Genel

ŞAHIS ÖDEME DURUMLARI GÖRÜNTÜLEME

E-Devlet projesi hayata geçirildiğinden bu yana kurum ve kuruluşlarda yapacağınız birçok işlemi online bir şekilde yapabilirsiniz. E-Devlet sistemini interneti kullanabileceğiniz herhangi bir yerde kullanabilirsiniz. E-Devlet ve Sosyal Güvenlik kapsamına giren işlemlerden bir tanesi de şahıs ödeme durumları görüntülemedir. Şahıs ödeme durumları görüntüleme sayesinde şahsınıza ait olan ödeme bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Biz size bu işlemi nasıl yapacağınızı detaylı bir biçimde anlatacağız.


Şahıs Ödeme Durumları Görüntüleme İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden yapabileceğiniz bu işlem için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için bir PTT şubesine giderek başvuruda bulununuz. Başvurunuz sonucunda 2 TL ücret karşılığında şifrenizi alınız. E-Devlet şifresini aldıktan sonra aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayınız.

 1. Aşağıda size verdiğimiz şahıs ödeme durumları görüntüleme linkine tıklayınız.
 2. Açılan sayfada kimliğinizi doğrulayınız.
 3. Kimlik doğrulamasını yaptıktan sonra T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
 4. Sisteme giriş yaptıktan sonra şahsınıza ait ödeme bilgilerinizi görebilirsiniz.

Şahıs Ödeme Durumları Görüntüleme İçin TIKLAYINIZ!

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Merhaba,

   Alo 170 sgk danışma hattından veya E devletten öğrenebilirsiniz.

 1. Oğlum emre türün ‘ün her hangi bir geliri olmadğından yapılandırma kapsamındaki borcunu ve sağlık pirimlerini kendim ödeyeceğim bu konuda nasıl gerekli kolaylığın sağlammasını arz ederim

 2. 21/09/2016 da uyku apnesi için almış olduğum c pap cihazının şahıs ödemesini 10.ayın 08-14 arasında ödeneceğini , evrakları verirken söylemişlerdi.fakat böyle bir para hesaba yatmadı.acaba eksik bir şey mi var,yoksa bir sonraki ay mı yatacak…bilgi almak istiyorum.saygılarımla arz ederim.

 3. yedeksubaylıkta geçen sürenin
  birleştirilmesi için kurumunuz destek hzmetleri başkanlığına 25.10.2013 tarihinde dilekçe verdim. Alındı sıra no.7039086

  tarafınızdan henüz bir yazı almadım.
  Bilgi verirseniz sevinirim.
  saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu