Emeklilik

Yeni Emekli Olanlara Ramazan Bayramında 1000TL İkramiye Ödenecek

Yeni Emeklilere 1.000TL Bayram İkramiyesi! Emekli vatandaşlara korona virüsü nedeni ile Nisan ayı içerisinde ödenen 1.000TL Ramazan Bayramı ikramiyeleri yeni emeli olan vatandaşlar için alma şansı hala devam ediyor. Emekli maaş bu ay bağlanan vatandaşlar Ramazan Bayramı ikramiye fırsatından faydalanabileceklerdir. Sunulan fırsattan yeni emekli olan vatandaşların dışında, Mayıs ayı içerisinde sürekli iş göremezlik aylığı bağlanan ve ayrıca ölüm aylığı bağlanan vatandaşlarda Bayram İkramiyesi fırsatından faydalanabileceklerdir.

Yaklaşık olarak 13 milyon emekli vatandaşımıza Nisan ayı içerisinde ödenen Ramazan Bayramı ikramiyeleri hakkı yeni emekli olan vatandaşlarımız da bu imkandan faydalanabilmektedir. Emekli maaşı bu ay bağlanan vatandaşlarımız Ramazan Bayramı için ödenen 1.000TL Bayrak ikramiyesi hakkından faydalanabilecektir. Böylece yeni emekli olan vatandaşlar maaşlarının yanında bu ay Bayram İkramiyesi de alacaklardır.

Yeni Emeklilere Ramazan Bayramı İkramiye Şansı Devam Ediyor!

Yeni Emeklilere Ramazan Bayramı İkramiye Şansı Devam Ediyor! Bu yıl Ramazan Bayramı oluşturulan ekonomik istikrar paketi kalkanı altında Nisan ayı içerisinde ödenmesi gerçekleştirilmiş bulunmaktadır. Ramazan Bayramı ikramiyelerinin Nisan ayında ödenmesi, Mayıs ayı içerisinde emekli olacak vatandaşı olumsuz etkilemesinin önüne geçebilmek için torba yasa çerçevesinde bu duruma yeni düzenleme getirilmiş bulunmaktadır.

Buna göre gerçekleştirilen düzenleme sonrasında Mayıs ayı içerisinde yeni emekli olacak ya da olan vatandaşlar için şu düzenleme getirilmiş bulunmaktadır. Bayram İkramiyesi almak için “ödemenin yapılacağı tarihte gelir ve aylık almak” şartı değiştirilerek “bayramın içerisinde olduğu ayda gelir ve aylık almak” olarak değiştirilmiş bulunmaktadır. 2020 yılı Ramazan Bayramı 24 – 26 Mayıs 2020 tarihleri arasına denk gelmektedir. Bu kapsamda bu ay içerisinde emekli maaşına bağlanan vatandaşlar Bayram İkramiye ödemesinden faydalanabileceklerdir. Bu duruma göre bu ay emekli maaşına bağlanan vatandaşlar bu yıl Kurban Bayramı ikramiye ödemesi ile 2 bin TL ikramiye hakkından faydalanabileceklerdir. Diğer yandan emekliliği Haziran ve Temmuz ayına denk gelen vatandaşlar ise bu yıl 1.000TL bayram ikramiyesinden faydalanabilmektedirler. Bayram ikramiyesi hakkından kimler ne kadar ikramiye ödemesi alabilecek, aşağıda belirtilmiş bulunmaktadır.

  • Emekli Vatandaş: 1.000TL
  • Ölüm Aylığı Alan(% 75): 750TL
  • Ölüm Aylığı Alan(% 50): 500TL
  • Ölüm Aylığı Alna(% 25): 250TL
  • 2 Maaş Alan vatandaşa en yüksek maaş aldığı yerden Bayram İkramiye ödemesi yapılacaktır.
  • Sürekli İş Göremezli ödeneği alan vatandaşlar ise: İş Göremezlik derecesi oranında Bayram İkramiyesi alabileceklerdir.
Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir