SSK

Emekli Maaşı Alan Kadın, Dul Maaşı Alabilir mi ?

Emekli maaşu alan kadının, dul maaşı alması mümkündür. Ancak bunun için bazı koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir. Hayatta kalan eş SSK emeklisi ise ve emekli maaşı almaya devam ediyorsa, bu durumda çift maaş alabilmektedir. Dul maaşı alabilmek için bazı işlemleri yerine getirmesi gerekmektedir. Bunun için öncelikli olarak SGK emeklilik hizmetleri genel müdürlüğü kamu görevlileri emeklilik daire başkanlığa giderek, başvuruların tamamlanması gerekmektedir.


Dul Maaşı Almak için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Dul maaşı için gerekli evraklar SGK emeklilik hizmetleri genel müdürlüğü kamu görevlileri emeklilik daire başkanlığı tarafından belirlenmiştir.

Buna göre gerekli evraklar ise:

 • 3 adet son altı ayda çekilmiş fotoğraf,
 • Vukuatlı nüfus cüzdanı örneği,
 • Kimlik araştırma belgesi,
 • Talep dilekçesi

Bu belgelerin teslim edilmesinin ardından, dul maaşı talebi kabul edilmektedir.

Emekli Çift Maaş Alabilir mi?

Emeklilerin çift maaş alması bazı şartların yerine getirilmesi durumunda mümkün olmaktadır. Özellikle sağ kalan dul ve SSK emeklisi olan kadınlar hem emekli maaşı hem de dul maaşı alabilmektedir.

Buna göre gerekli şartlar ise:

 • Dul maaşı ve emekli maaşı almak isteyen kadınların SSK’dan emekli olması gerekmektedir. Bu noktadan sonra dul maaşı için başvuru yapabilir.
 • SSK emeklisi, eşi vefat etmiş Bağkur emeklisi kişiler iki maaş alabilmektedir. Ancak Emekli Sandığı emeklileri ise maaşların yüzde 75’ini almaya hak kazanmaktadır.

Birden Fazla Emekli Aylığı Hangi Durumlarda Bağlanır?

Birden fazla emekli maaşı almak için yasalarca düzenlenmiş bazı şartları yerine getirmek gerekmektedir.

Buna göre:

 • Eğer anne ve baba Emekli Sandığı’ndan emekli ise, ölüm tarihleri dikkate alınmadan hem eşten hem de anne ve babadan iki emekli maaşı alması mümkündür.
 • Koca Emekli Sandığı’ndan emekli ise, anne ya da babası Bağkur’da tabi ise, anne ve babanın ölüm tarihi dikkate alınmadan iki aylık bağlanmaktadır.
 • SSK ve Bağkur’lu olan kişiler, hem koca hem de anne ve baba aynı sigortaya tabi ise ölüm tarihi dikkate alınmadan, iki aylıktan birini tercih etmek durumundadır.

Reddi Miras Dul ve Yetim Aylığını Engeller mi?

Reddi mirasta dul ve yetim aylığı hakkı devam etmektedir. Mirasın reddedilmesi durumunda, hak sahiplerinin dul ve yetim aylığı almasına engel teşkil etmemektedir. Ancak sigortalı kişi çalışırken vefat etmiş ise; eş ve çocuklara dul ya da yetim maaşı bağlanabilmesi için belirli bir prim süresinin doldurulmuş olması gerekmektedir.

Ölüm aylığının bağlanabilmesi için SSK kapsamında çalışan sigortalı kişinin en az 5 sene boyunca sigortalı olması ve 900 gün priminin ödenmiş olması gerekmektedir. Bu koşulların sağlanması durumunda reddi miras söz konusu olsa bile dul ya da yetim aylığı bağlanmaktadır. Ölüm aylığının bağlanabilmesi için 1800 gün prim bildiriminin yapılmış olması da gerekmektedir.

Ölüm Aylığı Şartları Nelerdir?

Ölüm aylığı koşulları ve kriterlerinin yerine getirilmesi, bu maaşı alabilmek için belirlenmiş kuralları kapsamaktadır. İlk olarak vefat etmiş olan sigortalı kişinin belirli süre boyunca prim ödemesi gerekmektedir.

Buna göre ölüm aylığı koşulları ise:

 • Emekli Sandığı ya da Bağkur’lu olan sigortalının Ekim 2008 tarihinden sonra vefat etmiş olması durumunda en az 1800 gün primin ödenmiş olması gerekmektedir.
 • Ekim 2008 tarihinden sonra vefat eden sigortalı kişinin SSK’lı olması durumunda 5 seneden beri sigortalı olması ve en az 900 gün primlerinin ödenmiş olması gerekmektedir.
 • Vefat etmiş olan Bağkur’lu kişinin genel sağlık sigortası primi de dahil olmak üzere tüm prim borçlarının ödenmiş olması da gerekmektedir.

Anne Babadan Çift Maaş Nasıl Alınır?

Anne ve babadan çift maaş alabilmek için eşin ve anne-babanın vefat etmiş olması gerekmektedir. Vefat etmiş olan sigortalı anne ve baba ya da eşin aynı sigorta statüsünde olması durumunda, en yüksek emekli maaşı bağlanmakta ve kişi yalnızca tek bir maaş alabilmektedir.

Ancak vefat eden kişi Emekli Sandığı’na tabi ise, vefat etmiş olan baba ya da anne Bağkur ya da SSK’lı ise iki maaş alabilmektedir. Bu noktada önemli olan nokta ise Ekim 2008 öncesi vefatın gerçekleşmiş olmasıdır. Bunun dışında Ekim 2008 tarihinden önce anne-baba ya da eşten yalnızca biri vefat etmiş ise bu durumda da çift maaş alabilmektedir.

Hangi Şartlarda Çift Emekli Maaşı Alınmaktadır?

Çift emekli maaşı almak için bazı şartların sigorta statüsüne göre değişmektedir.

Buna göre:

 • Eş Bağkur’lu ise, anne ya da baba SSK’lı ise çift emekli maaşı alınmaktadır.
 • Eş SSK’lı ise, anne ya da baba Bağkur’lu ise çift maaş almak mümkündür.
 • Eş Emekli Sandığı üyesi ise anne ve baba SSK’lı ise çift maaş alınmaktadır.
 • Eş Emekli Sandığı üyesi ise anne-baba Bağkur’lu ise çift emekli maaş bağlanmaktadır.
 • Eş SSK’lı ise anne ve baba Emekli Sandığı üyesi ise çift emekli maaşı alınmaktadır.
 • Eş Bağkur’lu ise, anne ve baba Emekli Sandığı üyesi ise çift maaş bağlanmaktadır.

Dul ve Yetim Aylığı Ne Kadar?

Dul ve yetim maaşı hak sahibi ve çocuk sayısına göre belirlenmektedir.

Buna göre:

 • Maaş hak sahibi eş ve çocuk ise; emekli maaşının yüzde 50’si eşe ve yüzde 25’i çocuğa yatmaktadır.
 • Hak sahibi eş ve 2 çocuk ise; eşe maaşın yüzde 50’si ve çocuklara da maaşın yüzde 25’i bağlanmaktadır.
 • Hak sahibi eş ve 3 çocuk ise; maaşın yüzde 40’ı eşe bağlanmaktadır. Çocuklara ise maaşın yüzde 20’si bağlanmaktadır.

Yetim ve dul maaşlarına her sene enflasyon oranlarına göre zam yapılmaktadır.

Dul Maaşı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Dul maaşı sorgulaması online olarak e-devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra ikametinizin bağlı olduğu Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından sorgulama işlemleri yapılabilmektedir.

E-devlet sisteminden dul maaşı sorgulamak için:

 • E-devlet sisteminde TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile giriş yapabilirsiniz.
 • E-devlet şifresi herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığından satın alınabilir.
 • Şifre ve TC kimlik numarası ile e-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra arama kısmına ‘’dul maaşı’’ yazarak çıkan sayfa üzerinden, maaşınızın ne zaman yatacağına ve ne kadar yatacağına dair tüm bilgilerinizi görebilirsiniz.

Kimler Dul Maaşı Alabilir?

Dul maaşı alabilmek için bazı koşulların sağlanması gerekmektedir.

Bu şartlar:

 • Dul maaşı alınabilmesi için eşin vefat etmiş olması gerekmektedir.
 • Eş ile resmi nikah şartı aranmaktadır. İmam nikahı kıyan eşlerin bu maaşı alabilmesi mümkün değildir.
 • Yeniden evlenmek, dul maaşının kesilmesine yol açmaktadır. Maaşın yattığı süre boyunca dul halinin devam etmesi gerekmektedir.
 • Dul maaşı almak için başvuru yapan kişinin yaklaşık olarak gelirlerinin asgari ücretin üçte birinden az olması gerekmektedir.

Bu koşulları sağlayan tüm dul eşler, maaş başvurusu için başvuruda bulunabilir. Dul maaşı için erkekler de kadınlar da başvuru yapabilir.

SGK’dan Çift Maaş Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir?

Yetim Maaşı İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım Hesaplama

İlgili Makaleler

81 Yorum

  1. Merhaba,

   Dulluk maaşı hiç geliri olmayan muhtaç dul vatandaşlara bağlanmaktadır. Bu nedenle anneniz ayrıca dulluk maaşı alamaz.

 1. Selamın Aleyküm eşim emekli sandığı emeklisi idi vefatından sonra yüzdelik dilime karşılık gelen miktarda maaşı bağlandı bu durumda ayrıca dul aylığı alabiliyormuz ?

 2. Eşim ssk’lı 2019/Ekimde vefat etti.babam 1999 yılında vefat etti bag-kur emeklisiydi şimdi ben hem dul maaşı ve hem yetim maaşını alabilirmiyim, iki maaş alabilirmiyim?

 3. mrbalar ssk emeklisi babam 2007 yılında vefat etti anneme dul maaşı bağlandı daha sonra ssk kurumundan Tarım/Çiftçi Bağkurlu babasındanda maaş alabileceği söylendi ve bir süre sonra anneme babasındanda maaş bağlandı bir süre bu maaşı aldı. 2015 yada 2016 tarihinde Tarım/Çiftçi Bağkur babasından aldığı maaş kesildi ve geriye dönük olarak 20000 tl borç çıkardılar ve bu borcuda şimdi eşinden aldığı ssk maaşında kesiyorlar. bu konuda bilgi verebilimisiniz .iyi çalışmalar.

 4. Merhaba , Babam yeraltı şirketinde kömür madeninde işciydi vefat etti annem ve biz babamın emekli maaşını alıyoruz ssk emeklisi ayrıca kaza maaşı olarak da üstüne bir miktar daha alıyoruz anneannem ve dedem de vefat etti anneannem vefat etmeden dedemin ssk emekli maaşını alıyor du dedem 2003 te vefat etti anneannem 2015 de annem babasının bu aylığını alabilir mi ?

 5. İYİ GÜNLER BABAM 1989 YILINDA VEFAT ETTİ SSK EMEKLİSİ BABAMDAN DUL VE YETİM AYLIGI ALIYORUM 4 AY ÖNCEDE ANNEM VEFAT ETTİ ODA SSK EMELİSİYDİ ANNEMİNDE MAAŞINI ALMA HAKKIM DOGUYORMU ÖGRENEBİLİRMİYİM ?

 6. merhaba ben yetim maasi aliyorum babadan baglandi 550 civarinda kirada oturuyorum isim yok calisamiyorum destegim yok 4 yasinda cocugum var dul maasindan faydalanabilirmiyim e devletden basvursa dulluk maasina maasim kesilirmi

 7. merhabalar,

  oğlum 22 yaşında üniversite öğrencisi..yetim maaşı alıyordu ancak 4 aydır hem okuyup hemde çalıştığı için yetim maaşı kesildi..
  tekrar maaş bağlanması için nereye ne şekilde başvuru yapmamız gerekiyor..

 8. Ben sskdan emekliyim eşimden ayrıyım bu durumda dul maşı alabiliyormuyum alabilirsem nereye bas vurmam gerekli tesekür ederim

 9. Babam emekli sandigi annem ssk emeklisi. 2008 sonrasi vefatlari durumunda ikisinden de yetim ayligi alabilirmiyim? Kardesim ve sigortam yok, bekarim. Bu durumda hisse olarak her iki maasin yuzde 50 sinimi alirim? Tesekkurler

 10. Merhaba; ben ssk’dan emekliyim. Eşimde ssk’dan emekli maaşı alıyor iken vefat etti. Eşimden dolayı dul maaşı alabilirmiyim? Dul maaşı bağlanınca Benim emekli maaşım kesilir mi?

  1. Merhaba,

   Eşinizden % 50 oranında maaş alabilirsiniz. Sizin mevcut maaşınızda bir kesinti oluşmaz.

 11. Merhaba,

  Herhangi bir sosyal güvencem bulunmuyor. Eşim sgk’lıydı ve bu yıl vefat etti. Babam ise 2005 yılında vefat etti. Eşimin sgk’sından dul maaşı olarak yararlanabilirken, babamın bagkurundan yararlanamayacağım söylendi. Fakat bazı kurumlar bavuru yapın mümkün olabilir diyor, bazı kişiler ise torba yasadan kanun beklendiğini söylüyor. Zor bir durumda kaldım. Benim şu an ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

 12. Merhabalar esimden ayrildim sgk emeklisiyim babam 2006 yilinda vefat etti ve annemin maasi yok babamin maasi ona baglandi simdi sorum su annemin vefat etmesi durumunda babamin maasinida alabilirmiyim bende babamda sgk emeklisi saygilar

 13. Merhaba bagkur emekliside dul maasi alabilirmi babamdan kaldi anneme dul maaşı bu sekilde alabilme imkani varmi

 14. merhaba 2011 yılında ölen bağ kur emeklisi babamdan dul aylığı alan annem 1994 yılında ölen babasından ve 2019 yılında ölen annesinden yetim aylığ alabilir mi şimdiden teşekürler.
  not babada annede ssk emeklisi

 15. merhaba 2011 yılında ölen bağ kur emeklisi babamdan dul aylığı alan annem 1994 yılında ölen babasından ve 2019 yılında ölen annesinden yetim aylığ alabilir mi şimdiden teşekürler.

 16. Mrblar veft eden esimden 580 tl ssk emkli maası alıyorum ama herkez bin liranın üzerinde almam gerektigini söylüyor ayrıca esimin çok fazla is günü varmıs bu aldgm maası etkilemezmi
  Birde ssk emkli maası alırken aynı zamanda dul maasıda alabilrmiyim

 17. Kendim sgk emeklisiyim annem sgk emeklisi idi 2010 öldü maasina baglanmiyorum bu nasil adalettir belki hayirli bi cevap veren olur

  1. Ssk emeklisi babam vefat etti. Ssk emeklisi eşi dul maaşı alabilir mi?

  2. Merhaba,

   Evet babanızın maaşının % 50 sini alma hakkı bulunmaktadır.

 18. Emekli sandigi emeklisiyim.Esim SGk emeklisi.
  Yetim Maasini hakkeden cocugumuz yok. Esim olunce hem kendi emekli masimi , hem de esimden dul maasi alabilir miyim? Ne kadar?

  1. Merhaba,

   Eşinizden de dul maaşı alabileceksiniz eşinizin maaşının % 50 si size bağlanır.

 19. Merhaba babam vefat etti anneme babamın maaşı bağlandı ancak yetmeyecek durumda çok cüzi bir miktar annem bunun yanısıra dul maaşı talebinde bulanabilir mi?

  1. Merhaba,

   Annenize babanızdan bağlanan maaş dul maaşı olarak tanımlanmaktadır. ayrıca bir maaş bulunmuyor.

 20. Merhabalar annem ve babam ssk dan emekli babam vefat etti. Şöyle bir duyum aldım annem babamın maaşını üstüne alıp yani bir nevi maaş değişikliği üstüne alıp kendi maaşının %50 sini dul aylığı olarak alabilir dendi ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum ilk sorum bu ikincisi de ben meslek yüksekokulunda öğrenciyim fakat sigortalı olarak ta çalışıyorum ben yetiö aylığı alabilir miyim

 21. Ben SSK emeklisiyim eşim 2 ay önce vefat etti işçi emeklisiydi maaşının%50 veriliyor bana yani 1430₺.peki işçi emekliler gelen zamlar ölen eşimin maaşına yansırmı yoksa 1430₺ Kalacak

  1. Merhaba,

   emekli maaşlarına gelen her zam sizin aldığınız dul maaşına da yansıyacaktır.

 22. 1999 yılında 7700 gün üzerinden SSK dan emekli oldum.
  2008 Mayıs ayında eşimi kaybettim ve eşimden dolayı Bağkurdan % 50 dul maaşı almaktayım.
  2002 yılında SSK dan emekli babamın maaşı anneme bağlandı ve annemi de 2010 Nisan ayında kaybettim.
  SORUM ŞU:
  SSK EMEKLİSİ OLMAMA RAĞMEN 2008 EYLÜLÜNDEN ÖNCE VEFAAT EDEN SSK EMEKLİSİ BABAMDAN VE BAĞKUR EMEKLİSİ EŞİMDEN DE MAAŞ BAĞLANIR MI?
  teşekkürler.

 23. Eşim 2005 yılında vefat etti. malülen emekli biz onun maaşını alıyoruz ben ve çocuklarım. dul maaşıda alabilir miyim?

 24. Annem şu an çalışan SSK li 2700 gün prim var aktif çalışıyorum 53 yaşında 1984 bağkur girişli 2000 gün bağkur 700 gün SSK su var çalışma ya devam ediyor ne zaman emekli olabiliri.. Ayrıca annem dul maaşı alıyor kendi emekli olursa 2 sini de alabilir mi teşekkür ediyorum

 25. ömer Şubat 10, 2018, 11:50 pm
  şubat ayı itibarıyla bağkur ödememiz 7200 den 5 gün eksik kalıyor bayan bağkurlu olduğundan mart ayı priminide tam mmı yatırmamız gerekiyor yoksa 5 gün hesaplayıpmı yatıracağız mart ayını

 26. şubat ayı itibarıyla bağkur ödememiz 7200 den 5 gün eksik kalıyor bayan bağkurlu olduğundan mart ayı priminide tam mmı yatırmamız gerekiyor yoksa 5 gün hesaplayıpmı yatıracağız mart ayını

 27. MERHABA ŞUAN SGKDAN EMEKLİ OLMAMA 2 SENE KALDI.ÇOCUK BORÇLANMASI YAPACAĞIM. EŞİM GEÇEN SENE VEFAT ETTİ.SGKDAN EMEKLİ İDİ.ŞU AN ONUN MAAŞINI ALIYORUM.EMEKLİ OLUNCA TEK MAAŞ MI ALACAĞIM..

 28. Merhabalar ben 36 yaşında bir bayanım Babam 1980 lerde ssk.dan emekli olmuş. babamdan ssk.yetim maaşı alıyorum Eğer ssk.lı bir işte çalışırsam benim yetim maaşımı anneme devrederler mi?annem alabilirmi benim yetim maaşımı.2.sorum; ben ssk.lı bir işte çalıştığımda kesilen babamın ssk.yetim maaşımı işten çıkarıldığımda tekrar alabilme şanşım varmı?3.sorum evlenip boşanma durumunda ssk.çalışma numaram olsada çalışamadığım için ve boşanmış olduğumda babamın ssk.yetim maaşını alabilirmiyim?

 29. Merhabalar, konuyu direkt sormak istiyorum. Babam 2010 8. Ayda emekli iken vefat etti annemde bu sürede emekliydi. Babamın maaşının bir kısmı annemin maaşı ile birleşti. Bu birleşen maaş dul maaşı olarak mı sayılıyor. Yoksa bu birleşen iki maaş dışında bir duş maaşı alınabilir mi?

  1. Mehmet Bey merhaba,

   Verdiğiniz bilgilere göre annenizin maaşında artış meydana geldi ise babanızın maaşı eklenmiş gözüküyor. Başka bir maaş bağlanmaz. Babanızın maaşının yarısı bağlanmış olmalıdır.

  2. Kolay geldin ben bi konuda yardım istiyorum şimdi benim babam vefat etti 1. Ay önce annem babamın Bağkur aylığını alıyor anneannem de 6 ay önce vefat etti o da babasından dul aylığı alıyordu annemde dul olduğuna göre ananemin dul aylığı ikinci bir maaş olarak anneme bağlanır mı

  3. Merhaba,

   Dedeniz SSK veya Bağkur emeklisi ise ikisini birden alamaz. Tercih edeceği yüksek olan maaşı alabilir. Dedeniz emekli sandığı emeklisi ise alabilir.

 30. 3600 GÜN İLE SSK 4A DAN EMEKLİ OLAN BAYAN, ÖLEN TAM ZAMANLI EMEKLİ SSK 4A ALI EŞİNDEN DUL MAAŞI ALIRMI,ALIRSA ORANI NE OLUR,ORAN ÇOK DÜŞERSE KİSMİ EMEKLİLİK NEDENİ İLE GELİR ÇOK DÜŞMESİ OLACAĞI DÜŞÜNÜLÜRSE 3600 GÜN EMEKLİLİK YAŞAYAN EŞ İÇİN DEZAVANTAŞMI?

 31. Anneannem ölen dedemden maaş alıyor ama evi olmadığından kiracı yetmiyor maaşı bu durumda ikinci maaş dulluk maaşı da alabilir mi

 32. 2009 yılında isteğe bağlı emekli oldum. 2015 yılında eşim vefat etti.
  eşimden de maaş almaktayım yani ssk emeklisiyim eşim ssk emeklisiydi vefat edince ondan yüzde elli oranında maaş almaktayım bir kızım var işe başlayacak kızımın maaşı bana devredilirmi yüzde kaç oranında maaş alırım devrederse kızım ne zaman başvurmalı

 33. Babam malulen emekli maaşı alırken vefatından sonra anneme emekli maaşı bağlandı babam üzerinden. Annem dul maaşı alabilir mi

 34. merhaba annem ev kadını çalışmışlıgı yoktur. babam geçen sene vefat etti anneme %75 oranında ssk emekli aylıgı baglandı. sormak istedigim şu annem annem babamdan kalan ssk emeklilik aylıgı ile dul maaşıda alabilirmi.

 35. merhaba..
  dul maaşı 1100 TL.Anne,eşinden alıyor.Dul kızı da bu meblağdan yetim maaşı
  alırsa,kişi başı maaş meblağı ne olur.

 36. Yusuf bey: Ben annem.den yetim aylığı alıyorum.Lakin benle berber kıs kardeşimde alıyor ama kardeşim hem emekli .hem eşinden alıyor aylık .hemde annemden alıyor yani yetim aylığını benle paylaşıyor. diyeceğim şuki alabilirmi kimsede net cevap almadım.
  Benim eşim 2008 .de vefat etti sadece 360 gün sıgortası çıktı 2 yıl askerlik yapmış .
  Masesefki saymıyolar askerliğini ..napmam gerkiyor bir akıl vermisiniz.
  Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

 37. Merhaba, Ben eşimden dolayı 2001 yılından beri dul maaşı almaktayım, kendi ssk’mdan dolayı da 2026 yılında emekli olacağım, emekli olduğumda hem dul hem emekli maaşımı alabiliyor olacak mıyım?

 38. Merhaba. Ben SSK dan emekliyim, 3600 günden emekli oldum. Annem babamdan bağlanan maaşı alıyordu. Annem vefat etti. Ben babamdan maaş baglatabiliyormuyum. Bekar bayanım. Babamdan SSK dan emekliydi.

 39. Annem (ssk emeklisi) 2008’den beri %75 oranında dul ve yetim aylığı alırken bu ay eksik maaş aldı.Bilgi almak için aradığımızda bu oranın şimdi %50ye düşürüldüğü söylendi sebebi ne olabilir ?

  1. Başka maaş alan varsa %50’ye düşmüştür. Tek başına alıyorsa %75 oranında alması gerekir. Duruma itiraz edebilirsiniz. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 40. babamı 11 mart 2016 da kaybettik emekli sandığı emeklisiydi 21 mart 2016 da maaşını anneme bağlatmak için başvurduk ancak hala bir gelişme yok babamın maaş günü 5 nisan dı hala maaş bağlanmadı ne yapmamız gerekir?

  1. İşlemler biraz uzun sürebilmektedir. İlgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçerek durumu sorgulatabilirsiniz.

 41. Merhabalar benim sorum şu
  Ben yurt dışından borçlanarak emekli olsam ssk dan aldıgım dul maaşımın yüzde kaçı kesilir..

  TEŞKKÜRLER..

 42. 2013 yılda bir firmada sigortalı olarak çalıştım 1 ay öncede işten kendi istegimle işten ayrıldım tazminat alabilirmiyim tşklr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu