Genel

2020 AÖF Güz Dönemi Sınava Giriş Yerleri Belli Oldu!

2020 AÖF Güz Dönemi Sınava Giriş Yerleri Belli Oldu! Sınava girecek tüm adayların merakla beklediği Açıköğretim Fakültesi Güz Dönemi Sınava giriş yerleri belli oldu. Bu hafta sonu yapılacak olan AÖF sınavları için sınava giriş yerlerine elektronik ortamdan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu hafta sonu sınava girecek olan adayların, sınav saatinden yanında bulundurması gereken bazı evraklar ise sınava giriş belgeleri ve kimlik kartlarının kesin olarak sınava girişte yanında bulundurması zorunlu olmaktadır. Sınava girecek adaylar için bekledikleri haber nihayet gelmiş bulunmaktadır. Ülke genelinde sınava katılacak olan öğrenciler için sınava giriş yerleri elektronik ortamda açıklanmış ve erişime açılmış durumdadır.

2020 AÖF Sınava Giriş Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır? 

2020 AÖF Sınava Giriş Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır? 2020 AÖF Güz Dönemi sınava giriş yerlerinin açıklanması gerçekleşmiş durumdadır. Anadolu Üniversitesi yetkilileri hafta sonu yapılacak olan sınavlar ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada ise sınava giriş yerlerinin elektronik ortamda ulaşıma açıldığı ve 13.01.2020 tarihi saat 17.00 itibarı ile Anadolu Üniversitesinin resmi internet sitesinde ilan edildiği belirtilmiştir.

Gelen açıklamalar şu şekilde devam etmiş olmaktadır. Öğrenciler 2019 – 2020 Eğitim ve Öğretim yılı güz dönemi sınavına giriş belgelerini ANADOLU MOBİL uygulamasından görüntüleyebilirler. Üzerinde fotoğraf bulunan sınava giriş belgesini de aof.anadolu.edu.tr adresi üzerinden, Öğrenci otomasyonu bölümüne Kimlik bilgilerini ve Anadolu üniversitesi tarafınca verilen şifre ile giriş sağlayarak kendi sayfalarından döküm alabilirler. Ayrıca bizzat AÖF bürolarına giderek de sınava giriş belgesini alabilirsiniz.

2020 AÖF Sınava Giriş Evrakları Nelerdir? 

2020 AÖF Sınava Giriş Evrakları Nelerdir? Bu hafta 18.01.2020 Cumartesi ve 19.01.2020 Pazar günleri yapılacak olan AÖF 2020 Güz Dönemi sınavları için gereken evraklar aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Fotoğraflı sınava giriş belgesi,
  • Fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi,
  • Fotoğraflı, soğuk damgalı ve TC kimlik numaralı nüfus cüzdanı,
  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı,
  • TC kimlik numaralı sürücü kartı, Süresi geçmemiş pasaport,
  • Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait olan Mavi Kart, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafınca verilen fotoğraflı, imzalı, mühürlü ve süresi geçmemiş Geçici Kimlik belgesi, Yurt Dışında yapılan sınavlarda TC vatandaşları haricinde başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge sınava giriş esnasında kimlik olarak kullanılabilir.

Yukarıda belirtilen belgelerin dışında sınava giriş için kimlik belgesi yerine kullanılacak başka bir evrak kabul edilemez.

Ayrıca sınava giriş için gerekli olan bu iki belgenin bir tanesinin eksik olması durumunda öğrenci sınava alınmayacaktır.

  • Kimlik yerine geçmeyen belgeler,
  • Öğrenci kimlik kartı,
  • Mesleki kimlik kartı,
  • Askeri kimlik belgesi,

Sınava girecek olan öğrencilerin dikkatine, Sınava gireceğiniz okul kapısında en az 1 saat önceden hazır bulunun, sınav başladıktan 15 dakika sonra sebep ne olursa olsun sınava öğrenci alınmamaktadır.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir