Banka Kredileri

Acil Paraya İhtiyacı Olanlar İçin Anında Kredi Veren Bankalar

Acil zamanlarda gereken nakit ihtiyacını gidermek için son zamanlarda bankalardan peş peşe anında kredi imkânları sunuluyor. Çoğu banka kredi vermeyi kolaylaştırmak için faiz oranlarını düşük tutarken aynı zamanda bankaya gitmeye gerek kalmadan mobil uygulamalar ya da SMS bankacılığı ile kredi sonuçlandırıyor.

Anında Kredi Şartları Nelerdir?

Bankaların belirledikleri üst sınıra kadar acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması için başvurulacak anında kredi fırsatlarından yararlanmak için her bankanın istemiş olduğu şartları yerine getirmek gerekmektedir. Ancak kredi çekmek için en önemli nokta kredi kullanım limiti olarak belirleniyor. Çoğu banka anında nakit ihtiyaçları için 50.000 TL’ye kadar üst limit belirlemiştir. Dolayısıyla bu tutar civarında gereken ihtiyaçların karşılanması anında kredi imkânı çerçevesinde değerlendiriliyor.

Anında kredi başvurusu yapmak için ise banka şubelerine gidilebileceği gibi kredi çekmek isteyenler hemen kredilerini kullanabilmeleri için mobil uygulamalara yönlendiriliyorlar. Gerekmedikçe ek belgelerin de talep edilmediği bankaların mobil uygulamaları üzerinden istenen tutar dakikalar içerisinde hesabınıza yatırılabiliyor. Temel olarak bankaların mobil şubelerinden kredi çekmek için öncelikle bankanın kampanyası bulunuyorsa bu imkânlardan yararlanabilir, şayet kampanya bulunmuyorsa, bu durumda halihazırda sunulan kredilere başvurabilirsiniz.

Anında Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusu yapmak için bankaların mobil uygulamalarındaki “anında kredi” ya da benzeri isimlerdeki sekmeye girdikten sonra çekmek istediğiniz tutarı girdikten sonra diğer adıma geçiniz. Eğer banka puanlarınız yüksek ise ve düzenli olarak bankaları kullanarak işlem yapan birisiyseniz bu durumda en üst limite kadar para çekebilirsiniz. Bankalar ile işlemleriniz kısıtlı ve aynı zamanda diğer bankalardan da kredileriniz bulunuyorsa bu durumda kısıtlı kredi çekebilir ya da hiç kredi alamayabilirsiniz.

Uygun olması varsayılarak diğer sayfaya geçtiğinizde banka sizden kimlik bilgilerinizi, eğitim durumunuzu, çalıştığını işyerini ve aylık maaş bilgilerinizi talep edecektir. Bu bilgileri de doğru olarak girdikten sonra tutarın onaylanması için başka bir sayfaya yönlendirileceksiniz ve bilgiler kredi şartları için uygunluk taşıyorsa çektiğiniz tutar hesabınıza yatırılacaktır. Eğer kredi çektiğiniz bankada kredinin yatırılacağı bir vadesiz hesabınız bulunmuyorsa, öncesinde banka tarafından vadesiz hesap açılışı da gerçekleştirilmektedir.

Çektiğiniz tutar üzerinden sigorta ve işlem ücretinin de kesildiğini göz önünde tutarak, ihtiyacınız olan kredi tutarını buna göre belirlemeniz tavsiye olunur.

Anında Kredi Veren Bankalar

Anında kredi veren bankalar ve faiz oranları ise şu şekilde;

  • İş Bankası; banka müşterilerine 3 ay geri ödemesiz ve 0,96’dan başlayan faiz oranları ile anında kredi imkânı sunuluyor. Belirlenen en üst limit ise 30.000 TL.
  • ING Bank; müşterilerine özel olarak 0,79’dan başlayan faiz oranları ile kredi imkânları veriyor. Ancak bu orandan yararlanmak isteyen müşterilerin kredi puanlarının yüksek olması gerekiyor. Aksi halde 1,00 oranından faiz uygulanıyor.
  • QNB Finansbank; müşterilerine özel vade farklı olmadan 60 aya kadar varan ödeme süreleri ile 0,84 oranlarında kredi imkânı sunuyor. Ancak faiz ve kredi tutarı müşterinin bankacılık geçmişine göre değişiklik gösteriyor. Banka puanı yüksek olmayan kimselere 1,12 oranında faiz oranları ile krediler başlıyor.
  • TEB; Anında kredi uygulamasına 0,79’dan başlayan faiz oranları ile katılım gösteren TEB bu faiz oranını müşterilerine özel olarak sunuyor. Banka puanı yüksek olanlar için belirlenen faiz oranın yanında yine banka puanlarına göre 0,84, 0,97, 1,21 gibi faiz oranları uygulanıyor.
  • Denizbank; 1,29 faiz oranı ile anında kredi veren Denizbank aynı zamanda vade süresini de müşterilerinin belirlemesine olanak tanıyor. Anında kredi kapsamında vade ve faiz oranları da müşterilerin bankacılık puanlarına göre farklılık taşıyor.

Kamu Bankalarında Temel İhtiyaç Kredisi İmkânı Devam Ediyor

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankaların Güncel Listesi

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu