ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2021 Düşük Faizli Telefon İçin Kredi Veren Bankalar

2021 Düşük Faizli Telefon İçin Kredi Veren Bankalar

2021 Yılında kredi ile telefon almak isteyenler için bir çok banka müşterilerine düşük faizli telefon kredisi vermektedir. Telefon satın almak için kredi talebinde bulunulan bankalar, birçok müşteri tarafından taksitli cep telefonu alımının Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından kaldırılmasıyla sık aranan bir kavram olmuştur.

Birçok banka bu sebeple müşterilerine telefon kredisi hizmetini de sunmaya başlamıştır. Teknolojik alet satışının yapıldığı şirketler ile anlaşmış olan bankalar aracılığıyla vatandaşlar taksitle telefon alma olanağına yeniden kavuşmuştur.

Telefon kredisi başvurusunda bulunabileceğiniz bankalar şunlardır:

 • ING Bank
 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • Vakıfbank
 • Akbank
 • İş Bankası
 • Fibabanka
 • Aktifbank

Yukarıda belirtilmiş olan bankalara telefon için kredi almak adına başvuruda bulunabilirsiniz.

ING Bank Teknokredi Destekli Telefon Kredisi

ING Bank, Teknosa ile anlaşmalı bir bankadır, bu yüzden ING Bank telefon kredisi Teknosa mağazalarında kullanılabilir. Başvuru sürecinde herhangi bir komisyon talepleri yoktur. ING Bank telefon kredisinden yararlanmak için Teknokredi desteği kullanmak seçeneklerden biridir.

Bankanın bu destek paketinde belirlemiş olduğu asgari limit 500 TL, azami limit ise 20.000 TL’dir. Teknokredi desteğine başvuru TEKNOSA ve T.C. kimlik numarası, aralarında boşluk olacak şekilde yazıp 2229’a  SMS göndererek veya 0850 222 0 600 ING Bank müşteri hizmetleri ile iletişime geçilerek yapılabilir.

Teknokredi’nin vadesi 36 aydır. ING Bank’ın sunmuş olduğu bir diğer kredi türü ise Akıllı Kredi’dir. Akıllı Kredi ile de akıllı telefon ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

ING Bank telefon kredisi şartları;

 • Alacağınız telefonun üst limiti 3.000 TL’dir.
 • Vade aralığı 12-36 aydır.
 • Kredi Tahsis Ücreti, kredi tutarının %0,5’i kadardır.

Yukarıdaki koşulların kabul edilmesi ile kolayca başvuru yapılabilir.

Kredi TutarıKredi Vadesi (Ay)Aylık Faiz OranıAylık Toplam Maliyet OranıAylık Taksit TutarıKredi Tahsis ÜcretiGeri Ödeme TutarıYıllık Toplam Maliyet Oranı
5.000 TL3%0,00%0,001.667 TL0 TL5.000 TL%0,0000
4.000 TL6%0,00%0,00667 TL0 TL4.000 TL%0,0000
 2.000 TL 10 %0,00 %0,00 200 TL 0 TL2.000 TL %0,0000 
 3.000 TL 12 %0,00 %0,00250 TL  0 TL 3.000 TL %0,0000

Denizbank 12 Ay Taksitli Telefon Kredisi

Denizbank telefon kredisi, Denizbank’ın anlaşmalı olduğu firma Media Markt olduğundan dolayı yalnızca Media Markt mağazalarında alışverişi yapacaklar için uygundur. Krediden yararlanmak için, Media Markt mağazalarına giderek, SMS aracılığıyla ya da internet sitesi üzerinden başvuruda bulunmak gereklidir. SMS ile başvuru için KREDİM yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numarası yazılarak 3280’e yollanmalıdır. Kredinizin onaylanması durumunda meblağ otomatik olarak Media Markt mağazasına aktarılır, bu sayede telefonunuzu kolayca satın alabilirsiniz. Eğer satın alacağınız telefonun fiyatı 3.500 TL veya daha az ise uygulanan vade 12 ay, fiyatı 3.500 TL ve üzeri uygulanan vade 3 aydır.

QNB Finansbank Turkcell Anlaşmalı Telefon Kredisi

QNB Finansbank telefon kredisi ile cep telefonu almak için telefonunuzu Turkcell İletişim Merkezleri’nden satın almanız gereklidir. Fakat yalnızca peşin olarak satın alacağınız telefonlarda bu imkandan faydalanabilirsiniz, faturaya ek olarak aldığınız telefonlarda telefon kredisi hizmetinden faydalanmanız mümkün değildir. Başvuru için, talep edilen belge ile size en yakın Turkcell mağazasına uğramanız yeterli olacaktır. Başvuru için talep edilen belge ise, başvuracak kişinin e-devlet profilidir. Bu belge ile kişinin borç durumu, icra belgeleri gibi bilgilere ulaşılarak başvurusu değerlendirilir.

Gold Bilgisayar Ortaklığıyla Vakıfbank Kredisi

Vakıfbank Telefon kredisinden yararlanmak için anlaşmalı bulunduğu Gold Bilgisayar mağazalarından telefon satın almanız gereklidir. Ancak tüm mağazalarında geçerli değildir, yalnızca belirli Gold Bilgisayar mağazaları anlaşma kapsamındadır. Başvuru için herhangi bir Vakıfbank şubesine gitmeniz ya da internet bankacılığı üzerinden başvurmanız yeterli olacaktır.

Akbank Express Kredisi

Telefon kredisi başvurusunda bulunabileceğiniz bir diğer banka ise Akbank’tır. Akbank’ın ekspress kredisi ile istediğiniz telefonu satın alabilme olanağınız vardır. Krediyi alabilmek için 18 yaş ve üstü olmanız ve banka tarafından yapılacak incelemede negatif sonuç olmaması gerekmektedir.

Bu koşulları sağlayan müşteriler, Akbank telefon kredisinden faydalanabilirler. Ayrıca başvuru için maaş bordrosu ya da kefil gibi teminatlar istenmez. Sadece nüfus cüzdanı fotokopisi gereklidir. Bazı durumlarda ikamet belgesi de gerekebilir, bu durumda banka personeli tarafından bilgilendirilirsiniz. 36 ay vade ile sunulan kredi imkanında önemli bir husus ise kredi taksitlendirilirken aylık taksit tutarının hane halkının aylık gelirinin yarısını geçmemesidir.

İş Bankası Düşük Faizli Telefon Kredisi

İş bankası telefon kredisi başvurunuzu size en yakın İş Bankası şubesine uğrayarak veya 4402’ ye başvuru talebinde bulunduğunuzu kısa bir yazı ile ileterek yapabilirsiniz. Ayrıca bankamatiklerden, internet sitesi üzerinden ya da müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek de başvuru yapmak mümkündür.

Kredi başvurusu için gerekli olan evraklar şunlardır;

 • Başvuru formu
 • Geliri gösteren belge
 • Nüfus cüzdanı fotokopisidir.

Fibabanka Taksitli Telefon Kredisi Şartları

Vatan Bilgisayar’dan yapacağınız telefon alışverişlerinizde Fibabanka telefon kredisinden yararlanmanız mümkündür. Bunun için SMS ile başvuru yapabilir, 444 88 88 numarasını arayabilir ya da vatanbilgisayar.com sitesini ziyaret ederek Fibabanka Kredisi ile Öde seçeneği ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi taksit ödemelerinizi bu kanallar aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz;

 • Mobil ve İnternet Bankacılığı
 • Çağrı Merkezi
 • Tüm Fibabanka şubeleri
 • Vatan Bilgisayar mağazalarında yer alan ödeme noktaları

Kanalları sayesinde işlemleriniz hızlı ve kolayca gerçekleşir. Ayrıca, Bankamızdaki kredi hesabınıza para transferi yaparak ve Vatan Bilgisayar mağazalarında yer alan ödeme noktalarından da ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Telefon kredisine SMS ile başvuru yapacaksanız VATAN yazıp bir boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızı da yazarak 3422’ye SMS gönderin. Başvurunuza olumlu geri dönüş yapılması durumunda size en yakın Vatan Bilgisayar mağazasına giderek istediğiniz telefonu satın alabilirsiniz. Eğer online başvuru yapacaksanız ve Fibabanka müşterisiyseniz;

