• SGK DUL VE YETİM AYLIĞI SORGULAMA


  sgk dul ve yetim aylığı sorgulama

  Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza SGK dul ve yetim aylığı sorgulama işlemi nasıl yapılır anlattık. Öncelikle bu maaş kimlere verilir onu açıklayalım. Bu maaş ölüm veya vefat etmiş bir kişinin eşine dul aylığı çocuklarına ise yetim aylığı bağlanabilmektedir. Tabi burada dul ve yetim çocuk sayısı da önemli birer unsurdur. Çünkü bu sayı ne kadar çok ise o kadar maaş bağlanır. Burada belirli şartlar sağlandıktan sonra maaş için başvuru yapılabilir. Bu başvuru için gerekli şartlar sağlandıktan sonra başvuru işlemleri yapılabilir. Başvuru işleminden sonra dul ve yetim aylığı hakkında bilgi almak ve aylığın bağlanıp bağlanmadığını kontrol etmek isterseniz SGK dul ve yetim aylığı sorgulama işlemini gerçekleştirme işlemini yapabilirsiniz. Şimdi bu maaşı almak için neler yapmamız gerektiğine bakalım.

  SGK Dul ve Yetim Aylığı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  Bu başvuru işlemini yapmanız daki en önemli neden işlemlerden sonra gerekli durumları takip edebilmenizdir. Ancak internet üzerinden kimlik bilgileriniz ile gerçekleştirebileceğiniz herhangi bir hizmet bulunmamaktadır. Bu yüzden bu işlemi internet üzerinden sizlere aktaramayacağız. Ancak bu işlem başvuru yapmış olduğunuz yerde yani SGK İl Müdürlükleri’ne giderek burada gerekli her türlü detayı öğrenebilirsiniz. İşte bu anlattığımız şekilde yaptığımız zaman SGK dul ve yetim aylığı sorgulama işlemini de başarı ile tamamlamış olacağız.

  tıkla sorunu sor

  SGK DUL VE YETİM AYLIĞI SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Aynur anıl dedi ki:

   eşim devlet memur emeklisi idi vefat etti dul maaşı almaktayım babam rahmetli bağkur emeklisi idi ondan maaş almak içün bir yıl oldu müracaat ettim sonuç gelmedi müspet veya menfî acaba bu maaşı alabilirmiyim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Eşinizden de babanızdan da emekli maaşı alma hakkınız mevcut. Başvurunuzla ilgili En yakın Sgk merkezi Emeklilik servisine müracaat edin

  2. Çisil dedi ki:

   13 nisan 2017 ölüm aylığı için evrakları mı verdim. Bide cenaze ödeneği daha bi haber yok ne kadar zamanda bağlanır? Yada iptal olma olasılığı varmı 2001 girişli eşim 1703 günü var . Ben ve 1 yaşında oğlum var ne kadar maaş alırım

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Yazdığınız şartlara göre emekli maaşı bağlanır. Fakat eşinizin prim tutarlarını bilemediğimizden emekli maaşınızı hesaplayamıyoruz. Cenaze yardımını E devletten bakabiliyorsanız kontrol edin yoksa her ayın 8-14 arası Ziraat bankasına yatar. Bankayı kontrol edin.

  3. Mustafa GÜNDÜZ dedi ki:

   Dul maaşı ne kadar

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Konu ile ilgili https://www.ssk.biz.tr/olum-ayligi-hak-sahiplerine-hangi-oranda-pay-edilir/ yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Alınan emekli maaşını bilmediğimizden bağlanacak maaş hakkında bilgi veremiyoruz.

  4. ersin tan dedi ki:

   merhaba. babam emekli sandığından emeklydi. annem ve kardeşim ile beraber onun üzerinden 3 ayda bir dul ve yetim aylığı alıyorduk. Annemde 2 ay önce vefat etti. annemin maaşı kardeşimle bana aktarılır mı?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Annenizin maaşının tamamı size aktarılmaz ama maaş alma oranlarınız yükselecektir. Mevcutta % 25 oranında bağlanıyordu Şimdi %40 oranında bağlanacak. Maaş bağlanma oranları ile ilgili, https://www.ssk.biz.tr/olum-ayligi-hak-sahiplerine-hangi-oranda-pay-edilir/ yazımızı inceleyebilirsiniz.

  5. Yaren dedi ki:

   Merhaba babam 16 marttı vefat etti .vefat etmeden önce 1100 le 1200 ara maaş alıyordu şimdi ise aneme 600 tl maaş bağlanmış nedeni nedir acaba . Şimdiden teşekkürler

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Yalnızca eş olması halinde % 75, oranında maaş bağlanır. Yetim maaşı alan bir hak sahibi de mevcut mu? Bağlanan maaşa göre böyle bir durum gözüküyor.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.