Banka Kredileri

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar, İcra Borcu Kapatma Kredisi

İcraya düşen borçları ödemek için çeşitli bankalara yapılacak başvurular sonucunda kredi çekmek mümkün olmaktadır. Bu sayede düşük kredi notuna kredi veren bankalar ile birlikte icra borcunu kapatabilirsiniz.

Bozuk Sicil ve Kredi Notu Puanı Düşüklüğü Nedir?

Çeşitli borçların ödenmemesi durumunda alacaklı olan taraf borçlarını tahsil etmek için yasal hukuk yollarına başvurmaktadır. Bu durumda en çok başvurulan eylem ise icra takibi başlatmaktır. Alacakları, borç tutarı ne olursa olsun tahsil etmek istediği ücret için yasal ödeme süresinin dolmasından sonra icra başvurusunda bulunabilmektedir. İcra takibinin başlaması ise kişileri zor duruma düşürmekte ve borçlarını bir an önce ödemek durumunda bırakmaktadır. Ancak maddi durum iyi olmadığında ya da icralık olan borcu ödemek için yeterli para bulunmadığında bu durumda icralık borcun ödenmesi için kredi çekmek gündeme gelmektedir.

Fakat icralık olan kimselerin genel banka kredi notları düşük olacağı göz önünde tutulursa pek çok banka böyle durumlarda kredi vermekten geri duracaktır. Bu durumda olanların bilmeleri gereken en önemli nokta kredi çekeceklerin bankalar tarafından geri çevrilmelerine sebep olan durum kredi notunun düşük olmasıdır. Buna sebep olan da herhangi bir finans kuruluşuna olan borçtur.

Borç yüzünden bankalar kredi notunu düşük tutmaktadırlar. Kredi notunun yükseltilmesi için ise temel etmek kredi notunun düşmesine sebep olan borcun kapatılması, yapılandırılması ya da taksitlendirilmesi olmalıdır. Bu yüzden bozuk sicil olarak adlandırılan durumdan çıkmanız halinde icra halinde bankalardan kredi çekmek mümkündür.

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcra borcu olanlara kredi veren bankalar kredi notunun yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken iki temel etmen bulunmaktadır. Şayet borcunuz bankalar için değilse, başka alanda faaliyet gösteren firmalara ya da kişilere yönelikse bu durumda kredi notunuz etkilenmez ve icra durumunda kolaylıkla kredi çekebilirsiniz.

Ancak bankalara olan kredi kartı ya da kredi borçları yüzünden icralık durum söz konusu olmuşsa bu durumda bankalardan kredi alma ihtimaliniz düşmektedir. Bunun için ise bankalardan icranın kaldırılmasına ve borcun yapılandırılması talep edilmelidir. Borç yapılandıran bankalar neredeyse her bankadır ve borcun yapılandırması sonrasında kredi çekerek asıl borcu ödeyebilir ya da yapılandırma kapsamında belirlenmiş aylık taksitler üzerinden mevcut borcunuzu kapatabilirsiniz.

İcralık olunan durumun bankalar dışındaki kurum olması halinde kredi notunuzu bu durum etkilemediğinden rahat bir şekilde kredi kullanımı yapabilirsiniz. Bunun için bankaya ihtiyaç kredisi olarak başvuru yapabilir ve istediğiniz tutarı yine kredi notunuz dahilinde çekebilirsiniz. Daha sonra ise icra takibini başlatmış olan avukat aracılığı ya da UYAP üzerinden icra borcu ödemesi yapılmaktadır.

İcra Borcu Nasıl Ödenir?

İcra borcu ödemek için icranın başlatılmış olduğu avukat ile görüşebilir ya da UYAP üzerinden borç ödemesi yapabilirsiniz. UYAP üzerinden kart ile de ödeme yapmak mümkündür. Bu yüzden kredi kartı ya da banka kartı limitleri dahilinde olacak icra tutarlarınızı UYAP üzerinden ödeyebilirsiniz. Aynı şekilde avukata gitmek istemiyorsanız ve kredi – banka kartı limitlerinizi aşan icra borcunuz varsa, bu durumda da yine UYAP üzerinden havale – EFT yöntemi ile birlikte icra borcunuzu ödeyebilirsiniz.

UYAP sistemini kullanmak için sisteme edevlet şifresi ile giriş yapılması gerekmektedir. Daha sonra İcra Dosyalarım sayfası üzerinden ödemek istediğiniz icra dosyası bulunur ve ekranda çıkan “ödeme yap” sekmesi seçilerek icra borcu belirtilen kanallar üzerinden ödenmektedir. UYAP üzerinden yapılan ödemelerde de icra takibi yüzünden çıkarılan borçlar tahsil edilmektedir, avukatlık ücreti de alınmaktadır.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve PTT Şubeleri

Gelir Belgesiz Araç Kredisi Hangi Bankadan Alınır ?

İşsizlik Maaşına Kredi Alınır Mı? Hangi Banka Veriyor?

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir