Emeklilik

EMEKLİ SİCİL NO SORGULAMA

Emekli sicil no sorgulama işleminizi internet ile gerçekleştirmek artık çok kolay. Emekli sicil no bilgisi önemli olup emekliliğiniz ile ilgili pek çok bilgiyi bulundurur. Sicil numaranız hizmet dökümü sorgulama, ne zaman emekli olabilirim sorgulama gibi işlemleri gerçekleştirmenize olanak sağlar. Eskiden SGK ile ilgili tüm sorgulama işlemleri Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmeti olan E-SGM sistemi üzerinden şifresiz olarak sorgulama işleminize göre istenilen bilgiler ile tamamlanmaktaydı. Fakat kısa bir süre önce E-SGM sisteminin kapatılması ile birlikte emekli sicil no sorgulama işlemi gibi daha pek çok işlemi kapsayan ve halen hizmet veren E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine gidip kimliğiniz ile başvurarak 2 TL işlem ücreti karşılığında temin edebilirsiniz. Emekli sicil no sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgileri siz değerli okurlarımız ile yazımızın devamında paylaştık.


E-Devlet Emekli Sicil No Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet ile emekli sicil numarası sorgulama için aşağıdaki adımları okuyup, uygulamanız yeterli olacaktır.

  • İlk olarak yazımızın sonunda bulunan linke tıklayınız.
  • Açılan sayfaya E-Devlet şifrenizi ve T.C. kimlik numaranızı giriniz.
  • Sol tarafta bulunan “e-hizmetler” sekmesini tıklayınız.
  • Hizmet listesinden ilgili kurumunuza göre Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun altında bulunan 4A, 4B, 4C tescil kaydı gibi seçeneklerden kendinize uygun olanı seçtiğinizde emekli sicil numarası sorgulamanız gerçekleşecektir.

E-Devlet Emekli Sicil No Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. SSK EMEKLİLİK SİCİLNOMU ÖĞRENMEK VE KAMU GÖREVLİLERİ ÖDEMELER DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN GELEN MAAŞ VE EK ÖDEME BİLGİSİNDE 1240.76 TL BELİRTİLEN MAAŞ NEDEN 340.8 TL KESİNTİ İLE 899.96 TLYE İNİYOR BU KESİNTİ NEDEN VE HER AYMI KESİLECEK

    1. Merhaba,

      E devlet şifresi ile sorgulama yapabilirsiniz. Ya da en yakın sgm merkezinden öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu