Banka Kredileri

Memurlara Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2021 Aralık

memura faizsiz kredi destegi

657 sayılı kanuna tabi memurlara faizsiz kredi desteği sağlayan bankalar, müşteri ihtiyaçlarının ertelenmeden karşılanmasına imkân tanır. Faizsiz ihtiyaç kredileri piyasadaki nakit akış dengesinin korunmasında etkilidir. Limit yüksekliği ve kişiye özel uygun ödeme planlarıyla cazip hale gelen krediler, güncel memur maaşlarına göre hesaplanır.

Bankaların Devlet Memuruna Verdikleri Kredi Miktarı

Devlet memurlarının çekebilecekleri kredinin miktarı bazı faktörlere göre belirlenir.

Bunlar;

 1. Aylık net hane geliri
 2. Mevcut aylık kredi ödemeleri
 3. Kredinin geri ödeme süresi
 4. Bankanın teminatsız kredi teklifidir.
 5. Kredi notu

Faizsiz kredi tutarının hane gelirinin en az yarısını aşamayacağı bilinmelidir. Memurlar için faizsiz kredi veren bankalar 2021, belirlemiş oldukları politikalara uygun olarak ihtiyaç limiti ve geri ödeme planını kendileri belirler. Memur maaşı, kıdem ve derece kredi taksitlerinin maksimum tutarı üzerinde belirleyicidir.

Memura Faizsiz Kredi Veren Bankaların Şartları Nelerdir?

Memurlara özel kredi veren bankalar yeni müşteriler kazanma k için dönemsel kampanyalar uygular. Ülkemizde 4 milyona yakın memur, her ay düzenli olarak devletten maaş almaktadır.

Maaş hesaplarını kendi bankalarına taşıma şartıyla 0 faizli kredi teklif eden bankalar;

 • İlk defa hesap açma
 • Şubesiz hesap açma
 • Kredi başvurusunu mobil üzerinden yapma veya
 • Bankada ilk kez hesap açan müşteriler arasına girme şartı koyabilirler.

Çekilebilecek en yüksek kredi miktarı ve aylık ödeme planı üzerinde başvuruda bulunan memurun maaşı etkilidir. 3 ay geri ödemesiz, 3 ayda 1 ödeme ve en uzun 36 ay vadeli memura faizsiz kredi veren bankalar maaş müşterisi olmayan başvuru sahiplerine de uygun faiz oranlarıyla kredi teklifi sunar.

0 Faizli İhtiyaç Kredisi Kampanyaları

Merkez Bankası faiz düşürünce kamu bankalarının 0 faizli ihtiyaç kredisi kampanyaları da tüketicilerin yüzünü güldürmeye yetti.

 • Akbank
 • ING Bank ve
 • N Kolay ihtiyacı olan müşteriler için 0 faizle 1.000 – 5.000 TL limitli kredileri kullanıma sundu.

Bu tekliften faydalanmak isteyen uzaktan müşterilerin başvurularını dijital ortamda gerçekleştirmesi gerekiyor. Bankaların mobil ve internet şubeleri üzerinden gerçekleştirilecek başvurunun sonunda onaylanan krediler müşterilerin hesabına anında tanımlanacak. Salgın koşulları altında bankaya gitmeden kullanılabilecek krediler ATM’lerden kartsız işlem menüsüyle çekilebilecek.

Turuncu Ekstra Avantajıyla ING Bank Faizsiz Kredi Fırsatı

Turuncu Ekstra programına katılan müşterilerine 5.000 TL’ye kadar sıfır faizle kredi desteği 5 Kasım 2021 tarihinde ING Bank tarafından hayata geçirilmiştir. Yeni müşterilerin ilk kredi kullanımına özel olarak sunulan teklif, müşterilerin Turuncu Ekstra programına katılması halinde geçerlidir. Ayrıca kullanıcının ihtiyaç kredisini “Kredim Güvende Hayat Sigortası” ile birlikte satın alması şartı aranır.

ING Bank dijital bankacılık hizmetleri arasında;

 • İnternet şubesi
 • ING Mobil
 • Telefon bankacılığı ve
 • ATM’ler sayılabilir.

0 faizle maksimum 5.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kampanyası banka kartıyla aylık 1.000 TL harcama garantisi veren memurlara özeldir.

Kamu Çalışanlarına Özel Halkbank Kredi Teklifleri

Kamuda çalışan müşterilerinin ihtiyaçlarını uygun faiz oranlarıyla karşılayan Halkbank;

 • 50.000 TL’ye kadar olan kredileri 36 ay ve
 • 50.000 TL üzerindeki kredileri 24 ay vadelendiriyor.

Kredi ödemeleri;

 • Aylık eşit taksitlerle
 • Artan taksitlerle
 • Azalan taksitlerle
 • 3 ayda 1 eşit taksitle ve
 • Serbest ödeme planıyla yapılabiliyor.

Başvurular internet şubesi, Halkbank mobil veya en yakın şubeden yapılabilir. Özel sektör çalışanlarına, eczacılara ve emeklilere özel olarak sunulan kredi teklifleri arasında; hızlı kredi, kredimini, vefa ihtiyaç, bireysel destek, açık hesap ve eğitim kredisi sayılabilir.

Akbank Mobil Müşterilere Hoş Geldin Kredisi

Mobilden Akbanklı olanlara özel olarak sunulan 0 faizli ve masrafsız kredi 5.000 TL ile limitlidir. 12 ay vadeyle sınırlandırılan fırsatlar, ilk kez banka müşterisi olanlar için sunulmuştur. Uzaktan müşteri kazanma politikası dâhilinde sunulan fırsattan her müşteri sadece 1 kere faydalanabilir.

Tüm nakit ihtiyaçları için uygun faiz oranlarıyla ihtiyaçların ertelenmeden karşılanmasına imkân veren teklifler, kişiye özeldir. Akbank müşterilerinin mobil, internet veya telefon bankacılığı üzerinden yapacakları başvurularda onaylanan kredi miktarı belgesiz ve imzasız anında hesaba geçer.

Sözüne 20.000 TL Finansbank Kredisi

%0 faizli bedava kredi, Finansbank’tan KOBİ’lere özel olarak sunuluyor. Sözüne Bedava Kredi kampanyası;

 • %0 faiz avantajı
 • 20.000 TL limit ve
 • 12 ay vade fırsatıyla düzenlendi.

Zorlu salgın şartlarında imkânların iyileştirilmesi için sunulan tekliften kredi tutarının 4 katı kadar nakit akış taahhüdü verenler faydalanabiliyor.

Tüm İhtiyaçlar İçin Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredisi

Şubeye gitmeden hızlı ve sorunsuz kredi başvurusu imkânı tanıyan Yapı Kredi, ilk taksit için 3 aya varan erteleme fırsatı sağlıyor. Uygun faiz oranları ve 36 ay vadelerle sunulan teklifler gelir durumuna göre ön onaylı limit seçenekleriyle tüketiciye nefes aldırıyor.

Yapı kredi müşterileri; internet şubesi veya mobil bankacılık hizmetleri üzerinden bireysel kredi başvurusu yapabiliyor. Onaylanan limitler haftanın 7 günü kullanıma sunuluyor. En düşük ihtiyaç kredisi başvuru tutarı 1.000 TL’dir.

Her Türlü İhtiyaca Özel Ziraat Bankası Tüketici Kredileri

Devlet bankası olarak memurlara, emeklilere, çiftçilere ve esnafa destek amaçlı faizsiz kredi imkânı sunan Ziraat Bankası kampanyalarını belli dönemlerde uygulamaya koymaktadır. Uygun faiz oranlarıyla 36 aya kadar vadeyle kullanılacak ihtiyaç kredileri, esnek ödeme planına sahiptir.

 • Banka gerekli görmesi halinde şahsi veya maddi teminat isteyebilir.
 • Bireysel kredi kullanımı Hayat Sigortası güvencesiyle gerçekleştirilir.
 • Başvuru kanalları şubeler, web sitesi, mobil, internet, ATM ve çağrı merkezidir.

Uygun faizler ve müşterinin istediği ödeme seçenekleriyle en kısa sürede hesaba aktarılan krediler, ihtiyaçların hesapta para olmadığı zamanlarda da karşılanmasına yardımcıdır.

Bireysel İhtiyaçlarınızda İş Bankası Yanınızda

Hızlı ve güvenli başvuru seçenekleriyle bireysel ihtiyaçlarda müşterisinin yanında olan İş Bankası, acil ihtiyaçlara özel çözümler sunar. Anında kredi ile İş Cep, internet ve Bankamatiklerden kredi başvurusunda bulunulabilir.

Borç transferi; farklı bankalardaki kredilerin uygun faiz oranlarıyla ve 36 aya varan vadelerle yapılandırılabilir.

İş’te limit; yeni bir ürün olarak tüketici tercihine sunulan İş’te limit ihtiyaç kredisi, kredi kartı ve ek hesap olarak kullanılabileceği gibi ürünler arasında limit aktarımına da imkân tanır.

İhtiyaç Krediniz Deniz’de

MobilDeniz’den banka müşterisi olanlara özel olarak sunulan fırsatlar, ihtiyaç kredileriyle yüzleri güldürüyor. Hayat Mobilde Güzel! Sloganıyla sürdürülen hizmetler sayesinde 7/24 kredi limitinizi öğrenebilir, başvuru yapabilir ve hesabınıza aktarılacak kredi tutarıyla yeni yıl öncesi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 

Tüketici Kredisi Çekmeyi Düşünlere Tavsiyeler

En avantajlı kredi seçeneğini yakalayanlar başvurularını şahsen veya dijital ortamda gerçekleştirebilirler. Başvuru aşamasında müşteride aranan şartlar, talep edilecek belgeler ve imzalanacak evraklar titizlikle gözden geçirilmelidir.

İhtiyaç kredisi başvuruları 18 yaşını doldurmuş bireyler için uygundur.

 • Düzenli bir gelire sahip olmayan
 • Gelirini belgeleyemeyen ve
 • Sigortası olmayanların başvuruları reddedilir.

Kredi başvurusundan önce dikkat edilmesi gereken en önemli nokta faiz oranıdır. Faiz oranı yüksek olan kredi tekliflerinin geri ödemesi de aynı oranda yüksek olacaktır.

 • Dosya masrafı
 • Kredi tahsis ücreti
 • Sigorta gibi ilave harcamalar müşterinin eline geçecek nakit miktarını düşürür.

Tüketici kredisi çekerken bütçe değerlendirmesi yapmak, düzenli ödeme yapılacak meblağa göre kredi vadesini ayarlamak yerinde olacaktır. 0 faizli veya masrafsız kredi tekliflerinde ilave maliyetler göz önünde tutulmalıdır.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir