• İşkur Maaşları

  İşkur Maaşları Türkiye İş Kurumu Müdürlüğü tarafından kursiyer olarak veya İş Başı Eğitim programı dahilinde istihdam edilen kişilere ödenen ücrettir.


  Türkiye İş Kurumu tarafından istihdam edilen kişilere kanunda belirlenen süreler için yine kanunda belirtilen İşkur maaşları ödenir.

  Burada karıştırılmaması gereken husus işsizlik ödeneği ile İşkur maaşlarının aynı şey olmadığıdır. İşsizlik ödeneği belirli bir süre çalıştıktan sonra işten çıkarılan işçinin mağdur olmaması için belirli bir süre işçiye ödenen ödenektir.

  İşkur Maaşları ise Türkiye İş Kurumu tarafından açılan Mesleki Eğitim Kurslarına katılan kursiyerlere kurs süresince ödenen ücrettir.

  İşkur Maaşları Yattı mı?

  İşkur Maaşları mesleki eğitim kursuna katılan kursiyerlere bir aylık kurs süresi için her ayın birinci gününde ödenir. İşkur maaşları Ziraat Bankasına kursiyerin açtırdığı kursiyer maaş hesabına yatırılır.

  Sponsorlu Bağlantılar


  İşkur Maaşları Ne Kadar? (2017)

  İşkur Maaşları kursiyere çalıştığı gün esasına göre ödenir. 1 aylık süre içerisindeki çalışma gün sayısı toplanır ve kanunda belirlenen günlük ücret üzerinden maaş olarak yatırılır.

  2017 yılı itibariyle İşkur maaşları günlük 20 TL’dir. 30 gün izinsiz ve mazeretsiz olarak kursa devam eden bir kursiyer diğer ayın birinci gününde 600 TL maaş almaya hak kazanır.

  İşkur Sigorta Primi Ödüyor mu?

  Türkiye İş Kurumu Müdürlüğünde işsizlik kaydı bulunana herkes İşkur kurslarına başvurabilir ve katılabilir. Mesleki Eğitim Kursu boyunca işçi hem meslek eğitimi görürken hem de istihdam edilir. Bu kurs ve istihdam süresince çalıştığı gün sayısına göre İşkur maaşları yönetmelikte belirlenen esaslara göre bir ücret alır.

  Mesleki Eğitim Kursunun süresi boyunca işçi yani kursiyer, iş kazası, mesleki hastalıklar ve rahatsızlıklar ile genel sağlık sigortasından faydalanabilirler. Özet olarak sadece sağlık sigortası primi devlet güvencesi ile Türkiye İş Kurumu Müdürlüğü tarafından ödenir. Kurs devam ettiği sürede yatırılan bu sağlık primleri normal çalışma gün prim sayısı olarak yatırılmaz. Yatırılan sağlık primleri çalışma gün prim sayısına eklenmediği için de emeklilik prim gün sayısını da etkilemez.

  Türkiye İş Kurumu tarafından sağlanan mesleki eğitim kursu tamamlanıp işverenin kendi bünyesine kendi kadrosuna dahil olduktan sonra sigorta primi ödenmeye başlar.

  İşveren kadrosuna dahil olmak için kurs süresini başarı ile tamamlamış olmak gerekmektedir. Kursu başarı ile tamamlayıp işverenin bünyesinde çalışmaya başlayanlar İşkur maaşları statüsünden çıkar ve işveren ile kendi arasında anlaştığı maaş üzerinden çalışmaya devam eder.

  İşkur Maaş Sorgulama

  İşkur Maaşları, İşkur Kursları ve diğer mesleki eğitim kursları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Türkiye İş Kurumu Müdürlüğü ile iletişime geçilebilir.

  Örneğin, maaşların hangi gün, hangi saatte yatacağını Türkiye İş Kurumu Müdürlüğü Ücretsiz Danışma Hattı olan 444 75 87 No’lu çağrı merkezini arayıp bir danışmana bağlanarak sorabilirsiniz.

  İşkur Maaş Hesaplama

  İşkur maaşları yukarıda da belirtildiği üzere günlük çalışma üzerinden 20 TL olarak ücretlendirilip çalışan gün sayısı ile çarpılıp ay başında maaş ödemesi yapılır.

  Bir ay içerisinde hiç idari izin, mazeret izni ve rapor izni kullanmaksızın 10 gün çalışan bir kursiyer günlük 20 TL ücret ile ay başında 200 TL İşkur maaşı alır.

  İşkur maaşları kursiyerin kursa başlarken beyan ettiği Ziraat Bankası’nın ilgili şubesine ve ilgili hesap numarasına yatırılır.

  İşkur’dan tam ve kesintisiz maaş ödemesi alabilmek için hiçbir şekilde idari izin, mazeret izni ve rapor kullanılmamış olması gerekmektedir.  tıkla sorunu sor

  İşkur Maaşları İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Emre dedi ki:

   Maaslar yattımı nezaman yatar

  2. serdar dedi ki:

   selam işkurbünyesinde çalışanşanalra maaş promosyonu varmı ?

  3. Yasin dedi ki:

   Merhaba . Ismarla a101 e ise girdim . Maasimi nerden nasıl alacağım lütfen yardımcı olun bilmiyorum

  4. şükrü dedi ki:

   1 bucuk ay calıştım işkurlu oarak ilk 1 ayın maaşını 9 kasımda aldım yarım ay daha calıştım saglık nedenleri ile ayrılmak zorunda kaldım ama onu daha alamdım 9 aralık da gecti kimden bilgi alabirim birisi yardımcı olabilirmi

  5. Devran dedi ki:

   Merhabalar 22.10.2018 de iskur typ programinda ise basladim bir sonraki maasta hesaba ne kadar para yatar

   1. Fatma dedi ki:

    Merhaba yarim ayınızı aldınız mi

  6. tarkan dedi ki:

   Merhaba,
   Eşim 2015 mart sonu işten çıkıp mayıs başı başka yere iş bası yaptı. Yeni sistemde gördüğümüzden 800 tl civarı işsizlik parası yatmış. Bunu nasıl almak mümkün?

  7. Leyla dedi ki:

   Merhaba eşimin işbankasına olan borcundan dolayı haczi var. İşkur aracılığı ile bir işe girecek. Acaba bu işkur maaşına haciz gelir mi? Ayrıca maaş için hesap açması lazım ama işbankası hesaplarına el koydu yatan para hesaplarında kalıyor. İşkur maaşı için hesap açabilir mi ve yatan paranın tamamına el konur mu?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İş kur maaşı için hesap açabilir. Banka hesap açmasını engelleyemez. Net Maaşının 1/4 ü ne haciz konur. Tamamına haciz gelmez.

   2. Tanju dedi ki:

    Tamamamina el koyamaz dörtte birine el koyar hepsine haciz koyamaz

  8. ayşe dedi ki:

   X mağazasinda birebir görüserek işe alindim hicbiseyden haberim yoktu sonra iskura bagli oldugumu maasimin iskur tarafindan yaticagi söylendi. İse gireli nerdeyse 2 ay oldu tek kuruş para alamadim ve böylesine paraya ihtiyacim oldugu bi zamanda. Iskur hesabimi otomatik acmasi gerekirken acmiyor bu hesap ne zaman acilicak ben ölünce mi gercekten isinizi düzgün yapin bu kadar insan mağdur doktora gidicem gidicek param yok insanlari aptal yerine koyuyosunuz her birinize hakkım haram olsun

  9. Emirhan dedi ki:

   26 07 2018 ise başladım 1 ay oldu para nezaman olu

  10. Emirhan dedi ki:

   Selam aleyküm bn 02 07 2018 iskur işi basldim yarın 1 ay oludu para nezaman yatar

  11. Tahire dedi ki:

   Seyhanlar da 7güne yakın çalıştım sağlık sorunları nedeniyle ayrılmak zorunda kaldım. Seyhanlar bir miktar para yatırdı ama geri kalanını işkurla birlikte girdiğim için İŞKUR dan almam gerekiyor geçen günler işkuru aradım suratıma kapattılar. Bankaya gidince de daha hesabınız açılmadı dediler. Ne zaman alıcam almam gereken parayı hiç bir yetkili ilgilenmiyor…

   1. şükrü dedi ki:

    aynı sorun bende de var ilk aylık maaşım 9unda yattı bende babamın saglık sorunu nedeniyle ayrıldım ama yarım aylıgım daha yatmadı 9 da gecti nasıl bir kurum bu yaa

  12. Sinem dedi ki:

   21 haziranda typ kapsamında işe başladım ancak halen maaşım yatmadı sistemde de sigorta girişim görünmüyor. bu konu hakkında ne yapabilirim maaşlar ayın kaçında yatması gerekiyor acaba?

  13. songül ermiş dedi ki:

   Ben songül okulda özel güvenlik görevlisiyim 2 aylık girdim ilk maaşı geç aldım ve 2 maaşımı halen alacam çok merak ediyorum orda çalışanların parasıda bu kadar geç yatıyor mu hiç sanmam vicdanınız yokmu sizin ya çocuklar var borçlar var ona göre ayarlıyoruz heralde kendimizi yazıklar olsun boşuna aramayın hep meşgul

  14. Burak dedi ki:

   Merhaba Ben işkur aracılığı ile boynerde işe başladım 6 haziranda aradan 1 ay geçti ben maaşımı ne zaman alırım??

  15. Samet dedi ki:

   Merhaba, 19 haziranda toplum yararına programı kapsamında kamu kurumunda işe başladım. Ancak e devlet üzerinden sorgulama yaptığımda sigorta girişim görünmüyor ve tarafıma GENEL SAĞLIK SİGORTA sı kapsamında borç gelmeye devam ediyor. Konu hakkında kurumuma durumu ilettim maaş primlerimiz yatmadığı için görünmüyor olabilir dedi. İşkuru arayıp sordum onlarda kurumunuzla alakası var bizle alakası yok deyip salladı. Ne yapmam gerek konu hakkında yardımınızı rica ederim

  16. Zeynep dedi ki:

   İşkur maaşına haciz gelirmi

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhabalar,

    “İşsizlik ödeneği damga vergisi hariç herhangi bir vergi ve kesintiye tabi tutulmaz. İşsizlik ödeneği, nafaka borçları dışında haciz veya başkasına devir ve temlik edilemez.”

   2. Selma dedi ki:

    Mrb ben typ kapsamında ise girdim benim kyk borcum.var faizi ile birlikte kesinti olurmu

   3. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    icradan kesinti ile ilgili yazı gelmeden kesinti yapılamaz.

   4. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İcra takipli borcunuz var ise evet 1/4 oranında gelebilir.

  17. Oral dedi ki:

   ISKURA KAYITLI ISSIZIM KPSS 58 PUAN ALDIM 3 YILDIR BIRYERE YERLESEMEDIM 2011 2016 KADAR RESMİ DAIREDE GÖREV YAPTIM GEREGININ YAPILMASINI ARZ EDİYORUM

  18. Samet Yasin dedi ki:

   Merhaba , 19 temmuz 2018 tarihinde typ programı kapsamında işe girdim. Şuan 5 temmuz tarihi olmasına rağmen e devlette sigorta girişim gözükmüyor ve tarafıma GSS prim borcu taahhuk etmekte. Durumu iş yerime bildirdim ve bana verilen cevap işkur paranızı yatırdığı zaman otomatik hesabınıza sigorta girişi gözükecek diyor. Böyle bir durum söz konusu olabilir mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim

  19. neslihan dedi ki:

   işkur typ maaşları ayın kaçında ödeniyor ?

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhaba,

    TYP maaşları her ayın 5’i ile 15’i arasında yatmaktadır.

   2. Typli dedi ki:

    Bugun 15.12.2018 ve maaşımız yatmadı typ personeliyiz

  20. Tuğçe dedi ki:

   Merhaba ben işkur üzerinden yeni ise girdim ancak maaşım nereye hangi bankaya yattigina dair hiçbir bilgim yok bu tür hiç bi açıklamada yapmadılar
   Hem girdiğim işyeri hemde işkur şu bankadan veya baska bi bankadan hesap açtır gibi en ufak bilgilendirme yapmadılar ne yapmam gerekiyor

  21. Nuran bayram dedi ki:

   Iskurdan ıse basladım ıssızlık maasım kesılmedı neden acaba

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşkurdan da başlasanız siz işe başladığınızın bildirimini yapın. İşkur otomatikman keser ama belki ay içinde başladıysanız o günlerin ödemesi yapılmıştır.

  22. bedriye dedi ki:

   iş kurdan ne kadar ucret alacagım

  23. Merve dedi ki:

   Merhaba ben 2018 Şubat ayında 13 gün işkurlu olarak özel bir hastanede iş başı eğitim programı kapsamında çalıştım. Şu an atandım ve son çalıştığınız yer diye soruyor iş başı programında çalışmış olarak sayılıyor muyum yoksa stajyer olarak mı görülüyorum. Yazmamam mı gerekiyor eğer yazacak isem işe başladığım tarihi ayrılış tarihini nasıl öğrenebilirim?

   1. mehmet dedi ki:

    mrb ben maaş aldım ama az aldım 1270 aldım

   2. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    eksik olduğunu düşünüyorsanız iş kur a müracaat etmelisiniz.

  24. Recep kocael dedi ki:

   Merhabalar.61.65 tl olan kursiyer ücretleri 75 tl mi oldu.
   Öyle bi duyum aldım.yalan habermi yoksa.
   Tesekkurler.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Mevcut durumda hala 61,65 TL dir temmuz ayında bir değişim olursa bilgilendirme yapacağız.

  25. Derya dedi ki:

   İşkurdan işbaşı yaptım işyerinde rahatsızlandığım için öğleden sonra sevk aldım raporuda işyerine teslim ettim öğleden önce çalıştığımın parası yatmamış yatırılmıyor mu

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Rapor tüm günü kapsamaktadır.

  26. Nurgül dedi ki:

   Masim yatimi bilmyorum

  27. Ebru dedi ki:

   Merhabalar ben 10 şubatta is kurdan uç aylık sure ile A101 de isi başladım bana 9 martta sadece bi 958 TL yattı ondan sonra hic maaş alamadım ve 10 mayısta sürem doluyo ve benim 2.5 aylık maasim hala içerde duruyor ve yatmadi peki bu süreç nasıl islicek ve benim maasim ne zaman yatacak toplu ödeme yapılıyor mu yoksa hic yatmicak mi ben 2.5 ay boşa mi çalışmış olucam bi aydinlatirsaniz sevinirim devlet kurumu güvencesi olarak görüyor ve is kurdan giriyoruz ama 2.5 ay maaş alamamak ne demek bunu biri bana anlatsin

  28. Pelin dedi ki:

   Ben 3 ay işbaşı eğitimden yararlandim ilk ay maaşını Halkbank bana 100 TL eksik verdi dekontta 972 TL yazmasına rağmen ben 872 TL aldım ne yapsam acaba

  29. Seval Sarıkaya dedi ki:

   Merhaba bende typ kapsaminda okulda çalışıyorum güvenlik görevlisiyim ve temizlik görevlisi olarak görünüyoruz bi çoğumuz bu ayki maaşlarımız çok gecikti neden gecikti daha ne kadar uzayacak bu perisanlik

  30. Emine dedi ki:

   Iyı gunler 27.03.2018 De ıs bası egitim programından yararlanarak a101 de ıse basladım maaşım ne zaman yatar ve yatarsa sadece mart ayımı yoksa o gune kadar calısılan suremı yatar

  31. Esra dedi ki:

   Iskurla calisiyorum bankadan maas bordrosu istiyorlar nerden alabilirim

  32. Sazi dedi ki:

   Merhaba 03.02.2018 tarihinde işbaşı yapmış olduğum x firmada halen maaşım yatmadı ve hiç bir yerden cevab alamıyorum
   Bilgi verirseniz sevinirim
   İşkura güvenmeyeceğiz de nereye güveneceğiz?

  33. Sazi dedi ki:

   Merhaba 02.03.2018 tarihinde işbaşı yapmış olduğum x firmada halen maaşım yatmadı ve hiç bir yerden cevab alamıyorum
   Bilgi verirseniz sevinirim

   1. Sazi dedi ki:

    03.02.2018 olacaktı yanlış oldu

  34. Işıl dedi ki:

   Şubat ayının 16sında işkura baglı sigorta girişim yapıldı 15 günlük param bugün ayın 25i olmasına ragmen hala yatmadı anlamış degilim..

  35. Niyazi Köle dedi ki:

   Merhabalar, şubat ayını 1 martta doldurup eğitimden ayrıldım. Ocak ayı maaşı 13 şubatta yatırılmıştı. Peki şubat ayının maaşı ne zaman yatacak ?

  36. Ayşe Geçdoğan dedi ki:

   İşkur typ ile çalışıyorum benim şubat ayında bir gün izin kullandım bu aya ait primim ve maaşım 27 gün yatmış şubat 28 çekiyor tamam ama ekim aralık ve ocakta 31 çekiyordu madem şubatta eksik 2 günün hesabı yapılıyor dazla olan gün niye hesaplanmıyor ben hayatımda ilk defa bu şekilde bir sistem görüyorum muhasebe mezunu olmama ve SSK da staj yapmama rağmen saçmalık bu böyle şey olmaz

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Şubat ayı özellik arz eden bir ay. Tam çalışmış olsaydınız 30 gün olarak baz alınacaktı. ancak ay içerisinde oluşan durumlarda 28 gün olarak KABUL EDİLMEKTEDİR

  37. Sevgi dedi ki:

   Merhaba ben şubat 16 da a 101 de is başı egitimi kapsamında ise başladım ve mart ayının 4 dünde başka iş bulduğum için ayrıldım benim çalışmış olduğum günlerin parası hala ödenmedi ödem e ne zaman yapılıyor ayın 10 nu dediler ödeme olmadi hala

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Ayın 20 sine kadar hesaplara yatacağını düşünüyoruz.

  38. nuriye dedi ki:

   merhaba ben 21 yaşındayım üniversite okuyor gözüküyorum ama okula gitmiyorum iş kurdan işe başladım öğrenci girişli 01.02.2018 başladım -01.03.2018 de dosyayı iş kura teslim ettim. 1105 tl para yattı daha fazla yatması gerekirken şubat ayının maaşı neden 1105 yattı ? ve öğrenci hesaplamasında 46.23 tl yazıyorken günlük benim maaşım neden eksik ? insanları neden mağdur ediyorsunuz zaten ilgisiz kendini beğenmiş elemanlarınız var yıldık arayınca utanmasalar suratımıza kapatacaklar

  39. volkan dedi ki:

   merhabalar 2018 işkur şubat ayı maaşları martın kaçında yatacaktır

  40. irem dedi ki:

   Merhaba ben 23 ocakta iş başı eğitim programına başladım bugün tam 1 ay oldu bana bir banka hesabı da verilmedi, banka kartı da sms te gelmedi maaşım ne zaman yatar

  41. Saniye dedi ki:

   Merhaba,
   Ben ocak ayı maaşımı daha alamadım benim hesabım halkbank’ta ve bana kartta vermediler.maaşımın yattığına dair de hiçbir şekilde sms’te gelmedi.maaşımın yatıp yatmadığını nasıl öğrenebilirim acaba?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşkurun sitesinden hesabınıza girerek veya işkur müdürlüğünü telefonla arayarak öğrenebilirsiniz.

  42. saniye dedi ki:

   işkurdan ocak ayının maaşını daha alamadım internet sitelerinde bankanın size verdiği karttan bakabilirsiniz felan diyor ama banka bana kartta vermedi.telefonuma da herhangi maaşın yattığına dair de hiçbir şekilde sms gelmedi nasıl öğrene bilirim maaşımın yatıp yatmadığını.

  43. İlknur koyuncular dedi ki:

   Merhaba
   İşkur tarafından işe girdim 15 ocakta iş başı yaptım ancak maaş için bankaya gittiğim de 800 TL para vardı Ocak 15 Şubat 15 arası bir aylık maaş almam gerekmiyormu. hesaplama ne şekilde oluyor.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    15-31 Ocak arası hesaplama yapılmış gözüküyor. Gelecek ay tam maaş alabileceksiniz.

  44. Derya dedi ki:

   31 aralik 2017 de iskurum bittiqi halde buqun ocak 26 oldu hala aralik ayinin maasi yatmadi. Sözde ayin 5’i ile 20’si arasinda yatiyormus. Bu resmen isciyi maqdur etmektir. Bununla ilqili qerekli düzenlemeler yapilmali.

