Sorgulamalar

ÖĞRENCİ BELGESİ SORGULAMA

Gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden yapabileceğimiz işlemler de artmaktadır. Artık öğrenci belgesi sorgulama işlemimizi de online olarak yapabilmekteyiz. Öğrenci belgesi sorgulama işleminin internet üzerinden yapılması öğrencilere önemli ölçüde yarar sağlamaktadır. Türkiye’ de eğitim gören tüm üniversite öğrencileri öğrenci belgesi sorgulama uygulamasından yararlanabilecekler. Ayrıca bu hizmet kullanarak alınan öğrenci belgesinin resmi geçerliliği bulunacaktır. Öğrenci belgesi üzerinde bulunan barkod numarası ile belgenin teslim edileceği kurumlar belgeyi sorgulayabilecek bu şekilde doğruluğunu görebileceklerdir. Öğrenci belgesi sorgulama işlemi E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Bu yazımızda öğrenci belgesi sorgulama işlemi nasıl yapılır bunu detaylandıracağız.


E-Devlet Üzerinden Öğrenci Belgesi Sorgulama İşlemi

E-Devlet uygulamasını kullanarak öğrenci belgesi sorgulama işlemi için E-Devlet şifresine gerek duyulmaktadır. E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine kimliğini ile birlikte giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvuru sonunda 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. E-Devlet şifresini temin ettikten sonra ilk olarak yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklamanız gerekmektedir. Ardından açılan sayfada önce Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız. Sonra T.C kimlik numaranızı daha sonra da almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi giriniz. Son olarak da Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayınız. Bu işlemlerden sonra öğrenci belgesi sorgulamanızı kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. ben dershaneye gidiyorum büyükşehir belediye otobüsüne binmem için öğrenci belgesi istiyorlar derhaneden alamıyorum başka nasıl alabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu