ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Ziraat Bankası 0.88 Faizli Konut Kredisi

Ziraat Bankası 0.88 Faizli Konut Kredisi

Öncelikle bu konuya değinsek iyi olur. Konut kredisi satın alacağınız herhangi bir evin banka tarafından teminat altına alınmasıyla, çeşitli faiz oranları ve taksit seçenekleriyle size vermiş olduğu kredi türüdür.

Diğer Kredilerden Farkı Nedir?

Konut kredisinin diğer kredilerden farkı; çekebileceğiniz miktarın yüksek taksit sayısının ise fazla olmasıdır. Kredi notunuza göre bankadan alabileceğiniz kredi miktarı değişebiliyor. Kredi notunuz ne kadar yüksekse alacağınız kredi miktarı o kadar yüksek oluyor.

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu tüm bankalardaki işlemlerinizin değerlendirilerek, kredi ödeme durumunuz, kredi kartı harcama ve ödemeleriniz, nakit avans işlemleriniz kontrol edilerek oluşturulan bir puan türüdür. 0 ile 1800 arasında değişen puan türünde 1500 ve üzeri not iyi sayılıyor ve kredi çekmede herhangi bir sorun yaşanmıyor. Kredi öderken yaşadığınız sorunlar kredi kartı ödemesini geciktirmek ise bu notu olumsuz etkiliyor. Takibe düşme, icraya verilme durumlarında ise kredi çekmeniz nerdeyse imkansız bir hal alıyor.

0.88 Faizli Ziraat Konut Kredisi

Son zamanlarda inşaat sektörünün canlanması, bankalar arası çekişmeden kaynaklanan faiz oranlarının düşmesi ve sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında faizlerin düşürülmesi ile ilgili söylemleriyle beraber bankalar konut kredisi kampanyaları başlatmaya başladılar. Bu bankalardan biride tabi ki Ziraat bankasıdır. Ziraat bankası 0.88 faizli ve uzun vadeli kredi seçeneğiyle müşterilerine iddialı bir kampanya sunuyor. Bu kampanyadan gerekli şartları taşıyan ve yerine getiren tüm vatandaşlar yararlanabiliyor.

Kimler Nasıl Alır

Şartlar

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Belgelenebilir gelir kaynağına sahip olmak

Nasıl Alınır?

Bu krediyi bankanızın müşteri temsilcilerine başvurarak bankanın sunduğu kriterler doğrultusunda kolayca kullanabilirsiniz. Müşteri temsilcisi sizden kimlik fotokopisi, gelir belgesi ve size ait herhangi bir fatura isteyecektir. Bu belgelerin yanınızda olması işinizi kolaylaştıracak ve kredi alma işlemini hızlandıracaktır.

Yorumlar

  1. ORUÇ SARI dedi ki:

    Bana 60000 pin lira lazım engeliyim rapor %49 kiracı alapilirmiyim