emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

TOKİ 2020 Kuradan Sonra Taksit Ödemeleri Ne Zaman Başlıyor?

TOKİ 2020 Kuradan Sonra Taksit Ödemeleri Ne Zaman Başlıyor?
29.02.2020

TOKİ 2020 Kuradan Sonra Taksit Ödemeleri Ne Zaman Başlıyor? TOKİ 2020 100 bin konut projesinden beklenen açıklama gelmiş bulunmaktadır. Yapılan kura çekilişinin ardından, kurada ismi çıkmayan vatandaşlara ödemiş oldukları ücretin iadesinin 5 iş günü sonunda yapılacağı duyurulmuş bulunmaktadır. TOKİ kura çekilişleri daha önce belirttiğimiz gibi belirtilen İllerimizde sırası ile devam etmektedir. Kura çekilişlerinin tamamlandığı İllerde ise vatandaşlar konut için ilk taksit ödemelerinin ne zaman yapılacağını merakla beklemeye ve araştırmaya başlamış bulunmaktadır. Fakat 50 bin sosyal konut projesinde alt gelir statüsünde bulunan vatandaşlar için satışa sunulan konutlarda ilk taksit ödeme işlemleri konut tesliminde başlamıştı.

TOKİ 2020 yılı için kura çekilişinde adı çıkarak ev almaya hak kazanmış vatandaşlar için merakla beklenen konu ise peşinat ödemesinin ne zaman yapılarak taksit ödemeye başlayacakları merakla beklenmeye başlamış bulunmaktadır. Diğer yandan TOKİ kura çekilişlerine katılım sağlayarak, kurada adı çıkmamış vatandaşlar yatırdıkları ücretin iadesini de 5 iş gününün sonuna alabileceklerdir. Yapılan resmi açıklama ise şöyle gerçekleşmiş bulunmaktadır. “Merhaba ‘ 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi’ için yedek sahipliği kurası çekilmeyecek ve asil olarak hak sahibi olmayan vatandaşlarımızın başvuru bedelleri kura çekiliş tarihinden itibaren 5 iş günü sonrasında iadesi yapılacaktır.”

TOKİ 2020 100 Bin Konut Projesinde İlk Taksit Ne Zaman Başlayacak?

TOKİ 2020 100 Bin Konut Projesinde İlk Taksit Ne Zaman Başlayacak? TOKİ 50 bin sosyal konut projesinde alt gelir grubu için satışa sunulmuş olan konutlarda ilk taksit ödemesi konutların teslimatının ardından başlamış bulunmaktaydı. Fakat 100 bin sosyal konut projesinde durum biraz farklı olarak, satışa sunulan konutlar için gelen açıklamaya göre peşinat tutarının TOKİ Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin imzalanma aşamasında ödeneceği, ilk taksit ödemesinin de imzalanan satış sözleşmesine müteakip takip eden ay içerisinde yapılacağı duyurulmuş bulunmaktadır.

TOKİ 2020 100 bin konut projesi kapsamında yapılan konut satışlarında ilk taksit ödemelerinin ne zaman yapılacağı hakkında gerçekleştirilen resmi açıklama ise; Peşinat bedelleri gayrimenkul satış sözleşmesi imzalama aşamasında ilgili banla tarafından tahsil edilecek olup, taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibarı ile başlatılacaktır.

TOKİ 2020 100 bin sosyal konut projesi kapsamında, konut belirleme kurası ile konut alacağı netleşmiş bulunan alıcı vatandaşların, İdarenin Belirleyeceği ve ilan edileceği tarihlerde T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Temerküz Şubesinde, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ve kredi kullanım işlemlerini gerçekleştireceklerdir.

TOKİ 2020 Konut Sözleşmesinde İstenen Belgeler Nelerdir?

TOKİ 2020 Konut Sözleşmesinde İstenen Belgeler Nelerdir? Yapılacak olan konut sözleşmesinde vatandaşlardan istenen belgeler aşağıdaki gibi olmaktadır.

Nüfus Müdürlüğü’nden adrese dayalı kayıt sistemi üzerinden alınacak olan Projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak kaydı ile ikamet ettiğini belirten belge,

Hane halkı gelirinin en fazla 5.500TL(İstanbul için 6.000TL) olduğunu kanıtlayan belge,

Gerekli görülmesi halinde istenecek olan belgeler ile birlikte ilan edilen tarihler içerisinde belgelerin ibraz edilerek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlamış olacaklardır.

Ziraat Bankası TOKİ Başvurusu Nasıl Yapılır ?

TOKİ Engelli Projeleri Ve Başvuru Şartları Nelerdir?

TOKİ’den Konut Nasıl Alınır, Alma Şartları Nelerdir?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.