• 2019 İşkur Maaşları Ne Kadar, Ne Zaman Yatar ?

  2019’da İşkur maaşları enflasyon oranlarına göre de artmaktadır. 2019 senesinde Türkiye İş Kurumu kapsamında her gün binlerce personel alımı da yapılmaktadır. İşsizlik maaşları PTT şubelerinden ödenmektedir. TC kimlik numaraları ile PTT şubelerinden ödemeler de yapılmaktadır. İşsizlik maaş ödemeleri ise, sigortalılık süresine göre değişmektedir. Buna göre 2019 senesinde en düşük işsizlik maaşı 1.015 TL olmaktadır. En yüksek maaş ise 2.030 TL olmuştur. Bu ödemeler 2019 senesinde asgari ücretin artması ile maaşlar da artmaktadır. Maaşlar her ayın 5’inde PTT şubelerine yapılmaktadır. Bu ödemeleri almak için PTT bankamatiklerine ya da PTT şubelerine giderek almak gerekmektedir.


  İşkur Maaşları Ne Zaman Yatar 2019

  İşkur maaşları 2019 senesinde her ayın 5’inde yatmaktadır. Buna göre İşkur maaşları 6 ay boyunca ödenmektedir. 2019 senesinde asgari ücretler artmıştır. 2019 senesinde en düşük işsizlik maaşları ise 1.015 TL olmuştur. Buna göre hizmet akdine tabii olarak çalışan kişiler maaş için başvuru yapabilmektedir. İşsizlik maaşı alma koşulları ise:

  • İşten çıkarılmış olmak gerekmektedir. İşten çıkarılma durumunda kusur unsurunun olmaması gerekmektedir.
  • İşten ayrılmadan önceki son 4 ayda ise eksiksiz prim gününün yatması gerekmektedir.
  • Son 3 sene içerisinde 600 günlük sigorta primlerinin de ödenmiş olması gerekmektedir.

  Kişinin alacağı maaşlar ise ödenmiş olan primlere göre belirlenmektedir.

  İşkur Maaşları Sorgulama

  İşkur’dan alınacak maaşı sorgulama için SGK ya da e-devlet kapısına giriş yapılabilir. Bu alan üzerinden alınacak olan maaş sorgulanabilir. İşsizlik maaşı almak için başvuru yapacak olan kişiler; son 4 aydaki yaklaşık olarak brüt yüzde 40’ı olarak hesaplanmaktadır. İşsizlik maaşları ise kişiden kişiye göre değişmektedir. İşçinin sigorta prim sayısı, brüt maaşı ve çalışma süreleri de alınacak olan işsizlik maaşını direkt olarak etkilemektedir. Buna göre:

  • 600 gün sigortalı şekilde çalışan işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 180 gün ödeme yapılmaktadır.
  • 900 gün sigortalı olarak çalışan kişilere işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere ise 240 gün ödeme yapılmaktadır.
  • 1080 gün sigortalı olarak görev alan ve işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 300 gün süreyle işsizlik maaşı verilmektedir.
  • 1080 gün sigortalı şekilde çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 300 gün boyunca işsizlik maaşı ödemesi yapılmaktadır.

  İşsizlik Maaşı Ne Zaman Kesilir?

  İşsizlik maaşında kesinti çeşitli durumlarda meydana gelmektedir. Buna göre işsizlik maaşı almak için aranan koşulları yerine getirmeyen kişilerin maaşları kesilmektedir. Özellikle işe giren ve bu durumu haber vermeyen kişilerden yapılan ödemeler, yasal faizleri ile beraber geri alınmaktadır. Buna göre işsizlik maaşının kesilmesine yol açan unsurlar:

  Sponsorlu Bağlantılar


  • Mahkeme kararları ile işçi işe iade edilmiş ise,
  • Emekli maaşı bağlanmış ise işsizlik maaşı kesilir.
  • Yeni bir işe başlama durumunda işsizlik maaşı kesilir.
  • Sağlık kuruluşundan raporlu olunması durumunda işsizlik maaşı kesilir.
  • İkamet adresinde değişiklik olursa işsizlik maaşı kesilir.
  • Askerlik durumuna göre işsizlik maaşı kesilmektedir.

  Bu gibi olumsuz durumları yaşayan kişilerin 15 gün içerisinde İşkur’a durumu bildirmesi gerekmektedir. Aksi durumlarda fazla ödemeler ise yasal faizi ile İşkur tarafından geri alınmaktadır.

  İşkur Maaşları Ne Zaman Yatacak 2019

  İşkur maaş ödemeleri her ayın 5’inde yapılmaktadır. Her ay bu ödemeler yapılmaktadır. Ödemeler bayram ya da ulusal tatil durumlarında daha önce ödenmektedir. Bunun dışında işsizlik maaşı yalnızca işten atılan kişiler için değil, belirli koşulların oluşması durumunda istifa edenlere de verilmektedir. İşkur’dan maaş almaya hak kazanmış kişilere ödenen ücretler işsizlik sigortası fonu üzerinden ödenmektedir. Buna göre işsizlik maaşı almak için:

  • Son 3 sene içerisinde 600 gün sigortalı olarak çalışmak gerekmektedir.
  • Son 120 gün boyunca kesintisiz şekilde çalışmak gerekmektedir.
  • İşten çıkarılmış olmak gerekmektedir.

  Bunun dışında son 4 ayda alınan maaşın brüt kısmının yüzde 40’ı kadar da işsizlik maaşı verilmektedir. İşsizlik maaşları her ayın 5’inde ödenmektedir. Maaşların alınması için herhangi bir PTT şubesine başvurmak yeterli olmaktadır.

  İşkur Maaşları Ayın Kaçında Yatıyor 2019

  İşkur’dan verilen işsizlik maaşları işten çıkarılmış olan sigortalı işçilere her ayın 5’inde verilmektedir. Bunun dışında bilinmesi gereken unsur ise işsizlik maaşını alabilmek için işten çıkan kişilerin bir ay içerisinde Türkiye İş Kurumu’na başvuruda bulunması gerekmektedir. Yapılan başvurular sonucunda ise kişiler her ayın beşinde maaşlar yatmaktadır. Fakat kişinin İşkur üzerinden işsizlik maaşı alabilmesi için gerekli olan şartların yerine getirmesi gerekmektedir. Buna göre gerekli şartlar ise:

  • Kişinin işveren tarafından işten çıkarılmış olması gerekmektedir.
  • Kişinin işsizlik maaşı almaya hak kazanması için otuz gün içerisinde İşkur’a başvurması gerekmektedir.
  • Başvurular direkt olarak İşkur bürolarına ya da elektronik olarak online şekilde de yapılabilmektedir.

  İşkur Maaşları Yattı mı?

  İşkur maaşları her ayın 5’inde düzenli olarak yatmaktadır. Eğer ayın 5’i haftasonuna denk geliyorsa, bu aşamada maaşlar sonraki pazartesi günü yatacaktır. Öte yandan maaşların gecikmesi ya da ödenmemesi söz konusu olmamaktadır. İşsizlik maaşı sigortalılık dönemi boyunca göre farklılık göstermektedir. Fakat bu maaş oranlarının belirli bir tavan ve taban fiyatlarını aşması söz konusu olmamaktadır. Bu unsura göre 2019 yılında işsizlik maaşları en düşük 1.015 ve en yüksek 2.030 TL olarak verilmektedir. Bu maaşlar özellikle bayram ve ulusal tatillerden önce erken dönemde yatmaktadır.

  İşsizlik Maaşı Şartları 2019

  İşsizlik maaşı almak için gerekli koşullar Türkiye İş Kurumu tarafından yasalar çerçevesinde düzenlenmiştir. Buna göre İşkur’a göre işsizlik maaşı almaya hak kazanmış olan kişilerin karşılaması gereken koşullar ise:

  • İşçinin işten çıkarılmış olması gerekmektedir.
  • İşten çıkarılmış olan kişilerin bizzat kusurları tarafından işten çıkarılmış olmaması aranan bir koşuldur.
  • İşten ayrılmadan önceki son 4 ay içerisinde eksiksiz prim ödeme gününe sahip olması önem teşkil etmektedir.
  • Son 3 yıl içerisinde 600 günlük sigorta primlerinin ödenmiş olması gerekmektedir.

  Bu koşulları karşılayan kişilerin işten çıkarılmasının ardından 30 gün içerisinde gerekli tüm başvuruları yapması önem teşkil etmek gerekmektedir. Başvuruların bu amaçla hem internet üzerinden hem de bizzat olarak yapılması da mümkündür. Bu kapsamda uygun görülen kişilere, başvuru yapılan ilk aydan itibaren her ayın 5’inde yatmaktadır.

  İşsizlik Maaşı Hesaplama 2019

  İşsizlik maaşı hesaplamakişinin aldığı maaşa göre değişmektedir. Bu noktada işsizlik maaşı sigortalılık süresine göre belirlenmektedir. Fakat bu maaş oranlarının belirli bir tavan ve taban fiyatları yasal olarak belirlenmiştir. Bu unsura göre ise 2019 senesinde işsizlik maaşları en düşük 1.015 ve en yüksek 2.030 TL olarak kabul edilmektedir. İşsizlik maaşı hesaplamasını yapmak için vatandaşların işsiz kalmadan önceki son dört ay içerisinde aldıkları brüt ücretin yüzde 40’ı dikkate alınarak maaş ödemeleri yapılmaktadır. İşsizlik maaşının kaç ay alınacağına ve ne kadar bir maaş alınacağına dair bütün detaylar ise kişinin aldığı maaşlara göre belirlenmektedir.

  İstifa Eden İşçi İşsizlik Maaşı Alabilir mi?

  İş-Kur İşsizlik Maaşı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

  İş Arayan Kayıt Belgesi Nedir, Nasıl Alınır ve Ne İşe Yarar?  tıkla sorunu sor

  2019 İşkur Maaşları Ne Kadar, Ne Zaman Yatar ? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Mehmet dedi ki:

   Ben işkur tarafından 6 ay çalıştım ben engelli yım maaşım nasıl geri alırım SGK gürünuyorum daha şim çalışmıyor rum sizden cevap bekliyorum cevabı e postaya yl

  2. Emirhan Bulut dedi ki:

   İyi günler.Sorum şu.İşkur eğitim programina ben 1 temmuzda çalışmaya başladım bu aylık maaşim ne kadar olucak.Temmuz 31 çekiyor 4ü normal izine 1 gün resmi tatile gittiğini varsayarsak 31 gün üzerinden mi maaş yaticak yoksa 30 gün üzerinden mi.Yani bu ay ki maaşı 15 temmuzda çalişmadigimdan dolayı 1943 tlmi yoksa 2020tlmi yatıcak önemli bir meseleden dolayı merak ettim cevap verirseniz sevinirim

  3. Ulas dedi ki:

   Işsizlik maası son 900 günde 600 ü geçti fakat son 4 ayda eksiksiz sigorta olayı biraz problem olucak gibi cünlü bedelli askerlik yaptım geldim ve bu sürecte sigortam o ay icin 11 gun gozukuyor ve eksik gün sayisi 7 yazilmis giriş cikiş yapilmamis maas basvurum olumlu sojuclanirmi

  4. Rabiaa dedi ki:

   Merhaba

   Anneme önce işsizlik maaşı için hak kazanamadıniz diye bir mesaj geldi ardından tanımlanmıştır diye bir mesaj geldi sonra 1 hafta geçince PTT ye gittik 25 TL yatmış ve geri çekilmiş neden böyle oldu işkur yanlışlıkmi yapıyor

   1. Mustafa dedi ki:

    Kardeşim ilk önce ıskuru ara sonra buraya yazın biz bu durumlardan anlayamayız eğer iskur telefonu acmazlarsa 170 ara şikayet edin

  5. İŞTEN ÇIKARILDIM İŞKUR İÇERDE KALAN PARAMI NE ZAMAN YATIRIR

  6. Ceyhun dedi ki:

   Merhaba typ olarak belediyede 4 Nisan’da ise girdim yarım ayı alamadım bu ayda maaşım yatmamış ne zaman yatar acaba

  7. Fatma dedi ki:

   Iskur maaşları en geç ne zaman yatırır bilen var mi

  8. Dila dedi ki:

   21 ocak da typ işe başladım ama maaş ödemesi olmadı henüz. TYP maaşları ayın kaçında ödeniyor acaba? Bu ay tam maaş değil ama çalışılan günlerin ödeneceği söylenmişti?

  9. Emre dedi ki:

   Maaslar yattımı nezaman yatar

  10. serdar dedi ki:

   selam işkurbünyesinde çalışanşanalra maaş promosyonu varmı ?

  11. Yasin dedi ki:

   Merhaba . Ismarla a101 e ise girdim . Maasimi nerden nasıl alacağım lütfen yardımcı olun bilmiyorum

  12. şükrü dedi ki:

   1 bucuk ay calıştım işkurlu oarak ilk 1 ayın maaşını 9 kasımda aldım yarım ay daha calıştım saglık nedenleri ile ayrılmak zorunda kaldım ama onu daha alamdım 9 aralık da gecti kimden bilgi alabirim birisi yardımcı olabilirmi

  13. Devran dedi ki:

   Merhabalar 22.10.2018 de iskur typ programinda ise basladim bir sonraki maasta hesaba ne kadar para yatar

   1. Fatma dedi ki:

    Merhaba yarim ayınızı aldınız mi

  14. tarkan dedi ki:

   Merhaba,
   Eşim 2015 mart sonu işten çıkıp mayıs başı başka yere iş bası yaptı. Yeni sistemde gördüğümüzden 800 tl civarı işsizlik parası yatmış. Bunu nasıl almak mümkün?

  15. Leyla dedi ki:

   Merhaba eşimin işbankasına olan borcundan dolayı haczi var. İşkur aracılığı ile bir işe girecek. Acaba bu işkur maaşına haciz gelir mi? Ayrıca maaş için hesap açması lazım ama işbankası hesaplarına el koydu yatan para hesaplarında kalıyor. İşkur maaşı için hesap açabilir mi ve yatan paranın tamamına el konur mu?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İş kur maaşı için hesap açabilir. Banka hesap açmasını engelleyemez. Net Maaşının 1/4 ü ne haciz konur. Tamamına haciz gelmez.

   2. Tanju dedi ki:

    Tamamamina el koyamaz dörtte birine el koyar hepsine haciz koyamaz

  16. ayşe dedi ki:

   X mağazasinda birebir görüserek işe alindim hicbiseyden haberim yoktu sonra iskura bagli oldugumu maasimin iskur tarafindan yaticagi söylendi. İse gireli nerdeyse 2 ay oldu tek kuruş para alamadim ve böylesine paraya ihtiyacim oldugu bi zamanda. Iskur hesabimi otomatik acmasi gerekirken acmiyor bu hesap ne zaman acilicak ben ölünce mi gercekten isinizi düzgün yapin bu kadar insan mağdur doktora gidicem gidicek param yok insanlari aptal yerine koyuyosunuz her birinize hakkım haram olsun

  17. Emirhan dedi ki:

   26 07 2018 ise başladım 1 ay oldu para nezaman olu

  18. Emirhan dedi ki:

   Selam aleyküm bn 02 07 2018 iskur işi basldim yarın 1 ay oludu para nezaman yatar

   1. gökhan dedi ki:

    buraya değil işyerine soracan maaşımı ne zaman vereceksiniz diye

  19. Tahire dedi ki:

   Seyhanlar da 7güne yakın çalıştım sağlık sorunları nedeniyle ayrılmak zorunda kaldım. Seyhanlar bir miktar para yatırdı ama geri kalanını işkurla birlikte girdiğim için İŞKUR dan almam gerekiyor geçen günler işkuru aradım suratıma kapattılar. Bankaya gidince de daha hesabınız açılmadı dediler. Ne zaman alıcam almam gereken parayı hiç bir yetkili ilgilenmiyor…

   1. şükrü dedi ki:

    aynı sorun bende de var ilk aylık maaşım 9unda yattı bende babamın saglık sorunu nedeniyle ayrıldım ama yarım aylıgım daha yatmadı 9 da gecti nasıl bir kurum bu yaa

  20. Sinem dedi ki:

   21 haziranda typ kapsamında işe başladım ancak halen maaşım yatmadı sistemde de sigorta girişim görünmüyor. bu konu hakkında ne yapabilirim maaşlar ayın kaçında yatması gerekiyor acaba?

  21. songül ermiş dedi ki:

   Ben songül okulda özel güvenlik görevlisiyim 2 aylık girdim ilk maaşı geç aldım ve 2 maaşımı halen alacam çok merak ediyorum orda çalışanların parasıda bu kadar geç yatıyor mu hiç sanmam vicdanınız yokmu sizin ya çocuklar var borçlar var ona göre ayarlıyoruz heralde kendimizi yazıklar olsun boşuna aramayın hep meşgul

  22. Burak dedi ki:

   Merhaba Ben işkur aracılığı ile boynerde işe başladım 6 haziranda aradan 1 ay geçti ben maaşımı ne zaman alırım??

  23. Samet dedi ki:

   Merhaba, 19 haziranda toplum yararına programı kapsamında kamu kurumunda işe başladım. Ancak e devlet üzerinden sorgulama yaptığımda sigorta girişim görünmüyor ve tarafıma GENEL SAĞLIK SİGORTA sı kapsamında borç gelmeye devam ediyor. Konu hakkında kurumuma durumu ilettim maaş primlerimiz yatmadığı için görünmüyor olabilir dedi. İşkuru arayıp sordum onlarda kurumunuzla alakası var bizle alakası yok deyip salladı. Ne yapmam gerek konu hakkında yardımınızı rica ederim

   1. İdris dedi ki:

    İyi günler eşim İŞKUR üzerinde işbaşı eğitim programı dahilinde işe girdi her ay asgari ücret alıyor 2 ay sonra konut kredisi çekmek istiyoruz eşimin işkurdab aldı maaş gelir olarak hesaplanır ve işku maaş bordrosu verirmi..

  24. Zeynep dedi ki:

   İşkur maaşına haciz gelirmi

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhabalar,

    “İşsizlik ödeneği damga vergisi hariç herhangi bir vergi ve kesintiye tabi tutulmaz. İşsizlik ödeneği, nafaka borçları dışında haciz veya başkasına devir ve temlik edilemez.”

   2. Selma dedi ki:

    Mrb ben typ kapsamında ise girdim benim kyk borcum.var faizi ile birlikte kesinti olurmu

   3. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    icradan kesinti ile ilgili yazı gelmeden kesinti yapılamaz.

   4. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İcra takipli borcunuz var ise evet 1/4 oranında gelebilir.

  25. Oral dedi ki:

   ISKURA KAYITLI ISSIZIM KPSS 58 PUAN ALDIM 3 YILDIR BIRYERE YERLESEMEDIM 2011 2016 KADAR RESMİ DAIREDE GÖREV YAPTIM GEREGININ YAPILMASINI ARZ EDİYORUM

  26. Samet Yasin dedi ki:

   Merhaba , 19 temmuz 2018 tarihinde typ programı kapsamında işe girdim. Şuan 5 temmuz tarihi olmasına rağmen e devlette sigorta girişim gözükmüyor ve tarafıma GSS prim borcu taahhuk etmekte. Durumu iş yerime bildirdim ve bana verilen cevap işkur paranızı yatırdığı zaman otomatik hesabınıza sigorta girişi gözükecek diyor. Böyle bir durum söz konusu olabilir mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim

  27. neslihan dedi ki:

   işkur typ maaşları ayın kaçında ödeniyor ?

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhaba,

    TYP maaşları her ayın 5’i ile 15’i arasında yatmaktadır.

   2. Typli dedi ki:

    Bugun 15.12.2018 ve maaşımız yatmadı typ personeliyiz

  28. Tuğçe dedi ki:

   Merhaba ben işkur üzerinden yeni ise girdim ancak maaşım nereye hangi bankaya yattigina dair hiçbir bilgim yok bu tür hiç bi açıklamada yapmadılar
   Hem girdiğim işyeri hemde işkur şu bankadan veya baska bi bankadan hesap açtır gibi en ufak bilgilendirme yapmadılar ne yapmam gerekiyor

  29. Nuran bayram dedi ki:

   Iskurdan ıse basladım ıssızlık maasım kesılmedı neden acaba

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşkurdan da başlasanız siz işe başladığınızın bildirimini yapın. İşkur otomatikman keser ama belki ay içinde başladıysanız o günlerin ödemesi yapılmıştır.

  30. bedriye dedi ki:

   iş kurdan ne kadar ucret alacagım

  31. Merve dedi ki:

   Merhaba ben 2018 Şubat ayında 13 gün işkurlu olarak özel bir hastanede iş başı eğitim programı kapsamında çalıştım. Şu an atandım ve son çalıştığınız yer diye soruyor iş başı programında çalışmış olarak sayılıyor muyum yoksa stajyer olarak mı görülüyorum. Yazmamam mı gerekiyor eğer yazacak isem işe başladığım tarihi ayrılış tarihini nasıl öğrenebilirim?

   1. mehmet dedi ki:

    mrb ben maaş aldım ama az aldım 1270 aldım

   2. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    eksik olduğunu düşünüyorsanız iş kur a müracaat etmelisiniz.

  32. Recep kocael dedi ki:

   Merhabalar.61.65 tl olan kursiyer ücretleri 75 tl mi oldu.
   Öyle bi duyum aldım.yalan habermi yoksa.
   Tesekkurler.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Mevcut durumda hala 61,65 TL dir temmuz ayında bir değişim olursa bilgilendirme yapacağız.

  33. Derya dedi ki:

   İşkurdan işbaşı yaptım işyerinde rahatsızlandığım için öğleden sonra sevk aldım raporuda işyerine teslim ettim öğleden önce çalıştığımın parası yatmamış yatırılmıyor mu

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Rapor tüm günü kapsamaktadır.

  34. Nurgül dedi ki:

   Masim yatimi bilmyorum

  35. Ebru dedi ki:

   Merhabalar ben 10 şubatta is kurdan uç aylık sure ile A101 de isi başladım bana 9 martta sadece bi 958 TL yattı ondan sonra hic maaş alamadım ve 10 mayısta sürem doluyo ve benim 2.5 aylık maasim hala içerde duruyor ve yatmadi peki bu süreç nasıl islicek ve benim maasim ne zaman yatacak toplu ödeme yapılıyor mu yoksa hic yatmicak mi ben 2.5 ay boşa mi çalışmış olucam bi aydinlatirsaniz sevinirim devlet kurumu güvencesi olarak görüyor ve is kurdan giriyoruz ama 2.5 ay maaş alamamak ne demek bunu biri bana anlatsin

  36. Pelin dedi ki:

   Ben 3 ay işbaşı eğitimden yararlandim ilk ay maaşını Halkbank bana 100 TL eksik verdi dekontta 972 TL yazmasına rağmen ben 872 TL aldım ne yapsam acaba

  37. Seval Sarıkaya dedi ki:

   Merhaba bende typ kapsaminda okulda çalışıyorum güvenlik görevlisiyim ve temizlik görevlisi olarak görünüyoruz bi çoğumuz bu ayki maaşlarımız çok gecikti neden gecikti daha ne kadar uzayacak bu perisanlik

  38. Emine dedi ki:

   Iyı gunler 27.03.2018 De ıs bası egitim programından yararlanarak a101 de ıse basladım maaşım ne zaman yatar ve yatarsa sadece mart ayımı yoksa o gune kadar calısılan suremı yatar

  39. Esra dedi ki:

   Iskurla calisiyorum bankadan maas bordrosu istiyorlar nerden alabilirim

  40. Sazi dedi ki:

   Merhaba 03.02.2018 tarihinde işbaşı yapmış olduğum x firmada halen maaşım yatmadı ve hiç bir yerden cevab alamıyorum
   Bilgi verirseniz sevinirim
   İşkura güvenmeyeceğiz de nereye güveneceğiz?

  41. Sazi dedi ki:

   Merhaba 02.03.2018 tarihinde işbaşı yapmış olduğum x firmada halen maaşım yatmadı ve hiç bir yerden cevab alamıyorum
   Bilgi verirseniz sevinirim

   1. Sazi dedi ki:

    03.02.2018 olacaktı yanlış oldu

  42. Işıl dedi ki:

   Şubat ayının 16sında işkura baglı sigorta girişim yapıldı 15 günlük param bugün ayın 25i olmasına ragmen hala yatmadı anlamış degilim..

  43. Niyazi Köle dedi ki:

   Merhabalar, şubat ayını 1 martta doldurup eğitimden ayrıldım. Ocak ayı maaşı 13 şubatta yatırılmıştı. Peki şubat ayının maaşı ne zaman yatacak ?

  44. Ayşe Geçdoğan dedi ki:

   İşkur typ ile çalışıyorum benim şubat ayında bir gün izin kullandım bu aya ait primim ve maaşım 27 gün yatmış şubat 28 çekiyor tamam ama ekim aralık ve ocakta 31 çekiyordu madem şubatta eksik 2 günün hesabı yapılıyor dazla olan gün niye hesaplanmıyor ben hayatımda ilk defa bu şekilde bir sistem görüyorum muhasebe mezunu olmama ve SSK da staj yapmama rağmen saçmalık bu böyle şey olmaz

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Şubat ayı özellik arz eden bir ay. Tam çalışmış olsaydınız 30 gün olarak baz alınacaktı. ancak ay içerisinde oluşan durumlarda 28 gün olarak KABUL EDİLMEKTEDİR

  45. Sevgi dedi ki:

   Merhaba ben şubat 16 da a 101 de is başı egitimi kapsamında ise başladım ve mart ayının 4 dünde başka iş bulduğum için ayrıldım benim çalışmış olduğum günlerin parası hala ödenmedi ödem e ne zaman yapılıyor ayın 10 nu dediler ödeme olmadi hala

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Ayın 20 sine kadar hesaplara yatacağını düşünüyoruz.

  46. nuriye dedi ki:

   merhaba ben 21 yaşındayım üniversite okuyor gözüküyorum ama okula gitmiyorum iş kurdan işe başladım öğrenci girişli 01.02.2018 başladım -01.03.2018 de dosyayı iş kura teslim ettim. 1105 tl para yattı daha fazla yatması gerekirken şubat ayının maaşı neden 1105 yattı ? ve öğrenci hesaplamasında 46.23 tl yazıyorken günlük benim maaşım neden eksik ? insanları neden mağdur ediyorsunuz zaten ilgisiz kendini beğenmiş elemanlarınız var yıldık arayınca utanmasalar suratımıza kapatacaklar

  47. volkan dedi ki:

   merhabalar 2018 işkur şubat ayı maaşları martın kaçında yatacaktır

  48. irem dedi ki:

   Merhaba ben 23 ocakta iş başı eğitim programına başladım bugün tam 1 ay oldu bana bir banka hesabı da verilmedi, banka kartı da sms te gelmedi maaşım ne zaman yatar

  49. Saniye dedi ki:

   Merhaba,
   Ben ocak ayı maaşımı daha alamadım benim hesabım halkbank’ta ve bana kartta vermediler.maaşımın yattığına dair de hiçbir şekilde sms’te gelmedi.maaşımın yatıp yatmadığını nasıl öğrenebilirim acaba?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşkurun sitesinden hesabınıza girerek veya işkur müdürlüğünü telefonla arayarak öğrenebilirsiniz.

  50. saniye dedi ki:

   işkurdan ocak ayının maaşını daha alamadım internet sitelerinde bankanın size verdiği karttan bakabilirsiniz felan diyor ama banka bana kartta vermedi.telefonuma da herhangi maaşın yattığına dair de hiçbir şekilde sms gelmedi nasıl öğrene bilirim maaşımın yatıp yatmadığını.

  51. İlknur koyuncular dedi ki:

   Merhaba
   İşkur tarafından işe girdim 15 ocakta iş başı yaptım ancak maaş için bankaya gittiğim de 800 TL para vardı Ocak 15 Şubat 15 arası bir aylık maaş almam gerekmiyormu. hesaplama ne şekilde oluyor.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    15-31 Ocak arası hesaplama yapılmış gözüküyor. Gelecek ay tam maaş alabileceksiniz.

  52. Derya dedi ki:

   31 aralik 2017 de iskurum bittiqi halde buqun ocak 26 oldu hala aralik ayinin maasi yatmadi. Sözde ayin 5’i ile 20’si arasinda yatiyormus. Bu resmen isciyi maqdur etmektir. Bununla ilqili qerekli düzenlemeler yapilmali.

  53. Mevlan dedi ki:

   İşkurda kursiyerim neden maaşım hala yatmadı

  54. Rauf tece dedi ki:

   İşkur kursiyerim maaşım yattımı?

  55. Emre dedi ki:

   Sözde en geç 15 inde yatıyodu 20 si oldu ne maaş var ne bişey bu işkurun yaptığı iş iş değil

  56. Derya dedi ki:

   Neden hala işkur maaşları yatırmadı

  57. Can Haylar dedi ki:

   X firmaya başlarken 25 ile 30 u arası halkbank a maaşınız yatacak şeklinde kağıt imzaladim gün gecikme vs herhangi bir durum söz konusu olur mu acaba ? Teşekkür ederim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İş kur maaş ödemeleri verilen tarih aralığında yatmaktadır.

   2. Can Haylar dedi ki:

    Merhabalar tekrardan verilen tarihler aralığı içerisinde Halk Bankası şubesine gittim herhangi bir ödenek Yok dendi peki bu gecikme konusu durumunda işyeri suçlu da anlamadığım şey bu gecikme söz konusu durumunda ek gelir kazanamayan kişilerin mağduriyetine nasıl açıklama getireceksiniz çok merak ediyorum

  58. Cennet dedi ki:

   Is kura kayit yaptirdim ama sigorta hala gorunmuyor ne zaman görünür ve iş kur maasi ne kadar .

  59. İLYAS dedi ki:

   NUMARA VERİYORSUNUZDA MUHATTAP YOK MESKULE ATIYOR BUMUDUR

  60. Stresli dedi ki:

   Merhabalar ayın 23 ü oldu hala maaşlar yatmadı çok sıkıntıdayız neden geç yatıyor bu maaşlar devlet kapısı değilmi bu İŞKUR neyin hesabı yapılıyor bayram sonrasına kaldık maaş için normalde İŞKUR iş bulur işçiyi yönlendirir ben iş buldum iş yeri İŞKUR a yönlendirdi saçmalık ya bu İŞKUR bulmadı işi bana neden bu maaş sisteminde sıkıntı çekiyoruz cvp istiyorum lütfen

  61. Gazi Güvençli dedi ki:

   Haziran ayı maaşımı hala alamadım bilgi de verilmiyor neden ?

  62. Emine dedi ki:

   Slm ben işkur vasıtasıyla diyanette işe başladım maaşım ne zaman yatar kimsede bilgi vermiyor

  63. ömer dedi ki:

   iyi günler ben işkur maaşları nın ne zaman yatacağını soracaktım ve birde ben işkur işbaşı programıyla dominos pizzadabir süre çalıştım paramın halkbank şubesine yatırılacağı söylendi sadece kimliğimle çekim yapabilirmiyim teşekkürler.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Ömer Bey,

    Konu ile ilgili İş-kur 444 75 87 nolu telefon numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz

   2. elif dedi ki:

    Insanlari kandiriyorsunuz isiniz gucunuz yalan dolan ….hic bosuna maas yatacak diye kimse sevinmezin yatsa bile isguzarlik yapip öteki aya atiyolar maasinizi ve atiyorum 750 tl yatacagi yerde 250 tl civari para yatiriyorlar bosuna telefon etmeyin zaten sūreklli mesgul tabi oda biletek yalandan mesgul …iskur burolarina gittiginiz zamanda bi guzel azarlayip gonderiyorlar….geçmiş olsun yeni tūrkiye gerçi hersey bu ulkeye mustehak fakat yaşin yaninda kuru hesabi malesef olan garibana oluyor koyunlar alkişlasin dursun anca agziniza ediyolarsiz daha alkiş tutun çomarlar???

  64. Mervan dedi ki:

   İşbaşı eğtim programı kutsiyer maaşı ne zaman yatiyor

   1. mehmet dedi ki:

    iş kur maaşı aylık olarak nekadar
    bilen varmı

   2. esma dedi ki:

    İşkur maaşlarının belirli bir ödeme günü ne yazık ki yok

  Sorunuzu Yazın