• 2019 Faizsiz Ev Kredisi Veren Bankalar

  Faizsiz konut kredisi veren bankalar 2019 yılında da milyonlarca ev sahibi olmak isteyen vatandaşımızı yakından ilgilendiren konular arasında yer almaktadır. Özellikle son dönemde bankalar tarafından yoğun bir şekilde cazip teklifler sunulan ev kredileri sayesinde birçok vatandaşımız kendi evlerine kavuşmanın huzuru ve rahatlığı içinde hayatlarına devam etmektedir.


  Bu şekilde bankaların sunduğu fırsatlardan yararlanarak kendi evlerini satın almak ve bu şekilde kira ödemek yerine kredi geri ödemesini yapmak isteyen vatandaşlar, özellikle faizsiz konut kredisi 2019 yılında hangi bankalar tarafından verildiğini araştırmaya devam etmekteler. Bu yazımızda faizsiz veya çok düşük faizli olarak ülkemizdeki hangi bankalardan ev kredisi alabileceğinizi tüm detaylarıyla anlatmış bulunuyoruz. Dolayısıyla bu yazımızı baştan sona okuyarak;

  • Konut Kredisi veren bankalar hangileridir?
  • Hangi bankalar faizsiz ev kredisi hizmeti vermektedir?
  • Faizsiz konut kredisi almanın şartları nelerdir?
  • Peşinatlı ve düşük faizli ev kredisi modelleri nelerdir?

  gibi bu konuyla ilgili olarak en çok merak edilen soruların cevaplarına ve çok daha faydalı bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Konut Kredisi Nedir ve Hangi Bankalar Konut Kredisi Vermektedir?

  Konut kredisi, ev sahibi olmak isteyen ancak bunun için yeterli tutarda parası olmayan vatandaşlarımıza bankalar tarafından sunulan finansman desteğidir. Bu kredi sayesinde vatandaşlar söz konusu bankalardan yüklü miktarda para alarak,diledikleri evi satın alabilmekte ve daha sonra bankaya imza attıkları şekilde aldıkları paranın geri ödemesini yapabilmekteler. Konut kredisi günümüzde birçok bankadan verilmektedir. Bu bankalar çoğu zaman düşük faizli olarak ev kredi hizmetleri sunmaktayken devlet destekli bazı bankalar faizsiz kredi 2019 yılında vatandaşlara sunarak büyük ilgi görmektedir.

  Gayrimenkul sektöründe yaşanan hareketliliği artırmak ve piyasada dönen nakit para akışını hızlandırmak için devlet destekli bankalar 0 faizli ev kredisi hizmeti sunmaktadır. Birçok vatandaş bu hizmetten yararlanarak kendi evlerinde oturma şansı yakalarken birçok vatandaş da bu krediye nasıl başvurulacağını internet üzerinden araştırmaktadır. Yazımızın devamında faizsiz konut kredisi almanın şartlarının ve faizsiz ev kredisi alma modellerinin neler olduğunu tüm detaylarıyla bulabilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Faizsiz Kredi Veren Bankalar (Helal Kredi)

  Ülkemizde İslam dininin gerektirdiklerine dikkat ederek yaşamak isteyen milyonlarca Müslüman vatandaş bulunmaktadır. Bu dini vecibelerini layıkıyla yerine getiren vatandaşlar, ev sahibi olmak istediklerinde kendilerine göre yararlanacak bir finansman desteği bulamamaktadır. Söz konusu vatandaşlarımızı düşünerek harekete geçen bankalar, tamamen İslami usullere uygun olan yeni bir bankacılık sistemi geliştirmişlerdir. Ülkemizde bankacılık sektöründe “Katılım Bankası” adı altında faaliyetlerini sürdüren bu bankalar, İslam dini tarafından haram kılınan faizi tamamen safdışı bırakan sistemleriyle birçok dini bütün vatandaşımızın dikkatini çekmektedir.

  İslam dininde ticaret ile kar elde etmenin helal, ancak faiz ile ilgili bütün ekonomik işlerin haram kılındığı bilinmektedir. Bu sebeple katılım bankaları da kar ve zarar ortaklığı sistemleriyle bankacılık hizmeti vermektedir. Vatandaşlar katılım bankaları tarafından sunulan faizsiz ev kredileri (helal kredi) hizmeti ile diledikleri evlere ulaşmanın ve aynı zamanda İslam dininin kurallarından çıkmadan yaşamanın huzurunu yaşamaktalar. Ülkemizde bankacılık sektöründe faaliyette bulunan katılım bankaları şunlardır:

  • C. Ziraat Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası

  Faizsiz Konut Kredisi Almanın Şartları Nelerdir?

  Bankaların bütün işlemlerinde olduğu gibi ev kredisi hizmetlerinde de birtakım ön koşullar bulunmaktadır. Aynı zamanda faizsiz konut kredisi kimlere verilir sorusunun da bir yanıtı olan söz konusu şartları şöyle özetlemek mümkündür:

  • Katılım bankalarının sistemleri dışında birçok banka için de geçerli olan bu koşullara göre konut kredisinde %25 peşinat katkı payı ödemesi yapan vatandaşlara 60 ay vadede 0 faizli konut kredisi imkanı sağlanmaktadır.
  • Söz konusu faizsiz konut kredisi alma şartlarına göre faiz oranları vatandaşların ödedikleri peşinat ve katkı payı tutarlarına göre belirlenmektedir. Dolayısıyla ne kadar peşinat verilirse banka o kadar düşük faiz oranı uygulamaktadır.

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun kuralları doğrultusunda ülkemizde bankacılık faaliyetlerinde bulunan bütün kuruluşlar için geçerli olan bu kural doğrultusunda, bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın en az %20 oranında peşinat ödemeleri gerekmektedir. Dolayısıyla bu oran üzerinden 200 bin liralık bir ev almak niyetinde olan bir vatandaşın bankaya 40 bin lira tutarında peşinat ödemesi gerekmektedir. BDDK tarafından düzenlenen mevzuata göre bu kampanya sayesinde %20 olarak belirlenen oran %10 seviyesinden itibaren başlatılmakta ve az faiz ödemek isteyenlere sıfır faizli konut kredisi imkanı tanınıyor.

  Peşinatlı ve Düşük Faizli Konut Kredisi Modelleri Nelerdir?

  Bankalar tarafından verilen faizsiz kredi hesaplama 2019 yılı içinde birtakım modeller doğrultusunda hayata geçirilmektedir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından düzenlenen mevzuat gereği ülkemizde bankacılık faaliyetlerinde bulunan bütün bankalar bu kurallara ve modellere uymak durumundadır.

  Peşinata göre konut kredisi faiz oranlarının belirlendiği vatandaşa sunulan bu modellerde, 4 farklı aşama söz konusu olmaktadır. Bu aşamalar sonucunda vatandaşların seçim yapabileceği modeller şu şekilde ortaya çıkmaktadır:

  1. Konut Kredisinde %10 Peşinat Modeli

  BDDK tarafından belirlenen mevzuata göre, ev almak isteyen vatandaşlar bu alanda hizmet veren bankalardan almak istedikleri kredi tutarının %10 oranında peşinat ödemek durumundadır. Vatandaşlar 60 ay vade seçeneğini değerlendirmeleri durumunda %0,53 ile %0,57 oranları arasında aylık faiz ödeme fırsatından yararlanabilirler. Bununla birlikte eğer 120 ay vade seçeneğini seçerlerse %0,70 ile %0,78 oranları arasında aylık faiz ödeyebilirler. En yüksek faiz oranı 250 ay vadeli olan seçenekte ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara sunulmaktadır.

  1. Konut Kredisinde %15 Peşinat Modeli

  Vatandaşlar bankadan alacakları konut kredisinde %15 oranında peşinat ödemeleri durumunda bankaların sundukları faiz oranları biraz daha düşmektedir. Bu modelde, 60 ay vade seçeneği seçildiğinde vatandaşlara ayda %0,33 ile %0,38 arasında, 10 yıl vadede %0,59 ile %0,72 arasında faiz fırsatları sunulmaktadır.

  1. Konut Kredisinde %20 Peşinat Modeli

  Ev kredisine başvuran vatandaşlar bu işlemler için bankaya %20 oranında bir peşinat ödemeleri halinde diğer modellere göre çok daha düşük faiz oranları ile karşılaşmaktalar. Bu modeli seçen vatandaşlar, 5 yıl vadede %0,13 ile %0,34 aralığında, 120 ay vadede %,48 ile %0,61 aralığında ve son olarak da 240 ay vadeyi seçtiklerinde %0,80 ile %0,86 faiz oranlarıyla karşılaşmaktalar.

  1. Konut Kredisinde %25 Peşinat Modeli

  İşte faizsiz konut kredisi 2019 yılında almak isteyen vatandaşlarımıza yönelik Banka Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun mevzuatında açıkça belirtilen model %25 peşinat ödemeli modeldir. Çünkü bu modelde bankadan alınacak olan konut kredisinin %25 oranında peşinatını ödeyebilen vatandaşlar 60 ay vadeli seçenekte yüzde 0 faiz oranıyla ev kredisi sahibi olabiliyorlar. Fakat bu durum sadece 60 ay yani 5 yıl ödeme planı için geçerlidir. Vatandaşlar %25 peşinat ödedikleri halde 120 ay vade seçeneğini tercih ettiklerinde %0,36 ile %0,49 oranları arasında faiz ödemek durumunda kalmaktalar. Bununla birlikte 20 senelik ödeme planı seçildiğinde ayda %0,73 ile %0,79 oranları arasında faizli konut kredisi imkanlarından yararlanabilirler.

  Emekliye Faizsiz PTT Kredisi Nasıl Alınır?

  Kredi Puanı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

  Engelli Konut Kredisi Nasıl Alınır ve Oranları  tıkla sorunu sor

  2019 Faizsiz Ev Kredisi Veren Bankalar İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın