ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar ve Şartları 2021

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar ve Şartları 2021

2021 Yılında ipotek karşılığında acil krediye ihtiyacı olan vatandaşlara bir çok banka ipotekli ihtiyaç kredisi vermektedir.

Müşterilerine 2021 yılında İpotekli İhtiyaç Kredisi desteği sağlayan bankaların listesi aşağıdaki gibidir:

 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • Denizbank
 • Vakıfbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Akbank
 • HSBC
 • Garanti Bankası
 • Burgan Bank
 • Yapı Kredi Bankası

Yukarıda listelenen bu bankalardan İpotekli İhtiyaç Kredisi çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi Şartları

Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunduğu ipotekli kredilerden yararlanmak için öncelikle başvuruda bulunan kişilerin T.C. Ziraat Bankası şubelerine müracaat etmesi gerekmektedir. T.C. Ziraat Bankası’ndan çekilecek olan ipotekli krediler banka tarafından kişilere 36 aya kadar vade olanağı sunulmaktadır.

Ayrıca kişiler ipotek edilecek olan gayrimenkulün ekspertizine biçilen değerin %80’ine kadar kredi çekebilmektedir. İmarlı arsalar için ekspertiz değerinin %50’si kadar finansman desteği sağlanır. İş yerleri için ise ekspertizine biçilen değerin %75’i kadar finansman desteği sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası tarafından sunulan ipotekli krediler için krediye konu olan gayrimenkul üzerine ipotek uygulanır. Ayrıca kredi süresi boyunca hayat sigortası, konut sigortası ve deprem sigortası yapılmaktadır.

Bazı durumlarda ise T.C. Ziraat Bankası ipotekli kredilere başvuran müşterilerinden ek teminatlar da talep etmektedir. Bu hususta başvuruda bulunmak isteyen kişilerin bankayla iletişime geçip gerekli diğer durumlara dair bilgi sahibi olması ve ek teminatlar hakkında da bilgi alması önemlidir.

Halkbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Şartları

Halkbank Teminatlı İhtiyaç Kredisi gayrimenkul ipoteği karşılığında kullanılmaktadır. Halkbank’ın sunduğu Teminatlı İhtiyaç Kredisi’nin düzenlenmesi Mortgage kapsamında olmuştur. Başvuruda bulunmak isteyen kişilerin Halkbank şubelerine müracaat etmesi gerekmektedir.

Kredi Tutarı (TL)Kredi Vadesi(Ay)Aylık Faiz Oranı (%)Tahsis Ücreti (TL)Taksit Tutarı (TL)Diğer Masraflar*(TL)Yıllık Maliyet Oranı (%)
100.000361,635253.843,091.314,7627,8987

Üzerine ipotek uygulanacak konut için 1. derece ipotek uygulanmaktadır. Konutun ekspertizine biçilen değerin %80’i oranında finansman sağlanmaktadır. Bu hususta müşterilere 36 aya kadar vade olanağı sunulmaktadır. Sunulan faiz oranları ise %1,63 civarlarındadır.

Denizbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Şartları

Denizbank İpotekli İhtiyaç kredileri ile vatandaşlara nakit ihtiyaçlarının giderilmesi imkânı sunulmaktadır. Denizbank İpotekli İhtiyaç kredileri için müşterilere 36 ay kadar vade olanağı sunulmaktadır. Ayrıca başvuruda bulunacak kişilerin düşük faiz oranlarından yararlanma olanakları da bulunmaktadır.

Kredi Tutarı (TL)Vade (ay)Aylık Faiz Oranı (%)Aylık Taksit Tutarı (TL)Kredi Tahsis Ücreti (TL)Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler
Toplamı (TL)
Aylık Toplam Maliyet Oranı (%)Yıllık Toplam Maliyet Oranı (%)
50.000122,424.886,46  250,00  712,16  3,043436,5205
50.000242,422.808,32  250,00  932,92  2,991135,8938
50.000362,422.136,08  250,00  1.216,07  2,973135,6768

Düşük faiz oranlarından ve 36 aya kadar vade olanaklarından yararlanarak ipotekli ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişilerin Denizbank şubelerine başvurması gerekmektedir. Gerekli belgeler ve şartlar ise durumlara göre değişiklik göstermektedir. Bundan dolayı Denizbank’tan İpotekli ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişilerin şubeye müracaat etmesi ve detaylı bilgi alması önerilmektedir.

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Şartları

Vakıfbank İpotekli Kredi ile ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Vakıfbank’tan çekeceğiniz ihtiyaç kredisi kapsamında siz müşterilere banka tarafından 36 aya kadar vade olanağı bulunmaktadır. Ayrıca Vakıfbank ­vadelerin taksitlendirilmeleri bakımından da müşterilere yardımcı olmaktadır.

Bu hususta müşteriler 3 aylık dönemlerle ödeme yapabilmektedir. Ayrıca taksit imkanlarında da müşterilere kolaylıklar sağlanmaktadır. Vakıfbank’tan ipotekli ihtiyaç kredisi çeken kişilere hayat sigortası yapılmaktadır.

Buna ek olarak konut sigortası da yapılmaktadır. Konut sigortası ise aylık olarak düzenli bir şekilde yenilenmektedir. Vakıfbank’tan İpotekli Kredi çekmek isteyen kişilerin kredi notlarının yüksek olması şartı aranmaktadır. Kredi notları yüksek olmayan kişilerin Vakıfbank’ın ipotekli kredi çekme olasılıkları düşüktür.

Daha önceki kredi çalışmalarında sorun bulunmayan ve kredi notu yüksek olan kişilerin yararlanma olasılığı yüksek olan Vakıfbank İpotekli krediler için ipotek uygulanacak olan gayrimenkule biçilen ekspertiz değerinin %80’i kadar finansman desteği sağlanmaktadır.

Vakıfbank İpotekli Kredi başvurusu için kişilerin birtakım belgeleri hazırlaması gerekir. Bu belgelerin eksik ya da hatalı olması durumunda kişilerin Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi başvurularının olumsuz değerlendirilme olasılığı yüksektir ya da başvuru sürecinde birtakım aksamalar gözlenmektedir.

Bundan dolayı Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi’ne başvuracak olan kişilerin hazırlaması gereken belgeler ise şunlardır:

 • T.C. kimlik kartı (Ehliyet de başvurularda kabul edilmektedir),
 • Konut ekspertiz raporu,
 • İpotek edilecek olan gayrimenkulün kat mülkiyeti,
 • İpotek edilecek olan gayrimenkulün kat irtifakı tapusu,
 • Başvuru sahibine ait olan su, doğalgaz ya da elektrik faturası.

Yukarıda listelenen bu belgelerin – evrakların hazırlanması ve kişilerin kredi notu gibi gerekli şartları karşılaması durumunda kişiler Vakıfbank İpotekli Kredi başvurusu yapabilir ve değerlendirmenin ardından olumlu cevap alınması durumunda kişiler finansmanlarını kullanabilir.

Türkiye İş Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

Türkiye İş Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi için müşterilere ipotek uygulanacak olan gayrimenkulün ekspertiz değerine biçilen fiyatın %50’si kadar finansman desteği sağlanmaktadır. Söz konusu olan bu kredi kapsamında konutlar ipotek edilerek kredi verilir.

Türkiye İş Bankası’nın sunduğu ipotekli kredilerde ise arsanın ipotek edilmesi gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Konutlara uygulanan ipotek ise 1. derece ve 1. sıra ipotektir. Türkiye İş Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi hesaplama işlemi için yapılması gereken ise öncelikle Türkiye İş Bankası’nın resmî web sayfasına girmektir. Akabinde kişi kredi hesaplama aracını açmalıdır.

Sonrasında kişinin çekmek istediği kredi tutarı ve ödeyeceği taksit sayısı belirlenmelidir. Bu bilgilerin belirlenmesinin ardından hesaplama işlemi tamamlanabilir. Bu hesaplamayla birlikte kişiler ödeyeceği toplam tutarı, aylık taksit sayısını ve faiz oranını öğrenebilmektedir.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Şartları

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi kapsamında konutunuzu teminat olarak göstererek kredi çekme olanağınız bulunmaktadır. Böylece ihtiyaç kredisi çekerek ihtiyaçlarınızın karşılanmasını sağlayabilirsiniz.

Başvuruda bulunmak için Akbank şubelerine müracaat etmeniz gerekmektedir. Şubelerde yapacağınız görüşmelerin ardından Akbank tarafından talep edilen belgeler ve belirlenen şartlar daha net bir şekilde öğrenilebilir.

Fakat bu krediden yararlanmak için belirlenen ortalama şartlar ise aşağıdaki gibidir:

 • Başvuru yapacak kişilerin 18 yaşlarını aşmış olması gerekir.
 • Daha önceki kredi çalışmalarında aksi durumlar gözlenen kişilerin Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi’nden yararlanma olasılığı yüksek sayılmamaktadır.
 • Finansman desteği kapsamında yapılan aylık ödemelerin hane gelirinin %50’sinden fazla olmaması gerekmektedir.
 • Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi’nden yararlanmak için kişilerin iş yerlerini ve konutlarını ipotek olarak göstermesi şarttır.

Bu şartları karşılayan kişilerin Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi çekme hakları ve kredi başvurularına olumlu bir geri dönüş alma olasılıkları yüksektir. Fakat yine de nihai karar banka tarafından verilmektedir. Başvuru esnasında ücretli çalışanların maaş bordrosu göstermesi gerekmektedir.

Serbest meslek çalışanlarının bankaya vergi levhası iletmesi gerekmektedir. Emeklilerin Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi çekmek için banka defterlerini gelir ispatı niteliğinde gösterebilir. Şirket ortaklarının hazırlaması gereken belgeler ise vergi levhaları ya da kuruluş ilanı fotokopileridir.

HSBC İpotekli İhtiyaç Kredisi Şartları

HSBC İpotekli İhtiyaç Kredisi’nden yararlanmak için başvuru esnasında konutunuzu teminat olarak gösterebilirsiniz. Konut üzerine ipotek uygulanarak çekebileceğiniz HSBC İpotekli İhtiyaç Kredisi için müşterilere 60 aya kadar vade hakkı tanınmaktadır.

HSBC İpotekli Konut Kredisi başvurusu esnasında bazı belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Bu belgelerin hazır olmaması durumunda HCBS İpotekli İhtiyaç Kredisi başvurusunun da olumlu sonuçlanması yakın bir ihtimal gibi gözükmemektedir. Dolayısıyla başvuruda bulunacak kişilerin bu belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayıp teslim etmesi gerekmektedir.

HSBC İpotekli İhtiyaç Kredisi için gerekli olan belgeler ise şunlardır:

 • HSBC şubelerinden alınacak olan başvuru formu,
 • T.C. kimlik kartı,
 • Geliri ispatlayan bir belge,
 • Son aya ait olan SGK Bildirgesi,
 • Krediye konu olan konutun tapu fotokopisi,
 • İkametgâh adresine ait olan elektrik, doğalgaz, su ya da telefon faturası. Faturanın ise son döneme ait olması gerekir.

Bu belgelerin hazırlanması ve kişilerin gerekli şartları karşılıyor olması durumunda kişiler HSBC İpotekli İhtiyaç Kredisi’ne başvurabilir ve ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Esnaf Kefalet Kredisi Kaç Günde Çıkar, Limiti Ne Kadar?
Halk Bank Kefalet Kredisi Nasıl Alınır, Evraklar Nelerdir?
Kredi Sicili Kara Listeden Çıkmak İçin Ne Yapmalıyım?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.