• KYK Yurt Sonuçları


  Bildiğiniz üzere ülkemizde üniversite öğrencilerini ilgilendiren birçok konu bulunmaktadır. Bu konulardan en önemlisi de devlet yurdu yani KYK yurdunda burslu kalabilmektir. Üniversiteyi ailesinden uzakta olarak farklı bir şehirde okuma durumunda kalan öğrencilerimize KYK yani Kredi ve Yurtlar Kurumu bir yardım seçeneği sunmaktadır. Bu yardımdan yararlanabilmek içinde bir başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurunuzun ardından sonuçların açıklanacağı zamanda sonuçlarınızı öğrenebilir ve yararlanma durumunuza bakabilirsiniz. Yazımızın devamında başvuru yapmamış olan üniversite öğrencilerimiz için kısaca başvuru şeklini de anlatmış bulunmaktayız. KYK yurt sonuçlarını da yine aynı şekilde yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz. KYK yani Kredi ve Yurtlar Kurumu bu bursları yardım ve ihtiyaç sırasına göre vermektedir. İhtiyaç durumunuza göre KYK yurdunda yaşayabilme durumunuzu öğrenebilirsiniz. Bu nedenle başvuru formunda doğru bilgiler vermeniz oldukça önemlidir.


  KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır?

  KYK yurt başvurusu E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden herhangi bir işlemi yapabilmek için bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa sistem üzerinden KYK yurt başvurusu yapabilmeniz mümkün olmayacaktır. E-Devlet şifresi edinebilmek için herhangi bir PTT şubesine giderek şifre başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuzun ardından kimlik bilgileriniz ile birlikte 2 TL işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi kapalı bir zarf içerisinde alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz.

  Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda yer alan linke tıklayarak başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu başvuru sayfası ile yapacağınız başvuru 9 adımdan oluşmaktadır. Bu başvuru bu adımlarda sizden istenecek olan bilgileri doldurarak yapılmaktadır. Kimlik bilgilerinizin neredeyse tamamı başvuru için gerekmektedir. Bu nedenle kimliğinizi yanında bulundurmanızı öneririz. Başvurunuz sırasında aileniz ile ilgili olarak vermeniz gereken bilgiler de bulunmaktadır. Ailenize ait bilgileri doğru ve eksiksiz girmeye özen gösteriniz. Aynı zamanda yazımızda da daha önce bahsetmiş olduğumuz gibi bu başvurular ihtiyaç sırasına göre değerlendirilmektedir. Ülkemizde bu durumdan yararlanması gereken ihtiyaç sahibi birçok üniversite öğrencisi bulunmaktadır. Devlet yardım edebildiği öğrencilerin neredeyse hepsine bu imkanı sağlamaktadır.

  Bahsetmemiz gereken diğer bir durumda başvurunuzu yaptıktan ve sonuçlar açıklandıktan sonra KYK yurdunda kalmak istemediğinize karar verirseniz yapmanız gereken tek şey KYK yurduna kayıt yaptırmamaktır. Sonuçlar açıklandıktan sonra yedek listesi de belirlenmektedir. Siz girmezseniz sizin yerinize yedek listesinden bir öğrenci seçilecektir.

  KYK Yurt Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

  KYK yurt başvurunuzu yaptıktan sonra sonuçların açıklanacağı tarihte sonucunuzu öğrenebilmek için yapmanız gereken işlemler oldukça basittir. Yazımızın devamında size yapmanız gereken işlemleri adım adım anlatmış bulunmaktayız. İlk olarak yapmanız gereken işlem yazımızın sonunda sizler için vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Sayfaya giriş sağladıktan sonra açılacak olan ekran üzerindeki alanlara kimlik bilgilerinizi yazmanız gerekmektedir.

  Sponsorlu Bağlantılar


   

  Bu kimlik bilgileriniz; T. C. kimlik numaranız, cilt numarası, aile sıra numarası ve sıra numarası bilgileridir. Bu bilgileri yazdıktan sonra bilgilerinizin doğru olup olmadığını kısaca bir kontrol ediniz. Daha sonra sayfa üzerinde verilmiş olan güvenlik kodunu ilgili boşluğa yazınız. Bu kodu yazdıktan sonra “Sorgula” seçeneğine tıklayınız. Böylelikle KYK yurt sonuçları ekranına ulaşabilirsiniz.

  KYK Yurt Başvurusu Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

  KYK Yurt Başvurusu Sonuçları İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  KYK Yurt Sonuçları İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın