Banka Kredileri

Papara Nedir, Nasıl Kullanılır, Güvenilir mi?

Kullanıcıların güvenli bir şekilde alışveriş yapmasını veya ödeme almasını sağlamaktadır. Kart, tüm bankalar ile anlaşmalı olduğu için kullanıcılar çok kısa bir sürede hesaplarına para giriş çıkışı yapabilmektedir, üstelik sistem kullanıcılardan komisyon talep etmez.

Günümüzde kolay alışveriş yapabilmek için birçok yol denenmiş ve birçok kart sistemi oluşturulmuştur. Fakat şimdiye kadar çıkan sistemler kullanıcıların isteklerini tam anlamıyla karşılayamadığı için yetersiz kalmıştır. Tam bu dönemde ortaya çıkan Papara Kart, diğer sistemlerin aksine kullanıcıların isteklerini karşılıyor ve bu yüzden çok tercih ediliyor.

Papara Karta Nasıl Sahip Olunur?

Papara Karta sahip olmak isteyenler, http://www.papara.com internet adresi üzerinden çok kolay ve hızlı bir şekilde üye olabilirler. Web sitesi girişinde sağ üst köşede bulunan ‘Üye Ol’ butonu kullanıcıyı üyelik sayfasına yönlendirir. Bu sayfada Facebook hesabı üzerinden veya isim, soyadı, e-posta ve şifre bilgilerini girerek üye olunabilir, hemen hesap oluşturulabilir.

Bu bilgiler ile giriş yapıldıktan sonra hesap onayı için sisteme girilen telefon numarasına ve mail adresine gelen kod ile eşleşme yaparak hesap kolaylıkla doğrulanabilir. Doğrulama yapıldıktan sonra ise son aşama olarak kartın size gönderilmesini talep ederek, Papara kartın sunduğu birçok avantajdan faydalanabilirsiniz.

Papara Kart Güvenilir Midir?

Papara Kart’ın güvenilirliği Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından işlem yapmasına izin verilmiş ve onaylanmıştır. Bu sayede tüm bankalar ile güvenli bir şekilde anlaşma yapılmıştır. Ayrıca sistem üzerinde sağladığı kolaylıklar sayesinde kart ile alakalı şikayet yok denecek kadar azdır. Bu durum kullanıcıların memnuniyetini göstermektedir.

Papara Kart Avantajları Nelerdir?

Papara Kart kullanıcılara birçok avantaj sunmaktadır. Avantajların bazıları şu şekildedir:

 • 7/24 Para Transferi Kolaylığı

Kullanıcılar, kart sistemi tüm bankalar ile anlaşmalı olduğu için 7/24 para yükleme yapabilir veya ödeme alabilir. Bu sayede hesap üzerinden Papara Kart’a günün her saati yükleme yapılabilir ve online alışverişlerde kullanılabilir.

 • Komisyon Kesilmez

Diğer kartların çok fazla tercih edilmemesinin ve sık şikayet almasının temel sebebi, kullanıcıdan komisyon kesilmesidir. Fakat Papara Kart bu durumu ortadan kaldırmıştır ve hiçbir şekilde kullanıcılardan komisyon kesmez.

 • ATM’den Para Çekme

Papara Kart’a sahip olduktan sonra sağladığı en büyük kolaylıklardan biri 7/24 tüm bankalardan nakit para çekilebiliyor olmasıdır. Diğer kartlar bu özelliği sunmazken, online alışverişin yanı sıra nakit para çekme kolaylığı sunması Papara Kart’ın çok tercih edilmesini sağlar.

 • Cep Telefon Numarası İle Nakit Para Çekme Kolaylığı

Kartınız yanınızda olmasa bile, hesabınızda doğruladığınız cep telefon numaranıza gelen kod ile 7/24 tüm bankalardan nakit para çekebilirsiniz.

 • Güvenli Online Alışveriş

İnternet üzerinden alışverişin ciddi derecede arttığı bu dönemde, kullanıcılar online alışveriş yapmak isterken, kimlik bilgilerini ve kart bilgilerini sanal alemde paylaşmaktan rahatsızlık duyabilmektedir. Papara Kart, bu durumu yine kullanıcı için bir avantaj haline getirmiştir ve kullanıcılardan herhangi bir kimlik bilgisi veya kart bilgisi istemez. Ayrıca kart, kullanıcı bilgilerini üçüncü kişi ile paylaşıma da izin vermemektedir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından da onaylanmış olan kart, kullanıcılar için en önemli özellik olarak güvenliği sunmaktadır.

 • Kolay ve Pratik Kullanım

Banka ve kart işlemleri çoğu kullanıcı için karışık ve zor gelmektedir. Ancak Papara Kart, kolaylaştırılmış ara yüzü ile kullanıcıların aradıklarını hemen bulmasını ve pratik bir şekilde kullanımı sağlamıştır.

 • Bilgilendirici İçerik

Papara Kart, kullanıcıları yaşanan her durum için anında haberdar eder. Para akışınızda yaşanan aksaklık, hesaba paranın geç gitme ihtimali ve nedeni, iade gibi durumlarda kullanıcılar anında bilgilendirilir ve ne yapılması gerektiği ile alakalı kullanıcıyı yönlendirir.

 • Papara Kart Hesapları Arası Para Aktarımı Kolaylığı

Papara Kart kullanıcıları kolaylıkla web sayfası üzerinden, herhangi bir komisyon ödemeden, birbirlerine para aktarımı yapabilmektedir.

Papara Kart Hesabına Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Papara Kart hesabına para yatırma işlemi, yine çok kolay ve pratik bir şekilde yapılabilir. Web sitesi üzerinden doğruladığınız hesaptan hesap numaranızı bulabilirsiniz. Tüm bankalardan para yatırma işlemi yapılabileceği gibi, kendi adınıza olan bankalardan para yatırma işlemini yaparsanız, herhangi bir EFT ücreti ödemezsiniz. Ayrıca aynı bankadan yapılan aktarımlarda hafta sonu da hiç beklemeden hesaba para girişi yapılabilmektedir.

Ancak burada kullanıcıların çok dikkat etmesi gereken önemli bir nokta vardır. Para yatırma işlemi yapılırken, kullanıcı açıklama kısmına üyelik numarasını girmezse, Papara Kart kullanıcıya bilgilendirme yazısı gönderilir ve Papara Kart’a aktarım yapılamaz. Bu yüzden açıklama kısmına mutlaka üyelik numarası girilmelidir. Üyelik numarası ise, web sitesi üzerinden “Papara Hesabım” kısmında kolaylıkla bulunabilir.

Papara Hesabından Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Papara hesabından para çekmek için ise, yine web sitesi üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Siteden ‘Hesabım’ menüsüne girilir ve ‘Para Çekme’ sekmesi açılır. Burada, çekilen parayı aktarmak istediğiniz IBAN numarasının girilmesi gerekir. Bu kadar kolay bir şekilde hesabınıza para çekebilirsiniz.

Ancak burada da dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta vardır. Eğer Papara hesabınızda onayladığınız isim ile, parayı çekmek istediğiniz hesabın kullanıcısı aynı değilse, paranız askıya alınır ve ödeme yapılmaz. Bu yüzden aktarılacak hesap mutlaka Papara Kart kullanıcısının kendi hesabı olmalıdır.

Papara Hesapları Arası Para Aktarımı Nasıl Yapılır?

Papara Kart kullanıcıları arasında para aktarımı, yine web sayfası üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. ‘Hesabım’ kısmına girdikten sonra ‘Para Gönderme’ sekmesi açılır. Açılan sayfa üzerinden para aktarımı yapılacak hesabın hesap numarası veya gönderilecek hesap kullanıcısının telefon numarası veya mail hesabının girilmesi yeterlidir. Bu sayede çok kısa bir sürede hesaplar arası aktarım gerçekleştirilebilir.

Papara Kart Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılır?

Papara Kart, müşteri hizmetlerine kolaylıkla ulaşım rahatlığı sunar. 0850 340 0340 numaralı hattan kolaylıkla ulaşılabilir veya destek@papara.com adresine mail atarak kolaylıkla sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

Papara Kart Nerelerde Kullanılabilir?

Papara Kart sağladığı avantajlarla birlikte normal bir banka kartı özelliği taşıdığı için, online alışverişlerde, reel alışverişlerde veya tüm ATM işlemlerinde kullanılabilir. Üstelik MasterCard özelliği taşıyan bir kart olduğu için, MasterCard’ın sağladığı tüm avantajlardan ve taksitlendirmelerden faydalanılabilir.

Papara Kart Mobil Uygulama Nasıl Kullanılır?

Papara Kart mobil uygulaması, kullanıcılar tarafından kolaylıkla indirilebilir ve kullanılabilir. Hesabınızı doğrularken cep telefonunuza gelecek olan kod ile indirdiğiniz uygulamaya onay verebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulama güvenlik amacı ile sadece kullanıcıya ait olan parmak izi veya şifre ile açılmaktadır. Web sitesi üzerinden yapılan tüm işlemler uygulama üzerinden de kolaylıkla yapılabilmektedir. Uygulamanın sade ve kolay bir ara yüzünün olması da pratik bir kullanım sağlar.

Papara Kart Herhangi Bir Ücret Alır Mı?

Papara Kart’ın en önemli özelliklerinden biri herhangi bir komisyon kesmemesidir. Ancak yurtdışı para aktarımlarında veya ATM üzerinden belli bir miktar üzerinde çekilen paralarda ek ücret almaktadır.

Papara Kart ücretlendirmesi şu şekildedir:

 • Yurtdışında 500 TL’ye kadar para çekme ücreti: 5 TL
 • Yurtdışında 500 TL ve üzeri para çekme ücreti: %1 TL
 • 300 TL ve üzeri ATM’den para çekme ücreti: %2+1 TL
 • ATM üzerinden bakiye sorgulama ücreti: 0,50 TL

Bankaların Vadeli Hesaplarına Para Yatırmak Mantıklı Mı?

Kredi Kartı Asgari Tutarı Ödenmez veya Geç Ödenirse Ne Olur?

Ücretsiz Nasıl Findeks Raporu Alınır ve Rapor Ne İşe Yarar?

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir