• 2019 Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

  Gelir belgesiz kredi çekmek için tüm bankalar tarafından aranan bazı şartlara sahip olmak gerekir. Kamu ve özel bankalar tarafından verilen kredilerde başvuru sahiplerinin kredi notlarına ve borç durumlarına önem verirler. Başvuru sahibinin kredi notlarını ve borç durumlarını inceleyen bankalar değerlendirmelerini yaparlar. Yapılan değerlendirme sonucunda göre başvuru sahiplerine kredi kullandırmak konusunda olumlu ya da olumsuz sonuca varmaktadırlar.


  Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2019 yılında genellikle kredi notuna göre yapılan değerlendirmelere göre uygulanmaktadır. Kredi başvurularında gelir belgesi beyan edilmesi ve çekilen kredinin ödenme durumunda kazanca sahip olunması gerekir. başvuru sahipleri çektikleri krediyi ödeyemeyecek seviyede olurlarsa kredi başvuruları olumlu dönüş almamaktadır. Çiftçi, esnaf ve bordrosuz çalışan kişilerin bankalardan kredi kullanabilmeleri için;

  • Sürekli olarak aynı banka ile çalışıyor olmaları gerekir.
  • Aylık belirli bir para akışının hesaplarında olması gerekir.
  • Hesap sirkülâsyonları ve hesaplarındaki parayı göstermeleri gerekir.

  Belirtilen yöntem dışında gelir belgesi olmadan ve maaş bordrosu beyan etmeden kredi kullanmak isteyen kişilerin başvurularından olumlu dönüş almaları için;

  • Kefil göstermeleri gerekir. Gelir belgesi olmayan kişiler kefil göstererek kredi kullanabilirler.
  • İpotek yoluyla kredi kullanmak mümkün olmaktadır. Taşınmaz mal sahibi olan kişiler bankaya ipotek tesis ettirmek sureti ile kredi kullanabilirler. Bankalar tarafından verilen ipotekli ihtiyaç kredilerinden yararlanmak mümkün olmaktadır.
  • Ek gelir beyan eden kişiler gelir belgesiz kredi kullanabilirler. Ek gelir gösterilebilecek belgeler arasında kira ödemesi, anne ya da babadan kalan emekli maaşları olmaktadır.
  • Taahhütte bulunmak gelir belgesiz kredi kullanımlarında önemli olmaktadır.
  • Bankalarda yatırım ve birikim hesabı sahibi olan kişilere gelir belgesiz kredi kullanımlarında kolaylık sağlanmaktadır.

  Gelir Belgesi Olmadan Kredi Kullanılabilen Bankalar

  İnternet bankacılığı üzerinden yapılan başvurular ile kredi çekme imkanından yararlanmak için kullanılabilecek alternatifler krediler şunlardır;

  • Odeabank kredileri
  • Aktifbank N Kolay kredi
  • ING BANK kredileri
  • Enpara cep bankacılığı kredileri
  • CepteTEB kredisi

  Çalışmayan ve gelir belgesi olmayan bayanlara kredi desteği sağlayan birçok banka bulunmaktadır. Kredi başvurularında genel olarak gelir belgesi talep edilmektedir. Gelir belgesi olmadan başvuru yaparak kredi kullanma imkânından yararlanan ev hanımları kredi desteği sağlayan bankalar sayesinde temel ihtiyaçlarını kredi kullanarak karşılama fırsatını yakalamaktadırlar. Ev hanımlarına gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar şunlardır;

  Sponsorlu Bağlantılar


  • TEB
  • Ziraat bankası
  • Türkiye İş Bankası
  • Garanti Bankası
  • QNB Finansbank
  • Denizbank
  • HSCB
  • ING Bank
  • Citibank

  Belirtilen bankalara bireysel kredi başvurusunda bulunan ev hanımları gelir belgesiz kredi kullanma imkânından yararlanabilirler. Kredi başvurularını banka şubelerine giderek, internet üzerinden ve SMS ile yapan ev hanımları bireysel kredi kullanım imkânına sahip olmaktadırlar. Kredi başvurularında bankalar tarafından genel olarak kredi notlarının yüksek olması özelliği aranmaktadır. Ayrıca başvuruda bulunulan bankaların müşterisi olan ev hanımları başvurdukları kredilerden daha olumlu sonuç almaktadırlar.

  Çiftçi ve Esnaflara Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

  Bordrosuz çalışan kişiler maaş bordrosuz olarak kredi veren bankalara başvuruda bulunabilirler. Tarım ve hayvancılık alanında çalışmalarını sürdüren çiftçiler Ziraat Bankasına başvuruda bulunarak maaş bordrosuz kredi çekme imkânına sahip olurlar. Esnaf ve sanatkârlar ise Halk bankası şubelerine giderek müşteri temsilcileri ile görüşebilir ve bordrosuz kredi kullanımları hakkında bilgi alabilirler. Memurlar ise maaş bankası olan Vakıfbank şubelerine bordrosuz olarak kredi talebinde bulunabilirler.

  Odeabank Gelir Belgesiz Kredi Kullanımı

  Odeabank gelir belgesiz kredi kullanımları belirli bir limit dâhilinde gerçekleşmektedir. Odeabank ’tan gelir belgesiz kredi çekmek için başvuru sahiplerinin kredi notlarının yüksek olması gerekir. Finansal işlemlerinde daha önce kara listeye girmiş olan kişilerin kredi başvuruları olumlu dönüş almamaktadır.

  Kredi başvuruları çevrimiçi olarak yapılabilmekte ancak kredi kullanım sonuçları şubelerde belirlenmektedir. 60 aya kadar olan vade seçenekli kredilerden yararlanmak için bankanın gelir belgesiz kredi başvurusu adresini ziyaret etmek ve başvuruda bulunmak gerekir. Internet üzerinden yapılan başvurularda 30 bin TL’ye kadar kredilerden yararlanmak için kredi detaylarını inceleyerek başvuruda bulunmak gerekir.

  TEB Gelir Belgesiz Kredi Kullanımı

  TEB gelir belgesiz kredi başvurularını kabul ederek özellikle ev hanımları için destek kredileri vermektedir. Gelir belgesi olmayan kişilerin başvurularını kabul eden TEB bankası ek gelir belgesi beyan eden müşterilerine uygun faiz oranları ile 48 aya varan vadelerde kredi kullanma şansı sağlamaktadır. Ek gelir belgelerini kanıtlayan başvuru sahipleri TEB bankasından kolaylıkla kredi kullanmaktadırlar. Gelir belgesiz kredi kullanımlarında bankanın en fazla önem verdiği detay başvuru sahibinin kredi notu olmaktadır. Kredinin onay aşamasında başvuru sahibinin;

  • Banka müşterisi olması,
  • Bankanın kredi kartını kullanması,
  • Ödemelerini düzenli yapması ve hesaplarındaki para akışı,
  • Kredi notunun yüksek olması kredi kullanımlarını oldukça kolaylaştırın etkenler olmaktadır.

  TEB kredi başvurusu SMS ile yapmak için T.C. kimlik belgesi yeterli olmaktadır. T.C. kimlik numaralarını 4466 ya gönderen kişiler banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan kredi başvurusu yapabilirler.

  Enpara Gelir Belgesiz Kredi Kullanımı

  Enpara gelir belgesiz kredi seçeneklerinden faydalanmak ve krediler hakkında bilgi almak için Enpara.com resmî web sitesini ziyaret etmek gerekir. Enpara.com Finansbank kuruluşu olan internet bankacılığıdır ve herhangi bir şubesi bulunmamaktadır. Şubesiz ve masrafsız bankacılık hizmetleri veren Enpara.com kredi imkânı sağlayarak müşterilerinin ihtiyaçlarına çözüm sunmaktadır.

  Belgeler toplamak zorunda kalmadan kredi başvurusu yaparak kredi kullanmak için kredi notunun yüksek olması gerekir. Kredi notları yüksek olan müşterilerine istedikleri miktarda kredi imkânı sağlayan Enpara.com kredileri hakkında bilgi alarak başvurularını yapan kişiler Enpara.com internet bankacılığı hizmetinden yararlanmaktadırlar.

  Garanti Bankası Gelir Belgesiz Kredi Kullanımı

  Kefilsiz senetsiz kredi veren bankalar arasında bulunan Garanti Bankasından gelir belgesiz kredi kullanmak için başvuruda bulunmak mümkün olmaktadır. Garanti bankası daha önceden hiç kredi çekmemiş olan başvuru sahiplerinin gelir belgesiz kredi kullanımlarında aradığı özellikler şunlardır;

  • Temiz bir sicile sahip olunması ve kredi notunun yüksek olması gerekir.
  • Daha önceden ihtiyaç, konut ve araç kredisi gibi kredilerden ö-çekmemiş olması gerekir.
  • Kredi ve kredi kartı borcunun bulunmaması gerekir.

  İnternet üzerinden yapılan başvuruların Garanti Bankası gelir belgesiz kredi başvurusu sayfasından yapılması gerekir.

  İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi Kullanımı

  Türkiye’nin en büyük bankaları arasında bulunan İş Bankası müşterilerine her konuda destek ve yardımcı olmaktadır. İş Bankası müşterilerinin gelir belgesiz kredilerden yararlanmak için kredi notlarının yüksek olması gerekmektedir. Kredi notlarında sıkıntı olmayan müşterilerine kredi veren İş Bankası ek gelir belgesi beyan edilmesi durumunda, kefil ve ipotek yolu ile de kredi vermektedir. İş bankası tarafından yapılan kredi değerlendirmelerinde düzenli yapılan ödemeler dikkate alınmaktadır.

  ING Bank Gelir Belgesiz Kredi Kullanımı

  ING Bank tarafından verilen gelir belgesiz kredilerde maksimum limit 5 bin TL olmaktadır. 1 yıl ile 3 yıl aralığında çekilen kredilerde %0,5 oranında dosya masrafı ile başvuran kişiler kredi kullanabilmektedir. ING BANK mini kredi paketi 36 ay vadeli ve gelir belgesiz kredi kullanımlarında aylık ödeme yapılan tutarlar 167 TL olmaktadır.

  Esnafa Faizsiz KOSGEB Kredisi ve Başvuru Şartları

  Devlet Destekli Çeyiz Kredisi

  Emekliye Faizsiz Kredi PTT  tıkla sorunu sor

  2019 Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. abubekir dedi ki:

   benim maaşımda kesinti olduğundan kredi alamıyorum ama kredi çeke bilsem hepsini kapata bilecem bunun için ne yapmalıyım

  Sorunuzu Yazın