ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2021 Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankaların Güncel Listesi

2021 Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankaların Güncel Listesi

Günümüzde artık kredi kartı kullanmayan sayısı oldukça azdır. Ekonomik koşullar ve kişisel ihtiyaçlar sebebi ile kişiler kredi kartı kullanmak durumunda kalıyor. Artık tek bir kredi kartı kullanan sayısı da neredeyse azdır. Kişiler birden fazla kredi kartı kullanmak durumundadır.

Kredi kartlarının da belirli bir yıllık ücreti bulunduğu için kart sahipleri tüm kartları için yıllık kart ücreti ödemek durumunda kalıyor. Bazı bankalar yıllık kart ücreti ödemekte zorlanan kişiler için aidatsız kredi kartı imkânı sunmaktadır.

2021 yılı içerisinde açıklanan aidatsız kredi kartı veren bankaların güncel listesi ile kişiler bankalar arası tercih imkânı bulabiliyor. Yıllık kart ücreti istemeyen kişiler kendilerine en uygun bankayı rahatlıkla seçebilir.

Hangi Bankalar Aidatsız Kredi Kartı Veriyor?

Kart sahipleri birden fazla kredi kartına sahip olduğu için bankanın istediği yıllık ücretleri ödemekte zorlanmaktadır. Günümüzde pek çok banka bu durumu fark edip kolaylık sağlamaktadır. Kredi kartı kullanıcılarına bankalar yıllık ücret almadan kredi kartı vermektedir.

Bu bankalar ise şu şekildedir,

 • İş Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • Akbank
 • Garanti BBVA
 • M
 • Halkbank
 • QNB Finansbank
 • HSBC
 • ING Bank
 • Denizbank
 • Kuveyt Türk

Bu belirtilen bankalar yıllık ücret alımı yani aidatsız kredi veren bankalardır. Bu bankalardan sizler için en uygun olduğunu düşündüğünüzü seçerek kart başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Aidatsız Kredisi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası, Maximum adlı kredi kartları ile hizmet vermektedir. Maximum kart, yıllık ücret ödemesi olmayan kredi kartlarından biridir. Maximum kredi kartı almak için İş Bankasına müracaat etmeniz gerekmektedir.

Öncelikle banka müşterisi değilseniz kendinize en yakın İş Bankası şubesine giderek kayıt oluşturun. İş Bankası müşterisi olmanız ile yıllık ücretsiz kredi kartı müracaatında bulunabilirsiniz. İş Bankası yıllık ücretsiz kart müracaatı için,

İş Bankası Şubesi ile yıllık ücretsiz kredi kartı müracaatı için,

 • Kendinize en yakın İş Bankası şubesine giderek yetkili kişiye başvuru yapmak istediğinizi söyleyin. Bu işlem için kimlik belgenizin yanınızda olması gerekmektedir.

SMS ile yıllık ücretsiz kredi kartı başvurusu için,

 • Cep telefonunuzun kısa mesaj menüsüne gelin, 4402’ye AIDATSIZ yazıp boşluk bırakıp kimlik numaranızı yazarak müracaat edebilirsiniz.

Banka yıllık ödemesiz kredi kartı başvurunuzu onayladığı anda kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Aidatsız Kredisi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası, kişilerin ihtiyaçlarına yönelik pek çok kredi kartı çeşidi ile hizmet vermektedir. Kişilerin ihtiyaçları ne yöndeyse o ihtiyaca yönelik kartlarıyla vatandaşlara tercih hakkı sunmaktadır. Bu ihtiyaçlar içerisinde, yıllık ücret ödemeden kredi kartı almak isteyenler için de kredi kartları mevcuttur. Ziraat Bankası, banka kart Combo ile yıllık ücret mecburiyeti bulunmayan kredi kartını hizmete açmıştır.

Banka kart Combo ile yıllık ücret ödemeden kredi kartı başvuru işlemleri için,

 • Öncelikle Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir. Bunun için Ziraat Bankası şubelerine giderek ya da resmi web sitesi üzerinden müşteri olmak için başvuru yapınız.
 • Daha sonrasında şubeye gitmenize gerek kalmadan cep telefonunuz ile başvuru yapabilirsiniz. Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne, COMBO yazıp boşluk bırakıp kimlik numaranızı yazarak 4757 numarasına mesajınızı yollayınız.

Banka, başvuru talebinizi işleme alıp size geri dönüş sağlayacaktır. Başvurunuzun onaylanması halinde kredi kartı kullanıma açılarak yıllık ücret ödemeden kullanmaya başlayabileceksiniz.

Yapı Kredi Aidatsız Kredisi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası, yıllık ücret ödemesi almayan bankalardan bir diğeridir. Yapı Kredi Bankası, çıkartmış olduğu World Eko Kart ile aidatsız kredisi kartı imkânı sunmaktadır. Yapı Kredi müşterisi olan ve kredi kartını Yapı Kredi ile almak isteyen kişiler için avantajlı bir hizmettir.

Banka World Eko Kart başvurusu için, bankanın müşterisi olmanız işlemlerinizde kolaylık sağlar. Bu sebeple banka müşterisi değilseniz en yakın Yapı Kredi şubesine giderek banka müşterisi olun. World Eko Kart yıllık ücret ödemeden kredi kartı başvurusu için, birkaç seçenek bulunur,

İnternet bankacılığı ile başvuru yapacaklar için,

 • Yapı Kredi resmi web sitesine kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş sağlayınız. Başvurular bölümünden Kart Talepleri kısmından Word Eko Kart başvuru işleminizi yapabilirsiniz.

SMS yolu ile başvuru yapacaklar için,

 • Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne WORLD yazıp boşluk bırakıp kimlik numaranızı yazınız. Daha sonra 4707 numarasına yollayarak, kredi kartı talebinizi tamamlayın.

İnternetten anında başvuru ile başvuru yapacak olanlar için, banka müşterisi olmasanız bile kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için,

 • Yapı kredi internet sitesine girerek, Kredi Kartı Başvurusu bölümünden sizden istenen bilgileri girip, başvuru talebinizi oluşturabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri üzerinden başvuru yapacak olanlar için, 444 0 444 müşteri hizmetleri numarasını arayın. Menü üzerinden 5’i ve 1’i seçerek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Akbank Aidatsız Kredisi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank da yıllık faiz ücreti almayan bankalar arasında yer alır. Akbank bu bağlamda Axess Free Kart ile hizmet vermektedir. Axess Free Kart sahipleri aidatsız kredisi ile müşteriler için kolaylık sağlamaktadır.

Axess Free Kart başvurusu için, iki seçenek bulunmaktadır.

 • Müşteri hizmetleri ile başvuru yapacak kişiler, 444 25 25 hattını arayarak Axess Free Kart için başvuruda bulunabilir.
 • SMS ile başvuruda bulunacaklar kişiler için, cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne FREE yazıp boşluk bırakıp, kimlik numaranızı yazarak 5990 hattına başvuruda bulunabilirsiniz.

Garanti BBVA Aidatsız Kredisi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA da yıllık kart ücreti istemeyen bankalar arasında yer alır. Garanti BBVA çıkartmış olduğu Bonus Flexi kartı, aidatsız kredisi kartıdır. Eğer Garanti BBVA müşterisi değilseniz kendinize en yakın şubeye giderek bankanın müşterisi olun.

Banka müşterisi olduktan sonra, Bonus Flexi yıllık kart ücretiz kredi kartı başvuruları için,

 • Garanti BBVA şubelerine giderek aidatsız kredisi kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

SMS ile başvuru yapacaklar için,

 • Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne BFLEXI yazıp boşluk bırakın,
 • Ardından kimlik numaranızı giriniz,
 • 3340 hattına mesajınızı yollayın.

Bu işlemler sonrasında banka başvurunuzu işleme alarak sonrasında geri dönüş yapacaktır.

Vakıfbank Aidatsız Kredisi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank, Express Card ve Tercih Kart kredi kartları ile aidatsız kredi imkânı tanımaktadır. Müşterilerin bu kartları tercih etmeleri üzerine yıllık kart ücreti ödemezler.

Express Card ve Tercih Kart yıllık kart ücretsiz başvuruları,

Şubeye giderek başvuru için,

 • Size en yakın Vakıfbank şubesine giderek, yetkili kişi ile Express Card ya da Tercih Kart başvurusu yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden başvuru için,

 • Vakıfbank web sitesine giriş sağlayın.
 • Bireysel bölümünden Kartlar ve Kredi Kartları sayfasına gelin.
 • Kredi Kartları bölümünden hangi karta başvuru yapacaksanız o karta tıklayın.
 • Açılan ekranda Hemen Başvur butonuna tıklayarak devam edin.
 • Bilgilerinizi gireceğiniz bir ekran çıkacak. Buradan eksiksiz olarak doldurmanız halinde başvuru işleminiz tamamlanacaktır.

Halkbank Aidatsız Kredisi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank, Halkcard kredi kartı ile aidatsız kredi hizmeti sunmaktadır. Halkcard kullanıcıları, kart kullanımları için yıllık ödeme yapmaz. Kişiler yalnızca harcamaları için ödeme yaparlar.

Halkcard yıllık kart ücretsiz kredi başvurusu, yalnızca şubeden yapılmaktadır. Size en yakın Halkbank şubesine giderek yetkili kişi ile Halkcard kredi kartı başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank Aidatsız Kredisi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank hizmete sunmuş olduğu Fix Kart kredi kartı ile yıllık kart ücreti istememektedir. Ayrıca Fix Kart kredi kartını banka kartı ya da kredi kartı olarak aidatsız kullanabilirsiniz.

Fix Kart yıllık kart ücretsiz kredi kartı başvuru işlemi için,

 • Fix Kart kredi kartı başvurusu QNB Finansbank web sitesi üzerinden yapılmaktadır.
 • Web sitesine giriş sağlayın, Kartlar bölümünden Fix Kart sayfasına tıklayın.
 • Hemen Başvur bölümüne, kimlik numaranız ve cep telefonu numaranızı girmeniz ile başvuru işleminiz gerçekleşecektir.

HCBC Aidatsız Kredisi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

HCBS yıllık kart ücretsiz kredi kartı veren bankalar arasında yer almaktadır. HCBS, Concept kredi kartı ile aidatsız kredisi kartıdır. Concept kredi kartı için pek çok başvuru yolu vardır. HCBC Concept yıllık kart ücretsiz kredisi kartı için başvuruları ise,

Telefon bankacılığı ile başvuru için,

 • 0850 211 0 111 numaralı hattı arayarak Concept kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

İnternet üzerinden başvuru yapmak için,

 • www.hcbc.com.tr adresine giriş yaparak sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız halinde başvuru işleminiz gerçekleşir.

Şubeye giderek başvuru yapmak için,

 • Size en yakın HCBC şubesine giderek, yetkili kişiye Concept kredi kartı başvurusu yapmak istediğinizi söyleyin. Daha sonra yetkili kişi ile başvurunuzu gerçekleştirin. Şubeden başvuru yapacak kişiler yanlarında kimlik kartı almaları gerekmektedir.

Bu işlemlerden herhangi biri ile Concept kredi kartı başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işleminden sonra banka, başvurunuzu değerlendirmeye alır. Onay verilmesi halinde kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

ING Bank Aidatsız Kredisi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aidatsız kredisi kartı veren bir diğer banka da ING Bank’tır. ING Bank çıkartmış olduğu Light Kart ile yıllık kart ödemesi işlemini kaldırmıştır. Light Kart sahipleri kartlarını kullandıkları süre içerisinde yıllık bir ödeme yapmayacaktır.

Eğer ING Bank müşterisi değilseniz, Light Kart kredi kartı başvurusu için ING Bank’ta hesabınızın olması gerekmektedir. Size en yakın ING Bank şubesi ya da internet sitesi üzerinden ING Bank müşterisi olabilirsiniz.

Light Kart yıllık ödemesiz kredi kartı başvurusu yapmak için,

 • Light Kart kredi kartı başvuruları yalnızca Telefon Bankacılığı ile yapılmaktadır.
 • 0850 222 0 600 numaralı telefon hattını arayarak sizinle iletişime geçecek müşteri temsilcisi ile başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Denizbank Aidatsız Kredisi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yıllık kart ücreti olmayan kartı bulunan bir diğer banka da Denizbank’tır. Denizbank çıkartmış olduğu Net Kart ile aidatsız kredisi kartı imkânı sunmaktadır.

Net Kart yıllık kart ücretsiz kredi kartı başvurusu için,

 • Denizbank İnternet Bankacılığı hizmetleri üzerinden,
 • MobilDeniz Uygulaması üzerinden,
 • DenizKartım Uygulaması üzerinden,
 • Denizbank ATM’leri üzerinden,
 • Denizbank iletişim merkezi, 0850 222 0 800 numaralı hattı arayarak,
 • SMS ile başvuru için, cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne NET yazıp boşluk bırakın kimlik numaranız ile 3280’ e yollayarak başvurunuzu oluşturun.

Kuveyt Türk Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aidat ödemesiz kredi imkânı sunan bankalardan bir diğeri de Kuveyt Türk’tür. Kuveyt Türk, Sağlam Nakit Kart kredi kartı ile yıllık kart ücreti ödemeden kredi kartlı olma imkânı sağlamaktadır. Yıllık kart ücretsiz Sağlam Nakit Kart başvuruları Kuveyt Türk şubesinden gerçekleşmektedir. Size en yakın Kuveyt Türk şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Bu yazı kapsamında 2021 aidatsız kredi kartı veren bankaların güncel listesi ve başvuru yolları anlatılmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.