emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2020 Ziraat Bankası Kredi Başvurusu İçin Belgeler Nelerdir?

2020 Ziraat Bankası Kredi Başvurusu İçin Belgeler Nelerdir?

Ziraat Bankası tarafından hazırlanan kredi kampanyalarına başvuru yapmak için yazı içerisinde belirtilen evraklar incelenmelidir. Bankanın talep ettiği standart evraklar dışında, ihtiyaç halinde ek belgeler de istenebilir. Ziraat Bankasının belirlediği kredi kampanyalarının başvuru işlemlerinde, evrak tesliminin banka şubesine yapılması gerekir. Banka şubeleri üzerinden evrak teslimi tamamlanmaz ve kredi sözleşmesi imzalanmazsa, kredi başvuruları geçersiz sayılacaktır. Kredi başvuru işlemleri esnasında, evraklardaki tüm beyanların eksiksiz ve sorunsuz olması gerekir. Ziraat Bankası kredi başvurusu esnasında gerekli görülen evraklar ve izlenmesi gereken adımlar, yazı içerisinde tüm detaylarıyla ele alınmıştır.

Ziraat Bankası Kredi Kampanyalarının Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası tarafından hazırlanan kredi kampanyaları, 3 ayrı kategoride incelenmektedir. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi olarak değerlendirilen Ziraat Bankası kredilerinin haricinde, tarım kredisi, esnaf kredisi ve hayvancılık kredileri de bulunmaktadır. Ziraat Bankası kredileri kapsamında, başvuru sahiplerinden gerekli şartlara uyum sağlaması ve evrakları eksiksiz şekilde bankaya teslim etmesi talep edilmektedir. Bankanın yapacağı incelemenin ardından, Ziraat Bankası kredilerinin limitleri belirlenmekte ve kişilere kredi kullanımı sağlanmaktadır. Krediler için hazırlanan faiz oranları ve vade süreleri, kredi kampanyasına göre değişiklik göstermektedir.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusunda Hangi Belgeler Talep Edilir?

[highlight color=”red”]Ziraat Bankası kredilerine başvuru yapmak için gerekli görülen evraklar, aşağıda listelenmiştir:[/highlight]

 • Başvuru sahibine ait kimlik belgesinin aslı ve birer fotokopisi
 • Güncel ikametgâh kayıt belgesi
 • Sosyal Güvenlik Kurumu onaylı e-devlet hizmet dökümü
 • Güncel gelirin yer aldığı resmi gelir belgesi
 • Emekli maaşının alındığı banka üzerinden alınan hesap ekstresi
 • Kredi başvuru dilekçesi
 • Tüm mal varlığının yer aldığı mülkiyet belgesi
 • Krediye karşılık teminat olarak gösterilmek istenen gayrimenkullerin tapu belgesi
 • Teminat gösterilmek gayrimenkullerin izin belgeleri
 • Kredi teminatları adına hazırlanan güncel imzalı eş rızası belgesi
 • Krediye kefil olmak isteyen kişilerin kimlik belgesi fotokopisi
 • Kefile ait güncel gelir belgesi

Belirtilen evrakların yanında, Ziraat Bankası tarafından ek belgeler de talep edilebilir. Kredi başvurusu için evraklar teslim edildikten sonra, kredi adına hazırlanan sözleşmelerin imzalanması gerekir.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

[highlight color=”red”]Ziraat Bankası kredi başvurusu için gerekli görülen temel koşullar, aşağıda tüm detaylarıyla ele alınmıştır:[/highlight]

 • Ziraat Bankası kredilerine başvuru yapmak için 18 yaşından büyük olmak gerekir.
 • Kredi başvurusu yapmak isteyenlerin, SGK kapsamında düzenli bir işte çalışması gerekir.
 • Kredilerin taksitlerini ödeyebilmek için düzenli gelire sahip olmak gerekir.
 • Kişilerin geçmiş dönem kredi sicilinin temiz olması şart koşulmuştur.
 • Kredi notunun iyi seviyede olması gerekmektedir. Kredi notu düşük olanlar, koşulsuz kredi kullanımı talep edemezler.
 • Geçmiş dönem bankacılık işlemleri sebebiyle, kişilerin kara listeye alınmaması gerekir.
 • Kişiler adına icra takibi başlatılmamalıdır. İcra takibi altına alınan kişiler, kredi başvurusu yapamazlar.
 • Kişilerin kredi notunun düşük olması durumunda, kredi karşılığında teminat ve kefil gösterilmesi gerekir.
 • Krediye teminat göstermek için eş rızası belgesinin alınması gerekir.
 • Başvuru yapılan kredinin aylık taksitleri, kişilerin gelirinin yarısı kadar olmalıdır.
 • Krediye teminat gösterilecek gayrimenkullerin, güncel satış değerine sahip olması ve mülkler üzerinde ipotek ya da haciz kararının bulunmaması gerekir.

Gerekli şartlara uyum sağlamayan kişiler, kredi başvurusu yapamazlar. Tüm şartlara uyum sağlandıktan sonra, Ziraat Bankasının belirlediği kredi kampanyalarından faydalanılabilir.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusunda Hangi Kanallar Kullanılır?

Ziraat Bankası kredi başvurusu için bankaya ait tüm kanallar üzerinden işlem yapılabilir. Kredi başvuru işlemleri için Ziraat Bankası müşteri hizmetleri, Ziraat Bankası internet şubesi, Ziraat Bankası SMS bankacılığı ve Ziraat Mobil uygulaması üzerinden işlem yapılmaktadır. Doğrudan Ziraat Bankası şubelerine gidilerek de kredi başvuruları için işlem başlatılabilir. Ziraat Bankası kredileri için talep oluşturulduktan sonra, gerekli tüm evrakların banka şubesine teslim edilmesi ve kredi sözleşmesinin imzalanması gerekir. Ziraat Bankası kredi başvurusunun tamamlanmasının ardından, banka tarafından uygun görülen limit tutarında kredi kullanımı gerçekleştirilmektedir.

Ziraat Bankası Online Kredi Başvurusu Nasıl Gerçekleştirilir?

Ziraat Bankası online işlemler kanalları üzerinden, kredi başvurusu yapılmaktadır. Ziraat Bankası mobil ve internet bankacılığı sistemlerinden gerçekleştirilen kredi başvuru işlemleri, aşağıda tüm detaylarıyla ele alınmıştır:

 • https://www.ziraatbank.com.tr/tr bağlantı adresi kullanılarak, Ziraat Bankası internet sitesine erişim sağlanmalıdır.
 • Ziraat Bankası resmi internet sitesi açıldıktan sonra, ana sayfada yer alan “İnternet Şubesi” seçeneğine tıklanmalıdır.
 • İnternet şubesi giriş ekranı açıldıktan sonra, bireysel ya da kurumsal seçimi yapılmalıdır.
 • Giriş ekranı üzerinden, bireysel girişler için T.C. kimlik numarası ve online bankacılık şifresinin doğrulanması talep edilmektedir.
 • Kimlik bilgileri doğrulandıktan sonra, cep telefonuna gönderilecek SMS güvenlik şifresinin sistemde doğrulanması gerekir.
 • Bankacılık girişinin tamamlanmasının ardından, “Başvurular” bölümü üzerinden “Kredi Başvurusu” seçeneği tercih edilmelidir.
 • Krediler bölümü açıldıktan sonra, istenen kategorideki krediler belirlendikten sonra “Başvur” butonuna tıklanmalıdır.
 • Başvuru sayfası açıldıktan sonra, kimlik bilgileri, gelir bilgileri ve talep edilen kredinin limit bilgileri doğrulanmalıdır.

Tüm bilgiler tamamlandıktan sonra, ön başvurunun gönderilmesi yeterli olacaktır. Kredi başvurusunun bankaya iletilmesinin ardından, ön başvuru incelenmekte ve SMS üzerinden ön başvuru sonucu iletilmektedir. Online başvuru sonrasında, kredi başvurusu onaylanan kişilerin banka şubesine gitmesi ve gerekli evrakları teslim etmesi gerekir. Kredi sözleşmesi tamamlandıktan sonra, kredileri kişiler adına hesaba yatırılacaktır.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerinden Kredi Başvurusu Yapılır Mı?

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinden kredi başvurusu yapmak için 444 00 00 / 0850 220 00 00 iletişim numaraları kullanılmalıdır. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri arandıktan sonra, T.C. kimlik numarası ve bankacılık şifresiyle sistem girişi tamamlanmalıdır. Sistem girişi yapıldıktan sonra, müşteri temsilcisiyle iletişime geçilmelidir. Müşteri temsilcisine ulaşıldıktan sonra, kredi başvurusu yapılmak istendiği söylenmeli ve kredi seçenekleri arasından tercih yapılmalıdır. Müşteri temsilcisinin belirttiği kredi kampanyaları incelendikten sonra, hangi kredi için başvuru yapılacağı belirlenmelidir. Kredi başvurusu için talimat oluşturulduktan sonra, kredinin ön başvuru bilgileri doğrulanmalıdır. Ziraat Bankası tarafından yapılan incelemenin ardından, kredi başvurusunun onaylanıp onaylanmadığına dair detaylı bilgilendirme yapılacaktır.

Ziraat Bankası Şubelerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası şubelerine gidilerek, kredi başvurusu için doğrudan talimat oluşturulabilir. Ziraat Bankası kredilerinin kullanılması için gerekli şartları yerine getiren adaylar, kredi başvurusunu tamamlayabilirler. Başvuru sürecinde gerekli evrakları tamamlayan kişiler, istedikleri kediler için başvuru talebi oluşturabilir. Kredi başvurusu için şartlara uyum sağlandıktan sonra, banka tarafından belirtilen tutar üzerinden kredi kullanımı gerçekleştirilebilir. Daha önceden Ziraat Bankasının aktif müşterisi olan kişiler, başvuru esnasında sadece kimlik belgesini yanında götürmelidir. Kimlik belgesiyle kredi başvurusu yapıldıktan sonra, Ziraat Bankasının talep ettiği ek evrakların da banka şubesine iletilmesi gerekir.

Ziraat Bankası Kredileri Nasıl Kullanılır?

Ziraat Bankası kredi başvurusunun onaylanıp onaylanmadığına dair, banka tarafından bilgilendirme yapılmaktadır. Ziraat Bankası müşterilerinin gerekli şartlara uyum sağlaması ve gelir durumunun yeterli olması durumunda, bankanın belirlediği kredi tutarı üzerinden, kişiler adına kredi kullanımı başlatılacaktır. Ziraat Bankasının belirlediği kredi tutarının üzerinde kredi talep eden kişiler, kredi için ek gelir ve teminat göstermelidir. Ziraat Bankası kredileri için gerekli şartlara uyum sağlayan kişiler, kredi sözleşmesinin ardından kredi kullanımına başlayabilirler.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Esnaf Kefalet Kredisi Kaç Günde Çıkar, Limiti Ne Kadar?

Ziraat Bankası Bakiye ve Para Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.