• İSTİFA EDENE İŞSİZLİK MAAŞI


  Her çalışan vatandaşın isteği rahat bir emekliliğe ve sosyal güvenceye sahip olmaktır. Ama işsiz kalma ihtimali herkes için geçerlidir. İşsizlik maaşı her vatandaşa belli oranlarda yardımcı oluyor. İşsizlik maaşı insanlara aynı şartlarda olmasa da hayatlarını devam ettirmelerine yardımcı oluyor. Her çalışan bu hakka sahip. Çünkü sigorta primleri yatırılırken bu kapsam içinde ücretlerimizden kesinti yapılıyor.


  İşsizlik Maaşı İçin Şartlar Nelerdir?

  İşsizlik maaşını almak için bazı şartlar aranır. En önemli şart ise kendi isteği dışında işsiz kalınması durumudur. Yani işten çıkarılmış olmaktır. İşten çıkmadan önce olan 120 gün prim ödemesi yapıp, çalışmak da gerekiyor. Ayrıca son 3 yıl içerisinde en az 600 gün olmak şartıyla işsizlik sigortasının prim ödemesini yapmış olmak gerekiyor. Yani sigortalı çalışmış olmak şartı da aranıyor.

  İşsizlik maaşı alacak olan vatandaşların içine kendi isteği ile ayrılanları da dahil ediliyor. Çünkü çalışma hayatında ‘haklı fesih’ diye bir kavram bulunuyor. Eğer sizin iş yerinden ayrılma sebebiniz haklı bulunursa, ihbar haricinde kıdem tazminatı ve işsizlik maaşı alabiliyorsunuz.

  İşsizlik maaşını aynı zamanda, iş yerinde çalışana yönelik ahlak ve iyi niyet durumlarına uymaması sebep olabilir. İşten çıkarılma sebebi eğer iş yerinin el değiştirmesi, iş yerinin kapanması gibi durumlar ise de işsizlik maaşı alınabilir. Ayrıca işçiye hakettiği maaş verilmediyse de işsizlik maaşı alınabilir.

  Üst Limit

  İşsizlik maaşı son 120 gün içerisinde alınan brüt ücret ortalamasının yüzde 40’ı şeklindedir. Her maaşın yüzde 40’ı işsizlik maaşı olarak alınmaz. Bu yıl içinde alınacak en yüksek işsizlik maaşı 856 lira 80 kuruş olarak belirleniyor. İşsizlik maaşı  6 ile 10 ay arasında ödeniyor. Bu süreç sizin yatırdığınız prim gününe göre belirleniyor.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Dikkat!

  İşten ayrıldıktan sonra 30 gün içerinde İŞKUR’a başvuruda bulunmanız gerekiyor. Bu süreyi geçtiğiniz taktirde geçirdiğiniz süre kadar alacağınız maaşın süresi de azalır. Ayrıca işsizlik maaşı aldığınız süreç içerisinde çalışmanız mümkün değildir. İşsizlik maaşı aldığınız halde çalışırsanız bu belirlendiği takdirde işsizlik maaşınız kesime uğrar.
  tıkla sorunu sor

  İSTİFA EDENE İŞSİZLİK MAAŞI İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Zafer dedi ki:

   Meehabalar ben 4 yildir ayni yerde calisiyorum.ve yillik izin hakkim gasp ediliyor. Isten cikarsam issizlik maasi alabilir miyim?.tesekkurler.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Yıllık izinlerin kullandırılmaması işçi için haklı fesih sebebi. Noter aracılığı ile haklı fesih talebinizi ihtarname ile göndermeniz gerekiyor. İşyeri itiraz eder iş davaya dönerse mahkeme sonrasında işsizlik alabilirsiniz.

  2. uğur solmaz dedi ki:

   merhabalar.. 8 aydır çalıştığım iş yerinden 2 aylık maaş ödemelerimiz yatırılmadığı ve iş yerinde ki olumsuz çalışma şartlarından dolayı istifam istendi istifa ettim. işsizlik maaşı alabilir miyim ? şimdiden teşekkür ederim…

  3. musa erdogdu dedi ki:

   sayın ilgili şu an çalıştığım iş yerinde yirmi aydır çalışıyorum ama baskılardan dolayı hiç huzurlu değilim işten kendim çıkarsam işsizlik maaşı alabilirmiyim son üç yıda 600 den fazla sigorta günüm var yardımcı olursanı sevinirim iyi günler.

  4. mustafa dedi ki:

   ben firinda calisiyorum 16 17 saat caliaiyoruz ama gelen cezalarida biz oduyoruz isi biraktim issizlik maasi alabilirmiyim

  5. Turgay dedi ki:

   Kendi istedim ile işten ayrıldım işsizlik maaşı alabilirmiyim

  6. Zübeyde dedi ki:

   4 yıldır sigortalı çalışıyorum hamileyim işten çıkmak istiyorum tazminat veya işsizlik maaşı alabilirmiyim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Hamilelik nedeni ile işten çıkmalarda tazminat hakkı doğmuyor.

  7. Aslihan Evci dedi ki:

   5 senelik calisanim asgarî ücret disinda maasima hic zam yapilmadi. Kendi istegimle istifa verdim . Kendi istegimle verdigim istifadan dolayi issizlik maasi alabilir miyim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Kendi istifanızdan dolayı işsizlik maaşı alamazsınız. Asgari ücret dışında zam yapılmaması haklı bir sebep oluşturmaz.

  8. Nevzat dedi ki:

   Ben 47 yasındayim 16 yıldır özel bir şirkette çalışıyorum iş yerinden ayrılmak istiyorum sağlık sorunlarımdan dolayı yeterli performans sağlayamıyorum işim çok ağır olduğu için fakat iş yeri çıkarmıyor kendin çık diyor ben çıkarsam işsizlik maaşı alamıyorum bu maaştan yararlanmam için nasıl bir yol izlemem gerekir

  9. ibrahim dedi ki:

   Bi iş yerinde 2 yıldır çalışıyorum ve 1 ay sonra evlenicem 4 ay boşluğum olucak işsizlik maaşı alabilirmiyim

  10. Kadir dedi ki:

   Ben 4 buçuk senedir bi işyerinde çalışıyorum maddi yetersizlikten memlekete dönecem işten ayrılma durumunda işsizlik maaşı alabilirmiyim patronla konuştum istifanı vermem diyo nasıl bir yol izlemek gerekir teşekkürler

  11. BAYRAM K dedi ki:

   MERHABA
   İŞVEREN KIDEM TAZMİNATI VERMEDEN İŞÇİYE İŞSİZLİK MAAŞI ALMA DURUMU VAR MIDIR ?

  12. Ayse dedi ki:

   Ozel sektorde calisiyorum 15 sene oldu ssk baslangicim 1995 kendi istegimle istifa ettim tazminatimi alabiliyorum ama icsizlik parasini alabilrmiyim tesekkurler

  13. hale kara dedi ki:

   1994 sigorta başlangıcım var var fakat ara ara çalışmadıgım için yaklaşık 4200 iş günü sigortam var. Şimdiki iş yerimde 2.5 sendir çalişmaktayım ve yogun çalışma temposu yüzünden istfa etmek istiyorum kıdem tazminati ve işsizlik parası alabilir miyim

  14. Tolga dedi ki:

   4.5 s3nedir ayni frmada çalışıyorum .kendi isteyimle isten ayrilacagim.ayrilma nedeni1 y3ni eve g3ctim ve ulasim cok zor.issizlik maasi alabilirmiyim

  15. ebrunur dedi ki:

   merhaba ,ben 87 dogumluyum üç yıldır bir şirkette çalışıyordum üniversite okuyorum okudugum şehirde şirketin bir lokasyonu yok geçiş yapamıyorum okuluda bırakamıyorum işten çıksam öğrenci olacağım için işsizlik ödeneği alabiliyor miyim.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Ancak işten çıkartılırsanız işsizlik maaşı alabilirsiniz. Öğrenci olmanız engel teşkil etmez. Kendiniz istifa ederseniz alamazsınız.

  16. Ergun dedi ki:

   11 yıldır aynı işyerinde çalışıyor
   İş yerimiz iki ortak
   Ve biriyle anlaşamıyoruz
   Kendim ayrılırsam
   Kıdem tazminatı
   Ve işsizlik maaşı alaberilirimiyim

  17. Mustafa iscan dedi ki:

   Merhaba ben kpss sınavına hazırlanmayı düşünüyorum hem sınav hemde iş ikisi bir arada zor olur benim için yürütemem bu sebepten dolayı istifa etsem işsizlik ödeneği alabilirmiyim???

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İstifa etmeniz halinde işsizlik ödeneği alamazsınız. KPSS bunun için geçerli bir sebep değil.

  18. Rıdvan dedi ki:

   Merhaba. 7 yıldır çalıştığım şirketten istifa ettim sebebi ise yıllık izinim verilmiyor içerde 36 günlük yıllık izinim var istifa edeli 2 ay oldu ve halen işsizim.. İşsizlik maaşı ndan yararlanabilirmiyim ? Ayrıca tazminat hakkımda doğar mi ?

  19. Cetin dedi ki:

   Kendi isteğimle işten ayrıldım işsizlik maaşı alabilirmiyim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Haklı nedenle fesih sebebiniz yoksa işsizlik maaşı alamazsınız.

    1. Ayse dedi ki:

     14senedir ayni is yerinde calisiyorum ve kendi istegimle istifa ettim kidem tazminatini abiliyorum icsizlik maasi alabilirmiyim

    2. abubekir dedi ki:

     Hakli nedeniyle fesih varsa mahkeme sonuclanmadan işsizlik maaşi alamammi?

  20. Burak dedi ki:

   3600 15 yıl dan faydalanıp istifa edip tazminat alabiliyorum bndan sonra işsizlik maaşı alabilirmiyim.

  21. Evrem dedi ki:

   Merhaba . İşe yeni girdim yaklaşık 1,5 ay oldu . Nişanlı olduğumu ve evleneceğimi söylemiştim . Evlilik iznine ayrılmam gerekeceği için izin vermiyorlar. Bu sebepten ayrılmak zorunda kalacağım . İşsizlik maaşı alabilir miyim ?

  22. Ozan dedi ki:

   merhaba guvenlik gorevlisiyim istifa etmek zorunda biraktirlar beni issizlik maasi alabilirmiyim 1 bucuk senedir calisiyorum

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İstifa ettiyseniz işsizlik maaşı alamazsınız. Ancak mobbing uygulandı ise dava açabilirsiniz. Mobbing (yıldırma) ile ilgili https://www.ssk.biz.tr/mobbing-durumunda-calisanlarin-haklari-nelerdir/ yazımızı okuyabilirsiniz.

  23. Hüseyin Eray dedi ki:

   Merhaba 1 hafta sonra kasık fıtığı ameliyatı olacam. Kargo firmasında çalışıyorum malum işim çok ağır olduğu için rapor süresi bitince kendi isteğimle istifa etsem kıdem tazminatı ve işsizlik maaşı alabilirmiyim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Hüseyin Bey,

    1999 yılı öncesi girişiniz olup, Kargo şirketinde en az 1 yıllık çalışmanız var ise Kurumdan yazı alarak emekli tazminat alabilirsiniz. Aksi takdirde hastalığınız nedeni ile tazminat alamazsınız.

  24. Nurgul dedi ki:

   Dogum nedeni ile isten ayrilirsak issizlik maasi alinabilirmi

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Doğum nedeni ile işten ayrılmak işsizlik maaşı şartlarının dışında kaldığından işsizlik maaşı alamazsınız.

  25. Sema dedi ki:

   Merhaba özel sektörde 4 ay çalıştım ama düşme sonucu belimde 2 kemiğin kırık oturmam yasak ağrı artışı oluyor sürekli. 3 ay boyunca raporluydum ama iş yerinden sürekli imada bulunuyorlardi bende istifa etmek zorunda kaldim. Ayrıca zaten yerime yeni birisini almışlar. Işsizlik maaşı alabilir miyim ?

  26. adem karasu dedi ki:

   yaklaşık 4 senedir aynı yerde çalışıyorum iş ortamı genel olarak cilt rahatsızlığına yol açan kimyasalarla dolu dolayısıyla alerji yapıyor bu kimyasallar bende ve aşırı sıcak bir ortam var.bu nedenle işten kendi isteğimle ayrılmak istiyorum işsizlik maaşı alabilirmiyim.teşekkürler.

  27. Mustafa kılıç dedi ki:

   Merhaba.17 yıldır belediye çalışanıyım 14 yıldır kadroluyum yaş olmasada prim günüm doldu.emekliliği evde beklemek istiyordum fakat bu gerekceyle çıkarsam işsizkik maaşı alamam diye biliyorum ama kalp ritim sorunumdan dolayı 2 yıldır düzenli ilaç kullanıyorum bu hastalık gerekçesiyle istifa edip işsizlik maaşı alabilirmiyim ve daha sonra emekli başvurusu yapıp evde yaşımın dolmasını bekleyebilirmiyim ki kalp sorunumdan dolayı zaten çalışmak istemiyorum köye gidip bahçe evinde yaşamak istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ediyorum

  28. alican dedi ki:

   Merhaba.
   Benim işyerimde işe geç kalmalar yarım gün izin alıp gitmeme durumlarında gitmediğin saatler 3 ile çarpılıp maaştan kesiliyor. Benim bu durumda iş sözleşmemi fesih etme hakkım varmı. Bizden kesilen paraların toplamı bir ay boyunca 2 günden fazla olamaz diye bir şey okudum. Bu sebepten dolayı işten ayrılmak istesem nasıl bir yol izlemeliyim.

  29. Merve yıldırım dedi ki:

   Merhaba ben işten hamilelik nedeniyle çıkartıldım 10 ay oldu başvuru yapsam kabul olur mu

  30. Ayşe dedi ki:

   Merhaba hamile olduğum için cocuguma bakacak kimse olmadığından evlilik tazminatı alıp işten ayrıldım bu sebeple işsizlik maaşı alabilirmiyim?

  31. sadi dedi ki:

   slm ben özel bir şirkette 12 senedir çalışıyorum iş yeri sürekli kapatacağım diyip duruyor bu da benim psikolojimi bozuyor 1 ay sonra 3.çocuğum olacak onun için tedirginim kendimi iş konusunda güvene almak için suan işten çıkarsam bana tazminat ödemesi yapacak ama işten kendim çıktım diye yazı istiyorlar bu durumda o kağıda imza attığım taktide işşizlik maaşı alabiliyor muyum 4561 sigorta süremvar bilgi verirseniz sevinirim

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    İşten kendi isteğiniz dışında ayrıldığınız taktirde tazminat alamamaktasınız

  32. hatice dedi ki:

   Yaklasik 3 yildir calistigim isyerinden dogum sonrasi izinim bitince ayrilmayi dusunuyorum. Ayrilinca tazminat ve issizlik maasi alabilecek miyim

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    İşten çıkartılmanız halinde alabileceksiniz. Diğer sorularınız için lütfen 170 SGK hattını arayınız

  33. Sadettin dedi ki:

   İşten ayrılmak istiyorum işsizlik maaşı alabilir miyim? Şu an için haklı bir sebebim yok

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Durumunuzu bilmediğimizden dolayı lütfen Alo 170 Danışma hattını arayınız

  34. Elvan FINDIKLI dedi ki:

   iyi günler. Ben elvan fındıklı özel bir anaokulunda okul öncesi öğretmenliği öğretmen kadrolarında çalıştıktan sonra koordinatör öğretmen olarak görev yaptım. son 5-6 aydır ücretimi patronum ekonomik güçlükleri gerekçe göstererek aldığım maaşı 1600 tl den 1300 tl ye düşürdü bende hoşgörü gösterek kabul etim. maaşımı diğer tüm öğretmenlerede uyguladığı gibi banada 3-4 parçada ödemesinede ses çıkarmadım. ancak bu dönemde kötü muamele bağırıp çağırmalar kapılar çarpmalarına daha fazla dayanamayıp işimdem istifa ettim. hala son maaşımıda alamadım. patronum daha sonra ödeyeceğini söyledi. arada istifa etmeden 15 gün önce haber vermediğim için tazminat hakkı olduğunu ancak bunu uygulamak istemediğini söyleyip iyi niyetini sunurken aba altından sopa göstermeyi de ihmal etmedi takdir edersinizki mesleğim çok hassas eğer hakkımda hiç haketmediğim halde bir karalamaya maruz kalırsam bir daha iş bulamak gibi bir durumla karşılaşmamak için paronumun tüm söylediklerini kabul etmek durumunda kaldım. sizden ricam işsizlik fonundan faydalanmak ancak eski patronumlada karşı karşıya gelmek istemiyorum. nasıl bir yol izlemem gerekir bana bir yol gösterirseniz çok sevinirim iyi çalışmalar diliyorum.

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Özel durumunuzdan dolayı lütfen bağlı bulunduğunuz ildeki SGK’ya başvurunuz

  35. İlknur dedi ki:

   Dört yıldır özel sektörde çalışıyorum.hic bir şekilde senelik izinlerimi kullandırmadılar, resmi tatillerde çalıştırdılar, maaşlarımı sürekli gecikmeli veriyorlar, son zamanlarda sürekli bağırmaya ve hakaret etmeye başladılar ben bu firmadan istifa ederek ayrılırsam işsizlik maaşı alabilir miyim? Çıkışımı istiyorum vermiyorlar tazminat ödememek için istifa ettirmeye zorluyorlar, başka bir gelirim olmadığında ve işsizlik maaşı alamam diye bende istifa edemiyorum bu durumda ne yapabilirim?

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Özel durumunuzdan dolayı lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  36. Esra KARATAŞ dedi ki:

   Merhaba , 5 Aydır çalıştığım yerdden kendi isteğim ile ayrılmak istiyorum psikolojik rahatsızlıklarım oldu ve babaannemi kaybettim işe konsantre olamıyorum . işsizlik maaşı alabilirmiyim istifam halinde . ve hastalık 59 saat çalışıyoruz

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Özel durumunuzdan dolayı lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  37. salih dedi ki:

   selamın aleykum ben kendıgı ıstegımle ısten ayrıldım sebebı ıse sureklı gece olması ve gun gectıkce saglık durumum cok kotuye gıdıyodu mecbur bırakmak zorunda kaldım tazmınatımı aldım fakat işsizlık maaşını vermedı devlet pırım sayım 4552 tsklr kolay gelsın yardımcı olursanız sevınırım 2 aydan bellıde ıs bulamıyorum

  38. Osman dedi ki:

   Esim su an çalıştığı işyerinde is kazası geçirdi ve sol elinin uç parmağını kaybetti simdi isten ayrılmak istiyor eğer bu durumla isten kendi isteğiyle ayrılırsa tazminat veya işsizlik maaşı alabilirmi

  39. meryem celi dedi ki:

   Ben mart ayinda bi sektorde calisiyomdum kendim istifa ettim yeni kanuna cikti dediler issizlik parasi alabiliyorsun dediler alabilirmiyim

  40. baris dedi ki:

   Merhabalar ben isten cikarildim ve 3.5 ay issizlik maasi aldim is bulduktan sonra dondurdum ve ise basladim 9 bucuk ayda ha calistim cikis vermedikleri icin istifa ettim kalan 4.5 aylik hakedisimi alabilirmiyim…

  41. Hakan dedi ki:

   Ben işten çıktıktan sonra 9 ay işsizlik maaşı almayı hak ettim,daha sonra işe başladım,şimdi kendi isteğim ile işten çıkarsam geri kalan işsizlik hakkımı alabilirmiyim

  42. Abdullah dedi ki:

   Merhaba ben sitede güvenilk olarak çalışıyodum çalışma saatleri 8 saat olması gerekitken 12 saatti ve eleman eksikliğini bahane edip devamlı mesai ve hiç izin vermeden çalıştırıldık bu şartlar ağır geldiği için istifa etmek zorunda kaldım ve şuan işsizlik maaşına başvurmak istiyorum başvurabilirmiyim

  43. Ceren dedi ki:

   Hastenede Fizyoterapi Teknikeri olarak çalışıyorum , Dgs ile Fizik tedaviyi kazandığımda işte ayrılmak zorunda kalacağım ve maddi durumum yetersiz kalıyor, bu maaşı alamazsam okuyamayacağım, istifa ettiğim takdir de işsizlik maaşı alabılır mıyım bu bir haklı sebep olarak gösterilebilir mi?

  44. Ayfer dedi ki:

   Merhaba
   Ben kendi isteğimle ayrılmak istiyorum. Yaşım 47 ve çalışma koşullarım ağır. Artık çalışmak istemiyorum. İşsizlik maaşı almam mümkün mü. Tazminat hakkım da var mı. Yaklaşık olarak 4 yıldır bu işyerinde çalışıyorum.
   Teşekkür ediyorum

  45. Meryem kirtik dedi ki:

   Bende 3 yıllık çalıştığım özel bir firmadan istifa ettim.istifa sebebim ise şöyle; hamileydim ve doğum iznine çıktım ve cikarkende işe geri dönmeyeceğimi belirttim bu sebeple de çıkışımı doğum iznim bittikten sonra yapmaları gerekti.rapor bitiminde de ohal kararı nedeniyle kendileri cikaramiyacaklarini benim istifa etmem gerektiğini söylediler. Bende istifa ettim. Bu durumda işsizlik maaşı alabiliyor muyum?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    İşsizlik maaşı alamıyorsunuz.

  46. ERTAN AYGÜL dedi ki:

   eşim rahim ameliyatı geçirdi, ameliyat öncesi ve sonrası senelik izinleri de dahil olmak üzere ameliyatıyla ilgili de toplam 40 iş günü rapor aldı.üç aylık ücretsiz izin talebinde bulunduk.Fakat iş yeri kabul etmediği için sağlık sebeplerinden dolayı istifa dilekçesi sunarak işten ayrıldı. Bu durumda eşim işsizlik parası alabilir mi? Zaten iyileştiği anda çalışmaya tekrar başlayacak.İlgilenir cevap verirseniz çok mutlu olacağız.Teşekkürler.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    İstifa ettiği için işsizlik maaşı alamıyor. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  47. filiz dedi ki:

   çağrı merkezinde çalışıyorum 3 ekim 2014 de şe başlamıstım ama faranjit üst solunum yolları hastalıgını kronik yaşıyorum ve oturmaktan kilo aldım basım sürekli ağrıyor. bu nedenlerden kaynaklı yanı işimin sağlıgımı olumsuz etkilemesinden kaynaklı istifa etmek istiyorum işsizlik maası yada kıdem tazminatı tarzı haklarım var mı?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    İşten kendiniz ayrılırsanız, tazminat ve işsizlik maaşı haklarınız bulunmuyor.

  48. TÜRKER ÖZDAMAR dedi ki:

   MERHABA,BEN 1995 SİGORTA GİRİŞLİYİM.KENDİM İSTİFA ETMEK İSTİYORUM.4900 GÜN PİRİM DOLDURDUM…TAZMİNATIMI ALABİLİRMİYİM… İSTİFA ETMEK İSTEDİĞİMİ İLETTİM, AMA İŞTEN ÇIKMAMA İZİN VERMEDİLER.. BENİ YILLIK İZİNE YOLLADILAR… NE YAPMAM GEREKİYOR… 13 YILDIR ÇALIŞIYORUM.. İŞİM STRES VE YOĞUN ŞEKİLDE BUNALIMA GİRDİM. SAĞLIĞIM BOZULDU… TEŞEKKÜRLER..

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  49. Arife dedi ki:

   Merhaba , özel sektör de çalışıyorum Şuan evlilik sebebiyle istifa etmek istiyorum tazminat daha fazla almak için fakat sağlık sorunları yaşadığımdan asıl işten ayrılıyorum bu durumda işsişlik maaşı alabilir miyim? Teşekkürler

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Evlilik sebebini belirtirseniz işsizlik maaşı durumu farklılık gösterebilir. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın