İŞKUR

İşkur Maaşları Sorgulama, Ne Zaman Yatar ?

2019’da İşkur maaşları enflasyon oranlarına göre de artmaktadır. 2019 senesinde Türkiye İş Kurumu kapsamında her gün binlerce personel alımı da yapılmaktadır. İşsizlik maaşları PTT şubelerinden ödenmektedir. TC kimlik numaraları ile PTT şubelerinden ödemeler de yapılmaktadır.


İşsizlik maaş ödemeleri ise, sigortalılık süresine göre değişmektedir. Buna göre 2019 senesinde en düşük işsizlik maaşı 1.015 TL olmaktadır.

En yüksek maaş ise 2.030 TL olmuştur. Bu ödemeler 2019 senesinde asgari ücretin artması ile maaşlar da artmaktadır. Maaşlar her ayın 5’inde PTT şubelerine yapılmaktadır. Bu ödemeleri almak için PTT bankamatiklerine ya da PTT şubelerine giderek almak gerekmektedir.

2019 İşkur Maaşları Ne Zaman Yatar

İşkur maaşları 2019 senesinde her ayın 5’inde yatmaktadır. Buna göre İşkur maaşları 6 ay boyunca ödenmektedir. 2019 senesinde asgari ücretler artmıştır. 2019 senesinde en düşük işsizlik maaşları ise 1.015 TL olmuştur.

Buna göre hizmet akdine tabii olarak çalışan kişiler maaş için başvuru yapabilmektedir. İşsizlik maaşı alma koşulları ise:

 • İşten çıkarılmış olmak gerekmektedir. İşten çıkarılma durumunda kusur unsurunun olmaması gerekmektedir.
 • İşten ayrılmadan önceki son 4 ayda ise eksiksiz prim gününün yatması gerekmektedir.
 • Son 3 sene içerisinde 600 günlük sigorta primlerinin de ödenmiş olması gerekmektedir.

Kişinin alacağı maaşlar ise ödenmiş olan primlere göre belirlenmektedir.

İşkur Maaşları Sorgulama

İşkur’dan alınacak maaşı sorgulama için SGK ya da e-devlet kapısına giriş yapılabilir. Bu alan üzerinden alınacak olan maaş sorgulanabilir. İşsizlik maaşı almak için başvuru yapacak olan kişiler; son 4 aydaki yaklaşık olarak brüt yüzde 40’ı olarak hesaplanmaktadır. İşsizlik maaşları ise kişiden kişiye göre değişmektedir.

İşçinin sigorta prim sayısı, brüt maaşı ve çalışma süreleri de alınacak olan işsizlik maaşını direkt olarak etkilemektedir. Buna göre:

 • 600 gün sigortalı şekilde çalışan işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 180 gün ödeme yapılmaktadır.
 • 900 gün sigortalı olarak çalışan kişilere işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere ise 240 gün ödeme yapılmaktadır.
 • 1080 gün sigortalı olarak görev alan ve işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 300 gün süreyle işsizlik maaşı verilmektedir.
 • 1080 gün sigortalı şekilde çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 300 gün boyunca işsizlik maaşı ödemesi yapılmaktadır.

İşsizlik Maaşı Ne Zaman Kesilir?

İşsizlik maaşında kesinti çeşitli durumlarda meydana gelmektedir. Buna göre işsizlik maaşı almak için aranan koşulları yerine getirmeyen kişilerin maaşları kesilmektedir. Özellikle işe giren ve bu durumu haber vermeyen kişilerden yapılan ödemeler, yasal faizleri ile beraber geri alınmaktadır. Buna göre işsizlik maaşının kesilmesine yol açan unsurlar:

 • Mahkeme kararları ile işçi işe iade edilmiş ise,
 • Emekli maaşı bağlanmış ise işsizlik maaşı kesilir.
 • Yeni bir işe başlama durumunda işsizlik maaşı kesilir.
 • Sağlık kuruluşundan raporlu olunması durumunda işsizlik maaşı kesilir.
 • İkamet adresinde değişiklik olursa işsizlik maaşı kesilir.
 • Askerlik durumuna göre işsizlik maaşı kesilmektedir.

Bu gibi olumsuz durumları yaşayan kişilerin 15 gün içerisinde İşkur’a durumu bildirmesi gerekmektedir. Aksi durumlarda fazla ödemeler ise yasal faizi ile İşkur tarafından geri alınmaktadır.

2019 İşkur Maaşları Ne Zaman Yatacak

İşkur maaş ödemeleri her ayın 5’inde yapılmaktadır. Her ay bu ödemeler yapılmaktadır. Ödemeler bayram ya da ulusal tatil durumlarında daha önce ödenmektedir. Bunun dışında işsizlik maaşı yalnızca işten atılan kişiler için değil, belirli koşulların oluşması durumunda istifa edenlere de verilmektedir.

İşkur’dan maaş almaya hak kazanmış kişilere ödenen ücretler işsizlik sigortası fonu üzerinden ödenmektedir. Buna göre işsizlik maaşı almak için:

 • Son 3 sene içerisinde 600 gün sigortalı olarak çalışmak gerekmektedir.
 • Son 120 gün boyunca kesintisiz şekilde çalışmak gerekmektedir.
 • İşten çıkarılmış olmak gerekmektedir.

Bunun dışında son 4 ayda alınan maaşın brüt kısmının yüzde 40’ı kadar da işsizlik maaşı verilmektedir. İşsizlik maaşları her ayın 5’inde ödenmektedir. Maaşların alınması için herhangi bir PTT şubesine başvurmak yeterli olmaktadır.

2019 İşkur Maaşları Ayın Kaçında Yatıyor

İşkur’dan verilen işsizlik maaşları işten çıkarılmış olan sigortalı işçilere her ayın 5’inde verilmektedir. Bunun dışında bilinmesi gereken unsur ise işsizlik maaşını alabilmek için işten çıkan kişilerin bir ay içerisinde Türkiye İş Kurumu’na başvuruda bulunması gerekmektedir. Yapılan başvurular sonucunda ise kişiler her ayın beşinde maaşlar yatmaktadır.

Fakat kişinin İşkur üzerinden işsizlik maaşı alabilmesi için gerekli olan şartların yerine getirmesi gerekmektedir. Buna göre gerekli şartlar ise:

 • Kişinin işveren tarafından işten çıkarılmış olması gerekmektedir.
 • Kişinin işsizlik maaşı almaya hak kazanması için otuz gün içerisinde İşkur’a başvurması gerekmektedir.
 • Başvurular direkt olarak İşkur bürolarına ya da elektronik olarak online şekilde de yapılabilmektedir.

İşkur Maaşları Yattı mı?

İşkur maaşları her ayın 5’inde düzenli olarak yatmaktadır. Eğer ayın 5’i haftasonuna denk geliyorsa, bu aşamada maaşlar sonraki pazartesi günü yatacaktır. Öte yandan maaşların gecikmesi ya da ödenmemesi söz konusu olmamaktadır. İşsizlik maaşı sigortalılık dönemi boyunca göre farklılık göstermektedir.

Fakat bu maaş oranlarının belirli bir tavan ve taban fiyatlarını aşması söz konusu olmamaktadır.

Bu unsura göre 2019 yılında işsizlik maaşları en düşük 1.015 ve en yüksek 2.030 TL olarak verilmektedir. Bu maaşlar özellikle bayram ve ulusal tatillerden önce erken dönemde yatmaktadır.

2019 İşsizlik Maaşı Şartları

İşsizlik maaşı almak için gerekli koşullar Türkiye İş Kurumu tarafından yasalar çerçevesinde düzenlenmiştir. Buna göre İşkur’a göre işsizlik maaşı almaya hak kazanmış olan kişilerin karşılaması gereken koşullar ise:

 • İşçinin işten çıkarılmış olması gerekmektedir.
 • İşten çıkarılmış olan kişilerin bizzat kusurları tarafından işten çıkarılmış olmaması aranan bir koşuldur.
 • İşten ayrılmadan önceki son 4 ay içerisinde eksiksiz prim ödeme gününe sahip olması önem teşkil etmektedir.
 • Son 3 yıl içerisinde 600 günlük sigorta primlerinin ödenmiş olması gerekmektedir.

Bu koşulları karşılayan kişilerin işten çıkarılmasının ardından 30 gün içerisinde gerekli tüm başvuruları yapması önem teşkil etmek gerekmektedir. Başvuruların bu amaçla hem internet üzerinden hem de bizzat olarak yapılması da mümkündür. Bu kapsamda uygun görülen kişilere, başvuru yapılan ilk aydan itibaren her ayın 5’inde yatmaktadır.

2019 İşsizlik Maaşı Hesaplama

İşsizlik maaşı hesaplamakişinin aldığı maaşa göre değişmektedir. Bu noktada işsizlik maaşı sigortalılık süresine göre belirlenmektedir. Fakat bu maaş oranlarının belirli bir tavan ve taban fiyatları yasal olarak belirlenmiştir. Bu unsura göre ise 2019 senesinde işsizlik maaşları en düşük 1.015 ve en yüksek 2.030 TL olarak kabul edilmektedir.

İşsizlik maaşı hesaplamasını yapmak için vatandaşların işsiz kalmadan önceki son dört ay içerisinde aldıkları brüt ücretin yüzde 40’ı dikkate alınarak maaş ödemeleri yapılmaktadır. İşsizlik maaşının kaç ay alınacağına ve ne kadar bir maaş alınacağına dair bütün detaylar ise kişinin aldığı maaşlara göre belirlenmektedir.

İstifa Eden İşçi İşsizlik Maaşı Alabilir mi?

İş-Kur İşsizlik Maaşı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İş Arayan Kayıt Belgesi Nedir, Nasıl Alınır ve Ne İşe Yarar?

İlgili Makaleler

101 Yorum

 1. İşbaşı eğitim programı dahilinde çalışıyorum, virüsten dolayı tatil edilme durumu oldu, maaşım yatmaya devam eder mi?

  1. Merhaba,

   İşkur çalıştığınız gün hesabına göre ödeme yapıyor. Yeni bir karar alınmaz ise ödenmez.

 2. Merhaba,
  Ben 23 eylülde işe başladım. 4 Ekim’de Eylül ayındaki bir haftalık maaşımı yatırdılar. Ancak Ekim ayındaki maaşımı hala alamadım. Ne zaman yatar?

 3. Ben Ekim ayının 7 dinde basladm ama hala maaşı mi alamadım ne zaman yatırılır.Lütfen bilen varsa dönüş yapsın 🤔

  1. Merhaba,

   ayın 5 ile 10 arasında yatması gerekiyor. Bu nedenle en geç 11 inde ödenmesi beklenir.

 4. Ben işkur tarafından 6 ay çalıştım ben engelli yım maaşım nasıl geri alırım SGK gürünuyorum daha şim çalışmıyor rum sizden cevap bekliyorum cevabı e postaya yl

 5. İyi günler.Sorum şu.İşkur eğitim programina ben 1 temmuzda çalışmaya başladım bu aylık maaşim ne kadar olucak.Temmuz 31 çekiyor 4ü normal izine 1 gün resmi tatile gittiğini varsayarsak 31 gün üzerinden mi maaş yaticak yoksa 30 gün üzerinden mi.Yani bu ay ki maaşı 15 temmuzda çalişmadigimdan dolayı 1943 tlmi yoksa 2020tlmi yatıcak önemli bir meseleden dolayı merak ettim cevap verirseniz sevinirim

 6. Işsizlik maası son 900 günde 600 ü geçti fakat son 4 ayda eksiksiz sigorta olayı biraz problem olucak gibi cünlü bedelli askerlik yaptım geldim ve bu sürecte sigortam o ay icin 11 gun gozukuyor ve eksik gün sayisi 7 yazilmis giriş cikiş yapilmamis maas basvurum olumlu sojuclanirmi

 7. Merhaba

  Anneme önce işsizlik maaşı için hak kazanamadıniz diye bir mesaj geldi ardından tanımlanmıştır diye bir mesaj geldi sonra 1 hafta geçince PTT ye gittik 25 TL yatmış ve geri çekilmiş neden böyle oldu işkur yanlışlıkmi yapıyor

  1. Kardeşim ilk önce ıskuru ara sonra buraya yazın biz bu durumlardan anlayamayız eğer iskur telefonu acmazlarsa 170 ara şikayet edin

 8. Merhaba typ olarak belediyede 4 Nisan’da ise girdim yarım ayı alamadım bu ayda maaşım yatmamış ne zaman yatar acaba

 9. 21 ocak da typ işe başladım ama maaş ödemesi olmadı henüz. TYP maaşları ayın kaçında ödeniyor acaba? Bu ay tam maaş değil ama çalışılan günlerin ödeneceği söylenmişti?

 10. 1 bucuk ay calıştım işkurlu oarak ilk 1 ayın maaşını 9 kasımda aldım yarım ay daha calıştım saglık nedenleri ile ayrılmak zorunda kaldım ama onu daha alamdım 9 aralık da gecti kimden bilgi alabirim birisi yardımcı olabilirmi

 11. Merhaba,
  Eşim 2015 mart sonu işten çıkıp mayıs başı başka yere iş bası yaptı. Yeni sistemde gördüğümüzden 800 tl civarı işsizlik parası yatmış. Bunu nasıl almak mümkün?

 12. Merhaba eşimin işbankasına olan borcundan dolayı haczi var. İşkur aracılığı ile bir işe girecek. Acaba bu işkur maaşına haciz gelir mi? Ayrıca maaş için hesap açması lazım ama işbankası hesaplarına el koydu yatan para hesaplarında kalıyor. İşkur maaşı için hesap açabilir mi ve yatan paranın tamamına el konur mu?

  1. Merhaba,

   İş kur maaşı için hesap açabilir. Banka hesap açmasını engelleyemez. Net Maaşının 1/4 ü ne haciz konur. Tamamına haciz gelmez.

 13. X mağazasinda birebir görüserek işe alindim hicbiseyden haberim yoktu sonra iskura bagli oldugumu maasimin iskur tarafindan yaticagi söylendi. İse gireli nerdeyse 2 ay oldu tek kuruş para alamadim ve böylesine paraya ihtiyacim oldugu bi zamanda. Iskur hesabimi otomatik acmasi gerekirken acmiyor bu hesap ne zaman acilicak ben ölünce mi gercekten isinizi düzgün yapin bu kadar insan mağdur doktora gidicem gidicek param yok insanlari aptal yerine koyuyosunuz her birinize hakkım haram olsun

 14. Seyhanlar da 7güne yakın çalıştım sağlık sorunları nedeniyle ayrılmak zorunda kaldım. Seyhanlar bir miktar para yatırdı ama geri kalanını işkurla birlikte girdiğim için İŞKUR dan almam gerekiyor geçen günler işkuru aradım suratıma kapattılar. Bankaya gidince de daha hesabınız açılmadı dediler. Ne zaman alıcam almam gereken parayı hiç bir yetkili ilgilenmiyor…

  1. aynı sorun bende de var ilk aylık maaşım 9unda yattı bende babamın saglık sorunu nedeniyle ayrıldım ama yarım aylıgım daha yatmadı 9 da gecti nasıl bir kurum bu yaa

 15. 21 haziranda typ kapsamında işe başladım ancak halen maaşım yatmadı sistemde de sigorta girişim görünmüyor. bu konu hakkında ne yapabilirim maaşlar ayın kaçında yatması gerekiyor acaba?

 16. Ben songül okulda özel güvenlik görevlisiyim 2 aylık girdim ilk maaşı geç aldım ve 2 maaşımı halen alacam çok merak ediyorum orda çalışanların parasıda bu kadar geç yatıyor mu hiç sanmam vicdanınız yokmu sizin ya çocuklar var borçlar var ona göre ayarlıyoruz heralde kendimizi yazıklar olsun boşuna aramayın hep meşgul

 17. Merhaba Ben işkur aracılığı ile boynerde işe başladım 6 haziranda aradan 1 ay geçti ben maaşımı ne zaman alırım??

 18. Merhaba, 19 haziranda toplum yararına programı kapsamında kamu kurumunda işe başladım. Ancak e devlet üzerinden sorgulama yaptığımda sigorta girişim görünmüyor ve tarafıma GENEL SAĞLIK SİGORTA sı kapsamında borç gelmeye devam ediyor. Konu hakkında kurumuma durumu ilettim maaş primlerimiz yatmadığı için görünmüyor olabilir dedi. İşkuru arayıp sordum onlarda kurumunuzla alakası var bizle alakası yok deyip salladı. Ne yapmam gerek konu hakkında yardımınızı rica ederim

  1. İyi günler eşim İŞKUR üzerinde işbaşı eğitim programı dahilinde işe girdi her ay asgari ücret alıyor 2 ay sonra konut kredisi çekmek istiyoruz eşimin işkurdab aldı maaş gelir olarak hesaplanır ve işku maaş bordrosu verirmi..

  1. Merhabalar,

   “İşsizlik ödeneği damga vergisi hariç herhangi bir vergi ve kesintiye tabi tutulmaz. İşsizlik ödeneği, nafaka borçları dışında haciz veya başkasına devir ve temlik edilemez.”

  2. Mrb ben typ kapsamında ise girdim benim kyk borcum.var faizi ile birlikte kesinti olurmu

 19. ISKURA KAYITLI ISSIZIM KPSS 58 PUAN ALDIM 3 YILDIR BIRYERE YERLESEMEDIM 2011 2016 KADAR RESMİ DAIREDE GÖREV YAPTIM GEREGININ YAPILMASINI ARZ EDİYORUM

 20. Merhaba , 19 temmuz 2018 tarihinde typ programı kapsamında işe girdim. Şuan 5 temmuz tarihi olmasına rağmen e devlette sigorta girişim gözükmüyor ve tarafıma GSS prim borcu taahhuk etmekte. Durumu iş yerime bildirdim ve bana verilen cevap işkur paranızı yatırdığı zaman otomatik hesabınıza sigorta girişi gözükecek diyor. Böyle bir durum söz konusu olabilir mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim

 21. Merhaba ben işkur üzerinden yeni ise girdim ancak maaşım nereye hangi bankaya yattigina dair hiçbir bilgim yok bu tür hiç bi açıklamada yapmadılar
  Hem girdiğim işyeri hemde işkur şu bankadan veya baska bi bankadan hesap açtır gibi en ufak bilgilendirme yapmadılar ne yapmam gerekiyor

  1. Merhaba,

   İşkurdan da başlasanız siz işe başladığınızın bildirimini yapın. İşkur otomatikman keser ama belki ay içinde başladıysanız o günlerin ödemesi yapılmıştır.

 22. Merhaba ben 2018 Şubat ayında 13 gün işkurlu olarak özel bir hastanede iş başı eğitim programı kapsamında çalıştım. Şu an atandım ve son çalıştığınız yer diye soruyor iş başı programında çalışmış olarak sayılıyor muyum yoksa stajyer olarak mı görülüyorum. Yazmamam mı gerekiyor eğer yazacak isem işe başladığım tarihi ayrılış tarihini nasıl öğrenebilirim?

 23. Merhabalar.61.65 tl olan kursiyer ücretleri 75 tl mi oldu.
  Öyle bi duyum aldım.yalan habermi yoksa.
  Tesekkurler.

  1. Merhaba,

   Mevcut durumda hala 61,65 TL dir temmuz ayında bir değişim olursa bilgilendirme yapacağız.

 24. İşkurdan işbaşı yaptım işyerinde rahatsızlandığım için öğleden sonra sevk aldım raporuda işyerine teslim ettim öğleden önce çalıştığımın parası yatmamış yatırılmıyor mu

 25. Merhabalar ben 10 şubatta is kurdan uç aylık sure ile A101 de isi başladım bana 9 martta sadece bi 958 TL yattı ondan sonra hic maaş alamadım ve 10 mayısta sürem doluyo ve benim 2.5 aylık maasim hala içerde duruyor ve yatmadi peki bu süreç nasıl islicek ve benim maasim ne zaman yatacak toplu ödeme yapılıyor mu yoksa hic yatmicak mi ben 2.5 ay boşa mi çalışmış olucam bi aydinlatirsaniz sevinirim devlet kurumu güvencesi olarak görüyor ve is kurdan giriyoruz ama 2.5 ay maaş alamamak ne demek bunu biri bana anlatsin

 26. Ben 3 ay işbaşı eğitimden yararlandim ilk ay maaşını Halkbank bana 100 TL eksik verdi dekontta 972 TL yazmasına rağmen ben 872 TL aldım ne yapsam acaba

 27. Merhaba bende typ kapsaminda okulda çalışıyorum güvenlik görevlisiyim ve temizlik görevlisi olarak görünüyoruz bi çoğumuz bu ayki maaşlarımız çok gecikti neden gecikti daha ne kadar uzayacak bu perisanlik

 28. Iyı gunler 27.03.2018 De ıs bası egitim programından yararlanarak a101 de ıse basladım maaşım ne zaman yatar ve yatarsa sadece mart ayımı yoksa o gune kadar calısılan suremı yatar

 29. Merhaba 03.02.2018 tarihinde işbaşı yapmış olduğum x firmada halen maaşım yatmadı ve hiç bir yerden cevab alamıyorum
  Bilgi verirseniz sevinirim
  İşkura güvenmeyeceğiz de nereye güveneceğiz?

 30. Merhaba 02.03.2018 tarihinde işbaşı yapmış olduğum x firmada halen maaşım yatmadı ve hiç bir yerden cevab alamıyorum
  Bilgi verirseniz sevinirim

 31. Şubat ayının 16sında işkura baglı sigorta girişim yapıldı 15 günlük param bugün ayın 25i olmasına ragmen hala yatmadı anlamış degilim..

 32. Merhabalar, şubat ayını 1 martta doldurup eğitimden ayrıldım. Ocak ayı maaşı 13 şubatta yatırılmıştı. Peki şubat ayının maaşı ne zaman yatacak ?

 33. İşkur typ ile çalışıyorum benim şubat ayında bir gün izin kullandım bu aya ait primim ve maaşım 27 gün yatmış şubat 28 çekiyor tamam ama ekim aralık ve ocakta 31 çekiyordu madem şubatta eksik 2 günün hesabı yapılıyor dazla olan gün niye hesaplanmıyor ben hayatımda ilk defa bu şekilde bir sistem görüyorum muhasebe mezunu olmama ve SSK da staj yapmama rağmen saçmalık bu böyle şey olmaz

  1. Merhaba,

   Şubat ayı özellik arz eden bir ay. Tam çalışmış olsaydınız 30 gün olarak baz alınacaktı. ancak ay içerisinde oluşan durumlarda 28 gün olarak KABUL EDİLMEKTEDİR

 34. Merhaba ben şubat 16 da a 101 de is başı egitimi kapsamında ise başladım ve mart ayının 4 dünde başka iş bulduğum için ayrıldım benim çalışmış olduğum günlerin parası hala ödenmedi ödem e ne zaman yapılıyor ayın 10 nu dediler ödeme olmadi hala

 35. merhaba ben 21 yaşındayım üniversite okuyor gözüküyorum ama okula gitmiyorum iş kurdan işe başladım öğrenci girişli 01.02.2018 başladım -01.03.2018 de dosyayı iş kura teslim ettim. 1105 tl para yattı daha fazla yatması gerekirken şubat ayının maaşı neden 1105 yattı ? ve öğrenci hesaplamasında 46.23 tl yazıyorken günlük benim maaşım neden eksik ? insanları neden mağdur ediyorsunuz zaten ilgisiz kendini beğenmiş elemanlarınız var yıldık arayınca utanmasalar suratımıza kapatacaklar

 36. Merhaba ben 23 ocakta iş başı eğitim programına başladım bugün tam 1 ay oldu bana bir banka hesabı da verilmedi, banka kartı da sms te gelmedi maaşım ne zaman yatar

 37. Merhaba,
  Ben ocak ayı maaşımı daha alamadım benim hesabım halkbank’ta ve bana kartta vermediler.maaşımın yattığına dair de hiçbir şekilde sms’te gelmedi.maaşımın yatıp yatmadığını nasıl öğrenebilirim acaba?

  1. Merhaba,

   İşkurun sitesinden hesabınıza girerek veya işkur müdürlüğünü telefonla arayarak öğrenebilirsiniz.

 38. işkurdan ocak ayının maaşını daha alamadım internet sitelerinde bankanın size verdiği karttan bakabilirsiniz felan diyor ama banka bana kartta vermedi.telefonuma da herhangi maaşın yattığına dair de hiçbir şekilde sms gelmedi nasıl öğrene bilirim maaşımın yatıp yatmadığını.

 39. Merhaba
  İşkur tarafından işe girdim 15 ocakta iş başı yaptım ancak maaş için bankaya gittiğim de 800 TL para vardı Ocak 15 Şubat 15 arası bir aylık maaş almam gerekmiyormu. hesaplama ne şekilde oluyor.

  1. Merhaba,

   15-31 Ocak arası hesaplama yapılmış gözüküyor. Gelecek ay tam maaş alabileceksiniz.

 40. 31 aralik 2017 de iskurum bittiqi halde buqun ocak 26 oldu hala aralik ayinin maasi yatmadi. Sözde ayin 5’i ile 20’si arasinda yatiyormus. Bu resmen isciyi maqdur etmektir. Bununla ilqili qerekli düzenlemeler yapilmali.

 41. X firmaya başlarken 25 ile 30 u arası halkbank a maaşınız yatacak şeklinde kağıt imzaladim gün gecikme vs herhangi bir durum söz konusu olur mu acaba ? Teşekkür ederim

  1. Merhabalar tekrardan verilen tarihler aralığı içerisinde Halk Bankası şubesine gittim herhangi bir ödenek Yok dendi peki bu gecikme konusu durumunda işyeri suçlu da anlamadığım şey bu gecikme söz konusu durumunda ek gelir kazanamayan kişilerin mağduriyetine nasıl açıklama getireceksiniz çok merak ediyorum

 42. Merhabalar ayın 23 ü oldu hala maaşlar yatmadı çok sıkıntıdayız neden geç yatıyor bu maaşlar devlet kapısı değilmi bu İŞKUR neyin hesabı yapılıyor bayram sonrasına kaldık maaş için normalde İŞKUR iş bulur işçiyi yönlendirir ben iş buldum iş yeri İŞKUR a yönlendirdi saçmalık ya bu İŞKUR bulmadı işi bana neden bu maaş sisteminde sıkıntı çekiyoruz cvp istiyorum lütfen

 43. iyi günler ben işkur maaşları nın ne zaman yatacağını soracaktım ve birde ben işkur işbaşı programıyla dominos pizzadabir süre çalıştım paramın halkbank şubesine yatırılacağı söylendi sadece kimliğimle çekim yapabilirmiyim teşekkürler.

  1. Ömer Bey,

   Konu ile ilgili İş-kur 444 75 87 nolu telefon numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz

  2. Insanlari kandiriyorsunuz isiniz gucunuz yalan dolan ….hic bosuna maas yatacak diye kimse sevinmezin yatsa bile isguzarlik yapip öteki aya atiyolar maasinizi ve atiyorum 750 tl yatacagi yerde 250 tl civari para yatiriyorlar bosuna telefon etmeyin zaten sūreklli mesgul tabi oda biletek yalandan mesgul …iskur burolarina gittiginiz zamanda bi guzel azarlayip gonderiyorlar….geçmiş olsun yeni tūrkiye gerçi hersey bu ulkeye mustehak fakat yaşin yaninda kuru hesabi malesef olan garibana oluyor koyunlar alkişlasin dursun anca agziniza ediyolarsiz daha alkiş tutun çomarlar???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı