Genel

Sürat Kargo Takip Sorgulama, Kargom Nerede?

Sürat Kargo takip sorgulama yapmak için Sürat Kargo’nun internet sitesine girmeniz gerekir. Aynı zamanda firmanın mobil uygulamasından da sorgulama yapma şansınız vardır. Sorgulama işlemi neticesinde gönderinizin nerede olduğunu ve size ne zaman teslim edileceğini öğrenirsiniz.

Sürat Kargo takip sorgulama yapmak için tek ihtiyacınız olan bilgi gönderi numarasıdır. Gönderi numarasını biliyorsanız kolayca sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sürat Kargo yaygın şube ağı ve müşteri hizmetleri desteği sayesinde gönderinize ulaşmanızı kolaylaştırır.

Sürat Kargo, Türkiye’nin her noktasında uzun yıllardır gönderileri taşır. Bireysel, ticari ve idari gibi birçok farklı kategoride gönderi, sahiplerine Sürat Kargo tarafından ulaştırılır. Firmanın; Gönder-Al, Sürat Tahsilatlı, Kredili Kargo gibi farklı hizmet seçenekleri de vardır.

Sürat Kargo Takip İçin Hangi Bilgiler Gerekir?

Sürat Kargo takip için gereken bilgiler arasında sadece gönderi takip numarası yer alır. Bunun dışında herhangi bir bilgiye ihtiyaç yoktur. Kargo takip numarası size Sürat Kargo tarafından mesaj yoluyla iletilir. Eğer internetten ürün satın aldıysanız e-ticaret firmaları ya da online pazar yerlerinden de takip numarasını öğrenebilirsiniz.

Sürat Kargo takip için süratkargo.com.tr adresine giriş yapmalısınız. Bu adres www.suratkargo.com.tr şeklindedir. Bu adrese girdiğinizde ana sayfada kargo takip kısmı yer alır.

Yukarıdaki ekranda önce kargo takip numaranızı girmelisiniz. Ardından güvenlik kodunu da girerek “Sorgula” butonuna tıklamalısınız.

Sorgulama sonucuna göre yukarıda gösterilen ekran karşınıza çıkar. Yukarıdaki örnek gönderi takibinde kargonun teslim edildiği anlaşılır. Diğer aşamalar ise şu şekildedir:

 • Gönderi hazırlanıyor
 • Transfer merkezinde
 • Gönderi yolda
 • Teslimat şubesinde
 • Kurye dağıtımda

SÜRAT KARGO’DAN KARGOMU NASIL TAKİP EDEBİLİRİM?

Sürat Kargo’dan kargonuzu takip etmek için gönderi numaranızı girerek sorgulama yapmalısınız. Sorgulama işlemini Sürat Kargo’nun internet sitesinden ya da mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

E-ticaret gönderilerinizi firmaların siteleri üzerinden takip edebilirsiniz.

Hepsiburada’da “Kargo Detay” yazan yere tıkladığınız takdirde satın aldığınız ürüne ilişkin kargo detaylarına ulaşabilirsiniz. Kargo Detay kısmından şu bilgilere erişebilirsiniz:

 • Kargonuzun hangi firma ile gönderildiği
 • Gönderinin nerede olduğu
 • Gönderinin elinize ne zaman ulaşacağı

Kargo Detay yazan kısma tıklayınca aşağıda yer alan ekran karşınıza çıkar.

Yukarıdaki ekrandan “Kargo hareketlerini detaylı göster” kısmından gönderiye ilişkin detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Kargo hareketlerini görüntülediğinizde gönderinin teslimat aşamalarını detaylı şekilde görebilirsiniz. Bu sayede gönderinin hangi gün hangi transfer merkezinde olduğunu öğrenirsiniz. Satın aldığınız ürün dağıtıma çıktığında da burada görebilir ve gerekli saatte adresinizde bulunabilirsiniz.

Sürat Kargo Takip No Nerede?

Sürat Kargo takip no bilgisine farklı yollardan ulaşabilirsiniz. Bu yollardan ilki Sürat Kargo’nun tarafınıza yaptığı bilgilendirmelerdir. Bu bilgilendirmeler, SMS ve mail yoluyla yapılır. Sadece Sürat Kargo değil gönderici firma da size kargo takip numarasını mail ve mesaj yoluyla iletir.

Sürat Kargo takip numarasını öğrenmek için gönderici ile iletişime geçebilirsiniz. Eğer gönderici bir e-ticaret firması ya da online pazar yeri ise işiniz daha kolaydır. Birebir alışveriş yaptığınız yerden gerekli bilgilere erişebilirsiniz.

Online pazar yerlerinin kendi sitelerinde “Kargo Takip” linki bulunur. Kargo Takip linkine tıklayarak kargonuzun nerede olduğu ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Takip numarasını öğrenmek için firmanın müşteri hizmetleri ile de iletişime geçebilirsiniz.

Sürat Kargo Takip Numarası Kaç Haneli?

Sürat Kargo takip numarası 14 rakamdan meydana gelir. Kargo takip numaranızı mesaj yoluyla ya da internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Takip numarasını öğrenmek için şu yöntemleri kullanabilirsiniz:

 • Takip numarasını öğrenmek için Sürat Kargo’nun gönderinizi teslim aldıktan sonraki mesajını bekleyebilirsiniz.
 • Takip numaranızı gönderici firmanın internet sitesinden ya da mobil uygulamasından öğrenebilirsiniz.
 • Sürat Kargo takip sorgulama yapmak için takip numaranızı Sürat Kargo müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

14 haneli olan takip numarasını bilmeden ancak şubelerden sorgulama yapma şansınız vardır. Bunun yanı sıra müşteri hizmetlerinden de bilgi edinme ihtimaliniz olabilir. Takip numaranızı öğrendikten sonra sorgulama ekranlarından teslimatın ne zaman yapılacağı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sürat Kargo Canlı Takip Yapılır mı?

Sürat Kargo canlı takip sistemini kullanan bir firma değildir. Ancak farklı yöntemlerle kargonuzun size ne zaman teslim edileceğini öğrenebilirsiniz. Sürat Kargo gönderiniz dağıtıma çıktığında size mesaj gönderir. Bu mesajda size gün içerisinde teslimat yapılacağı bildirilir. Bunun yanı sıra size bir kod verilir. Bu kod sayesinde gönderinizi temassız teslim alabilirsiniz.

Sürat Kargo Müşteri Hizmetlerinden Takip Sorgulama Yapılır mı?

Sürat Kargo müşteri hizmetlerinden takip sorgulama yapabilirsiniz. Sürat Kargo’nun müşteri hizmetleri numarası 0850 202 0 202 şeklindedir. Bu numarayı arayarak gönderi numaranızı paylaştıktan sonra kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Sürat Kargo müşteri hizmetleri sayesinde hızlı bir şekilde sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz canlı destek kısmından da destek alabilirsiniz. Girmeniz gereken adres, www.suratkargo.com.tr’dir. Bu adrese girdikten sonra canlı destek kısmına erişebilirsiniz. Sürat Kargo internet sitesinden müşteri iletişim formunu doldurarak gönderileriniz hakkında bilgilere erişebilirsiniz.

Sürat Kargo Nerede Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

Sürat Kargo nerede olduğunu öğrenmek için kargo takip numarası ile sorgulama işlemini gerçekleştirmelisiniz. Kargo takip işlemi neticesinde gönderinizin hangi aşamada olduğu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kargo takip ekranındaki bilgiler tarihe göre sıralanır. Tarihe göre sıralanan bilgilerde saat de belirtilir. Aynı zamanda gönderinin hangi transfer merkezinde olduğu gösterilir.

Sürat Kargo Takip T.C. İle Sorgulama Yapılır mı?

Sürat Kargo takip T.C. ile sorgulama yapmak mümkün değildir. Sorgulama işlemi kargo takip numarası kullanılarak yapılır. Kimlik numaranızla sorgulama yapmak için şube yetkililerine başvurmanız gerekir.

Kimlik numarası ile sorgulama işlemi neticesinde takip numaranızı da öğrenebilirsiniz. Takip numaranızı öğrenerek sorgulama işlemlerini daha kolay bir şekilde yapma şansınız olur. Takip numaranızı öğrenmek birçok açıdan önemlidir.

Takip numaranızı bildiğiniz takdirde kargonuzun adresinize ne zaman geleceğini öğrenebilirsiniz. Bu sayede adresinizde bulunmadığınız için teslimatın gerçekleştirilememesi gibi bir durum söz konusu olmaz.

Adresinizde olmadığınız takdirde kargo yetkilisi gönderinizi şubeye götürür. Gönderiyi teslim almanız için bizzat şubeye gitmek zorunda kalırsınız. Bunun yerine takip sorgulama ile gerekli bilgilere erişebilirsiniz.

Sürat Kargo Takip Telefon Numarası İle Yapılır mı?

Sürat Kargo takip telefon numarası ile yapılan bir işlem değildir. Takip numarasını bilmeniz ve bu numara ile sorgulama yapmanız gerekir. Müşteri hizmetlerinden kimlik bilginizi paylaşarak sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Sorgulama yapmak için gönderi takip numaranızı mesaj ya da gönderici kanalıyla öğrenmelisiniz. Bunun yanı sıra müşteri hizmetlerinden ya da ilgili şubeden de bilgi edinme şansınız vardır.

Sürat Kargo size hem ilk gönderiyi teslim aldığında hem de dağıtım süreci başladığında mesaj gönderir. Bu mesajda gönderiye ilişkin detaylara ulaşırsınız. Gönderinin nerede olduğunu bildiğiniz takdirde adresinizde tüm gün kargo beklemenize gerek kalmaz.

Sürat Kargo gönderilerinizi genellikle makul süreler içerisinde teslim eder. Bu sayede önemli bir evrakı ya da satın aldığınız bir ürünü hemen teslim alabilirsiniz. Bu süreçte kargo firmasına verdiğiniz numaranın size ait olması önemlidir.

Böylece anlık bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Sürat Kargo takip sorgulama işlemini firmanın internet sitesinden ya da mobil uygulamadan kolayca yapabilirsiniz.

MNG Kargom Nerede? Online Kargo Takip

PTT Kargo Takibi ve Barkod Sorgulama

Çiçek Sepeti Kargo Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir