Emeklilik

Garanti Bankası BES İptal Etme İşlemleri

Garanti Bankası BES iptal etme işlemini gerçekleştirerek zorunlu katılımla dâhil olduğunuz bireysel emeklilik sisteminden çıkabilirsiniz. Bireysel emeklilik sistemi, çalışanların devlet destekli olarak özel sigorta şirketlerine prim ödemesini ve emeklilik hakkı elde etmesini sağlar. Bu sisteme dâhil olanlar yasal olarak istedikleri zaman çıkma hakkına sahiptir. Garanti Bankası BES iptal etme işlemi neticesinde sistemden ayrılabilir ve maaşınızdan yapılan kesintilere bir son verebilirsiniz.

Garanti Bankası BES, çalıştığınız firmanın insiyatifine bağlı olarak katıldığınız bir sistemdir. Firmalar çalışanlarını hangi sigorta şirketi kapsamında sigortalayacaklarını yapacakları anlaşmalar neticesinde belirler. Firmanız size farklı seçenekler de sunabilir. Örneğin, Garanti Bankası ya da Ziraat Bankası gibi iki seçenek arasından karar vermeniz gerekebilir. Seçiminizi Garanti Bankasından yana yaptıysanız iptal süreçleriyle ilgili detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Garanti Bankası BES Nedir?

Garanti Bankası BES, bireysel emeklilik sistemi anlamına gelir. Bankanın size sunduğu sözleşme kapsamında bireysel emeklilik süreciniz başlatılır. Her ay belirli bir tutar maaşınızdan kesilerek sisteme aktarılır. Kesilecek tutar ne denli fazla olursa ileride alacağınız emekli aylığı da o kadar fazla olur. Bu sayede emeklilik döneminde daha rahat bir şekilde geçiminizi sağlayabilirsiniz.

Garanti Bankası BES kapsamında sizden kesilen tutarlar farklı fonlarda değerlendirilir. Faizli ya da faizsiz fonlar arasından seçim yapabilirsiniz. Bu sayede faiz konusunda hassasiyeti olanlar da bu sistemin avantajlarından yararlanabilir. Fon seçimini internet sitesi ya da mobil şube üzerinden yapma şansınız vardır.

GARANTİ BANKASI BES NASIL İPTAL EDİLİR?

Garanti Bankası BES iptali için farklı yollara başvurabilirsiniz. Telefonla, bizzat şubeye giderek ya da internet üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. BES iptal işlemleri sonrasında hesabınızdaki para kesintili ya da kesintisiz bir şekilde tarafınıza ödenir. Bu durum tamamen sistemde kaç yıl kaldığınıza bağlıdır. İptal işlemi için karar vermeden önce iyi düşünmeniz gerekir.

Yatırımlarınızın kaybolmaması, uzun vadede kâr elde edebilmek ve emeklilik dönemi için belirli bir birikim yapmak adına BES sisteminde kalmanız daha mantıklıdır. Kısa vadeli düşündüğünüzde ise yapılan kesintilere nakit olarak ihtiyaç duymak ya da farklı bir yatırım aracını tercih etmek gibi nedenlerle BES sisteminden çıkabilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet Sitesi Üzerinden BES İptal İşlemlerini Yapma

Garanti BBVA internet sitesi üzerinden BES iptal işlemlerini yapmak için garantibbvaemeklilik.com.tr adresine giriş yapmanız gerekir. Bu adrese girdikten sonra sözleşmeden ayrılma seçeneğini tercih ederek çıkış işlemini yapabilirsiniz.

Siteye giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan “Bireysel İnternet” seçeneğinden şifre giriş ekranına erişebilirsiniz. Garanti BBVA Emeklilik sistemine giriş için özel bir şifre belirleyebilir ya da bankacılık işlemlerinde kullandığınız şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Yukarıda görüldüğü üzere size sisteme erişmek için iki seçenek sunulur. Bu seçenekler arasından hangisi uygunsa onu tercih ederek işlemlerinizi gerçekleştirme şansınız vardır.

Garanti BBVA bireysel müşteri bilgilerini kullanarak giriş seçeneğini tercih ettiğinizde karşınıza yukarıdaki ekran çıkar. Bu ekrandan kimlik numaranızla ya da müşteri numaranızla giriş yapabilirsiniz.

