ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Çiftçiler İçin En Karlı ve En İyi Kredi Kart Bankaları

Çiftçiler İçin En Karlı ve En İyi Kredi Kart Bankaları

Çiftçiler için en iyi kredi kartları çeşitli ihtiyaçları görebilmeleri ve aynı zamanda ödeme kolaylığı sunmaları bakımından özellikler taşıyor. Farklı bankalar tarafından sağlanan çiftçi kredi kartları diğer kredi kartlarından sağladığı avantajlar ile farklılık gösteriyor.

Ziraat Bankası Başak Kart

Çiftçi kredi kartları arasında Ziraat Bankası tarafından sunulan Başak Kart öne çıkıyor. Çiftçilerin tarımsal faaliyetlerinin desteklenmesi adına gerekli olan acil durum harcamalarını yapabilmelerine olanak tanıyan Başak Kart ile tohum, gübre, fide, ilaç, seracılık, arıcılık, yem, balıkçılık gibi malzemelerin alımında uygun ödemeler ve faiz oranları sunan kredi kartı aynı zamanda hesap kontrolü için banka kartı olarak da kullanıma açıktır. Bu sayede çiftçiler nakit taşımalarına gerek kalmadan tarım ve hayvansal alandaki faaliyetlerini kart üzerinden yapabilmektedirler. Aynı zamanda mazot, gübre ve ilaç gibi ürünlerin alımlarında da tarımsal kredi özelliği kullanılarak kredi kartının limitinin üzerinde de ürün almak mümkün olmaktadır.

Başak Kart aynı zamanda alışverişlerde taksit imkânı da sunmaktadır. Kredi kullanımı için ise banka müşterilerine 5 aylık faizsiz dönem imkânı sunulmaktadır. Bankanın aramakta olduğu şartların sağlanması halinde faiz indirimlerinden yararlanmak mümkündür. Kredinin kullanılması halinde kullanıldığı süre dahilinde faiz ödemesi yapılmaktadır. En faydalı yanı ise vadelerin hasat dönemlerinin baz alınarak belirlenmesidir. Tarımsal destekleme ve toprak mahsulleri ofisleri için olan ödemeler de yine kart üzerinden yapılabilmektedir. Aynı zamanda kart, yurtdışı alışverişler için de kullanıma uygundur. Gerek yurt içi gerekse de yurtdışı alışverişlerde kartta kullandıkça para birikmekte olup biriken puanlar daha sonraki alışverişler için kullanılmaktadır. Kartın yıllık faiz oranı da yüzde 8,75 olarak belirlenmiş olup kart başvurusu yapmak isteyenler çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olduklarını gösteren belge ile şube ya da internet kanalı üzerinden başvuru yapabilirler.

Ziraat Bankası Başak Kart Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

Vakıfbank Tarım Kart

Çiftçiler için kredi kartları arasında Vakıfbank tarafından sunulan Tarım Kart da önemli avantajlar yaratıyor. Tarım alanında yapılan harcamalar kart limitleri dahilinde yapılmakta, üye işyerlerinden yapılan alışverişlerde özel puanlar ve faiz indirimleri de kazanılmaktadır. Kartın limit tutarı ise müşterilere göre farklılık gösterebilmektedir. Kartın limiti dahilinde nakit avans çekmek de mümkündür. Vade belirleme süreleri de yine kart sahibine yönelik olarak sunuyor. Tarım Kart borçları için vadeler hasat dönemine göre ayarlanabilmektedir.

Bu bakımdan kart ile yapılan alışverişlerde hasat dönemi ödeme tarihi olarak seçildiğinde yılda bir kez ödeme yapmak mümkün olmaktadır. Bu kapsamda mazot, gübre, tarımsal ekipman, tohum, yem ve benzeri alımlarda 6 aya kadar taksit yapma imkânı da sunulmaktadır. Tarım Kart başvuruları şubelerden ve telefon üzerinden yapılmaktadır. SMS ile başvuru yapacaklar TARIM kimlik numarası yazarak 5724’e kısa mesaj göndermeleri gerekmektedir.

Vakıf Bank Tarım Kart Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

 

TEB Çiftçi Kart

Çiftçi kartları arasında uygun avantajlar ile öne çıkan TEB Çiftçi Kart sayesinde toprak mahsulleri ofisi ödemeleri kartınıza yüklenebilmekte ve yatırılan meblağı da 20 gün erken alma imkânınız olmaktadır. Çiftçi kart gübre, mazot, tohum gibi alımlar için kullanılmaktadır. Kart ile aynı zamanda Bağkur ve SGK prim ödemelerini yapmak da mümkün olmaktadır. Üye işyerlerinden ise 6 aya kadar faizsiz olarak alışveriş yapmak olanaklı olmaktadır.

Aynı zamanda oluşan borçların ödeme süreleri de hasat dönemine göre belirlenmektedir. Kartın limiti dahilinde ATM’lerden ya da şubelerden kredi veya nakit avans çekmek de mümkündür. Kart için aynı zamanda aidat ödemesi de gerekmemektedir. TEB Çiftçi Kart başvurusu yapmak için ise şubeleri kullanabilir ya da internet kanalı üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Bankanın talep edeceği belgelerin eksiksiz ibraz edilmesi gerekebilir.

Teb Çiftçi Kart Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.