  45. Mevlan dedi ki:

   İşkurda kursiyerim neden maaşım hala yatmadı

  46. Rauf tece dedi ki:

   İşkur kursiyerim maaşım yattımı?

  47. Emre dedi ki:

   Sözde en geç 15 inde yatıyodu 20 si oldu ne maaş var ne bişey bu işkurun yaptığı iş iş değil

  48. Derya dedi ki:

   Neden hala işkur maaşları yatırmadı

  49. Can Haylar dedi ki:

   X firmaya başlarken 25 ile 30 u arası halkbank a maaşınız yatacak şeklinde kağıt imzaladim gün gecikme vs herhangi bir durum söz konusu olur mu acaba ? Teşekkür ederim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İş kur maaş ödemeleri verilen tarih aralığında yatmaktadır.

   2. Can Haylar dedi ki:

    Merhabalar tekrardan verilen tarihler aralığı içerisinde Halk Bankası şubesine gittim herhangi bir ödenek Yok dendi peki bu gecikme konusu durumunda işyeri suçlu da anlamadığım şey bu gecikme söz konusu durumunda ek gelir kazanamayan kişilerin mağduriyetine nasıl açıklama getireceksiniz çok merak ediyorum

  50. Cennet dedi ki:

   Is kura kayit yaptirdim ama sigorta hala gorunmuyor ne zaman görünür ve iş kur maasi ne kadar .

  51. İLYAS dedi ki:

   NUMARA VERİYORSUNUZDA MUHATTAP YOK MESKULE ATIYOR BUMUDUR

  52. Stresli dedi ki:

   Merhabalar ayın 23 ü oldu hala maaşlar yatmadı çok sıkıntıdayız neden geç yatıyor bu maaşlar devlet kapısı değilmi bu İŞKUR neyin hesabı yapılıyor bayram sonrasına kaldık maaş için normalde İŞKUR iş bulur işçiyi yönlendirir ben iş buldum iş yeri İŞKUR a yönlendirdi saçmalık ya bu İŞKUR bulmadı işi bana neden bu maaş sisteminde sıkıntı çekiyoruz cvp istiyorum lütfen

  53. Gazi Güvençli dedi ki:

   Haziran ayı maaşımı hala alamadım bilgi de verilmiyor neden ?

  54. Emine dedi ki:

   Slm ben işkur vasıtasıyla diyanette işe başladım maaşım ne zaman yatar kimsede bilgi vermiyor

  55. ömer dedi ki:

   iyi günler ben işkur maaşları nın ne zaman yatacağını soracaktım ve birde ben işkur işbaşı programıyla dominos pizzadabir süre çalıştım paramın halkbank şubesine yatırılacağı söylendi sadece kimliğimle çekim yapabilirmiyim teşekkürler.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Ömer Bey,

    Konu ile ilgili İş-kur 444 75 87 nolu telefon numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz

   2. elif dedi ki:

    Insanlari kandiriyorsunuz isiniz gucunuz yalan dolan ….hic bosuna maas yatacak diye kimse sevinmezin yatsa bile isguzarlik yapip öteki aya atiyolar maasinizi ve atiyorum 750 tl yatacagi yerde 250 tl civari para yatiriyorlar bosuna telefon etmeyin zaten sūreklli mesgul tabi oda biletek yalandan mesgul …iskur burolarina gittiginiz zamanda bi guzel azarlayip gonderiyorlar….geçmiş olsun yeni tūrkiye gerçi hersey bu ulkeye mustehak fakat yaşin yaninda kuru hesabi malesef olan garibana oluyor koyunlar alkişlasin dursun anca agziniza ediyolarsiz daha alkiş tutun çomarlar???

  56. Mervan dedi ki:

   İşbaşı eğtim programı kutsiyer maaşı ne zaman yatiyor

   1. mehmet dedi ki:

    iş kur maaşı aylık olarak nekadar
    bilen varmı

   2. esma dedi ki:

    İşkur maaşlarının belirli bir ödeme günü ne yazık ki yok

  Sorunuzu Yazın