• SGK DUL VE YETİM AYLIĞI SORGULAMA

  Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza SGK dul ve yetim aylığı sorgulama işlemi nasıl yapılır anlattık. Öncelikle bu maaş kimlere verilir onu açıklayalım. Bu maaş ölüm veya vefat etmiş bir kişinin eşine dul aylığı çocuklarına ise yetim aylığı bağlanabilmektedir. Tabi burada dul ve yetim çocuk sayısı da önemli birer unsurdur. Çünkü bu sayı ne kadar çok ise o kadar maaş bağlanır. Burada belirli şartlar sağlandıktan sonra maaş için başvuru yapılabilir. Bu başvuru için gerekli şartlar sağlandıktan sonra başvuru işlemleri yapılabilir. Başvuru işleminden sonra dul ve yetim aylığı hakkında bilgi almak ve aylığın bağlanıp bağlanmadığını kontrol etmek isterseniz SGK dul ve yetim aylığı sorgulama işlemini gerçekleştirme işlemini yapabilirsiniz. Şimdi bu maaşı almak için neler yapmamız gerektiğine bakalım.


  SGK Dul ve Yetim Aylığı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  Bu başvuru işlemini yapmanız daki en önemli neden işlemlerden sonra gerekli durumları takip edebilmenizdir. Ancak internet üzerinden kimlik bilgileriniz ile gerçekleştirebileceğiniz herhangi bir hizmet bulunmamaktadır. Bu yüzden bu işlemi internet üzerinden sizlere aktaramayacağız. Ancak bu işlem başvuru yapmış olduğunuz yerde yani SGK İl Müdürlükleri’ne giderek burada gerekli her türlü detayı öğrenebilirsiniz. İşte bu anlattığımız şekilde yaptığımız zaman SGK dul ve yetim aylığı sorgulama işlemini de başarı ile tamamlamış olacağız.  tıkla sorunu sor

  SGK DUL VE YETİM AYLIĞI SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Oğuzcan Yılmaz dedi ki:

   İyi günler. Ben 25 yaşımı doldurdum yetim aylığı alıyordum. mart 2018 de kesildi maaşım. Bu aldığım maaşı anneme aktarılması için başvuru yaptım. Dilekçeyi gönderdim. Şuan ocak ayındayız mart ayıyla ocak ayının arasındaki maaşları anneme toplu olarak yatıracaklar mı ? teşekkürler.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Sizden kesildikten sonra otomatikman annenizin maaşının artması gerekirdi. artmadı ise eksik yatan maaşlar toplu olarak yatar.

  2. Ahmet dedi ki:

   Merhaba 2 yıllık ünv eğitimim bitince yetim aylığı kesildi. Öğrenciliğim yeniden başladı. Dilekçe yolladım tekrar bağlanması için. Bağlanınca geçmiş yatmayan ayların tutarı da yatar mı? Yatarsa buna okul olmayan yaz ayları da dahil mi? Teşekkürler.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Öğrenci olduğunuz tarihten sonraki dönemin ödemesi yapılır. Tatil ve öğrenci olmadığınız dönem maaşı yatmaz.

  3. Fatma Su Ozcan dedi ki:

   Babam 2007 yilinda vefat etti. Sigortadan emekli oldugu icin anneme maas baglandi. Annem 2014 te vefat etti. Ben kendim Sigorta emekli maasi almaktayim . Simdi bosandim. Babamdan veya annemin babamdan aldigi maastan para alabilirmiyim?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    SSK emeklisi olarak ssk emeklisi babanızdan maaş alamazsınız.

  Sorunuzu Yazın