ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2020 Devlet Memurlarına En Uygun Ev Kredisi Veren Bankalar

2020 Devlet Memurlarına En Uygun Ev Kredisi Veren Bankalar
30.12.2019

2020 yılında devlet memurlarına en uygun faiz oranlı ev kredisi veren bankalar kampanyalarını sürdürmeye devam etmektedir. Kamu çalışanları tarafından yılın her döneminde büyük ilgi gören konut kredisi kampanyaları, aynı zamanda uygun faiz oranlarıyla sunulduğu için memurlar tarafından tercih edilmektedir. Bu kapsamda ev sahibi olmak için memurlara en uygun ev kredisi veren bankaların hizmetlerine başvuran kişilerin bilmesi gereken tüm detaylı bilgiler yazımızda yer almaktadır.

Ülkemizde bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren tüm kamu ve özel bankalar arasında memur olarak görev yapan müşterilerine özel olacak şekilde konut kredisi imkanı sunan bankalar ve kampanyaları şunlardan oluşmaktadır:

 • Vakıfbank Kamuya Özel Kredi
 • Akbank Kamuya Anında Kredi
 • Denizbank Kamu Çalışanlarına Özel Kredi
 • Halkbank Kamu Çalışanlarına Kredi
 • Şekerbank Kamu Çalışanlarına Kredi
 • Yapı Kredi Memur Kredisi

Yukarıda isimlerini ve kampanyalarını vermiş olduğumuz bankalar, birbirinden değişik üst limitlerde bu kredileri müşterilerinin kullanımına sunsa da hemen hemen hepsi 36 ay vade seçeneği ile uygun faiz oranlı konut kredisi desteği sağlamaktadır.

Vakıfbank Devlet Memurlarına En Uygun Ev Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Vakıfbank devlet memurlarına en uygun faiz oranlı ev kredisine başvuru yapmak isteyen kişiler, kendilerine en yakın konumda bulunan Vakıfbank şubesine şahsen müracaat ederek bu kampanyaya başvuruda bulunabilirler. Öte yandan Sarı Panjur Konut Kredisi olarak adlandırılan ve uygun faiz oranıyla yılın her döneminde ev satın almak için konut kredisi kullanacak kamu çalışanlarının yoğun ilgisini çeken bu kredi kampanyasına internet üzerinden de kolay başvuru yapılabilmektedir.

Ön başvuruların başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için yapılması gereken adımlar şu şekilde öne çıkmaktadır:

 • İlk olarak https://www.vakifbank.com.tr/ bağlantı adresine sahip Vakıfbank kurumsal internet sitesine giriş yapınız.
 • Daha sonra kamuya özel olsun veya olmasın konut kredisi kullanılacağı için tüm kredi çeşitleri “Bireysel” menüsü altında yer aldığından bu kısma tıklayınız.
 • Devlet memurlarına özel olarak düzenlenen kampanyadan yararlanmak için açılan sayfanın alt kısmında ekrana gelen “Kampanyalarım” menüsüne tıklayınız.

Vakıfbank tarafından memur maaşını Vakıfbank aracılığıyla alan müşterilerine özel olarak düzenlenen bu ev kredisi kampanyasından yararlanmak isteyen kamu çalışanlarının, öncelikle maaşlarını Vakıfbank’tan almaları gerekmektedir. Dolayısıyla bu şartı yerine getirmeyen kişilerin bu krediden yararlanması ne yazık ki mümkün olmamaktadır.

Ancak Vakıfbank’ın kendi memur müşterilerine sunduğu bu avantajlı konut kredisi fırsatından yararlanmak adına kararlıysanız, memur maaşınızı Vakıfbank üzerinden almak için talepte bulunabilir ve bu sayede söz konusu kampanyalardan ve daha pek çok farklı avantajdan anında yararlanabilirsiniz.

Vakıfbank tarafından müşterilerinin kullanımına sunulan güncel kampanyalar menüsüne tıklayarak kamu çalışanlarına özel uygun faiz oranlı konut kredisinin detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

Vakıfbank tarafından müşterilerinin kullanımına sunulan krediden yararlanmak isteyenler için birtakım koşullar öne sürülmektedir.

Zira bu kampanyadan yalnızca;

 • Maaşlarını Vakıfbank üzerinden alan kamu kuruluşlarında çalışan memurlar,
 • Kadrolu işçiler
 • Emekliler

yararlanabilmektedir. Dolayısıyla söz konusu kampanyaya başvuruda bulunmadan önce bu şartların göz önünde bulundurulması önem teşkil etmektedir.

