• 2018 – Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

  Günümüzde insanların borç ihtiyaçlarını karşıladıkları en önemli kurumlar bankalardır. Birçok kişi bankalardan borç almakta olup bunun miktarı farklıdır. Hemen herkesin cebinde bulunan kredi kartları ile yapılan alışverişler bir anlamda borç alma olduğu gibi bunlardan çekilen nakit paralar da yine borçtur. Bunların zamanında ödenmesi gerekmekte olup aksi durumda faiz işlemeye başlar. Bunun dışında bankalardan alınan bir başka borç seçeneği ise kredilerdir. Genellikle yüksek miktarlı olan kredileri de insanlar ihtiyaç durumlarına göre kullanmaktadır. Krediler kullanılırken bazı bankalar gelir belgesi gibi bazı evraklar isterken 2018 – gelir belgesiz kredi veren bankalar da bulunmaktadır. İnsanlar bunlar arasından şartları kendilerine en fazla uyanları tercih etmekte ve o bankadan kredi kullanmaktadır.


  2018 – Gelir belgesiz kredi veren bankalar insanların gelirlerini belgelendiremedikleri durumlarda tercih ettikleri bir seçenek olarak dikkat çekse de farklı amaçlar için de bu bankalar tercih edilmektedir. Bankaların kredi verirken gelir belgesi istememesi yapılan her başvuruyu kabul edecekleri anlamına gelmemektedir. Çünkü bankalar verdikleri kredilerin sorunsuz ve düzenli bir şekilde tekrar ödenmesi istemekte ve bunun için de bir takım şartlar istemektedir. Gelir belgesi isteyen bankaların da temel amacı budur. Fakat bu belgeyi istemeyen bankalar farklı şartlar öne sürmekte ve dolayısıyla da bunların sağlanması durumunda kredi vermektedir. Aksi durumda kredi talebinde bulunan herkese kredi verilmemekte ve şartları sağlamayanların başvuruları reddedilmektedir.

  2018 – Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar ve İstenen Şartları

  2018 – Gelir belgesiz kredi veren bankalar için önemli olan kredilerin zamanında ve düzenli olarak ödenmesi olduğu için bazı şartlar istemektedir. Bu şartlardan bazıları şunlardır:

  • Ek gelirlerin ispatı
  • Gayrimenkul sahibi olunması
  • Kredi notunun yüksek olması

  Bankalar yukarıda bulunan şartların biri ya da birkaçının sağlanmasını istemekte ve krediyi de bu şarta bağlı olarak vermektedir. İnsanların kredi alabilmek için sahip oldukları ek gelirleri ispat etmesi gerekmektedir. Ek gelirden kasıt normal gelir dışındaki kira ve benzeri durumlardan elde edilen gelirdir. Bankalar bu gelire sahip olan kişilere kredi verebilmekte ve bunlardan gelir belgesi istememektedir. Fakat burada önemli bir husus bulunmakta olup o da ispat edilen ek gelirin istenilen krediyi ödeyebilecek güçte olması gerekmektedir. Aksi durumda banka tarafından kişilerin yapmış oldukları başvurular reddedilmektedir.

  2018 – Gelir belgesiz kredi veren bankalar tarafından istenen bir başka şart ise kişilerin gayrimenkul sahibi olmasıdır. Bunu da tapu ile belgelendirmeleri gerekmektedir. Bazı bankalar bu gayrimenkuller üzerine ipotek koymak suretiyle kredilere onay vermektedir. Kredilerin ödemeleri bitene kadar söz konusu gayrimenkullerin satışı yapılamamaktadır. Bankalar böylece kredilerin ödenmemesi gibi olumsuz bir durumun yaşanması halinde söz konusu gayrimenkulleri satışa çıkarmakta ve ödenemeyen kredi borçlarını buradan tahsil etmektedir. Yukarıda da bahsedildiği gibi bankaların temel amacı kredinin geri ödenmesidir. Alınan bütün önlem ve istenen bütün şartların temel amacı budur.

  Sponsorlu Bağlantılar


  2018 – Gelir belgesiz kredi veren bankalar tarafından aranan başka bir şart ise kredi notunun yüksek olmasıdır. Kredi notu birkaç yıldır uygulanan bir sistemin sonucudur. Bankalar arasında kurulan ortak bir kurul sayesinde kişilerin bütün bankalardaki işlemleri görülebilmektedir. Görülen bu işlemlerin sonucuna göre de kredi notu belirlenmekte ve bankalar bu kredi notuna bakarak istenilen kredinin onaylanması ya da reddedilmesine karar vermektedir. Kredi notunu geçmiş kredi ve kredi kartlarının zamanında ödenmemesi, yasal takibe düşülmesi gibi hususlar düşürmektedir. Ayrıca kişilerin halen ödemiş oldukları kredi borcu var ise bu da kredi notunu düşürmektedir. Zamanında ödenen kredi ve kredi kartı borçları ise kredi notunun yükselmesini sağlamaktadır.

  2018 – Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

  2018 – Gelir belgesiz kredi veren bankalar yukarıda bahsedilen şartlar arasında kredi notuna daha fazla önem vermektedir. Çünkü müşterilerin daha önceki kredilerini düzenli ödemiş olması bundan sonrakiler için de önemli bir ölçüt oluşturmaktadır. Bundan dolayı söz konusu şarta fazlaca önem verilmektedir. Gelir belgesiz kredi veren bankalar ve bu bankaların müşterilerine sunmuş oldukları şartlar şöyledir:

  • DenizBank
   • Faiz Oranı : %2,74 – %2,99 arasında
    • Kredi Miktarı : 55.000 TL
  • ING Bank
   • Faiz Oranı : %2,03 – %2,46 arasında
    • Kredi Miktarı : 50.000 TL
  • Nkolaykredi.com.tr
   • Faiz Oranı : %3,29
    • Faiz Oranı : 30.000 TL
  • Cepteteb.com.tr
   • Faiz Oranı : %2,19 – %2,49 arasında
    • Kredi Oranı : 30.000 TL
  • Enpara.com
   • Faiz Oranı : %2,55
    • Kredi Miktarı : 30.000 TL

  2018 – Gelir belgesiz kredi veren bankalar genel olarak yukarıdaki bankalardır. Fakat bu kampanyalar ya da fırsatlar dönemsel olarak farklılık gösterebilmektedir. Bundan dolayı başvuru yapılacağı zaman bankadan bilgi alınması gerekmekte olup ona göre hareket edilmelidir. Bankaların şartları da bu şekilde farklılık göstermekte ve bazen daha farklı olabilmektedir. Kısaca yukarıda verilen bilgilerin değişkenlik gösterebilme olasılığı bulunmaktadır. Bundan dolayı da kişilerin söz konusu durumu da dikkate alması gerekmektedir.

  2018 – Gelir belgesiz kredi veren bankalar kredi verirken gelir belgesi istememesine rağmen yukarıda belirtilen şartlar başta olmak üzere farklı şartların yerine getirilmesini istemektedir. Bundan dolayı da kişilerin her başvuru yapacak olan kişinin kredisi onaylanıyor şeklinde bir düşünceye kapılmamaları gerekmektedir. Bankalar her durumda kendilerini sağlama almakta ve ona göre hareket etmektedir. Ayrıca bankaların sunmuş oldukları kredi faiz oranları ve miktarları yukarıda da belirtildiği gibi farklılık gösterebilmektedir. Bunlar arasından en uygun olanı tercih edilmelidir.

  Esnafa Faizsiz KOSGEB Kredisi ve Başvuru Şartları

  Devlet Destekli Çeyiz Kredisi

  Emekliye Faizsiz Kredi PTT  tıkla sorunu sor

  2018 – Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. abubekir dedi ki:

   benim maaşımda kesinti olduğundan kredi alamıyorum ama kredi çeke bilsem hepsini kapata bilecem bunun için ne yapmalıyım

  Sorunuzu Yazın