devlet Kapısı hizmetleri üzerinden sonuç sorgulaması da hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilir.

Adıma Yatan PTT Yardım Parasının Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

Vatandaşlar adlarına yatan PTT yardım parası olup olmadığını ALO PTT hattı olan 444 1 788 numaralı telefon üzerinden öğrenebilirler. Yine PTT web sitesindeki online işlemler yardımıyla hesap hareketleri ve bakiye sorgulama gerçekleştirilebilir. Vatandaşlar destek ihtiyaçlarını evlerinden çıkmadan e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirebilirler.

PTT yardım parası başvurusu ve T.C ile sorgulama işlemi başarıyla tamamlandıktan sonra hak edilen ödemeler en yakın PTT şubesine gidilerek çekilebilir. Ödemeler sadece başvuru sahibine yapılır. PTT yardım parası hane bazlıdır ve her haneden sadece bir başvuru kabul edilerek değerlendirmeye alınır.

Maddi Yardım Başvurusu ve Şartları

İBB Gıda, Erzak, Yardım Kolisi, Eğitim Yardım Başvurusu

PTT Elektrik Fatura Desteği Yardım Başvurusu ve Şartları

Yorumlar

 1. Sabiha solemez dedi ki:

  4 cooklarim var kiraciym yardım istiyorum

 2. Fatma suvar dedi ki:

  Maddi durumumuz yok para yardımı istiyorum Bursa Yenişehir ilinde oturuyorum kiradayım 1200 lira kira veriyorum eşim çalışamıyor benim engelli raporum var engelli maaşı da alıyorum ama yetmiyor oğlumuz var bir tane okuyan okula gidiyor çocuğum mümkünse yardım bekliyorum

 3. Nasrettin kayali dedi ki:

  Engeli Timur kanseri yaşım altmış bir çalışacak durumdan değilim bir tek engelli maaşım var bir tane öğrenci oğlum var bu kadar

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Sosyal yardım müdürlüklerine başvuru yaparak sosyal yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 4. Mehmet dedi ki:

  Merhaba ben mehmet 3 çocugum var hasta bir eşim var dar gelirli biriyim yetiştiremiyorum ihtiyaçlarını karşılayacak kadar durumum yok çocuklarımı okuyan bilmek için çocuk parası istiyorum

 5. aytacaynuroney@gmail.com dedi ki:

  Bakmakta olduğum felçli kardeşim ve hasta annem var aldığı mız magis yetmiyor Allah razı için yardım

 6. Funda Kazuçuran dedi ki:

  Merhaba ptt yardım parası almak istiyorum çalışmıyorum 2 tane çocuğum var okula gidiyorlar babam engelli lutfen yardımcı olursanız sevinirim ihtiyacım var görüşürüz iyi günler dilerim

 7. uğur dedi ki:

  Dargelirli.geliri hiç olmayana yoksul her vatandaşlara yardım parası veriyoruz diyorsunuz bari yalan söylemeyin her vatandaşa yardım desteği veriyoruz diye.şuna sadece ailesi çoluğu çocuğu olanlara veriyoruz diyin benim gibi yalnız yaşayan annesi babası rahmetli olan ailesi hiç olmayan hiçbir sosyal güvencesi olmayan üçgün ekmek bulsa dördüncü gün bulamayan hiçbir vatandaşa yardım vermiyorsunuz benim gibi durumu çok kötü olanlara vermiyorsunuz.destek veriyoruz diyede övünmeyin ben her yardım kurumuna yazdığım halde ret ettiler benim işim gelirim olsa zaten hiçbir yardım kuruluşuna ihtiyaç duymazdım.

 8. Ahmet Deliktaş dedi ki:

  Sosyal yardımlardan bende faydalanmak istiyorum durumumuz yok çalışamıyorum belimden omur ilik ameliyatı oldum çalışamıyorum ihtiyaçlarimizi karşılayamıyoruz kronik tansiyon hastasıyım gelirimiz yok geçinemiyoruz yardımlarınıza ihtiyacımız var

 9. Tülay sahin dedi ki:

  3cocuk annesiyim her sey cok pahalı LÜTFEN duyun sesimi çocuklarımın gida giyim mutfak ihtiyaçlarımı karşılaamıyorum neolur yardım edin eşim işsiz

 10. Cansu dedi ki:

  Merhabalar ben Samsun’dan yazıyorum. Gerçekten çok zor durumdayiz . 4 erkek cocuk annesiyim. Eşim iş kazası geçirdi ve sol gözünü büyük bir oranini kaybetti görme engeli var bu yüzden eşimi işe almıyorlar. Borcumuz var. Çocuklarımın biri ilkokul 4 e diğeri de ilkokul 2.sinifa gidiyo. Diğer iki çocuğumun da bez masrafları giyecek masrafları var. Lütfen rica ediyorum sizden bana yardımcı olun. Çocuklarım için çok çok üzülüyorum. Onların mutluluğu benim mutluluğum. Nolur yardım edin bana. Aile destek parası aliyorum 600 TL yalan konuşamam kesinlikle. Ama yetmiyor . Ay sonunu getiremiyoruz .

 11. Cansu dedi ki:

  Merhabalar ben Samsun’dan yazıyorum. Gerçekten çok zor durumdayiz . 4 erkek cocuk annesiyim. Eşim iş kazası geçirdi ve sol gözünü büyük bir oranini kaybetti görme engeli var bu yüzden eşimi işe almıyorlar. Borcumuz var. Çocuklarımın biri ilkokul 4 e diğeri de ilkokul 2.sinifa gidiyo. Diğer iki çocuğumun da bez masrafları giyecek masrafları var. Lütfen rica ediyorum sizden bana yardımcı olun. Çocuklarım için çok çok üzülüyorum. Onların mutluluğu benim mutluluğum. Nolur yardım edin bana

 12. Yasemin dedi ki:

  Merhaba ben aile destek için e devleten başvuru yaptım 03.06.2022 tarihinde ama sonuçlanmıyor sürekli olarak syd değerlendirmede diyor lütfen düzeltilmesini istiyorum kaç aydır sonuç bekliyorum kaymakamlığa gitigimdede doğru düzgün bir cvp vermiyorlar bizim yapacak birşey yok bizim sorunumuz değil diyorlar ne yapabilirim acaba yardım edin

 13. Elif dedi ki:

  Eşimden ayrıldım ve iki çocuk annesiyim büyük oğlum Emes hastası Küçük oğlum babasıyla birlikte yaşıyor maddi durumumuz yok ben 42 yaşındayım

 14. Amine dedi ki:

  Bana cevap vermişsiniz ama bana ne cevap verdiğinizi göremiyorum email adresimden gönderebilir misiniz

 15. Amine dedi ki:

  Bende maddi yardım istiyorum benimde 3 tane çocuğum var onlarda okuyorlar lütfen bizede yardım edin

 16. YaseminTekin dedi ki:

  Adıma onaylanan gıda yardımı var ama elime ulaşıldıgı yazıyor ben elime almadım va nasıl teslım edıldıgi bılırtıldı anlamafım

 17. Antika dedi ki:

  Merhaba ben ev hanimiyim kiraciyim 4 çocuğum var 3 öğrencim aylık bebeğim var öğrencilerim için kırtasiye malzemesi ihtiyacımız var bebeğim için bez gıda para yardımına ihtiyacım var eşim çalışmıyor rahatsız yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

  1. Selda genç dedi ki:

   Heyet raporu erkek oğlum var aile yardım desteği istiyorum

 18. Yasemin dedi ki:

  Aile yardımı desteği istiyorum lütfen eşim çalışmıyor sizden ricam

 19. Yasemin Gündoğmuş dedi ki:

  Maddi yardım istiyorum eşim çalışmıyor çocuklarim için sizden maddi yardım istiyorum

 20. Ayten dedi ki:

  Gıda yakacak para yardımı banada verin evim kira geçim zor

 21. Azize dedi ki:

  Bir tek eşim çalışıyor ve yetmiyor 8 tane nüfus var 6 tane çocuk hiç öğrenc diğer üçü de küçüktür evim kira yardımınızı bekliyorum teşekkürler zor durumdayım

 22. Ahmet Sinan arda dedi ki:

  Dört. Çocum var ihtiyacım olmasa zaten ne işim var burda ev kira eşim çalışmıyor ben insaattayim oda her gün iş yok nasıl gecinicez

 23. Aysuntarhan01@gmail.com dedi ki:

  Ben kiradayim gecinemiyorum ne olur bana maddi destek istiyorum beykozda oturuyorum

 24. Songül dedi ki:

  Tek esim calışıyor evim kira 7 nufusus 5 cocugun var 3 tanesi okuyor 2 tanesi daha bebek sayılır kiramı ödeyemiyom cocuklarımın geçimini saglayamıyorum yardımınızı bekliyorum tesekkür

 25. Müzeyyen kirboga dedi ki:

  Kirada oturuyorum çalışmıyorum iki çocuğum var lütfen yardımınızı bekliyorum çok zor durumdayım

 26. Ahmet bozdag dedi ki:

  2 cocuk var işsizim Konya Cihanbeyli de ikamet ediyorum ihtiyacım oldugu için başvurdum

 27. Ali çokzaman dedi ki:

  Trarik kazasi gecirdigim icin calisamiyorum sosyal guvencem yok 6 nufusa bakiyorum bayram yardimi ve baska yardimlardanda faydalanmak istiyorum gereken yardimlarin tarafima yapilmasini saygilarimla arz ederim

 28. ilker kavalcı dedi ki:

  Çokihtiyacımız var engelli bir çocuğun var bende engelliyim çalışamıyorum yardımınızı talep ediyorum saygılar

  1. Hayrettin aydın dedi ki:

   Kirada oturuyorum ve kira parasıni yetistiremiyorum 3 çocuğum var .destek istiyorum

 29. ilkre kavalcı dedi ki:

  Çokihtiyacımız var engelli bir çocuğun var bende engelliyim çalışamıyorum yardımınızı talep ediyorum saygılar

 30. Kadir Altınkaya dedi ki:

  Ceza evinden yeni çıktım maddi durumum yoktur çalıslmyorum sigortam yoktur gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim

 31. Mehtap bekci. dedi ki:

  Bende yararlanmak istiyorum bu paradan yardıma ihtiyacım cok var kıramı ödeyemiyor okuyan cocugumvar Allah rızası için yardım edin

 32. Arife dedi ki:

  Banada yardım edermsiniz iki çocuğum var eşim yanlız çalıyor kiradyim

 33. Gülbahar avci dedi ki:

  Para yardımı istiyorum çocuklar için para testegi

 34. Bekirsevgili dedi ki:

  Hamalık yaparak kirada oturuyorum zorgeciniyorum 2çocugum var eşim çalışmıyor yetkililere saygılarımla geregini arz ederim

 35. Dilek dedi ki:

  Merhabalar ben munzur üniversitesi çocuk gelişimi bölümü öğrencisiyim biz 8 kardeşiz çok maddî sıkıntı yasıyorum ve sma tip 3 hastasıyım lütfen yurt paramı ödemem lazım sizden yardim bekliyorum şimdiden Teşekkür ediyorum

 36. Neslihan Kurt dedi ki:

  Eşimden ayrıldım 3 çocuğum var okul ihtiyaçlarınimi karşilayamiyorum

 37. Neslihan Kurt dedi ki:

  Çocuklarıma bakmakta zorlanıyorum okula gidiyorlar evim kira yardım yapılmasını talep ediyorum

 38. Arife keleş dedi ki:

  Gıda yardımı bu ay neden yatmadı acaba

 39. Ferhat sakız dedi ki:

  Lutfen bana yardım edin eşim işsiz evim kira LÜTFEN duyun sesimi 3cocugumun masraflarınıkarşılamıyorum

 40. Canan saygılı dedi ki:

  Eşim ceza evınde ıktane kız cocugum var SSK yok gelır yok kiradayım eşimi içeride cocukları mı da dısarıda bakacak durumum yok Allah rızası için yardımcı olun sosyal yardımlaşmadan cocukları ma 2 ayda bir 160 TL yatıyor hiç bi şekilde ihtiyaçlarımızı görmuyor

 41. IsikYöner dedi ki:

  Kalp damarim tikaliydi ev islerine gidiyordum simdi de meme ve lenf bezimde kanser olunca calisamiyorum kematorapi aldim amaliyat oldum simdi isin alicam bayramdan sonra calisamiyor um calisma birtane yiruyemiyorum Allah rizasi icin devletimizden yardim bekliyorum Allah rizasi icin

 42. Esengül dedi ki:

  Evim kira 4 çocugum var geçinemiyorum para yardımı istiyorum

 43. Afet çoban dedi ki:

  İşten cikartildik pandemi nedildi işçi fazla denildi kızım kalp hastası lise öğrencisi İzmir’de okuyor onun yol parası tedavisi kendim iltihaplı eklem romatizması ve sejogren hastasıyım temidlik bir sinbulup gidiyorum sağlığım el verdiği sürece lütfen yardim

 44. İbrahim kurtoglu dedi ki:

  Bayram ihtiyaç için

 45. Erkan dedi ki:

  Bayram harçlığı

 46. Derya dedi ki:

  Kiradayim 4 çocuğum var kirami ödiyemiyecem bayram geliyor ne olursunuz çocuklarıma yardım eli uzatirmisiniz Allah razı olsun hepinizden

 47. Tülay sahin dedi ki:

  Lutfen bana yardım edin eşim işsiz evim kira LÜTFEN duyun sesimi 3cocugumun masraflarınıkarşılamıyorum

 48. Yeşim dedi ki:

  8 yaşında işitme engelli oğlumla beraber yaşıyoruz gelirim yok oğluma bakacak kimse olmadığı için çalışamıyorum maddi yardıma ihtiyacım var.Lütfen yardım edin.

 49. SunayGökçe dedi ki:

  Ben sunay gökçe eşimceza evinde eşimden şiddetgördüğüm için ayrıldım mahkeme aşamasındayim 3 taneçocuğumlaortada kaldım allah rızasıiçin bana yardımcı olabilirmisiniz

 50. Hamiyet dedi ki:

  Durumum yok kiradayim dört çocuğum var gecinemiyoz mağduruz öğrencilerim var yardım edin

 51. Nıgar dedi ki:

  Evim kira 2 çocuğum var yaşları küçük yardımlarıniza ehtiyacim var maddi manevi

 52. Biginkaraman dedi ki:

  Kiracıyim 3cocuk var gecinemiyom çocuk larokula gidiyo

 53. Ahmet Deliktaş dedi ki:

  Gelirimiz Yok yaptığınız yardımlardan bende faydalanmak istiyorum

 54. Nazlı özkan dedi ki:

  Yardım parası alamıyorum

 55. Ali mutlu dedi ki:

  Asgari ücretle çalışıyorum maaşımın hacizlik dörte biri kesiliyor. 2 çocuk okula gidiyor biri lise biri orta okul geçince miyorum yardım istiyorum

 56. SAKİNE KARAGÜN dedi ki:

  PTT devletten nakdi yardım desteği bekliyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

 57. Hüseyin dedi ki:

  İşsizim geçirmekte zorluk çekiyorum para yardımı istiyorum

 58. Serpil dedi ki:

  Ilk defa başvuru yapacam

 59. fatma abacioglu dedi ki:

  efendim esim yeni ceza evinden cıktı 11 yasinda 1 oglum 3yasinda 1kizim var hicbir gelirimyok cok madurum allah rizasi icin bi el atmanizi istiyom

 60. Ramazan aker dedi ki:

  Basvuru nasil yapiliyor

 61. Yakup kılıç dedi ki:

  Kaç aydır işsizim kirada oturuyorum her hangi bir gelirim olmadığı için bu yardımdan faydalanmak istiyorum

 62. Orhan dedi ki:

  İşsizim

 63. Yunus Ertaş dedi ki:

  Durumum çok kötü kiramı ödeyemiyorum çocuklarımı okula gönderemiyorum masraflarını karşılayamıyorum….

 64. Taner dedi ki:

  Durumun yok kiradayim evliyim durumum yok

 65. Hakkı kanarya dedi ki:

  kredi kartı borcum olduğundan dolayı başvuru yapıyorum.

 66. Nuriye kuyu dedi ki:

  Benim gelirim yok bende bu paradan yaralanmak istiyorum

 67. Sevim Durmaz dedi ki:

  Calismiyorum

 68. Sema öksüz dedi ki:

  Yardım istiyorum maddi destek yardımı

 69. Özcan kaya dedi ki:

  Çalışmıyorum yardımda bulunursanız sevinirim

 70. Leyla Ayaz dedi ki:

  Kirada oturuyorum Küçük çocuklarım var 1000 lira kira veriyorum 4 tane çocuğum var yardım istiyorum

 71. Emre yıldırım dedi ki:

  Başvuru yapamıyorum

  1. Gülten dedi ki:

   Bende de aynı oluyor

  2. İdris dedi ki:

   Herhangi bir işte çalımıyorum. Hiç bir gelirim yoktur. 6 çocuk babasıyım kiracıyım bu yardıma ihtiyacım var Bayram harçlıgimi karşılayamıyorum Bana yardımcı olsanız iyi olur

  3. burcu dedi ki:

   eşimden ayriyim.gecinmekte sıkıntı yaşıyorum üç çocuğum var

 72. Hızır aksoy dedi ki:

  Yardım

 73. Bülent Yurtgezer dedi ki:

  E- devletten maalesef ptt kurum ödemeleri sorgulama yapılamıyor , sürekli hata , ve teknik arıza yazısı çıkıyor yaklaşık bir aydır