Öte yandan kamuya özel konut kredisi kampanyasının detaylarını ve ödeme planı hakkında merak edilenleri de bu alanda Vakıfbank kurumsal internet sitesi üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Tüm bunların yanında Vakıfbank üzerinden kullanacağınız kredinin ödeme tablosu ve yıllık faiz oranı hakkında detaylı bilgilere de şu tablomuzdan ulaşabilirsiniz:

Kredi LimitleriVade AralığıFaiz oranı (Aylık)Kredi Tahsis Ücreti
3.000-125.000 TL03 – 60 Ay%1.05% 0.5+BSMV

Faiz maliyeti tablosuna bakıldığında ise 50 bin TL üzerinden bir hesaplama yapıldığında aylık geri ödenmesi gereken taksit tutarı ve kullanılan kamuya özel konut kredisinin toplam geri ödeme maliyeti şu şekilde oluşmaktadır:

Kredi TutarıVade (Ay)Faiz Oranı (Aylık)Taksit TutarıKredi Tahsis ÜcretiEfektif Yıllık Faiz Oranı
50.000 TL60 Ay% 1.051.192,65 TL250,00 TL% 16.4879

T.C. Ziraat Bankası Devlet Memurlarına En Uygun Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası devlet memurlarına en uygun konut kredisi başvurusu için yapılması gerekenler oldukça basittir. İlk olarak uygun faiz oranlı konut kredisi imkanından yararlanmak için size en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz. Öte yandan bu tür kredi imkanını kullanıma sunan tüm bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankası’nda da söz konusu devlet memurlarına uygun konut kredisi kampanyasından yararlanmak için birtakım koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu koşulların en önemlisi de muhakkak kamu çalışanı olarak maaşınızı Ziraat Bankası üzerinden almanızdır.

 • Bankanın kurumsal internet sitesi olan https://www.ziraatbank.com.tr/tr adresinden de bu konut kredisine ön başvuru yapabilme imkanına sahipsiniz.

Kredi hakkında internet üzerinden detaylara kolayca ulaşmak için ana sayfa üzerinde yer alan “Bireysel”  menüsü altında “Krediler” başlığına tıklayınız.

Ziraat Bankası tarafından sunulan dijital hizmetler sayesinde maaşını banka üzerinden alan kamu çalışanları, şubeye gitmeye gerek kalmadan kolaylıkla konut kredisi hesaplaması yapabilir ve başvuruda bulunabilirler.

T.C. Ziraat Bankası tarafından “Çalışanın Artısı Kredi Paketi” olarak adlandırılan bu kampanya ile maaşlarını bankadan alan tüm kamu çalışanları bu konut kredisinden anında yararlanabilmektedir.

Ziraat Bankası tarafından devlet memurlarına verilen uygun faiz oranlı konut kredisinde uygulanan faiz oranı ile maliyet tablosu şu şekilde kamuoyuna duyurulmuştur:

Kredi TutarıKredi Vadesi (Ay)Faiz Oranı (%)Tahsis ÜcretiTaksit TutarıYıllık Maliyet Oranı (%)
100.000 TL1200,99500 TL1.427,78 TL12,8907

Halkbank Devlet Memurlarına En Uygun Ev Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank devlet memurlarına en uygun faiz oranlı konut kredisi başvurusu yapmak isteyenler de diğer kamu bankalarında olduğu gibi maaşlarını Halkbank üzerinden alan kamu çalışanları olması gerekmektedir. Bu temel şartı yerine getirdikten sonra Halkbank’tan uygun faiz oranlı konut kredisi almak oldukça kolaydır.

 • Bankanın kurumsal internet sitesi olan https://www.halkbank.com.tr/ bağlantısını tarayıcınızda açınız.

Ana sayfa üzerinde yer alan “Bireysel” menüsüne tıkladıktan sonra açılan ekranda ihtiyaç kredileri başlığı altında yer alan “Kamu Çalışanlarına” bağlantısına tıklayınız.

Halkbank’ın uygun faiz oranlı konut kredisi, her ne kadar ihtiyaç kredisi başlığı altında müşterilere sunulsa da 100 bin TL’yi bulan üst limitiyle konut kredisi olarak da kullanılabilmektedir.

Halkbank tarafından maaşlarını banka bünyesinden temin eden kamu çalışanlarına özel olarak sunulan kredinin başvuru seçenekleri arasında kısa mesajla (SMS) başvuru hizmeti de bulunmaktadır.

Bu kapsamda;

 • “KAMU, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar”
 • Bilgilerini aralarında birer boşluk bırakarak
 • 3452’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz.
 • Örn: KAMU 12345678910 3000 15000

Öte yandan Halkbank devlet memurlarına sunulan konut kredisinde güncel olarak ödeme tablosu şu şekilde belirlenmiştir:

Kredi Tutarı (TL)Kredi Vadesi (Ay)Aylık Faiz Oranı (%)Tahsis Ücreti (TL)Taksit Tutarı (TL)Yıllık Maliyet Oranı (%)
10.000601,1152,5243,1017,4878
10.000601,15 246,1717,8766

Memurlara en uygun ev kredisi veren bankalar hakkında merak edilen tüm detayları sitemizde bulunan diğer yazılarımızdan da takip edebilirsiniz.

Emekli Maaşına En Uygun Kredi Nasıl Alınır?

PTT Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Gelir Belgesiz, Bordrosuz, Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Yorumlar

 1. E. T dedi ki:

  Öğretmenler konut kredisine nasıl başvurabilir ve herhangi bir ev için geçerli mi bu kredi?

 2. SEVGİ ATALAR dedi ki:

  TRABZON BÜYÜKŞEHİR İLÇE BELEDİYESİNDE ÇALIŞAN 26 YILLIK DEVLET MEMURUYUM (ŞEF) devlet memurlarına ev kredisinden yararlanmak istiyorum.