emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

SAMSUN İL MÜDÜRLÜĞÜ SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ

SAMSUN İL MÜDÜRLÜĞÜ SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: KALE MAHALLESİ ŞEHİT PİLOT YÜZBAŞI TUNÇ FİDANER SOK. NO: 3 İLKADIM / SAMSUN

Telefon: 0(362)431 29 92

Fax: 0(362) 433 09 36 – 433 09 37 – 433 09 38 – 433 09 39 – 433 09 40 – 433 09 41

E-mail: samsunsgim@sgk.gov.tr

Yorumlar

 1. Ulaş dedi ki:

  İyi günler ben babamdan dolayı yetim aylığı alıyordum(bağkur 4b) 27/06/2019 tarihinde üniversiteden mezun oldum.Ancak 28/07/2019 tarihinde hesabıma aylığın yattığını gördüm.Normal bir durum değil sanırım bilgilendirebilirseniz sevinirim teşekkürler

 2. KAĞAN dedi ki:

  17/01/2012 iş kazası geçirdim samsun çarşamba ilçesinde kaza sebemim sol gözümü kaybetim sağ gözüm ise 100/15 görüntü var bir buçuk sene tedavi gördüm ondan sonra sadece sgk baktı bana dahada maaş alıyorum 2013 altıncı ayında maaşa baglandım 551tl aldım ayda şimdiki maaş 1126 tl alıyorum engel raporum 100/81 oldugu halde kimse yardım etmiyor sadece iş iyi düşünen ssk oluyor git ne yaparsan yap diyorlar evim kira bu çarlarda kimse bakmıyor engelliye mersinde madi kanunda sıkıntım var icralık olduğum halde gitmedik yer kalmadı mersinde git kendini öldür diyor lar isim kağan

  1. Nursen ocak dedi ki:

   Merhaba Annem 75 yaşında doktor hasta bezi raporu verdi . Kuruma gelip raporu size sunmam mı gerekiyor .internetten başvuru yapabilirmiyim

 3. Ulvi AKMAN dedi ki:

  Merhaba babam vefaat etti rabbim rahmet eylesin amin babam
  Bağ-Kur emeklisi 1800lira alıyordu gerekli belgeleri samsun SGK bölge müdürlüğü ‘ne gonderdim ablam dul ama muhtaç aylığı almakta babamın maaşından yararlanabilirmi anneme ve ablama ne kadar maas bağlanır teşekkürler ıyi calismalar.

 4. Recep demir dedi ki:

  Merhabalar kolaygelsin

  01.05.2016 Tarihinden beri Emekliyim

  yanliz 18.03.209 da gelmesi gerek ayligim Hesabima gelmedi

  bu konuda yardimci olabilirmisiniz ve ya nereden ögrenebilirim
  ögrenebileceyimin mail adresini yazarmisiniz bana

  saygilarimla

 5. Yilmaz dedi ki:

  1991 girisim var ama hic bir gun odemisi yok buna hizmet tespit davasi acabilirmiyim

 6. Halis Ercan dedi ki:

  Merhaba, babam 01.01.2019 tarihinde vefaat etti. Anneme babamdan dolayı henüz maaş bağlanmadı. Annemin babasıda emekli idi. Hem babamdan, hemde babasından ayrı ayrı maaş bağlanabilirmi?
  Şimdiden teşekkürler.

 7. Halis Ercan dedi ki:

  Evraklar kayıta girdikten ne kadar zaman sonra dul maaşı bağlanır.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Maaş bağlanma işlemleri 30 -50 gün içinde sonuçlanmaktadır.

 8. Alİ KAYMAK dedi ki:

  Eşim işçi emeklisi haziran 2018 maaşı üzerinden % 9,17 zam oranıyla maaşı yapılmış, ancak 1-14 Temmuz arası fark ödenmiyor mu? Şu ana kadar böyle bir fark hesapta görülmüyor.

 9. ilhan EĞREK dedi ki:

  Çalışamaz raporu ile malulen emekli olan bir kişi normalde çalışmaya başladığı tespit edilirse maaşı kesiliemi

 10. Aslı Usta dedi ki:

  oğlum yetim maaşı alıyor yakında 18 yaşına girecek ..okuyor.. hangi belgeleri hangi kuruma vermeliyim teşekkürler..

 11. uğur şimşek dedi ki:

  sayın yetkili hizmet birleştirmesi için yazdığımız resmi yazımıza cevap gelmedi acaba kimle iletişim kurmalıyız

 12. Volkan dedi ki:

  Zihinsel engelli kaynım rahmet li babasının emekli maaşı nı alabilmesi için Tokat sgk ya başvuru da bulunduk oda bizi ikamet ettiği adres teki Kocaeli Ska devlet Hastanesi’ne sevk etti hastaneden heyetraporu istedi heyet raporu hastane tarafından Tokat sgk ya gönderdi orasıda Samsun il müdürlüğü ne gönder miş orasıda ara karar verilmiştir diyip detaylı rapor için Kocaeli Derince eytim aractırma Hastanesi’ne sevk etti daha yeni oradan da detaylı rapor alındı iki rapor dada hastalığın ismi aynı çık tı araştırma Hastanesi’nden başka hastaneye sefk edilirmi yoksa araştırmanın kararı nihayi karar mıdır Saygılarımla ARZEDERİM bide anlamadığım sgk raporunu kabul etmiyecegi hastaneye sevk ediyo insanlara zahmet olsundiyemi hanki hastanenin raporunu kabul ediyorsa oraya göndersin cevabınız için şimdiden teşekkürler Saygılarımla

 13. AYSEL ÖZTÜRK dedi ki:

  MERHABA
  2020 YILINDA EMEKLİLİĞE HAK KAZANIYORUM
  2 YILIM KALDI
  KESİNTİLİ EMEKLİLİKTEN FAYDALANABİLİRMİYİM.
  KESİNTİ ORANI NE KADAR OLUR.
  İYİ ÇALIŞMALAR

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Mevcut durumda kesinti uygulanarak emeklilik hakkı bulunmamaktadır.

 14. erkan sandık dedi ki:

  merhaba ben malülen emeklilik başvurusu yaptım fakat red cevabı geldi.itiraz dilekçesini gönderdim fakat cevap gelöedi bunu nereden öğğrenirim

 15. hasan suat güneysu dedi ki:

  2017 yılı 12. ay maaşımdan 110 tl kesinti yapılmış bunun ayrıntılarını nerelere kesildiğini nasıl öğrenebilirim.

 16. Kerime dedi ki:

  Ben bilmeden promosyon aldım 3 yıllık sözleşme yaptım ben 4 ay sonra evlenecem ceyiz parasini da 2 yıllık karşılığında veriyor ben şimdi ceyiz parasini alamiyormuyum

 17. Ali İMAMOĞLU dedi ki:

  Kolay gelsin, haziran 1986 doğumluyum, genel sağlık sigortası borcu kapsamında 01.01.2012 tarihinden itibaren borçlandırılmaya başlanmışım, oysaki haziran ayında 25 yaşının dolduruyorum, ve bu tarihlerde öğrenciyim, ayrıca aynı tarihlerde babamın evinin ben alt katında ailem üst katında yaşarken bizi aynı evde yaşıyor kabul edilmiş ve yüksek gelir gösterilerek üzerime borç çıkmıştır, yine aynı dönemde başvuru yapmış olmama rağmen ailemin evinede herhangi bir şekilde gelir testi yapılmaya gelinmemiştir. geçmişe dönük bu problemlerin çözülmesi için nereye itiraz edebilirim, bilgilendirirseniz sevinirim.

 18. C.Dundar dedi ki:

  Annem 01/05/1978 tarihinde 31 yıl 6 ay çalışma süresi sonunda emekli oldu. Kendisi 2014 yılında vefat etti. Tek yasal varisi olarak, 30 yılı aşanlara yapılan eksik ödemeyi ben alabilir miyim? Samsun Atakum ilçesinde müracaat edebileceğim bir müdürlüğünüz var mı? Yoksa nereye müracaat etmeliyim? Saygılarımla.

  1. Cihad Dündar dedi ki:

   Bu mesaja tam YEDİ AY SONRA cevap verildi. “Sorunuz cevaplandı” yazan kısa bir mail geldi, ancak mailde belirtilen linkte de cevap yoktu! Yazıklar olsun böyle devlet memurluğuna.

  2. Danışma Birimi dedi ki:

   Cihad Bey Merhaba,

   Gecikme için Üzgünüz….

   Emekli memur hayatta ise kendileri, hayatta değilse dul ve yetimleri yani yasal varisleri ek ikramiyeyi alabilecek. Dul eş ya da yetime verilecek ikramiye tutarları veraset ilamına göre belirlenir.

   Siz de bu haktan yararlanabilirsiniz; Aşağıda örnek dilekçe mevcut;

   SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

   KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİK DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

   Namık Kemal mah. Milli Müdafaa cad. No:24 06420 Çankaya Ankara

   Vefat eden babam/annemden dolayı aylık almaktayım. Vefat eden babam/annemin 30 yıldan fazla hizmet süresi bulunmaktadır. 6770 sayılı Kanun uyarınca 30 yıldan fazla hizmet süreleri için emekli ikramiyesi ödenmesi hususunda gereğinin yapılmasını arz ederim.

   Adı Soyadı:

   İmza :

   EMEKLİ SİCİL NO :
   T.C.KİMLİK NO :
   -Vefat etmiş memurun T.C.Nosu:
   -Talep edenin T.C.Nosu:
   ADRES :

   İadeli Taahhütlü posta ile dilekçe başındaki adrese postalayın.

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Emekli memur hayatta ise kendileri, hayatta değilse dul ve yetimleri yani yasal varisleri ek ikramiyeyi alabilecek. Dul eş ya da yetime verilecek ikramiye tutarları veraset ilamına göre belirlenir.

   Siz de bu haktan yararlanabilirsiniz; Aşağıda örnek dilekçe mevcut;

   SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

   KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİK DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

   Namık Kemal mah. Milli Müdafaa cad. No:24 06420 Çankaya Ankara

   Vefat eden babam/annemden dolayı aylık almaktayım. Vefat eden babam/annemin 30 yıldan fazla hizmet süresi bulunmaktadır. 6770 sayılı Kanun uyarınca 30 yıldan fazla hizmet süreleri için emekli ikramiyesi ödenmesi hususunda gereğinin yapılmasını arz ederim.

   Adı Soyadı:

   İmza :

   EMEKLİ SİCİL NO :
   T.C.KİMLİK NO :
   -Vefat etmiş memurun T.C.Nosu:
   -Talep edenin T.C.Nosu:
   ADRES :

   İadeli Taahhütlü posta ile dilekçe başındaki adrese postalayın.

 19. Kemal Bal dedi ki:

  Merabalar babam salı günü devlet hastanesinden özel hastenesine anjio için sevk edildi 3 damarı ankioda açamadılar. Baypas yapmaya karar verdiler bunun için bizden belirli bir miktarda ücret istediler ücret ödemediğimiz taktirde ameliyata başlanmıyacağı söylendi. Babamın sosyal güvencesi var. Bizden istedikleri para yasalmıdır..

  1. SGK Merkezi dedi ki:

   Özel hastanede yapılan işlemlerde sağlık uygulama tebliğine göre %200 oranında ücret alınabılmektedir.
   Ücretin yasal hesaplaması için SGK ya başvurunuz.

 20. Sureyya dedi ki:

  Yabancılar için devlet sigortası yaptırmak için nereye başvurmam lazım

 21. Semanur DEMIR dedi ki:

  2014 de istege bagli ev hanimlari icin prim odemeye basladm fakat su an ingilteredeyim 5 aydir calisiyorum ve sigortam odenmeye baslandi.tr deki istege bagli odemeye dewam edebilirmiyim ?edemezsem yatirdigim ucret yanar mi? nasil bir yol izlemeliyim
  tesekkurler

 22. Fevzi ÇARKCI dedi ki:

  Merhabalar ve iyi çalışmalar sayın SGK İl Müdürlüğü Çalışanları, ben bir ameliyat geçirdim, hekim 2 ay geçici iş görmezlik raporu vermişti bu süre zarfı içesinde maaş alamayıp ücretlerin SGK tarafından Ziraat Bankasına yatırıldığı bu ödemelerin e-devlet şifresiyle kurum sayfasından görülebildiği bilgisini vermişlerdi tarafıma 25.07.2016 – 26.09.2016 tarihleri arasında raporlu olduğum halde adıma herhangi bir ücretin yatmadığı şu an itibariyle bile sabittir. Bir yerlere başvuru yapmak gerekiyor, kimileri iş verenin SGK ya ayrıca bildirim yapması gerektiğini söylüyor prosedürünü bilemiyorum, bu konuda yol gösterici bir açıklama sorunu çözebilir şimdiden teşekkürler, tekrar iyi çalışmalar

 23. Eyüp İbrahim GÖROĞLU dedi ki:

  Eyüp İbrahim GÖROĞLU ( 62 711 012 )

  ING bank lefkoşa/K.K.T.C. şubesinden almakta olduğum emekli maaşımı ING bank ın K.K.T.C. şubelerinin kapatılması nedeni ile İŞ BANKASI Uluslararası Kıbrıs Ünüversitesi Şubesindeki Müş.No:166775117 nolu hesabıma aktarılmasını arz ederim.

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   İlgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçerek isteğinizi belirtebilirsiniz.

 24. Kadir Köknel dedi ki:

  İşgöremezlik parasını ziraat bankası sgk geri göndermiş
  ne yapmam gerekiyor iyi çalışmalar.

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   SGK müdürlüklerine başvurabilirsiniz, Kadir Bey.

 25. Kadir köknel dedi ki:

  iş göremezlik parası bankadan tekrar sgk göderilmiş ne yapmam gerekiyor iyi çalışmalar.

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   SGK müdürlüklerine başvurarak durumunuzu belirtebilirsiniz. Para tekrar gönderilecektir.

 26. Ahmet Zorlu dedi ki:

  Slm.Abicigim Gerekli bilgileri SGK mudurlugu ile gorusmek icin Telefon veya EMAIL adresi verirseniz veya yolladigim yaziyi o mudurluge aktarirsaniz cok sevinirim simdiden Almanyadan Selamlar AHMET ZORLU

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   Konsolosluk ile iletişime geçmeniz gerekiyor, Ahmet Bey.

 27. Ahmet Zorlu dedi ki:

  SIM.Ben Fatime Zorlu Almanyadan Sosyal Kurumundan benim 2015in 01.tum 12kadar.gelirinin belgesi isteniyor lutfen bana gonderirmisiniz saygilar Fatime Zorlu TC. KIMLIK no. 453*****432

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz, Ahmet Bey.

 28. nuray durmuş dedi ki:

  merhaba babam iki adet sigorta sicil numarasına sahipi bir de bağkur hizmet birleştirmesi tabinde bulunduk.en son afyonda çalıştığı için oraya gönderdik onay gelmed hala babamı malulen emekli olması için çabalıyoruz.1800 gün şartı var 818 günü var ayrı olarak 376 günü var 62 gün de bağkurdan ödenen günü var. askerlik borçlanmasını başvurusunu yapsak malulluk başvurusunu da yapsak onay gelmeden babamı sevk ederler mi bilgi verir misiniz

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   Detaylı bilgi için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçiniz lütfen.

 29. Metin Çay dedi ki:

  Almanyada sigortalı olabilmek için sizden aldığım 18.09.2015 tarihli A/T 21 evrağını AOK ya verdim. Bir hafta sonra yazılı olarak sigortalı olamıyacağımı ve o evrağı size gönderdiklerini beyan ettiler. Sebep olarak almanyada iş yerimin olmasını söylediler. Ayrıca sigorta yaptırmamı söylediler. Cüzi kazancımla bunun imkansız olduğunu bildirdiğim halde, aylık 1€ dahi kazansanız durum aynı dediler. Bildiğiniz gibi dört nüfuslu bir aileyiz. Aldığım emeklilik 15 gün ancak yetiyor. Bu sebepten yurt dışından takviye gerekiyor.
  1. O evrak size geldimi?
  2. Burda hasta olursam nasıl tedavi olurum?
  Lütfen bana yardımcı olun.
  Selam ve dua ile.

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   Detaylı bilgi için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçiniz lütfen.

 30. ismail anıl toprak dedi ki:

  okulu 2 temmuz 2015 tarihinde bitirdim yaş 25 . 27 kasım 1990 doğumluyum.silgotam şubat haziran arası vardı 2015 yılında. şimdi işsizim dolayısıyla yok. gelir testine giip cezadan kurtulmam gerekiyomu

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Gelir testi yaptırmanız gerekmektedir. Yüksek orandan borçlandırılırsınız.