Banka Kredileri

Ziraat Bankasından Öğrencilere Eğitim Kredisi, Kredi Nasıl Alınır

Ziraat bankası eğitim hayatında öğrencilerin maddi zorluklar yaşamaları halinde çeşitli bankalar tarafından öğrenci kredileri verilmektedir. Ziraat Bankası eğitim kredisi sayesinde öğrencilik yaşamında maddi zorlukları aşabilir ve eğitim giderlerinizi karşılayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Nedir, Şartları Neler?

Ziraat Bankası tarafından pek çok alanda olduğu gibi öğrenciler için de finansman desteği sağlanmaktadır. Ziraat Bankası bu türden kredileri belirli şartlar kapsamında sunmaktadır. Her bankaya göre kredi sağlama şartları değiştiği için Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu kredi tutarı, faiz oranları da değişiklik gösterebilmektedir.

Ziraat Bankası eğitim kredisi temel olarak öğrencilerin ihtiyaç duydukları eğitim giderlerinin karşılanması amacıyla verilmektedir. Aynı zamanda sadece öğrenciler için değil, kursiyerler, öğrenci velileri, öğrencilerin yasal vasileri ve öğrenciler ile akrabalık bağı bulunan kimseler için de bu kredi sağlanabilmektedir.

Krediden yararlanmak için belirli şartların sağlanması gerekiyor. Banka, kredi talebini incelerken bu noktaları dikkate alıyor. Eğer kredi başvurusu için kredi sağlamak için engel teşkil eden durumlar söz konusu ise bu durumda kredi başvurusu da geri çevrilmektedir.

Eğitim kredisinde de öncelikli olan durum, başvuru yapanın kredi notudur. Kredi notunun düşük olması halinde kredi almak zor duruma gelebilmektedir. Bu noktada öğrencilerin kredi notlarının düşük olacağı akılda tutulmalıdır çünkü kredi notları, daha önce herhangi bir kredi çekmedilerse düşük olmaktadır. Bu durumda ise kefil göstermek yararlı olacaktır.

Bankanın bir diğer dikkat ettiği nokta gelir durumudur. Kredi çekecek olanların bankaya gelir sunması gerekmektedir. Yüksek limitte kredi çekmek isteyenler için belgelenir ek gelirleri bulunuyorsa, bu durumda kredi almak daha kolay bir hale gelecektir. Öğrencilerin çoğu zaman düzenli gelir sahibi olmadıkları göz önünde tutulursa bu durumda olumsuz bir durum yaşayabilirler. Fakat velileri başvuru yaparlarsa, bu durumda kredi almaları daha kolay bir hale gelecektir.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası eğitim kredisi çekmek için sağladığı koşulların bilinmesi gerekmektedir. Banka tarafından 60 aya varan vade süreleri ile eğitim kredisi verilmektedir. Aynı zamanda taksitli kullanım da yapılmaktadır. İsteğe bağlı olarak da kredili mevduat hesabı üzerinden krediye ulaşmak mümkün olmaktadır. Aynı zamanda banka tarafından kefil ya da teminat talebi de oluşmaktadır. Bankanın eğitim kredisinde uyguladığı faiz 1,05 olup bu durum kredi notuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Bankaya eğitim kredisi için başvuru esnasında birtakım belgelerin de sağlanması gerekmektedir. Buna göre bankadan temin edilecek olan kredi talep formu, T.C. kimlik belgesi ya da bu belge yerine geçecek olan pasaport ya da ehliyet, gelir durumunu gösteren belge, banka şubesi tarafından istenecek ek belgeler, eğitime ilişkin olan faturalar ve öğrencilerin aktif olarak öğrenci olduklarını gösteren belge ile başvuru yapılmalıdır.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Nasıl Kullanılır?

Eğitim kredisi kullanmak için öncelikle bu kredinin tamamen eğitim masrafları için harcanması gerekmektedir. Örnek olarak özel okullarda ya da vakıf üniversitesinde eğitim söz konusu ise eğitim kredisi kolay bir şekilde sağlanacaktır. Bunun dışında, eğitim kredisi çekerek farklı harcamalar yapmak mümkün olmamaktadır.

Banka ödenmesi gereken eğitim borçlarını takip etmekte ve harcamaların bu hesaplara yapılacağından da emin olmaktadır. Bu koşullar altında örnek bir hesaplama yapılacak olursa, 10 bin lira 12 ay vade ile eğitim kredisi çekildiğinde aylık ödemesi 903 TL olmaktadır. 24 ay vade ile 10 bin lira kredi çekildiğinde, bu tutarın aylık ödemesi ise 485 TL olmaktadır. Bankanın kredi notuna göre faiz oranlarını yükseltebileceğini unutmayınız.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

Shares:

1 Yorum

  • Sezgin İdiz
    29.10.2020

    Hem eğitim kredisi deniyor, hem de kredi notu düşük olana yok deniyor. Bu zamanda ihtiyaç sahibi olanlara verilmesi gerekli. Bu devirde her insanın kredi notunda düşük, sicilide bozuk. Boş haber bunlar..

    Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir