• 2018 – Faizsiz Ev Kredisi Veren Bankalar

  İnsanların temel ihtiyaçlarından olan evlere sahip olmak için insanların önünde farklı seçenekler bulunmaktadır. Ev almak isteyen kişilerin evin ücretini ödemek için gereken parayı biriktirmesi ya da başka bir yerden borç alması gerekmektedir. Günümüzde evlerin fiyatları düşünüldüğünde orta ve alt gelir grubu için bu şekilde ev almak neredeyse imkansızdır. Bundan dolayı insanlar bankalardan kredi kullanarak ev almaktadır. Bankalardan alınan konut kredilerinde ise vadeye ve kredi tutarına bağlı olarak faiz oranı değişkenlik göstermektedir. Vade ve alınacak olan kredi arttıkça faiz oranları da ciddi şekilde artmakta ve kredinin maliyeti artmaktadır. Bundan dolayı insanlar faizsiz ev kredisi veren bankalar var mı diye araştırmalar yapmaktadır.


  Ev almak isteyenler genellikle kredi kullanarak bunu gerçekleştirmekte ve bunun içinde en uygun faiz oranları ile kredi kullanmak için uzun araştırmalar yapmaktadır. Mümkün olan bütün bankalarla görüşerek bankalara ait kredi seçenekleri öğrenilmekte ve bunlar arasındaki en uygun kredi tercih edilmektedir. Uygun kredilerden kasıt düşük faiz oranına sahip olan kredilerdir. Kredi kullanılırken kredi maliyetini belirleyen en önemli unsur faiz oranıdır. Kredilerdeki faiz oranı arttıkça kredilerin maliyeti yükselmektedir. İnsanların faizsiz ev kredisi veren bankalar arayışının altında bu sebep yatmaktadır. Faiz kredi veren bankalar sayesinde kredilerin maliyeti çok düşük seviyelerde kalmakta böylece ev için ödenecek toplam para, daha az olmaktadır.

  Kredileri veren bankalar kar amacı güden ticari kuruluşlardır. Bankaların bir kısmının kamuya ait olması da bu durumu değiştirmemektedir. Özel ve kamu bankalarının tamamı müşterilerine verdikleri hizmetin karşılığı olarak kar etme amacındadır. Bundan dolayı faizsiz ev kredisi veren banka yoktur. Çünkü bankalar kredilerden faiz almazsa kar edemeyeceği gibi büyük zararlar edecektir. Bundan dolayı bankalar müşterilerine ev kredileri gibi uzun vadeleri kredileri faizsiz olarak vermemektedir. Fakat bu kredilerle ilgili olarak devletten ya da başka bir kurumdan destek görmesi halinde faizsiz ev kredisi veren bankalar ortaya çıkmaktadır. Banklar genellikle bir devlet kuruluşu olan Emlak GYO tarafından desteklenmekte ve bu sayede faizsiz krediler verebilmektedir.

  2018 – Faizsiz Ev Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

  Emlak GYO ile bankalar 2017 yılının başında yeni bir anlaşma yapmış ve bazı projelerdeki konutlar için yeni kredi imkanları konusunda anlaşmaya varmışlardır. Yani bu anlaşma ile bazı projelerdeki konutlar için bazı bankalar tarafından faizsiz krediler sağlanacaktır. Böylelikle bu konutların satışları daha kolay hale gelecektir. 2018 – Faizsiz ev kredisi veren bankalar arasında büyük bankalarda bulunmaktadır. Bu bankaları şunlardır:

  • Garanti Bankası
  • Halk Bankası
  • İş Bankası
  • Vakıfbank
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Akbank
  • Albaraka Türk Katılım Bankası

  Bu bankaların tamamı belli projelerdeki konutlara Emlak GYO ile yapılan anlaşma kapsamında faizsiz kredi vermektedir. Bu projelerin dışındaki yerlerden konut almak isteyenler ise bankanın belirlemiş olduğu faiz oranıyla kredi kullanabilmektedir.

  Sponsorlu Bağlantılar


  2018 – Faizsiz Ev Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

  Faizsiz kredi kullanacak kişilerin alabileceği projeler genellikle büyük kentlerde bulunmakta olup bununla ilgili detaylı bilgi Emlak GYO’nun internet sitesinde bulunmakta ve yeni projelerin buraya dâhil edilmesi durumunda da buradan ilan edilmektedir. 2018 – Faizsiz ev kredisi veren bankalar bu projeler için sadece faizsiz kredi sunmamakta olup isteyenler için farklı kredi seçenekleri de bulunmaktadır. 2018 – Faizsiz ev kredisi veren bankalar müşterilerine Emlak GYO ile yapılan anlaşma kapsamında dört farklı seçenek sunmaktadır. Bu seçenekler verilecek olan peşinat miktarı ve vade süresine göre farklılık göstermektedir. Bu seçenekler şu şekildedir:

  • %10 Peşinat verilerek kullanılacak olan kredi; bu seçenekte isminden de anlaşılacağı gibi ev almak isteyenlerin %10 peşinat ödemesi gerekmektedir. Geriye kalan kısım için ise kredi kullanılabilmektedir. Bu peşinatın ödenmesi durumunda ev alacak kişilerin bu defa da vadeyi belirlemeleri gerekmektedir. Vade 60 ay olduğunda faiz oranı %0,53 ile %0,57 arasında değişmektedir. Vade 120 ay olduğunda ise kredinin faiz oranı %0,70 ile %0,78 arasında değişmektedir. Bu projelerde ilk defa 240 aylık vade seçeneği de sunulmaktadır. Bu seçenekteki faiz oranı ise %0,95 ile %1,01 arasında olmaktadır.
  • %15 Peşinat verilerek kullanılacak olan kredi; bu seçenekte ev almak isteyenlerin evin fiyatının %15’i kadar peşinat vermeleri gerekmektedir. Peşinatın artması ile faiz oranları da düşmektedir. 60 ay vade için faiz oranı %0,33 ile %0,38 arasında olurken 120 ay vade için bu oran %0,58 ile %0,70 arasında olmaktadır. Son vade seçeneği olan 120 ayda ise %0,88 ile %0,93 arasında olmaktadır.
  • %20 Peşinat verilerek kullanılacak olan kredi; bu seçenekte ise %20 peşinat ödedikten sonra 60 ay vade için faiz oranı %0,13 ile %0,45 arasında olmakta, 120 ay için ise %0,48 ile %0,61 arasında olmaktadır. 240 aylık vade seçeneğinde ise faiz oranları biraz daha yükselmekte ve %0,80 ile %0,86 arasında olmaktadır.
  • %25 Peşinat verilerek kullanılacak olan kredi; seçeneğinde ise %25 peşinat ödenmesi gerekmektedir. Ödenen peşinattan sonra 60 aylık vade için bankalar faiz talep etmektedir. 2018 – Faizsiz ev kredisi veren bankalar %25 peşinat ile 60 aylık vade için bu krediyi sağlamaktadır. 120 ay vade için ise %0,36 ile %0,45 arasında bir faiz oranı istenirken 240 ayda bu oran %0,73 ile %0,79 arasındadır.

  2018 – Faizsiz ev kredisi veren bankalar bu şartlarda bu krediyi sağlamaktadır. Diğer şartlarda faizsiz kredi kullanılması söz konusu değildir.  tıkla sorunu sor

  2018 – Faizsiz Ev Kredisi Veren Bankalar İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın