ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

18 Yaş Altına Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri ?

18 Yaş Altına Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri ?

18 yaş altına kredi kartı veren bankalar anne ve babalar tarafından çocuklarının gerekli durumlarda alışverişlerini yapabilmeleri için sıklıkla merak ediliyor. Aileler çocuklarını okula, seyahate gönderdiklerinde oluşan masrafların karşılanması için bu bankaları tercih ederek çocuklarının kredi kartı kullanmasını sağlayabilirler.

18 Yaş Altına Kredi Kartı Verilir mi?

18 yaş altına kredi kartı verilir mi sorusu bu durumda olanlar için merak ediliyor. Bilindiği gibi herhangi bir bankadan kredi kartı almak için başvuru yapan kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Ancak 18 yaş altında olan kimselerin anne ya da babaları ile bankaya giderek kredi kartı başvurusu yapmaları mümkündür. 18 yaşını doldurmamış olan kimselerin tam cezai ehliyetleri olmadığı için tek başına yapacakları başvurular bankalar tarafından geri çevrilse de aileleri ile bankaya gitmeleri halinde kredi kartı sahibi olmaları mümkün olmaktadır.

Bunun için ise aileden onay alındığının belirtilmesi ve aileden birisinin, anne ya da babanın başvuru yapması gerekmektedir. Bunun dışında sık tercih edilen bir yöntem de ek kart çıkarmaktır. Kredi kartı olan anne ya da babalar, çocukları için kendi kredi kartlarına tanımlı olarak ek kart çıkartabilirler. Bu kartın limiti tamamen anne ve baba tarafından belirlenir ve kartın kullanımı sonucunda oluşan borçlar da ana kart sahibi tarafından ödenir. İnternet bankacılığı üzerinden kartın nerelerde kullanıldığını öğrenmek açısından da ek kart güven sunmaktadır.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

18 yaş altı kredi kartı başvurusu yapmak için anne ya da baba ile çocuğun banka şubesine gitmesi gerekmektedir. Bunun için de öncelikle banka hesabının bulunması gerekir. Banka hesabı olmayan kimseler kredi kartı başvurusu yapamamaktadırlar. Banka hesabının açılması için 18 yaş altında olan çocuğun anne ya da babası ile öncelikle adına tanımlanacak bir banka hesabının olması gerekmektedir. Bu noktada önemli olan kısım banka hesabının açılması için de anne ya da babanın izninin olması gerekmesidir. Anne ya da babanın rızası olmadan banka hesabı açma işlemleri de yapılmamaktadır.

Anne ya da babanın bankaya gelme durumu olmadığı hallerde ise noterden onaylı rıza belgesi alınması gerekmektedir. Bu belge ile birlikte açılacak olan banka hesabının ardından kredi kartı başvurusu yapılacaktır. Kredi kartının ödemelerinden ve diğer yasal işlemlerinden ise onay gösteren veli sorumlu tutulacaktır.

18 Yaş Altına Kredi Kartı Veren Bankalar Neler?

18 yaş altına kredi kartı veren bankalar farklı avantajlar ile bu hizmeti sağlıyorlar. Konuyla ilgili olarak ise ilk akla gelen bankalardan birisi ise İş Bankası oluyor. Maximum özelliği de bulunan kart -18 Kart olarak geçiyor. Maximum özelliği ile birlikte yapılan harcamalardan puan kazanmanın yanında ek kampanyalardan da yararlanma hakkı bulunuyor. Kartın özellikleri arasında limit dahilinde tüm alışverişler yapılabiliyor, nakit çekim özelliğinden yararlanılıyor, hesaplar arası para transferi sağlanıyor ve temassız özelliği ile birlikte daha kolay ödeme yapılabiliyor.

Bunun yanında bir diğer 18 yaş altı kredi kartı veren banka ise Akbank olarak öne çıkıyor. Exi26 olarak bilinen kart 16 ve 26 yaş arasındaki gençlere yönelik sunuluyor. Bu kart sayesinde puan toplamak mümkün olduğu gibi kredi kartı limiti dahilinde internet ya da gerçek pos cihazlarından alışveriş yapmak da olanaklı hale geliyor. Kartın aynı zamanda anlaşmalı işyerleri üzerinden yapılan alışverişlerde taksit seçeneği de bulunuyor ve böylece yapılan alışverişlerde belirlenen vade süreleri üzerinden taksit yapmak da mümkün hale geliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.