• Damlama Sulama Kredisi Nasıl Alınır?

  Damlama sulama için kredi nasıl alınır sulama yapmak isteyen çiftçilerin ilgisini çeken konuların başında gelmektedir. Bu yazımızda, bankalardan alabileceğiniz sulama kredileri hakkında bilgiyi, nasıl başvuru yapabileceğinizi, sulama kredilerinin çeşitlerini öğrenebilir, kafanızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.


  Ziraat Bankası ile Sulama Kredisi Nasıl Alınır?

  Ziraat Bankası sulama kredisi çiftçiler için özel olarak hazırlanmış, kaynaktan alınmış olan suyun üretim yapılan tarla alanına dağıtılması amacı ile, samla, yağmurlama veya mikro yağmurlama adı verilen çeşitli sulama sistemlerinin kurulmasında yapılan finansal yardımları kapsar.

  Bu tarımsal krediden faydalanmak istiyorsanız, gerçek kişi olarak başvuru yapmayı düşünen kişiler,

  • Nüfus cüzdanı,
  • Çiftçi Belgesi,
  • Tarımsal işletmesi olduğunu gösteren kira kontratı gibi belgeler,
  • Krediye karşılık bankanın teminat olarak göreceği belgeler,
  • Son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu ile kendilerine en yakında bulunan Ziraat Bankası şubesi ile başvuruda bulunabilirler.

  Diğer Sulama, Hibe ve Kredi Destekleri 

  Tarımsal sulama hibe desteği devletin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından geliştirilen, tarımsal faaliyetlerle kullanılması amacı ile modern sulama sistemlerinin çiftçiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması amacı, çiftçilerin daha kaliteli üretimlerde rol oynaması, üreticilerin gelir düzeyinin arttırılması amaçlarının gerçekleştirilmesi için resmi gazetede bu hibe hakkında detaylar yayımlandı.

  Bu hibe yüzde 50 oranında olup 500.000 TL’ye kadar kullanılabilir. Bu hibe modern basınçlı sulama kredilerini de bünyesinde kapsıyor.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Bu kredi türü ile tarla içinde sulama sistemi kurabilir, yağmurlama sistemi kurabilir, tamburlu sulama sistemi kurabilir, güneş enerjisinden faydalanan sulama sistemini kurabilirsiniz.

  Bu krediye başvurmak isteyenlerin Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olması, gerçek kişi olarak başvuru yapacak olması ve tarım şirketi, sulama şirketi, kalkınma kooperatifi olması zorunludur. Bu kategorilerin dışarısında başvuru alınmayacaktır.

  Sondaj Sulaması Nedir? Kredisi Nedir?

  Adından çokça bahsettiren sondaj hibesini açıklamadan önce, sondajın ne olduğu konusunda okuyucularımızı bilgilendirmek istiyoruz. Sondaj delik açmaya yarayan her türlü yönteme verilen isimdir. Kayaları parçalamak suretiyle sondaj işlemi yapılabilir. Bu sondaj işleminin yapılması için özel amaçlı sondaj makineleri, darbeli sondaj makineleri, kızaklı sondaj makineleri ve benzeri daha pek çok makineler kullanılmaktadır. Bu makineler sayesinde farklı alanlarda sulama işlemi kolayca yapılmaktadır.

  Bankalarda bu sulama işleminden faydalanmak isteyen çiftçiler için, bazı destek kredileri veriyor. Bu bankalardan başta gelenler Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tır. Bu bankalar devlet ile anlaşmalı olan bankalardır. Bu bankalara başvuru yapan kişiler, sıfır faiz ile krediye sahip olma imkanını ele geçirmiş olacaklardır.

  Bu kredilerin destek verilmesinin en büyük sebebi, sondaj kredisinin kullanılarak, sulanmayan arazilerin sulanma olanağına kavuşmasıdır. Böylece rahat bir şekilde sulanan araziler, daha verimli olacaktır, bu sayede çiftçiler karlı bir şekilde üretim yapacaklardır. Bu kredi destekleri olmasa, çiftçiler sulama yaparken zorlanacak, belki yapamayacak ve bu ve benzeri sebeplerden dolayı ülkede üretim zarar görmeye başlayacak.

  Sondaj ve Sulama Kredisine Başvurmak için Gerekli Evraklar Nelerdir?

  Bu krediye başvurmak istiyorsanız,

  • Çiftçi Kredi Belgeniz,
  • Kayıtlı olduğunuz odanın resmi belgesi,
  • Vergi levhası,
  • Kimlik fotokopisi,
  • Krediye karşılık gösterilecek teminat için belge,
  • Uğraştığı faaliyetleri kanıtlayacak nitelikte kira sözleşmeleri veya tapular ile başvuruda bulunabilirler.

  Akıllarında hala sorular olan vatandaşlarımız ise Ziraat Bankası’nın 7 gün 24 saat ulaşabilecekleri 0850 258 00 00 hatlı numaradan ücretsiz arayarak sorularını sorabilir veya bankanın resmi internet adresini ziyaret ettikten sonra ana sayfa sağ üst köşede yer alan iletişim formunu doldurarak iletişime geçebilirler.

  Devlet Mazot Desteği Nasıl Alınır?

  Devlet Destekli Tohum Kredisi Nasıl Alınır?

  Kaz Yetiştiriciliği İçin Devlet Desteği Nasıl Alınır?  tıkla sorunu sor

  Damlama Sulama Kredisi Nasıl Alınır? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın