emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Ziraat Bankası 5 Yıl Geri Ödemesiz 30 Bin TL Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası 5 Yıl Geri Ödemesiz 30 Bin TL Hayvancılık Kredisi
18.10.2020

Ziraat bankasından 5 yıl geri ödemesiz 30 bin TL hayvancılık kredisi almak için yapmanız gerekenler. Hayvancılık yapmak isteyenler ya da kurban bayramına kadar hayvan besleyerek hayvanlarını satmak isteyenler için hayvan kredisi detayları oldukça önem taşıyor. Ziraat Bankası tarafından 5 sene ödemesiz hayvancılık kredisi veriliyor.

Hayvancılık Kredisi Başvuru Detayları

Hayvancılık kredisi çekmek isteyenler için Ziraat Bankası tarafından 5 sene ödemesiz kredi imkânı sağlanıyor. Buna göre küçükbaş ya da büyükbaş hayvan bakmak isteyenler 5 sene sonra ödeme imkânları ile kredi koşullarından yararlanabiliyorlar. Kredi koyun, keçi ve büyükbaş hayvanlar için veriliyor. Ancak kredi çekmeden önce bilinmesi gereken temel noktalar bulunuyor.

Öncelikle bu işi ilk kez yapacaklar için belirli riskler bulunuyor. Hayvancılık kredisi çekmek isteyenler kredi çekmeyi başarırlarsa daha sonradan hayvanların bakımı, gerekli sağlık durumları, beslenmeleri gibi konularda zorluk yaşayabilirler. Bu yüzden hayvancılık kredisi çekmek için iyi araştırma yapılması ve neyin amaçlandığının iyi belirlenmesi yararlı olacaktır.

Ziraat Bankası Genç Çiftçilere 120 Bin TL Destek Kredisi Veriyor

Bunun yanında gerekli olan şartların sağlanması ve kredi çekmeye başvuru yapmak için banka belirli belgeler talep etmektedir. Bunlar; kimlik belgesi, tarla tapıları, gelir belgesi, taşınır rehni ve bankanın talep etmesi halinde kefil gösterilmesi ile kredi başvurusu yapılabilmektedir. Küçükbaş hayvanlar için kredi başvurusu yapılacaksa bu hayvanların gerekli olan koşullarının sağlanacak olduğundan bankanın ikna olması gerekmektedir.

Kredi tamamen hayvan alımı ve giderleri için sağlanmakta olup başka alanlarda kullanılmamaktadır. Bu yüzden kredi çekiminde hayvanların beslenmesi, sağlık kontrollerinin yapılması ve diğer noktalar konusunda bankaya güvence verilmeli, banka yetkilileri tarafından yapılacak inceleme sonucunda da bu konularda mutabık kalınmalıdır.

hayvancilik1

Hayvancılık Kredisi Şartları

Hayvancılık kredisi şartları Ziraat Bankası tarafından belirlenmiş olup hayvanların alımı ya da mevcut hayvancılık uğraşının genişletilmesi için sunulmaktadır. Özellikle küçükbaş hayvancılık işine girmek isteyenlerin bu noktada dikkatli olması gerekmektedir. Bunun için bankanın hayvanlara gerekli özen ve dikkat ile bakılacağından emin olması ve çiftçiliğinin de getirisinin olacağına ikna olması önemlidir. Aynı zamanda başvuru yapan kişinin alandaki deneyimi ve aynı zamanda da bağlantılarının da olması yine bankanın kredi vermesinde etkili olmaktadır.

28 Bin TL Genç Girişimci Desteği (Kredisi) Nasıl Alınır?

Bu koşulların sağlanması durumunda Ziraat Bankası hayvancılık kredisinde yüzde 5 faiz uygulamaktadır. Buna göre belirlenecek tutar üzerinden yüzde 5 faiz uygulanır ve ödemeler de bu şekilde gerçekleştirilir. 5 yıllık geri ödemesiz krediden yararlanmak için ise faiz oranlarının kabul edilmesi ve bu tutarların daha sonra hayvancılık kapsamında ödenmesi gerekmektedir. Kredi tahsis edilmeden önce hangi hayvanların alınacağı ya da bakımlarının yapılacağı için bankaya gerekli belgeler ile başvuruda bulunulmalı ve bankanın da görevlendirdiği yetkililer tarafından durumun onaylanması gerekmektedir. Bu koşulların sağlanması halinde bankadan kredi kullanabilirsiniz.

hayvancilik2

Devlet Desteği Nedir?

Hayvancılık devlet desteği de kredi çekmek isteyenler için merak konusu oluyor. Devlet çeşitli kolaylıklar ile hayvancılık yapmak isteyenlere destek sunmaktadır. Bunun içerisinde özellikle TKDK destekleri büyük önem taşır. 30 bin liraya kadar hayvancılık ile uğraşanlara hibe vermektedir. Ancak hibeden yararlanmak için de hayvancılığa ihtiyaç olan bölgelerde hayvancılık ile uğraşmak gerekmektedir.

Kadın Çiftçilere Faizsiz Hibe Kredisi Destekleri

Buradaki temel hibe amacı kırsal bölgelerin değerlendirilmesi ve hayvancılığa uygun alanların da tarıma kazandırılmasıdır. 30 bin TL destek almak için de belirli şartlar bulunuyor. Buna göre et ya da süt üretiminde bulunacak işletmeler ile hayvan temini sağlayacak çiftlikler başvuru yapabiliyorlar. Bu koşulların sağlanması için de halihazırda hayvancılık yapıyor olmak gerekiyor. Koşulların sağlanması ile Tarım ve Orman Bakanlığı’na başvuru yapılarak hibe desteği tutarları ve hibenin ne için kullanacağı projeler ile birlikte açıklanması gerekiyor.

Yorumlar

 1. Ayhan elkoca 05389780113 dedi ki:

  Ben büyük baş hayvancılık|yapmak istiyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Hayvancılık destek kredilerinde bakılacak çiftlik ve gerekli sağlık şartlarının sağlanması gerekmektedir.