vatanbilgisayar.com sitesinden satın almak istediğiniz telefonu belirleyerek ödeme ekranına geçiş yapın. Ödeme ekranında Fibabanka Kredisi ile Öde seçeneğine tıklayıp siparişinizi onaylayın. Bu işlem sonrasında Fibabanka kredi başvuru sayfasına yönlendirilirsiniz. Başvurunuz doğrudan yapılır ve başvurunuzun onaylanması durumunda sözleşmeyi imzalayarak işleminizi tamamlamış olursunuz. Eğer Fibabanka müşterisi değilseniz;

vatanbilgisayar.com sitesinden satın almak istediğiniz telefonu belirleyerek ödeme ekranına geçiş yapın. Ödeme ekranında Fibabanka Kredisi ile Öde seçeneğine tıklayıp siparişinizi onaylayın. Bu işlem sonrasında Fibabanka kredi başvuru sayfasına yönlendirilirsiniz. Kredi başvuru formunu doldurmanızın ardından kredi değerlendirmeniz otomatik gerçekleşir.

Başvurunuzun onaylanması ile satın almak istediğiniz cep telefonuna uygun krediler size sunulur ve Fibabanka müşterisi olmanız için gerekli belgeler size kurye aracılığıyla gönderilir. Daha sonra telefonunuza onaylamanız için SMS ile kredi sözleşmeleri gönderilir. SMS içindeki linke tıklayarak sözleşmeleri görüntüleyerek onaylamanız durumunda kredi miktarı Vatan Bilgisayar hesabına aktarılır ve siparişiniz size en kısa sürede ulaştırılır.

Aktif Bank N Kolay Kredisi

Aktif Bank telefon kredisi için N kolay krediden yararlanabilirsiniz. N kolay kredide asgari sınır 500 TL olarak belirlenirken, azami sınır ise 30.000 TL olarak belirlenmiştir. Kredinin 36 ay vade ile vade farkı olmadan geri ödeyebilirsiniz.

N kolay kredisi başvurunda bulunmak için TAKSİT yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazarak 3050’ye SMS atmanız gerekir. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda, SMS ile gönderilmiş olan kredi başvuru numaranız ve nüfus cüzdanınız ile birlikte anlaşmalı bayilere gidip işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Telefon kredisinin taksit ödemelerini ise gerçekleştirme yolları şu şekildedir;

 • Herhangi bir PTT bayisine TC Kimlik Numaranız, başvuru numaranız ya da müşteri numaranız ile gidip 4 TL gibi bir ücret karşılığında yapabilirsiniz.
 • Tüm PTT ATM’lerinden TC Kimlik Numaranız ile birlikte Aktif Bank’taki IBAN Numaranız ile ücretsiz biçimde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Herhangi bir bankada bulunan hesabınızdan Aktif Bank’taki IBAN Numaranıza EFT yapabilirsiniz.
 • TC Kimlik Numaranız ve Aktif Bank’taki IBAN Numaranız ile Vakıfbank ATM’lerinden %0,8 oranında (Ücret 3TL+BSMV’nin altında kalırsa, 3TL+BSMV; 20TL+BSMV’nin üstünde olursa, 20TL+BSMV ),Akbank ATM’lerinden de maksimum 4,95 TL(BSMV Dahil) karşılığında kartsız işlem yaparak gerçekleştirebilirsiniz.
 • Anlaşmalı olduğumuz UPT bayilerine Nüfus Cüzdanınız ile giderek ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonunuzu taksitle alabilme imkanını sunan bankaları detaylı bir biçimde yazımızda bulabilmeniz mümkündür. Yukarıda paylaşmış olduğumuz bankalar, telefon kredisi imkanından yararlanabileceğiniz bankalar olarak çeşitli seçeneklerle dilediğiniz telefonu kolaylıkla alabilmenizi sağlarlar.

Kredi Tutarı​​Vade ​​(Ay)Faiz Oranı*Taksit TutarıKredi Tahsis ÜcretiYıllık Toplam Maliyet
10.000 TL12​2,09%975,34 TL52,50 TL35,99%
10.000 TL​242,09%559,62 TL52,50 TL35,37%
​​​​10.000 TL​362,09%425,04 TL52,50 TL​​35,15%​​​​​​​​​​​​​​
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.