• İşsizlik Maaşına Kredi Alınabilir Mi?


  Sigortalı olarak çalışan bireyler, her ay düzenli olarak maaşlarını alıp sigorta ödemelerini de alırken, çalıştıkları süreye bağlı olarak da işsizlik sigortası priminden faydalanmaktadır. Bu primler, tamamen çalışılan kurum tarafından ödenmekte ve kişilerin maaş maliyetlerine de ödenek primler yansıtılmaktadır. Eğer çalışılan işten çıkarılan ve başvurusunu yaptıktan sonra işsizlik sigortası almaya başlayan kişiler, işsizlik maaşına kredi alıp alamayacaklarını merak ediyorlarsa, öncelikli olarak bu işlemin doğrudan mümkün olmayacağından söz edebiliriz. Çünkü, kredi başvurusu işlemlerinde bankanın istediği gelir belgesi, düzenli bir işte çalışıldığını göstermektedir. İşsizlik maaşı alındığında ise, bu maaşın sürekli alınmayacağı ve bundan dolayı da bireylerin kredi ödemelerinde zorlanacakları algısı ortaya çıkmaktadır.


  Eğer işsizlik maaşı alan kişiler ekonomik açıdan rahatlayabilmeleri için kredi kullanmaya karar vermişlerse, elbette bankalardan kredi hizmeti alabilirler. Bunun için de gelir belgesi şartı bulunmayan bankalara kredi başvurusu yapmaları gerekecektir. Gelir belgesi şartı olmadan alınacak kredilerde, bireylerin daha önce kullanmış olduğu krediler ve kredi kartlarına, bununla birlikte de Findeks kayıtlarında oluşturulan kredi notlarına bakılmaktadır. Kişiler şuan için çalışmıyor olsalar bile, daha önceleri bankalardan kredili ürün kullanmış ve sorunsuz ödeme yapmış olmaları durumunda, yine kredi kullanımına gidebilecekler. Ancak, burada alınacak krediler, kesinlikle yüksek tutarlı olmayacaktır. İhtiyaç kredilerinden faydalanılabilecek olan kişiler, üst sınır olarak da 30 bin TL’ye kadar başvru yapabilecektir.

  Belge Şartı Olmadan Kredi Veren Bankalar

  İşsizlik maaşına kredi alınmasının mümkün olmadığından dolayı, yukarıda belirttiğimiz gibi kişilerin belgesiz kredi imkanlarına başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bu doğrultuda, 2017 yılı için başvuru yapabileceğiniz bir belgesiz kredi hizmeti olan bankaları şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Aktifbank
  2. Türkiye İş Bankası
  3. QNB Finansbank
  4. Türk Ekonomi Bankası (TEB)
  5. Akbank
  6. Denizbank

  Yukarıda bahsettiğimiz bankalardan Aktifbank dışında hizmet alacakların, bankalarda bir mevduat hesaplarının bulunması gerekmektedir. Eğer daha önce açtırmış olduğunuz bir vadesiz mevduat hesabınız varsa, internet bankacılığı hesabınıza giriş yaparak, kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

  Kişilerin gelir belgesi şartına takılmadan yapacakları kredi başvurularında ise, başvuru şartlarını kesinlikle tamamlıyor olmaları gerekmektedir. Bu doğrultuda başvuru yapacak kişilerin bilmesi gereken durumları şu şekilde sıralayabiliriz.

  Sponsorlu Bağlantılar


  • Başvuruda bulunacağınız bankadan daha önce bir kredi kullanmış olmanız ya da geçerli bir vadesiz mevduat hesabınızın bulunması gerekmektedir.
  • Yapılacak başvuru işleminde, hiçbir şekilde banka şubesine gidilmesine gerek kalmayacaktır. Eğer bankaların belirlediği sınırlarda başvuru yapacak olursanız, internet bankacılığı ve mobil bankacılık hesaplarınızı kullanarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
  • Başvuruların onaylanabilmesi için, kesinlikle kredi notunuzun 1400’ün altında olmaması gerekmektedir. Ayrıca, banka sicilinde ceza bulunan kişilerin kredi notlarına bakılmadan başvuruları reddedilecektir.

  Aktifbank Anında 30 Bin TL Kredi

  Bahsedilen bankalardan çok daha farklı bir çalışma prensibine sahip olan Aktifbank, kişilerin yalnızca bankalardan ceza almamış olması ve daha önceki banka ödemelerini de zamanında yapmış olmaları şartıyla onlara kredi sunmaktadır. Daha önce Aktifbank ürünlerinden faydalanmış olmanız gibi bir şart olmadan başvurunuzu yapabileceğiniz kredi paketinde, Aktifbank’ın internet sitesine giriş yapmanız ve başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Buradaki başvuru formunda, TC kimlik numarası, ne kadar gelirinizin bulunduğu, ne kadarlık kredi istediğinizi ve cep telefonu numaranızı girdikten sonr başvurunuzu yapabileceksiniz.

  Aktifbank’ın internet sitesine giriş yapıldığında, kredi notu düşük olanların da herhangi bir problem olmadan kredi kullanabileceklerine yönelik bir açıklama yapıldığını görebilirsiniz. Bundan dolayı, anında kredi ihtiyaçlarınızda gelir belgesinden dolayı sorun yaşıyorsanız ya da işsizlik maaşına kredi alamadığınızdan dolayı problem yaşıyorsanız, 48 aya kadar vade seçeneği ve 30 bin TL’ye kadar belgesiz kredi için,  Aktifbank’a başvuruda bulunabilirsiniz.
  tıkla sorunu sor

  İşsizlik Maaşına Kredi Alınabilir Mi? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın