ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Ziraat Bankası IBAN Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası IBAN Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası IBAN sorgulaması banka tarafından sunulan farklı hizmetler üzerinden gerçekleştirilir. Ziraat Bankası’nda bulunan hesaba farklı bankalar yapılacak para transferleri için IBAN numarası bilgisine ihtiyaç duyulur.

EFT ve FAST gibi para transfer yöntemlerinde gerekli olan numara için Ziraat Bankası IBAN numarası öğrenme yöntemlerini kullanarak 26 haneli IBAN no bilgisine ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası IBAN Numarası Öğrenme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası’ndaki hesaba ait IBAN numarasını sorgulamak için 5 farklı alternatif yöntem bulunur.

Ziraat Bankası IBAN sorgulama işlemleri için şu bankacılık kanalları kullanılabilir:

 • Ziraat Bankası hesap kartı
 • Ziraat Mobil Uygulaması
 • Ziraat Bankası SMS Bankacılığı
 • Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı
 • Ziraat Bankası Web Sitesi

Ziraat Bankası Hesap Kartında IBAN Numarası Nerede Yazar?

Ziraat Bankası hesap kartında IBAN numarası kartın arka yüzünde yer alır. “Bankkart Combo” markası ile kullanıma sunulan hesap kartından IBAN sorgulamak için kartınızın arka yüzünü çevirin ve aşağıda turuncu çerçeve ile gösterilen alandan IBAN numaranızı bilginizi kontrol edin.

Bazı bankamatik kartlarda, kartın ön yüzünde IBAN bilgisi yer alabilmektedir. Bahsedilen özellikte Ziraat Bankası bankamatik karta sahip olanlar, aşağıda gösterildiği şekilde banka kartının ön yüzünden IBAN numarası bilgisine ulaşabilirler.

Ziraat Mobil IBAN Öğrenme Nasıl Yapılır?

Ziraat Mobil üzerinden IBAN sorgulaması yapılırken, cep telefonunuza “Ziraat Mobil” uygulamasını indirmeniz gereklidir. Cep telefonunuzun işletim sistemine uygun olan uygulama markete giriş yaparak, aşağıda gösterildiği şekilde Ziraat Mobil uygulamasını indirin.

Apple Store üzerinden iPhone cep telefonlarına aşağıda gösterildiği şekilde “Ziraat Mobil” uygulaması indirilebilir.

Yukarıda Google Play Store ve Apple Store üzerinden örnek olarak gösterilen indirme işlemini tamamlamanın ardından uygulamayı çalıştırın. Ziraat Mobil uygulamasına giriş yapmak için “Ziraat Mobil Şifrenizi” girin ve “DEVAM” butonuna dokunun.

Uygulamaya giriş yapılması ardından, açılan ana ekranda IBAN numarası ve hesap bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Açılan uygulamada, aşağıda sarı çerçeve ile gösterilen bölgeden IBAN numaranız yazmaktadır. IBAN numaranızı paylaşmak için yeşil çerçeveye alınan ikonu kullanarak paylaşım yapabilirsiniz.

Farklı bir Ziraat Bankası hesabına ait IBAN numarasını öğrenmek için “Tüm Hesaplarım” yazılı menüye dokunmanız ve IBAN numarasını sorgulamak istediğiniz hesabı seçmeniz yeterlidir.

SMS ile Ziraat Bankası IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir?

SMS ile Ziraat Bankası IBAN sorgulama işlemleri 4747 numaralı Ziraat Bankası SMS Bankacılığı hizmeti üzerinden yapılır. Hizmeti kullanmak için “IBANBILGI” boşluk “Kartın son 6 hanesi” yazılarak 4747’e kısa mesaj gönderilmesi yeterlidir. Servisi kullanmak ücretlidir. SMS ile IBAN sorgulama servisi 1 SMS bedeli ile ücretlendirilir.

Telefon Bankacılığından Ziraat Bankası IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Bankası telefon bankacığından IBAN öğrenme işlemleri için bankaya ait müşteri hizmetlerini aramanız yeterlidir. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaraları üzerinden ulaşılır. 7/24 hizmet veren çağrı merkezini, bankaya kayıtlı cep telefonunuzla arayarak IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Web Sitesi Üzerinden IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Bankası web sitesinden IBAN sorgulama işlemleri, “Hesaplama Araçları” menüsü altından yapılır. Ziraat Bankası ana sayfasının en altından açılabilen “IBAN Hesaplama” modülüne https://www.ziraatbank.com.tr/tr/hesaplama-araclari/iban-hesaplama linki üzerinden doğrudan bağlanabilirsiniz.

Açılan sayfada sorgulama için aşağıda gösterildiği şekilde banka şubesi, müşteri numarası ve ek no bilgilerinin girilerek “HESAPLA” butonuna basılarak karta ait IBAN bilgisine ulaşılır.

Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası’na ait hesap numarasını sorgulama işlemleri için 6 fraklı yöntem bulunur. Hesabınıza para yatırmak için ihtiyaç duyulan hesap numarası bilgilerine aşağıda sıralanan yöntemler aracılığı ile ulaşabilirsiniz:

 • IBAN’dan hesap numarası öğrenme
 • Ziraat Bankamatik kart
 • Ziraat Mobil
 • Ziraat SMS Bankacılığı
 • Ziraat Bankası Çağrı Merkezi

Ziraat Bankası IBAN’dan Hesap No Nasıl Bulunur?

IBAN numarasından Ziraat hesap no’yu öğrenme işlemleri öncesi, IBAN numarasının son 16 hanesine bakılarak yapılır. IBAN numaralarının son 16 hanesi, bankaya ait hesap numarasını temsil eder.

Yukarıda anlatılan Ziraat Bankası IBAN numarası öğrenme işlemlerini gerçekleştirerek elde ettiğiniz IBAN numarasının son 16 hanesine bakılarak, aşağıda gösterildiği gibi hesap numarası bilgisine ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankamatik Karttan Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Ziraat banka kartından hesap no öğrenme işlemlerinde, bankanın “Bankkar” özellikli kartları kullanılır. İlgili kartın ön yüzünde “Hesap No” yazısının karşısında yer alan 16 haneli ifade, bankaya ait hesap numarası bilgisini verir.

Kartınızda IBAN bilgisi yer alması halinde, IBAN’ın son 16 hanesine bakarak hesap numaranızı öğrenebilirsiniz. Kartınızın ön yüzünde yer alan hesap numarasına ait örnek görsel aşağıda sizlerle paylaşılmıştır.

Ziraat Mobil Uygulaması Üzerinden Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Mobil’den hesap numarası sorgulama işlemleri, IBAN sorgulama işlemi ile benzer şekilde gerçekleştirilir. Ziraat Mobil uygulamasına giriş yaparak, açılan ilk ekran üzerinden hesap no bilgisine ulaşabilirsiniz. Ziraat Bankası Mobil uygulamasını kullanabilmek için bankanın internet bankacılığı hizmetinin aktif olması gereklidir.

En yakın Ziraat Bankası şubesini kullanarak Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı şifrenizi temin ederek, Ziraat Mobil Bankacılık hizmetini kullanabilirsiniz. Ziraat Mobil’den hesap numaranızı nasıl alacağınızı gösteren aşağıdaki görselimizi takip edebilirsiniz.

SMS ile Ziraat Bankası Hesap No Nasıl Öğrenilir?

SMS’le Ziraat hesap numarası sorgulamak için 4747 numaralı SMS hattı kullanılır. Ziraat Bankası SMS Bankacılığına ulaşarak hesap numaranızı öğrenmek için “HESAPBILGI” yazarak boşluk bırakın ve “Kartınızın son 6 hanesini” yazarak 4747’ye SMS gönderin.

Hizmet için 1 SMS bedeli ücretlendirmek bulunmakta olup, söz konusu hizmet GSM operatörü tarafından kesilmektedir. Ücretlendirme için kesilen SMS tutarı, tarifede yer alan bedava SMS hakkından karşılanmaz. Doğrudan faturanıza yansıtılarak ya da TL bakiyenizden düşülerek mahsup edilir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Üzerinden Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Bankası çağrı merkezinden hesap numarası öğrenme işlemleri için bankaya kayıtlı cep telefonu numaranızla arama yapmanız gerekir. Yukarıda pek çok kez Ziraat Bankası IBAN örneği olarak paylaşıldığı şekilde ilgili numarayı temin etmek için iki farklı numara üzerinden Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Bankanın çağrı merkezine ulaşmak için yukarıda paylaşıldığı şekilde şu iki numarayı kullanabilirsiniz:

 • 444 00 00
 • 0850 220 00 00

Ziraat Bankası Web Sitesi Üzerinden Hesap No Öğrenilir Mi?

Ziraat web sitesinden hesap no öğrenme işlemi yapılamamaktadır. Bankanın resmi web sitesinde IBAN hesaplama modülü yer alırken, doğrudan hesap numarası için herhangi bir uygulama bulunmamaktadır. Hesap numaranızı öğrenmek için Ziraat Bankası web sitesini kullanmak istediğinizde, ilk olarak IBAN numaranızı öğrenin.

Ziraat Bankası IBAN numarası sorgulama işleminde anlatıldığı şekilde ilgili numara bilgisine ulaşmanın ardından, IBAN son 16 hanesini takip ederek hesap numarası bilgisine ulaşabilirsiniz.

T.C İle Ziraat Bankası IBAN Numarası Sorgulama

Kimlik numarası ile Ziraat Bankası IBAN öğrenme işlemi yapılamamaktadır. IBAN bilginize ulaşmak için Ziraat Bankası’na ait şifre, müşteri numarası ve şube kodu gibi bilgilere ihtiyaç duyulur. Ziraat Bankası IBAN numarası öğrenme işlemlerini takip ederek mevcut bilgilerinizle en hızlı sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.