Banka Kredileri

Halkbank’dan Düşük Faizli 6 Ay Geri Ödemesiz Kredi Fırsatı! Şartlar Belli Oldu

Koronavirüs salgının etkisi tüm hızıyla devam ederken kamu bankası olan Halkbank tarafından esnafa yönelik önemli bir kredi kararı alındı. Düşük faizler ve 6 ay geri ödemesi olarak sunulan KOBİ destek kredisi kapsamında 25 bin TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz.

Halkbank Düşük Faizli Kredi İmkânı

Kamu bankalarından olan Halkbank tarafından yayınlanan duyuruda koronavirüs yüzünden maddi anlamda zorlanan işletmelere önemli bir kredi desteği sunuldu. Yayımlanan duyuru kapsamında salgının etkilerinin azaltılması için destek paketinin halen yürürlükte olduğuna ve düşük faiz ile 25 bin liraya kadar destek sağlandığı vurgulandı.

36 aya varan vade süreleri ile sunulan kredi, aynı zamanda düşük faizler ile sunuluyor. Banka tarafından bankamız tarafından esnaf ve sanatkarlarımıza ekonomik istikrar kalkanı kapsamında esnaf destek paketi ile işletme kredisi ve paraf esnaf kart ürünleri sunulmaktadır başlığı ile yayınlanan duyuruda 0,38 faiz oranları ile 36 aya varan kredi imkânlarının sağlandığı belirtildi. Kredi çekmek isteyenlerin ise şubelere ya da online kanallardan başvuru yapabilecekleri de belirtildi.

Buna göre Halkbank’ın açıklamış olduğu destek paketi kapsamındaki kredi faiz oranı yıllık yüzde 4,75 olarak belirtildi. 12 aya bölündüğünde ilgili tutar için kredi faiz oranı 0,38 olarak görünüyor. Düşük faizli ihtiyaç kredisinde ise üst limit 25 bin TL olarak belirlendi ve daha düşük tutarda kredi kullanmak isteyenler, aynı şekilde kredi kullanabilecekler. Daha önceden 60 aya kadar verilen kredi, BDDK düzenlemesi sonrasında 36 aya kadar sağlanıyor. Krediyi şimdi kullananlar ise 6 ay geri ödeme yapmayacaklar.

6 Ay Geri Ödemesiz Kredi

6 ay geri ödemesiz kredi olarak sunulan destek kapsamında kredinin kullanıldığı tarihten itibaren başlamak üzere 6 ay boyunca kredi ödemesi yapılmayacak ve 6 ayın sonunda ilk taksitler ödenmesine başlanacak. Bu sayede maddi açıdan salgından etkilenmiş ve ekonomik olarak zorlanan kimselere de önemli bir avantaj sağlanıyor.

Banka tarafından yapılan bilgilendirme metninde, esnaf destek paketi taleplerinin, faal bir şekilde esnaflık faaliyeti yapılması halinde sağlanacağı belirtildi. Buna göre krediden yararlanmak için halihazırda esnaf olarak faaliyet göstermek ve ticaret odasına da kayıtlı bir ticari işletmenin bulunması gerekiyor.

Bunun yanında bankadan yapılan açıklamada kredi üst tutarının 25 bin TL olduğuna ancak 25 bin lirayı geçecek taleplerde, üst kısmının ilgili kredi paketi kapsamında yeniden hesaplanarak ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirileceği ve bu sayede kredi kullanımının mümkün olduğu da belirtildi.

Halkbank Esnaf Destek Paketi Başvuru Koşulları

Banka tarafından düşük faizler ile 6 ay geri ödemesiz şekilde sunulan esnaf destek kredisi başvurusu için belirli şartların sağlanması gerekiyor. Buna göre; İşletmenin krediye başvuru esnasında faal olması, hizmetlerine devam ediyor olması ilk şart olarak öne çıkıyor.

Kapanmış ya da faaliyetine ara vermiş işletmeler için kredi sağlanmıyor. Bunun yanında işletmenin ticaret odası kaydının da bulunması ve ticaret odasına herhangi bir borcu da olmaması gerekiyor. Bu koşulların yanında krediye başvuru yapan işletme sahibinin kredi notu da değerlendirmeye alınıyor.

Ancak daha önceden kullanılmış olan krediler, bu kredi kapsamında değerlendirilmiyor. Fakat Halkbank’ın sunduğu esnaf destek kredisi her işletme için sadece bir kez sunuluyor. Borcun daha sonradan toplu halde ödenmesi sonrasında da tekrar başvuru yapılamıyor.

36 ay vade ile sunulduğu için vade süresinin uzaması halinde kredi faiz oranları da değişiyor. Şartları sağlayanlar Halkbank şubelerinden ya da resmi internet sitesi üzerinden ön başvuru formunu doldurarak başvuru yapabiliyorlar.

Krediye Başvurmak İçin TIKLAYINIZ

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir