ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

PTT Posta Kodu Sorgulama (İllere Göre)

PTT Posta Kodu Sorgulama (İllere Göre)
PTT
05.10.2022

İllere göre PTT posta kodu sorgulama ile merak ettiğiniz şehirde bulunan belli bir yerin posta kodunu öğrenebilirsiniz. Posta kodları; internetten doldurduğunuz başvuru formlarında, kargo firmaları tarafından istenebilir. Sizden böyle bir bilgi istenmese bile posta kodunu girerek adresin daha hatasız bir şekilde bulunmasını sağlayabilirsiniz. İllere göre PTT posta kodu sorgulama yaparak hatalı bilgi paylaşımını da engelleyebilirsiniz.

Çoğu insan ilin plaka koduyla başlayan rastgele bir posta kodu kullanır. Zorunlu durumlarda posta kodunu, il kodunun sonuna sıfır ekleyerek girer. Örneğin, İstanbul’da yaşayan bir kişi posta kodu olarak 34000 yazar. Bu hatalı bir davranıştır. Bu nedenle doğru sayıyı öğrenmek için PTT’den sorgulama yapılmalıdır.

POSTA KODLARINI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

Posta kodlarını öğrenmek için PTT internet sitesine girmelisiniz.  Girmeniz gereken adres postakodu.ptt.gov.tr’dir. Bu adresten sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda gösterilen kısımdan il, ilçe ve mahalle seçimini yaparak sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda gösterilen kısımdan ise sokak-cadde sorgulama yapabilirsiniz. Bu kısımdan posta kodunu yazarak nereye ait olduğunu görebilir ve kurum sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Posta Kodu Sorgulama

İstanbul posta kodu sorgulama yapmak için PTT sorgulama ekranından ilk önce şehri seçmelisiniz. Ardından hangi ilçeyi seçmek istediğinizi belirlemeli ve mahalle, köy gibi detayları da belirleyerek “Sorgula” butonuna tıklamalısınız.

İl tercihini İstanbul; ilçe tercihini “Adalar” yaptıktan sonra mahalle seçenekleri karşınıza çıkar. Bu seçenekler arasından uygun olanı tercih ettiğinizde posta kodunuz ekranda görünür. Mahallelerin posta kodları açılan listede mahalle adlarının yanında yazmaktadır.

 • İstanbul Bahçelievler Posta Kodu

İstanbul Bahçelievler posta kodu öğrenmek için ilçe kısmından Bahçelievler’i seçmeli ve ardından mahalle seçimi yapmalısınız. Posta kodları aşağıdaki ekran görüntüsünde altı çizili olarak verilmiştir.

 • İstanbul Esenyurt Posta Kodu

İstanbul Esenyurt posta kodu sorgulama için il seçimi “İstanbul”, ilçe seçimi “Esenyurt” olarak yapılmalıdır.

 • İstanbul Fatih Posta Kodu

İstanbul Fatih posta kodu sorgulama için İstanbul olarak il seçimini yaptıktan sonra ilçeyi Fatih olarak ayarlamalısınız.

 • İstanbul Kartal Posta Kodu

İstanbul Kartal posta kodu sorgulama için ilçe seçiminizi uygun şekilde yapmalı ve ardından gelen listeden size lazım olan posta kodunu öğrenmelisiniz.

 • İstanbul Küçükçekmece Posta Kodu

İstanbul Küçükçekmece posta kodunu öğrenmek için ilçe sütunundan Küçükçekmece’yi seçebilirsiniz.

 • İstanbul Maltepe Posta Kodu

İstanbul Maltepe posta kodunu öğrenmek için ilçe sütunundan seçiminizi yapabilir ve ardından açılan listede ilgili mahalleye ait kodu görebilirsiniz.

 • İstanbul Şişli Posta Kodu

İstanbul Şişli posta kodunu öğrenmek için ilçe seçiminizi Şişli olacak şekilde değiştirmelisiniz.

 • İstanbul Sancaktepe Posta Kodu

İstanbul Sancaktepe posta kodunu öğrenmek için Sancaktepe’yi ilçe sütunundan seçmeniz gerekir.

 • İstanbul Başakşehir Posta Kodu

İstanbul Başakşehir posta kodu sorgulama için ilçe alanından Başakşehir’i seçmelisiniz.

 • İstanbul Beylikdüzü Posta Kodu

İstanbul Beylikdüzü posta kodunu öğrenmek için il ve ilçe seçimini uygun şekilde yapmalısınız.

İstanbul’un Diğer İlçelerinin Posta Kodunu Online Öğren

İstanbul’un diğer ilçelerinin posta kodunu online öğrenme işlemi için aynı ekrandan istediğiniz ilçeyi seçebilirsiniz. İstanbul’un toplam 39 ilçesi vardır. Her biri için sorgulama işlemini PTT internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

Ankara Posta Kodu Sorgulama

Ankara posta kodu sorgulama işlemlerinde İl sütunundan “Ankara” seçilmelidir. Ardından ilçe belirlenmelidir. İlçe seçimini yaptığınızda tüm mahalleler otomatik olarak karşınıza çıkar. Mahallelerin yanında posta kodu da yazar. Bu sayede tekrar sorgulama yapmadan posta kodunu öğrenebilirsiniz.

 • Ankara Altındağ Posta Kodu

Ankara Altındağ posta kodu sorgulama için il seçiminde Ankara’yı, ilçe seçiminde Altındağ’ı tıklamalısınız.

 • Ankara Çankaya Posta Kodu

Ankara Çankaya posta kodu için yapmanız gereken ilçe alanını Çankaya olarak değiştirmektir. Çankaya’da çok sayıda mahalle olduğu için ilgili mahallenin baş harfini tuşlayarak daha kolay şekilde posta koduna erişebilirsiniz.

 • Ankara Etimesgut Posta Kodu

Ankara Etimesgut posta kodu için ilçe seçimini yaptıktan sonra “Mahalle” kısmından söz konusu yeri bulmalısınız.

 • Ankara Gölbaşı Posta Kodu

Ankara Gölbaşı posta kodunu öğrenmek için Gölbaşı ilçesini tercih etmelisiniz. Ardından posta kodunu öğrenmek istediğiniz mahalleyi listeden bulmalısınız.

 • Ankara Keçiören Posta Kodu

Ankara Keçiören posta kodu öğrenme işlemi için Ankara’nın ilçeleri arasından Keçiören’i bulmalısınız. Tüm mahalleler açılır listede yer aldığı için sorgulama sürecini son derece kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

 • Ankara Mamak Posta Kodu

Ankara Mamak posta kodunu öğrenmek için ilçe kısmından Mamak’ı seçmeli ardından size posta kodu lazım olan mahalleyi bulmalısınız.

 • Ankara Pursaklar Posta Kodu

Ankara Pursaklar posta kodu için ilçe seçimini Pursaklar olarak değiştirmeniz yeterlidir.

 • Ankara Sincan Posta Kodu

Ankara Sincan posta kodu bilgisini edinmek için ilçe alanından Sincan’ı bularak üzerine tıklamalısınız. Sincan’ın tüm mahalleleri açılan listede karşınıza çıkar. Bu sayede seçiminizi yapabilirsiniz.

 • Ankara Yenimahalle Posta Kodu

Ankara Yenimahalle posta kodu sorgulama için ilçenin adını tercih etmeli ardından posta kodunu öğrenmek istediğiniz mahalleye ulaşmalısınız.

Ankara’nın Diğer İlçelerinin Posta Kodunu Online Öğren

Ankara’nın diğer ilçelerinin posta kodunu online öğrenmek için listeden seçiminizi yapabilirsiniz. Kahramankazan, Çubuk, Ayaş gibi Ankara’nın diğer ilçelerine ait posta kodlarını da PTT’nin sisteminden kolayca öğrenebilirsiniz. Ankara’nın toplam 25 tane ilçesi vardır.

İzmir Posta Kodu Sorgulama

İzmir posta kodu sorgulama için il seçimini İzmir olarak yapmalısınız. Ardından hangi ilçede bulunan bir mahallenin posta kodunu öğrenmek istiyorsanız onu seçmelisiniz. İzmir’in posta kodları 35 ile başlar.

 • İzmir Balçova Posta Kodu

İzmir Balçova posta kodunu öğrenmek için ilçe kısmından “Balçova” tercih edilmelidir. Ardından ilgili mahallenin posta kodu alt kısımda yer alan listeden görülebilir.

 • İzmir Bayraklı Posta Kodu

İzmir Bayraklı posta kodunu öğrenmek için ilçe kısmından Bayraklı’yı bulmak gerekir. Mahalle kısmında ihtiyacınız olan posta kodunu görebilirsiniz.

 • İzmir Bornova Posta Kodu

İzmir Bornova posta kodunu öğrenmek için ilçe sütunundan seçiminizi yapmalısınız.

 • İzmir Buca Posta Kodu

İzmir Buca posta kodunu öğrenmek için ilçe kısmından Buca’yı; mahalle kısmından da posta kodunu öğrenmek istediğiniz yeri seçmelisiniz.

 • İzmir Çiğli Posta Kodu

İzmir Çiğli posta kodunu öğrenmek için ilçe kısmından Çiğli’yi seçtikten sonra mahalle sütünundan ihtiyacınız olan posta kodunu görebilirsiniz.

 • İzmir Gaziemir Posta Kodu

İzmir Gaziemir posta kodunu öğrenmek için Gaziemir’i liste sütunundan seçmelisiniz. PTT posta kodu sorgulamayı mahalle kısmından da seçiminizi yaptıktan sonra görebilirsiniz.

 • İzmir Güzelbahçe Posta Kodu

İzmir Güzelbahçe posta kodunu öğrenmek için yapmanız gereken Güzelbahçe’yi ilçe sütununda bulmaktır. Ardından mahalle tercihini yapabilir ya da doğrudan ilgili kısımda görünen posta kodunu kullanabilirsiniz.

 • İzmir Karabağlar Posta Kodu

İzmir Karabağlar posta kodunu öğrenmek için ilçe kısmını Karabağlar olarak seçmeli ardından mahalle seçimi yapmalısınız.

 • İzmir Karşıyaka Posta Kodu

İzmir Karşıyaka posta kodunu öğrenmek için il ve ilçe seçimini uygun biçimde yapmalısınız.

 • İzmir Konak Posta Kodu

İzmir Konak posta kodunu öğrenmek için Konak ilçesini seçmeli ve gönderilerinizde ya da başvurularınızda kullanacağınız posta kodunu mahalle sütunundan öğrenmelisiniz.

 • İzmir Narlıdere Posta Kodu

İzmir Narlıdere posta kodunu öğrenmek için yapmanız gereken ilçe ve mahalle sütunlarından ilgili kısımları seçmektir.

İzmir’in Diğer İlçelerinin Posta Kodunu Online Öğren

İzmir’in diğer ilçelerinin posta kodunu online öğrenmek için posta kodunu öğrenmek istediğiniz ilçeyi ve mahalleyi seçmelisiniz. İzmir’in toplamda 30 tane ilçesi vardır.

Adana Posta Kodu Sorgulama

Adana posta kodu sorgulama için il kısmından Adana’yı ardından ilçeyi seçmelisiniz. Adana’nın posta kodları 01 ile başlar.

 • Adana Aladağ Posta Kodu

Adana Aladağ posta kodunu ilçe seçimini Aladağ olarak yaptıktan sonra açılan mahalleler kısmından öğrenebilirsiniz.

 • Adana Ceyhan Posta Kodu

Adana Ceyhan posta kodunu öğrenmek için ilçe kısmından Ceyhan’ı seçmelisiniz. Ardından mahalle seçimini de yaparak posta kodunu öğrenebilirsiniz.

 • Adana Çukurova Posta Kodu

Adana Çukurova posta kodu, il olarak Adana’yı; ilçe olarak Çukurova’yı seçtikten sonra sorgulanabilir.

 • Adana Feke Posta Kodu

Adana Feke posta kodu, ilçe alanından Feke’yi ardından ilgili mahalleyi seçtikten sonra sorgulanabilir.

 • Adana İmamoğlu Posta Kodu

Adana İmamoğlu posta kodunu sorgulamak için il ve ilçe seçimlerini ardından mahalle seçimini yapmalısınız.

 • Adana Karaisalı Posta Kodu

Adana Karaisalı posta kodu PTT sisteminden sorgulanabilir. Bunun için görselde gösterildiği şekilde seçimlerinizi yapmalısınız.

 • Adana Kozan Posta Kodu

Adana Kozan posta kodu, PTT sisteminden öğrenilebilir. Bunun için sistemden il ve ilçe hanelerini uygun bir biçimde seçmek gerekir.

 • Adana Seyhan Posta Kodu

Adana Seyhan posta kodu il ve ilçe seçimlerini tamamladıktan sonra öğrenilebilir. Bunun için sadece ilgili mahalle adının yanında yer alan numaraya bakmanız gerekir.

 • Adana Yüreğir Posta Kodu

Adana Yüreğir posta kodu, PTT sisteminden il, ilçe ve mahalle seçimi yapılarak sorgulanır. Bu sayede Yüreğir’in mahallelerinde oturanlar gönderileri sorunsuz bir şekilde adresine ulaştırır.

 • Adana Yumurtalık Posta Kodu

Adana Yumurtalık posta kodu; ilçe seçimini yaptıktan sonra rahatlıkla öğrenilebilir. Yumurtalık’ta bazı bölgelerde 01680; bazı bölgelerde ise 01682 numaralı posta kodu kullanılır.

 • Adana Tufanbeyli Posta Kodu

Adana Tufanbeyli posta kodu mahallelere göre değişiklik gösterir. PTT sisteminde yapılan sorgulama neticesinde bazı mahallelerde posta kodu 01642’dir. Bazı mahallelerde ise 01640 posta kodu kullanılır.

Adana’nın Diğer İlçelerinin Posta Kodunu Online Öğren

Adana’nın diğer ilçelerinin posta kodunu online öğrenmek için yukarıdaki ilçeler için belirtilen aynı adımları izlemelisiniz. Adana’nın toplam 15 ilçesi vardır. Bu ilçelerin tamamı için sorgulamayı PTT’den yapabilirsiniz.

Antalya Posta Kodu Sorgulama

Antalya posta kodu sorgulama için şehir olarak Antalya’yı tercih etmelisiniz. Antalya’daki posta kodları 07 ile başlar.

 • Antalya Aksu Posta Kodu

Antalya Aksu posta kodu görselde belirtilen seçimleri yapmanız halinde gerçekleşir. Sorgulama sonucuna göre hangi mahallenin posta kodunu merak ediyorsanız onu öğrenebilirsiniz.

 • Antalya Döşemealtı Posta Kodu

Antalya Döşemealtı posta kodu sorgulaması ile Antalya’dan yola çıkacak gönderilere artık posta kodu eklenebilir. Döşemealtı’nın posta kodu 07190’dır.

 • Antalya Kepez Posta Kodu

Antalya Kepez posta kodu, il-ilçe seçiminin ardından gelen mahalle seçimiyle tamamlanabilir.

 • Antalya Konyaaltı Posta Kodu

Antalya Konyaaltı posta kodu, ilçe ve mahalle seçimi yaparak tamamlanır. 07070, 07130 Konyaaltı’nda kullanılan posta kodlarıdır.

 • Antalya Muratpaşa Posta Kodu

Antalya Muratpaşa posta kodu aşağıda yer alan görselde yer alır. Posta kodları mahallelere göre değişiklik gösterir.

 • Antalya Akseki Posta Kodu

Antalya Akseki posta kodu tek bir mahalle hariç 07630’dur. Cevizli mahallesinde posta kodu 07650’dir.

 • Antalya Alanya Posta Kodu

Antalya Alanya posta kodu il, ilçe ve mahalle seçimlerini yaparak gerçekleştirilen sorgulama neticesinde ortaya çıkar. Alanya’da 07400 ve 07450 posta kodu numaraları kullanılır.

 • Antalya Demre Posta Kodu

Antalya Demre posta kodu mahalleler nezdinde farklılaşır. İlçede toplam üç adet posta kodu kullanılır. Bunlar şöyle sıralanabilir:

 • 07570
 • 07572
 • 07571
 • Antalya Elmalı Posta Kodu

Antalya Elmalı posta kodu, Akçay hariç diğer mahallelerde aynıdır. Akçay’ın posta kodu 07770’dir. Diğer mahallelerin posta kodu ise 07700’dür.

 • Antalya Finike Posta Kodu

Antalya Finike posta kodu, ilçede bulunan tüm mahalleler için aynıdır. Finike’nin posta kodu 07740’dır.

Antalya’nın Diğer İlçelerinin Posta Kodunu Online Öğren

Antalya’nın diğer ilçelerinin posta kodunu online öğrenmek için de PTT sistemi kullanılabilir. Bu sayede Antalya’nın herhangi bir yerinden posta göndermek daha kolay hale gelir.

Bursa Posta Kodu Sorgulama

Bursa posta kodu sorgulama işleminde il sütunundan şehri seçmek gerekir. Bursa’nın posta kodları 16 ile başlar ve ilçe, mahalle koduyla devam eder.

 • Bursa Gürsu Posta Kodu
 • Bursa Kestel Posta Kodu

Bursa Kestel posta kodu ilçede bulunan mahalleler için PTT sisteminden sorgulanabilir. İlçede bulunan tüm mahallelerde 16450 posta kodu kullanılır.

 • Bursa Nilüfer Posta Kodu

Bursa Nilüfer posta kodu mahallelere göre değişiklik gösterir. Buna göre posta kodunu öğrenmek istediğiniz mahallenin yanındaki numara, sizi doğru bilgiye ulaştırır.

 • Bursa Osmangazi Posta Kodu

Bursa Osmangazi posta kodu il ve ilçe seçimlerinin ardından öğrenilebilir. Dikkat edilmesi gereken mahalle seçimini doğru yapmaktır. Osmangazi ilçesinde farklı mahallelerde farklı kodlar kullanılır.

 • Bursa Yıldırım Posta Kodu

Bursa Yıldırım posta kodu ilçenin her mahallesinde aynı değildir. Görseldeki gibi açılan listeden öğrenmek istediğiniz posta kodunu görebilirsiniz.

 • Bursa Büyükorhan Posta Kodu

Bursa Büyükorhan posta kodu ilçenin tüm mahallelerinde 16990’dır. Posta kodunun her mahallede aynı olması sayesinde mahalle sorgulaması yapmanıza gerek kalmaz.

 • Bursa Gemlik Posta Kodu

Bursa Gemlik posta kodu tüm mahallelerde aynı olduğu için sadece ilçe adıyla sorgulama yapmanız yeterlidir. İlçenin 16600 olan posta kodunu ihtiyaç duyduğunuz her yerde kullanabilirsiniz.

 • Bursa Harmancık Posta Kodu

Bursa Harmancık posta kodu sabittir yani mahallelere göre değişiklik göstermez. Harmancık için kullanılan posta kodu 16770’dir.

 • Bursa İnegöl Posta Kodu

Bursa İnegöl posta kodu tüm mahalleler için 16400’dür.

 • Bursa İznik Posta Kodu

Bursa İznik posta kodu tüm mahalleler için 16860’dır.

Bursa’nın Diğer İlçelerinin Posta Kodunu Online Öğren

Bursa’nın diğer ilçelerinin posta kodunu online öğrenme işlemi için gerekli sorgular PTT sistemi üzerinden yapılabilir. Bu sayede Bursa’da yaşayan kişiler gönderilerine bu bilgiyi ekleyebilir.

Diyarbakır Posta Kodu Sorgulama

Diyarbakır posta kodu sorgulama işlemi İl seçeneğini Diyarbakır olarak ayarladıktan sonra yapılır. İstediğiniz ilçe ve mahalleyi seçerek sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

 • Diyarbakır Bağlar Posta Kodu

Diyarbakır Bağlar posta kodunu öğrenmek için il ve ilçe seçimlerini hatasız biçimde yapmak önemlidir. İlçede 21050 ve 21090 olmak üzere iki tane posta kodu kullanılır.

 • Diyarbakır Kayapınar Posta Kodu

Diyarbakır Karapınar posta kodu tüm mahallelerde 21070 şeklindedir.

 • Diyarbakır Sur Posta Kodu

Diyarbakır Sur posta kodu iki adettir. 21200 ve 21300 olan posta kodları arasından uygun olanı kullanabilirsiniz.

 • Diyarbakır Yenişehir Posta Kodu

Diyarbakır Yenişehir posta kodu mahallelere göre değişiklik gösterir. 21100, 21010, 21020 Yenişehir’de kullanılan posta kodlarıdır.

 • Diyarbakır Bismil Posta Kodu

Diyarbakır Bismil posta kodu her mahallede 21500 şeklindedir.

 • Diyarbakır Çermik Posta Kodu

Diyarbakır Çermik posta kodu her mahallede 21600 şeklindedir.

 • Diyarbakır Çınar Posta Kodu

Diyarbakır Çınar posta kodu bir adet olacak şekilde belirlenmiştir. Tüm ilçede mahalle fark etmeksizin 21750 posta kodu kullanılır.

 • Diyarbakır Çüngüş Posta Kodu

Diyarbakır Çüngüş posta kodu tüm mahalleler için 21870’dir.

 • Diyarbakır Dicle Posta Kodu
 • Diyarbakır Eğil Posta Kodu

Diyarbakır Eğil posta kodunda mahalle ayrımı yoktur. İlçenin her yerinde 21470 posta kodu kullanılır.

Diyarbakır’ın Diğer İlçelerinin Posta Kodunu Online Öğren

Diyarbakır’ın diğer ilçelerinin posta kodunu online öğrenmek için aynı adımları her ilçe için uygulamanız gerekir. Bu sayede gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Konya Posta Kodu Sorgulama

Konya posta kodu sorgulama için il seçimini Konya olacak şekilde değiştirmelisiniz. Daha sonra şehrin ilçelerinden birini seçebilirsiniz.

 • Konya Karatay Posta Kodu

Konya Karatay posta kodu ilçe seçimini Karatay olarak yaptığınızda karşınıza gelir. Karatay’da bulunan mahallelerde kullanılan posta kodları şunlardır:

 • 42290
 • 42020
 • 42050
 • 42030
 • Konya Meram Posta Kodu

Konya Meram posta kodu sorgulama için ilçe seçeneğinden Meram tercih edilir. Ardından gelen mahalleler arasından posta kodu kontrol edilir.

 • Konya Selçuklu Posta Kodu

Konya Selçuklu posta kodu için il ve ilçe seçim yapılmalı ardından mahallenin koduna bakılmalıdır. Kodlar her mahalleye göre değişir.

 • Konya Akşehir Posta Kodu

Konya Akşehir posta kodu ile ilçenin farklı mahallelerine dair bilgi edinilebilir. Bu ilçede 42550, 42570 ve 42550 posta kodları kullanılır.

 • Konya Ereğli Posta Kodu

Konya Ereğli posta kodu sorgulama ile ilçenin farklı mahallelerine ilişkin bilgi edinmek mümkündür. Bu ilçede 42320, 42310 ve 42340 posta kodları kullanılır.

 • Konya Seydişehir Posta Kodu

Konya Seydişehir posta kodu ile ilçenin mahalleleri için farklılaşır. Bu ilçede 42380, 42370 ve 42360 posta kodları kullanılır.

 • Konya Beyşehir Posta Kodu

Konya Beyşehir posta kodu ile ilçenin posta gönderilerinde hangi numara ile temsil edildiği öğrenilebilir. Bu ilçede 42705 ve 42700 posta kodları kullanılır.

 • Konya Ilgın Posta Kodu

Konya Ilgın posta kodu ile ilçenin mahallelerinin hangi numara ile ifade edildiği öğrenilebilir. Bu ilçede 42605, 42600 ve 42610 posta kodları kullanılır.

 • Konya Emirgazi Posta Kodu

Konya Emirgazi posta kodu ile ilçenin farklı mahallelerine dair bilgi edinilebilir. Bu ilçede 42910 posta kodu kullanılır.

 • Konya Kulu Posta Kodu

Konya Kulu posta kodu sorgulama ile ilçenin tüm mahalleleri hakkında bilgi edinmek mümkündür. Bu ilçede 42775, 42770 posta kodları kullanılır.

Konya’nın Diğer İlçelerinin Posta Kodunu Online Öğren

Konya’nın diğer ilçelerinin posta kodunu online öğrenmek için aynı işlemler yapılır. Hangi ilçenin posta kodunu öğrenmek istiyorsanız onu tercih etmelisiniz.

Denizli Posta Kodu Sorgulama

Denizli posta kodu sorgulama için şehir seçimini Denizli olacak şekilde değiştirmelisiniz. Ardından ilçe ve mahalle seçimi yapabilirsiniz.

 • Denizli Merkezefendi Posta Kodu

Denizli Merkezefendi posta kodu, mahallelere göre değişir. Şehrin en büyük ilçelerinden biri olan Merkezefendi’de birçok mahallede farklı posta kodu kullanılır.

 • Denizli Pamukkale Posta Kodu

Denizli Pamukkale posta kodu, mahallelere göre değişir. Şehrin en büyük ilçesi olan Pamukkale’de birçok mahallede farklı posta kodu kullanılır.

 • Denizli Honaz Posta Kodu

Denizli Honaz posta kodu, mahalleler arasında farklılık göstermez. Honaz için 20330 posta kodu kullanılır.

 • Denizli Acıpayam Posta Kodu

Denizli Acıpayam posta kodu, mahalleler arasında farklılık göstermez. Acıpayam için 20800 posta kodu kullanılır.

 • Denizli Buldan Posta Kodu

Denizli Buldan posta kodu, mahalleler arasında farklılık göstermez. Buldan için 20400 posta kodu kullanılır.

 • Denizli Çivril Posta Kodu

Denizli Çivril posta kodu, tüm mahalleler için aynıdır. Honaz için 20600 posta kodu kullanılır.

 • Denizli Sarayköy Posta Kodu

Denizli Sarayköy posta kodu, tüm mahalleler için aynıdır. Sarayköy için 20300 posta kodu kullanılır.

 • Denizli Bekilli Posta Kodu

Denizli Bekilli posta kodu, tüm mahalleler için bir tanedir. Bekilli için 20930 posta kodu kullanılır.

 • Denizli Tavas Posta Kodu

Denizli Tavas posta kodu, mahalleler özelinde değişmez. Tavas için 20500 posta kodu kullanılır.

 • Denizli Güney Posta Kodu

Denizli Güney posta kodu, mahalleler arasında farklılık göstermez. Güney için 20460 posta kodu kullanılır.

Denizli’nin Diğer İlçelerinin Posta Kodunu Online Öğren

Denizli’nin diğer ilçelerinin posta kodunu online öğrenmek için sorgulama esnasında ilçe ve mahalle seçimi yapılmalıdır.

Eskişehir Posta Kodu Sorgulama

Eskişehir posta kodu sorgulama için il, ilçe ve mahalle seçimi doğru yapılmalıdır. Eskişehir’e ilişkin posta kodları 26 ile başlar.

 • Eskişehir Odunpazarı Posta Kodu

Eskişehir Odunpazarı posta kodu mahalleler özelinde değişiklik gösterir.

 • Eskişehir Tepebaşı Posta Kodu

Eskişehir Tepebaşı posta kodu mahalle seçiminize göre farklılaşır.

 • Eskişehir Sivrihisar Posta Kodu

Eskişehir Sivrihisar posta kodu tüm mahallelerde 26600 olacak şekilde belirlenmiştir.

 • Eskişehir Seyitgazi Posta Kodu

Eskişehir Seyitgazi posta kodu mahalleler özelinde değişikliğe uğramaz. Tüm mahallelerde 26950 posta kodu kullanılır.

 • Eskişehir Alpu Posta Kodu

Eskişehir Alpu posta kodu tüm mahalleler için 26850’dir.

 • Eskişehir Mihalgazi Posta Kodu

Eskişehir Mihalgazi posta kodu 26880 olarak kullanılır.

 • Eskişehir Han Posta Kodu

Eskişehir Han posta kodu tüm mahalleler için 26710’dur.

 • Eskişehir İnönü Posta Kodu

Eskişehir İnönü posta kodu 26670 olacak şekilde tüm mahalleler için ortak bir numaradır.

 • Eskişehir Çifteler Posta Kodu

Eskişehir Çifteler posta kodu mahalleler için ortak olarak kullanılır. 26700 Eskişehir Çifteler’in posta kodudur.

 • Eskişehir Sarıcakaya Posta Kodu

Eskişehir Sarıcakaya posta kodu tüm mahallelerde 26870’dir.

Eskişehir’in Diğer İlçelerinin Posta Kodunu Online Öğren

Eskişehir’in diğer ilçelerinin posta kodunu online öğrenmek için aynı sistem üzerinden sorgulama yapmanız gerekir.

Gaziantep Posta Kodu Sorgulama

Gaziantep posta kodu sorgulama için il ve ilçe seçimini uygun bir biçimde yapmak gerekir. Gaziantep’in posta kodları 27 ile başlar.

 • Gaziantep Şahinbey Posta Kodu

Gaziantep Şahinbey posta kodu, mahallelere göre değişiklik gösterir.

 • Gaziantep Şehitkâmil Posta Kodu

Gaziantep Şehitkâmil posta kodu, mahallelere göre farklılık gösterir.

 • Gaziantep Araban Posta Kodu

Gaziantep Araban posta kodu, mahallelere göre değişmeden 27650 olarak kullanılır.

 • Gaziantep İslahiye Posta Kodu

Gaziantep İslahiye posta kodu, 27800 sayısıyla temsil edilir ve tüm mahalleler için ortaktır.

 • Gaziantep Karkamış Posta Kodu

Gaziantep Karkamış posta kodu, 27880 olacak şekilde kullanılır.

 • Gaziantep Nizip Posta Kodu

Gaziantep Nizip posta kodu, 27700 sayısıyla belirtilir ve her mahalle için aynıdır.

 • Gaziantep Nurdağı Posta Kodu

Gaziantep Nurdağı posta kodu, mahallelere göre değişmeden 27840 olarak kullanılır.

 • Gaziantep Oğuzeli Posta Kodu

Gaziantep Oğuzeli posta kodu, mahallelere göre değişmez. 27900, Oğuzeli’nin posta kodudur.

 • Gaziantep Yavuzeli Posta Kodu

Gaziantep Yavuzeli posta kodu, mahallelere göre değişmeden 27970 olarak kullanılır.

Gaziantep’in Diğer İlçelerinin Posta Kodunu Online Öğren

Gaziantep’in diğer ilçelerinin posta kodunu online öğrenmek için aynı şekilde sorgulama yapılır.

Kayseri Posta Kodu Sorgulama

Kayseri posta kodu sorgulama için il sütunundan Kayseri seçilmeli ve diğer seçimler de yapıldıktan sonra işlem tamamlanmalıdır.

 • Kayseri Hacılar Posta Kodu

Kayseri Hacılar posta kodu olarak iki sayı kullanılır. Bu sayılar 38310 ve 38315’dir.

 • Kayseri Kocasinan Posta Kodu

Kayseri Kocasinan posta kodu olarak farklı sayılar kullanılır. Posta kodları mahallelere göre değişir.

 • Kayseri Melikgazi Posta Kodu

Kayseri Melikgazi posta kodu olarak farklı sayılar kullanılır. Posta kodları mahallelere göre farklılık gösterir.

 • Kayseri Talas Posta Kodu

Kayseri Talas posta kodu olarak iki sayı kullanılır. Bu sayılar 38280 ve 38300’dir.

 • Kayseri Yahyalı Posta Kodu

Kayseri Yahyalı posta kodu olarak tek sayı kullanılır. Bu sayı 38500’dür

 • Kayseri Felahiye Posta Kodu

Kayseri Felahiye posta kodu olarak tek sayı kullanılır. Bu sayı 38750’dir.

 • Kayseri Pınarbaşı Posta Kodu

Kayseri Pınarbaşı posta kodu olarak tek sayı kullanılır. Bu sayı 38700’dür.

 • Kayseri Sarıoğlan Posta Kodu

Kayseri Sarıoğlan posta kodu olarak tek sayı kullanılır. Bu sayı 38820’dir.

 • Kayseri Bünyan Posta Kodu

Kayseri Bünyan posta kodu olarak tek sayı kullanılır. Bu sayı 38600’dür.

 • Kayseri Akkışla Posta Kodu

Kayseri Akkışla posta kodu olarak tek sayı kullanılır. Bu sayı 38830’dur.

Kayseri’nin Diğer İlçelerinin Posta Kodunu Online Öğren

Kayseri’nin diğer ilçelerinin posta kodunu online öğrenmek için sorgulama işlemi aynı şekilde yapılmalıdır. Farklı şehir ve ilçeler için de PTT posta kodu sorgulama kolay bir şekilde yapılabilir.

PTT Kart Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası, Direkt Bağlanma

PTT Evrak Sorgulama ve Takibi Nasıl Yapılır?

PTT Mektup Sorgulama ve Takibi Nasıl Yapılır ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.