emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2023 Vigo Kurye Maaşları Ne Kadar?

2023 Vigo Kurye Maaşları Ne Kadar?
20.01.2023

2023 Vigo kurye maşları günlük çalışma saatleri ve teslim edilen paket sayısına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Özellikle Covid-19 salgını döneminde önem kazanan bir meslek kuryelik. İnsanların evlere kapanması ve ihtiyaçlarını mümkün olduğu kadar kimseyle temas etmeden karşılama gereksinimi bu sektörü büyüttü. Ancak büyüyen sektöre cevap verecek kadar kurye olmaması ücretlerin de artmasına neden oldu.

İnsanların online alışveriş alışkanlıklarının iyice oturduğu bu sürecin ardından önlemler kaldırılsa da sektör büyümeye devam etti. Günümüzde neredeyse en çok personele ihtiyaç duyan sektör hâlini aldı. Vigo kurye maaşları ve esnek çalışma şartları ile kuryelik yapmak isteyenler tarafından en çok tercih edilen firma konumunda.

Vigo Kurye İş Başvuru Nasıl Yapılır?

Vigo kuryeliği başvurusu firmanın resmi web sayfasından yapılmaktadır. Vigo Kurye ana sayfasında sağ yukarda yer alan “Kurye Olmak İstiyorum” seçeneğine tıklandığında iş başvuru formu sayfaya gelecektir.

Bu başvuru formunda beyan edilmesi gereken bilgiler:

 • Kimlik ve adres bilgileri
 • İletişim bilgileri (telefon ve e-posta )
 • Ehliyet türü
 • Çalışma zamanı seçimi
 • Adli sicil kaydı
 • Kuryelik tecrübesi var mı? Varsa süresi ne kadar?

Vigo Kurye Olma Şartları Nedir?

Vigo kuryeliği şartları başta A1 ya da A2 ehliyet sahibi olmaktır. Motorlu kuryelik için herhangi bir yabancı dil yeterliliği ya da eğitim seviyesi koşulu yoktur. Motor kuryelik için iş alımlarında en çok dikkat edilen özellik “Adli Sicil Kaydı” ve “Sürücü Ceza Puanı”.  Bu kısımda sorunu olmayan adaylara öncelik verilmektedir. Ayrıca kendi motoru ile kuryelik yapmak isteyen adaylar da önceliklidir. Kendi motoruyla kuryelik yapmak isteyen adayların en az 2012 model ve 110 CC özelliklere sahip motorları olmalıdır. Aksi takdirde kişinin motoru kabul edilmez.

Firma motorlu kuryelik hizmetiyle öne çıksa da araçlı kuryelik hizmeti de vermektedir. Araçlı kurye olmak için ise şartlar biraz daha fazladır. Sürücü belgesinin yanı sıra SRC3 ve SRC4 belgesi ile psikoteknik belgesine sahip olması gereklidir. Kendi aracıyla çalışacak adayların araçlarının modeli ne olursa olsun en eski 2012 olması gereklidir. Bunun dışında tıpkı motorlu kuryelikteki gibi “Adli Sicil Kaydı” ve “Sürücü Ceza Puanı” incelenir ve herhangi bir eğitim, yabancı dil bilgisi aranmaz.

Vigo Kurye Çalışma Şartları Nasıl?

Vigo kurye çalışma koşulları seçilen kısma göre değişkenlik gösterir. Kendi aracıyla çalışmak isteyenlere daha esnek çalışma süreleri uygulanmaktadır. Bu nedenle Vigo motoru almak yerine Vigo’dan motor kiralama seçeneği de vardır. Bu şekilde çalışmak isteyenlere günlük ücretle motor kiralanır ve kişi normal teslimatlarını bu motorla yapar. Kiralama için önden ücret talep edilmez, onun yerine ay sonunda maaştan kesilir.

Vigo kurye aynı zamanda yan haklara önem veren bir işletme. Vigo ile sahada çalışan kuryeler özel sağlık sigortasına tabiidir. İşe başlandığında 4 saatlik güvenli sürüş eğitimi verilmektedir. Ayrıca performans değerlendirmesi olan bir kurumdur kuryenin teslim ettiği paketlere ve aldığı puanlara göre ek ücret alma şansı artar. Bunun dışında yine performansa bağlı olarak Getir tarafından aylık 750 TL’ye kadar hediye çekleri verilir.

2023 Vigo Kurye Maaşları Ne Kadar?

2023 Yılında Vigo kurye maaşları 30 bin ile 35 bin TL arasında değişkenlik gösterir. Fiyatlar arasında bu kadar değişkenlik olma sebebi kişilere çalışma saatlerini seçme imkânı vermesidir. Hangi saatler arasında çalıştığı, kaç gün çalıştığı, kaç saat çalıştığı, hangi araçla çalıştığı vb. değişkenler nedeniyle alınan maaşlar da değişmektedir.

Virgo kurye maaşları 15 günlük periyodlar şeklinde yatırılmaktadır. Ayın ilk 15 gününün parası 16 ve 20’si arasında, son 15 günün maaşı ayın 1 ve 5’i arasında yatırılmaktadır. Kadın personellerin aldığı ek ücretler ayın 1 ve 5’i arasında yatan maaşlara yansıtılır.

Vigo kurye aylık kazanç hesaplama tablosu

 • Günlük çalışma saati : 12 Saat
 • Günlük paket adeti : 30
 • Saatlik kazanç : 55 TL
 • Paket başı : 15 TL
 • KM başı : 0,60 KRŞ
 • Aylı Kazanç Ciro : 30.000 – 35.000 TL

Vigo Kurye Aylık Giderler

 • Bağkur primi
 • Yemek
 • Yakıt
 • Muhasebe

Tüm bu giderlerden sonra vigo kuryesi olarak çalışacak birinin ortalama aylık kazancı 22.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir.

Vigo Kurye Çalışma Saatleri Nasıl?

Vigo kuryesi çalışma saatleri çalışanların seçimlerine bağlıdır. Günlük 8-10-12 saat gibi çalışma periyodları ile çalışılabilmektedir. Bu çalışma sistemlerinde verilen molalar da dâhildir. Örneğin 12 saat çalışan kuryenin 45 dakika mola hakkı da 12 saate dâhildir. Molaları bölerek ya da tek seferde kullanılabilir. Mesai bitimine 30 dakika kala ve akşam 18.00- 22.00 arasında mola kullanımı yasaktır. Günün en yoğun dağıtım yapılan saatleri olduğu için sıkışmalar yaşanmasın diye böyle bir kural konmuştur.

Vigo Kurye Olmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Vigo kurye olmak isteyenler öncelikle ehliyet sahibiyse işleri kolay. Araçla ya da motorla yapılacak kuryeliği seçmeliler. Motor kurye alımları ve ücretlendirmeleri daha yüksek olduğu için en çok talep bu kısma gelmektedir. Karar verildikten sonra firmanın web sayfasından başvuru yapılmalı. Başvuru sonucu olumlu sonuçlanırsa gereken belgeler düzenlenir ve mülakat için belirlenen yere gidilir.

Vigo Kurye’nin Türkiye’de İstanbul’da Merkez Ofis, Kozyatağı İşe Alım Merkezi, Beşiktaş İşe Alım Merkezi, Ankara İşe Alım Merkezi, İzmir İşe Alım Merkezi olmak üzere toplam 5 tane işe alım merkezi vardır. Başka illerden başvuran kuryelere görüşme yapılacak lokasyon özel olarak belirlenir ve haber verilir.

Vigo Kuryesiyle Çalışma Koşulları Nasıl İşliyor?

Vigo kuryesiyle çalışmak için şirketin resmi web adresinden tıpkı iş başvurusu yapar gibi form doldurulması gerekiyor. Bu form doldurulduktan sonra hizmet bölgesinde olan kişi ve kurumlara dönüş yapılmaktadır.

Vigo kuryesiyle çalışan firmalara sunduğu imkânlar:

 • Sabah 8.00 ve akşam 00.00 arasında hizmet alınabilmektedir.
 • Resmi ve dini tatillerde ek ücret talep edilmeden hizmet sunulmaya devam eder.
 • Hafta sonları kesintisiz ve ücret farkı olmadan hizmet almaya devam edilebilir.
 • Virgo Anında uygulaması üzerinden kuryelerin anlık olarak siparişleri alışı, götürüşü ve teslimi takip edilebilmektedir.
 • Kurye takibi için kullanılan uygulama istenirse müşterileri bilgilendirmek için de kullanılabilir.
 • Tüm sipariş detayları rapor olarak istendiği zaman alınabilir. Böylelikle iş geliştirme için veri elde edilmiş olur.

Vigo Kuryelerinin Uyması Gereken Kurallar Neler?

Vigo kuryeleri için kurallar belirlenmiştir. Bu kurallar hem kuryelerin can güvenliği için hem de çevrelerinin güvenliği için uygulanan kurallardır. Bu kurallara uymadığı tespit edilen kurye ile anlaşmalar feshedilir.

Uyulması zorunlu kurallar:

 • Kask zorunlu (Kuryeler kasklarını klipsi bağlı olacak şekilde tam takmalıdır)
 • Aşırı hız yok (Motosiklet için hız sınırı 55 km / saat, araç için ise 66 km / saattir.)
 • Ters yön yok (Kesinlikle ters yon kullanımı yasaktır.)
 • Kaldırımdan gitmek yok (Kuryeler, yaya geçitleri ve kaldırım gibi alanları geçiş için kullanamaz)
 • Kırmızı ışıkta geçmek kesinlikle yasak.

Vigo Kuryede Kadın Çalışan Olmanın Avantajları Neler?

Vigo kurye kadın çalışanlarına özel ek imkânlar sağlıyor. Erkek egemenliğindeki sektörlere kadın çalışanları da sokarak sektörleri ilerletmek günümüz dünyasının desteklenen misyonlarından biri. Kadınların tüm iş kollarında eşit haklarla çalışabildiği günler gelene kadar, en azından dezavantajlarını azaltacak ek imkânlar sunuluyor. Bu yaklaşıma destek çıkan Vigo kurye kadın çalışanlarına ayda bir gün regl izni kullanma hakkı veriyor. Virgo kurye maaşlarına ek aylık 500 TL kadın girişimci desteği ücreti alırlar. Ayrıca çocuğu olan kadın kuryelere aylık 500 TL de kreş desteği verilmektedir.

Trendyol Kurye Maaşları Ne Kadar?

Getir Kurye Maaşları Ne Kadar?

A101 İş Başvurusu ve Güncel Maaşları

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.