Sisteme giriş için cep telefonunuza gelen onay bildirimini kabul etmeniz ya da SMS şifresi ile giriş seçeneğini tercih etmeniz gerekir. Giriş adımlarını tamamladıktan sonra yapmanız gereken “Sözleşmeden Ayrılma” seçeneğine ulaşmaktır.

GARANTİ BBVA Mobil Uygulama Üzerinden BES İptal İşlemlerini Yapma

Garanti BBVA mobil uygulama üzerinden BES iptal işlemlerini yapma şansınız da vardır. Bu sayede daha pratik bir şekilde iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulama yükleme kısmına “Garanti BBVA emeklilik” yazarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İndirme işlemini tamamladıktan Garanti BBVA bilgileriyle ya da Emeklilik bilgileriyle giriş yapabilirsiniz.

Yukarıdaki ekrandan hangi bilgilerle giriş yapacağınızı tercih edebilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra bireysel emeklilik ile ilgili pek çok işlemi yapabilirsiniz. Bunun için “BES Ayarları” kısmına giriş yapmalısınız. Ekranın alt kısmında “BES sözleşmeden ayrılma” seçeneği bulunur. Bu seçeneği tercih ettikten sonra size sistem tarafından otomatik olarak “Emin misiniz?” sorusu yönlendirilir. Soruya evet yanıtını verdiğinizde BES’ten çıkış için gereken ilk adımı atmış olursunuz.

Telefonla Garanti BES İptal Etme

Telefonla Garanti BES iptal etme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ulaşmanız gereken telefon numarası 444 0 336’dır. Bu numarayı arayarak, gerekli adımları takip ederek iptal aşamasını tamamlayabilirsiniz. Telefonda sizden kimlik numarası gibi bilgiler istenebilir. Telefonla erken çıkış işlemlerini yapabilirsiniz.

Şubeden Garanti BES İptal Etme

Şubeden BES iptal etme hakkınız da vardır. Bunun için Garanti BBVA şubelerinden birine uğramanız ve talebinizi iletmeniz gerekir. İptal işlemini yapmanız için hazır Garanti BES iptal formları bulunur. Bu formu doldurarak yetkililere teslim ettiğinizde işlemleriniz başlatılır. İşlemler yapılırken telefonunuza SMS gelir. Gelen SMS’i “Evet” yazarak cevapladığınızda süreç başlar. Yaklaşık 10 gün içerisinde işlemleriniz sonuçlanır.

Garanti Bankası BES İptal Şartları Nelerdir?

Garanti Bankası BES iptal etme işlemleri şartları arasında herhangi bir kısıtlama yoktur. Burada kıstas 2 aylık başlangıç süresidir. Bu süre içerisinde iptal işlemini gerçekleştirdiğiniz takdirde devlet katkısını da geri alabilirsiniz. 2 aylık süre sona erdikten sonra sistemden ayrılmanız halinde devlet katkısını alma şansınız yoktur.

Garanti Bankası BES İptali Sonrası Tüm Paramı Alabilir miyim?

Garanti Bankası BES iptali sonrası tüm paranızı alma hakkınız ilk 2 ay içinde vardır. Daha sonrasında ise devlet katkısı olarak ödenen tutardan kesinti yapılır. Kesinti olmaması için en az 3 yıl boyunca sistemde kalmanız gerekir.

Garanti Bankası BES İptali Sonrası Ödenen Devlet Katkılarını Alabilir miyim?

Garanti Bankası BES iptali sonrası ödenen devlet katkılarını alma şansınız yoktur. İlk üç yıl içerisinde BES’ten ayrılanlar devlet katkısını alamaz. Devlet katkısı avantajından yararlanmanız için en az üç yıl sistemde kalmanız şarttır.

Alabileceğiniz devlet katkısı tutarları yıllara göre şu şekildedir:

 • 3. yılın sonunda alabileceğiniz tutar %15
 • Altı yıl tamamlandığında %35
 • On yıl tamamlandığında %60

Yukarıdaki maddelerde yer alan süreleri tamamladığınızda devlet katkısından belirtilen yüzdeleri alabilirsiniz. Emeklilik hakkı kazandığınızda ise devlet katkısının tamamı size ödenir. Birden fazla BES sözleşmeniz olması halinde toplam tutarların yüzdesine göre size ödeme yapılır. Bir sözleşmede 40 bin, diğer sözleşmede 10 bin ödemeniz varsa devlet katkısının %80’i bir sözleşmede %20’si ise diğer sözleşmede birikir.

İptal Edilen BES Tekrar Başlatılır mı?

İptal edilen BES’in tekrar başlatılması söz konusu olabilir. Çalışanlar bu haklarını üç sene sonunda yalnızca bir defa kullanabilir. Yani sistemden çıktığınız takdirde üç senelik süre dolmadan tekrar girme şansınız yoktur. Çalışan, aynı iş yerinde çalışmaya devam etmesi halinde işveren tarafından tekrar emeklilik sistemine dâhil edilebilir.

İptal Edilen BES Sonrası Para İadesi Nasıl Yapılır?

İptal edilen BES sonrası para iadesi sizin belirttiğiniz hesap numarasına yapılır. İptal işlemleri tamamlandıktan sonra genellikle en geç iki hafta içerisinde iade gerçekleşir. İade tutarı sistemde kaldığınız süreye göre değişiklik gösterir.

İş Yeri Değişikliklerinde BES Sözleşmelerinin Durumu Ne Olur?

İş yeri değişikliklerinde BES sözleşmesi yeni iş yerine aktarılır. Yeni iş yerine aktarma durumunda herhangi bir kesinti söz konusu olmaz. Yeni iş yerinde henüz BES uygulamasına geçilmediyse çalışanlar dilerse eski sözleşmeleri için katkı payı yatırmaya devam edebilir.

İşverenin İflası Halinde BES’lerin Durumu Ne Olur?

İşverenin iflası halinde BES’lerin durumunda herhangi bir değişiklik olmaz. Bireysel emeklilik sözleşmesi katkı payınızı ödemeye devam edebilir ya da sistemden çıkarak birikiminizi alabilirsiniz. İşvereniniz iflas ettiği için size herhangi bir maaş ödemesi yapmaz. Bu durumda priminizi kendiniz ödemeli ya da yeni iş yerinizden kesinti halinde katkı payı alınmasını talep etmelisiniz.

BES İle Emekli Nasıl Olunur?

Bireysel emeklilik sisteminden emekli olmak için belirli bir yaşı ve katkı payı ödeme süresini tamamlamanız gerekir. Katkı payı ödeme süresi olarak en az 10 yıl belirlenmiştir. Emeklilik yaş şartı ise 56’dır. En az 10 yıl şartını tamamlayan kişiler, katkı payı ödemeye devam ettikleri takdirde yaş haddini doldurana kadar yüksek bir tutardan aylık ya da toplu ödeme hakkı elde edebilir.

Bireysel Emeklilik Sisteminden Emekli Olduğumda Ne Kadar Ödeme Alırım?

Bireysel emeklilik sisteminden emekli olduğunuzda alacağınız ödeme tutarı yatırdığınız katkı paylarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Tahmini olarak ne kadar ödeme alacağınızı öğrenmek için Garanti Emeklilik internet sayfasında bulunan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki ekrana ulaşmak için “Bireysel Emeklilik Birikim Hesaplama Aracı” adresine giriş yapmalısınız. Bu adreste yer alan hesaplama aracında size şu bilgiler sorulur:

 • Hesaplama tipi
 • Yaş
 • Emeklilik yaşı
 • Aylık katkı payı
 • Başlangıç tutarı

Hesaplama tipinden katkı payını ya da birikim hedefini seçmelisiniz. Yaş kısmından mevcut yaşınızı; emeklilik yaşı kısmından emekli olmak istediğiniz yaşı seçmeniz gerekir. Aylık yatırmak istediğiniz katkı payını ve başlangıç tutarını da seçerek hesaplamayı yapabilirsiniz.

Yukarıdaki gibi bir örnek hesaplama yaparak birikiminizin ne kadar olacağını öğrenebilirsiniz. Burada 36 yaşında sisteme giren ve katkı payı ödemesi 300 TL olan birinin birikiminin ne kadar olacağını öğrenebilirsiniz. Yapacağınız bu hesaplamaya göre BES iptal etme işlemi konusunda kesin bir karara varabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Hesabımın Hangi Bankada Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

Bireysel emeklilik hesabınızın hangi bankada olduğunu öğrenmek için e-Devlet’ten sorgulama yapabilirsiniz. Bazı çalışanlar iş yerlerinin hangi banka ya da sigorta şirketi üzerinden kesinti yaptığını bilmez. Bu nedenle sistemden ayrılma ya da birikimlerini kontrol etme şansı olmaz. Bunun için e-Devlet sistemine giriş yapmalısınız. Arama alanına Bireysel Emeklilik yazdığınız takdirde ilgili bağlantıya ulaşabilirsiniz. Arama kısmında açılan listede karşınıza “Bireysel Emeklilik ve Otomatik Katılım Sorgulama” seçeneği çıkar. Bu seçenekten birikimlerinizi ve birikimlerinizin hangi bankada olduğunu görebilirsiniz.

BES’i İptal Etmek mi Yoksa Devam Ettirmek mi Daha Doğru?

BES’i iptal etmek mi yoksa devam ettirmek mi daha doğru sorusunun cevabı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu nedenle en doğru kararı kendi mevcut ekonomik durumunuza göre karar vermelisiniz.

Sistemden çıkmanın size kısa ve uzun vadede sağlayacağı faydaları düşünerek yatırımlarınızı sürdürebilir ya da Garanti Bankası BES iptal etme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu aşamada dikkatli olmalı ve ileride sizi pişman edecek kararlar almamalısınız. BES’i iptal etmek sizin için dezavantajlı ise sistemde kalmaya devam edebilirsiniz.

Emekli Maaşı Banka Değişikliği Nasıl Yapılır, Süre Ne Kadar

Yaş Haddinden Nasıl Emekli Olunur, Şartları Nelerdir ?

Yüksek Emekli Maaşı Nasıl Alınır, Maaşınızı Yükseltin

Shares:

60 Yorumlar

 • Kadir Altan
  31.08.2020

  Merhaba
  Bireysel emeklilik sisteminden cayma hakkımı kullandım ama iptal etmek istiyorum devam edicem nasıl yapabilirim böyle birley mümkünmü?
  Teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   01.09.2020

   Merhaba,

   Henüz cayma işleminiz sonuçlanmadı ise sigorta firması ile görüşerek talebinizi iptal edebilirsiniz.

 • burak arslan
  30.07.2019

  benim bireysel emeklilik hesabım var 2016 yılındanberi gehaş adı altında her ay para kesintisi oluyor ben bu paranın ne kadarlık kısmını alabileceğimi öğrenip o kısmı alıp hesabı kapattırmak istiyorum ama bi türlü 444 0 336 nolu numaraya ulaşamıyorum nasıl öğrenebilirim

  Cevapla
 • vildan
  15.05.2019

  Merhaba
  4 yıldır bireysel emekli müşterisiyim devlet katlısyla toplam birikim 2595 benm yatırdığım 1905 şimdi çıkmak istiyorum ana paramdan kesinti olucakmış alacagım para 1650. neden ana paramdan kesinti oluyor verdiğim parayı geri almak isitiyorum.

  Cevapla
 • Gülşah Kolsuz
  06.05.2019

  Garanti kadar rezil bir banka yok.. Müşteri hizmetleri bilgileri alıyor tam iptal gercekleşecek. sistemimiz şu anda işlem yapamıyor diyor. 2 günde 11 kez aadım..Böyle bir düzenbazlık yok. Şikayet edeceğim bu bankayı. Hesabımı katlarımı da kapatacağım.

  Cevapla
 • Dilan
  25.04.2019

  Merhabalar , bireysel emeklilikten bugün çıkış yaptım , yatırdığım param hesabınıza yatırılacak diyor , fakat ben artık o hesabı kullanmıyorum, bunu nasıl değiştireceğim ?

  Cevapla
 • Ebru
  07.02.2019

  16 haziran 2016 da bireysel emeklilik sistemine girdim 250 TL yatirmiştim o zaman ana paramı almam için ne kadar sistemde kalmam gerekli?

  Cevapla
 • Özge
  04.02.2019

  Garanti emekliğe 2016 ocak ayında katıldım.1.000tl birikim var.3yıldan sonra ayrılmam durumunda herhangi bir kesinti olmayacağını söylediler.Ana paramdan kesinti olur mu?Yada herhangi bir kesinti olur mu?

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   05.02.2019

   Merhaba,

   Ana para da kesinlikle bir kesinti olmaz. çıkmanız durumunda biriken fon kısmının % 15 stopaj kesintisi ile ödenir. Yani faizin % 15 i devlete vergi olarak ödenir.

 • şinasi öksüz
  16.12.2018

  kredi kartımi odeyemiyor ihtıcım var

  Cevapla
 • fatma
  28.11.2018

  merhaba,
  bes iptali için müsteri hizmetlerini aradım 5 iş günü içersinde formu göndeririz dediler fakat hala tarafımı form gönderilmedi bu konuda yardımcı olur musunuz

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   30.11.2018

   Merhaba,

   Bes müşteri hizmetleri tekrar aramanız gerekmektedir. Bizim sisteme erişme iznimiz bulunmuyor.

  • Ali
   30.04.2019

   Yaklaşık 8 aydır kredi kartından otomatik talimat vererek bireysel emeklilik yaptım şimdi ise caymak istiyorum ihtiyacım var bankaya gittim görüşmeye cekemezsiniz paranjz yanar dedi bana vermediler parami

 • ae2834
  06.11.2018

  4 ay 200 TL ödeme yaptım keşke hiç bulaşmasaydım. Bireysel emekliliğe 800 TL birikmiş param var artık ödemek istemiyorum ve yatırdığım parayı geri çekmek istiyorum ama hiçbir iade alamıyorum uzun vadeli bir yatırım diye hiçbir ücret almadan ayrilcakmisim. Yatırdığım tutarı geri alma şansım var mı musteri hizmetleri hicbir iade alamiyorsunuz dedi

  Cevapla
  • Secaddin
   18.03.2019

   Ben tam 1 yildir bes. Öduyorum aylik 500 tl bu sureden sonra iptalini istesem nekadar kesinti olur bilgi verirmisiniz

 • Hilmk
  28.09.2018

  garanti insanlari sömürmekten başka birsey yapmiyor. Garanti Bankasi ile Çalismayin. Kartlarini kullanmayin

  Cevapla
 • Eda
  24.09.2018

  BES iptal ettim fakat iban numaramı vermeden bes emekliliğim maaş hesabınamı yatacak?

  Cevapla
 • Tansu
  01.09.2018

  3 yıldır bes teyim ve iptal ettirmek istiyorum 444 0 336 yı arıyorum ve sürekli başka müşterilerle görüşülmekte diyo 1 hafta içerisinde tam 41 defa aradım ama hiç bir temsilciyle görüşemedim bankayı aradım arkadaşlara durumunuzu magduriyetinizi söyledik sıraya koydular sizi onlar arayacaklar dediler ama yine kimse aramadı şikayet hattinizi aradim 0 338 olan buna da kimse yanıt vermiyor bes i açarken 5 dk da açıyorsunuz kapamaya çalışırken kırk takla attiriyorsunuz benim bu paraya acil ihtiyacım var eğer zamanından önce iptal ettiremezsem ve yaptırdığım parayı kuruşu kuruşuna alamadığım takdirde tüketici haklarına basvurucam dikkatinize!

  Cevapla
 • Emrah
  29.08.2018

  Merhaba
  Ben sistemden çıkmak istiyorum üç sene oldu ama arada boşluklar var dondurdum yani yinede devlet katkı payı alabilirmiyim.

  Cevapla
 • ULAŞ AKYÜZ
  28.08.2018

  444 0 336 numarasını arayıp otomatik katılım sistemi sözleşmemi iptal ettikten sonra işverene bilgi vermek gerekiyor mu?
  BES Sistemine giriş yapalı bir seneden fazla oldu.Sözleşmeyi iptal ettikten sonra alacağım para ne kadar süre sonra hesabıma yatar. Teşekkürler.

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   29.08.2018

   Merhaba,

   Ödemeniz 21 iş günü içinde yatar. İş verene bildirimi Garanti emeklilik yapacaktır. Sizin bildirim yapmanıza gerek yok.

 • Nilüfer Alagöz
  17.07.2018

  Merhaba ben iptal ettirme rağmen halen maaşında kesiliyor ne yapabilirim lütfen yardımcı olabilir misiniz kesilen paramı almak için nereye baş vurmalı yım.

  Cevapla
 • Osman
  17.07.2018

  Garanti bireysel emekliligimi iptal etmek istiyorum . 10/04/2017 tarihinde girisim oldu.Banka daki bayan beni sözleşmeyi okadar hızlı okuduki hiç birşey anlamadım.Garanti müşteri hizmetlerini aradım iptal ettirmek istiyorum dedim.Toplam 5-6 ay kaldim sistemde müşteri hizmetleri bana iptal ederseniz kesintilerin olacağını söylediler.Her ay 185 lira aylığımdan kesiliyordu .borclarımdan dolayi zor duruma düştüm ödeyemeyecek duruma geldim.Toplam ana para 955 tl devlet katki parasi 330 tl toplam 1.255 tl oldu.Müşteri hizmetleri eyer çayarsaniz kesintiler olur.Cayarsam sadece 630 tl alicamğımı söyledile.Ben sadece ana paramı istiyorum.Faizi devlet katkisi sizin olsun durum öyle olunca mecburen dondurmak zorunda kaldim 2018 kasim 16 ya kadar resmen banka paramiza çökmüş durumda yardimcı olursanız seviniriz

  Cevapla
 • Senen Erbil
  09.07.2018

  isyerinin anlasmasindan dolayi uc aydir param kesiliyor her ay iptal ettriyorum hesaplarinizi konturol edin diyor yatmiyor yardimci olabilirmisiniz

  Cevapla
 • Aylin
  06.07.2018

  Hayırlı akşamlar ben 2012 yılın da kredi cektim ve bireysel emekliligede basvurdum ve suan iptal etmek istiyorum paramı geri almak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 • Mehmet
  04.07.2018

  Bireysel emeklilik deki ana paramı çekmek istiyorum nasıl cekebilirim

  Cevapla
 • Samet
  02.07.2018

  1ay doldurmadan BES den cıktım ilk ödemem 400tl kesinti olurumu?

  Cevapla
 • songül türkoğlu
  23.06.2018

  geaş emeklılık hakkında yardım cı olabılıyormusunuz ?

  Cevapla
 • Ayhan soysal
  25.05.2018

  Merhablar ben 4 gün önce besimi iptal ettim çağrı merkezinden 25.05.2018 mesai bitimine kadar paramın yatacağı söylendi acaba yaticak olan para hangi hesaba yatacak bnm garanti bankasında herhangi bir hesabim bulunmamakta

  Cevapla
 • İsmail
  21.05.2018

  Ödediğim toplam tutar 2055 tl ama 1770 tl gösteriyor niçin?

  Cevapla
 • onur
  17.05.2018

  3 yılım dolmadan iptal etmek istiyorum 850 lira kusuratında birikimim var ama iptal ettirdiğim taktirde kesintilerle beraber sadece 100 tl alıcağımı sölüyorlar bu nasıl bi iştir benim birikimim boşamı gitti hep

  Cevapla
 • onur
  17.05.2018

  2016 dan bu yana garanti emeklilikteyim 1 yıl felan dondurdum suan 850 tl felan birikimim var ama iptal ettireceğim taktirde kesintilerle birlikte toplam sadece 100 tl iade alacağımı söylediler bütün birikimim boşa gitmiş oldu ve mağdur durumdayım ne yapmalıyım sizce

  Cevapla
  • hamiyet
   29.05.2020

   Size yine iyi demişler bana 5 tl vereceklermiş 1200tl param yanacak bende dondurdum

 • süleyman
  15.05.2018

  merhaba ben emekliliğe 27,03,2015 de katıldım yatırdıgım para 1190 tl ve iptal etmek istiyorum iptal ettıgımde benı m yatırdıgım 1190 tlden para kesiliyormu cevaplarsanız çok teşekkur ederim

  Cevapla
 • Songül
  14.05.2018

  Merhabalar BES’e 13.02.2018 de kayıt oldum 2 ay geçti bugün iptali için aradım devlet katkısını alamıyorsunuz 3 yıldan önce çıktığınız için bir kesinti oluyor dedi ana param 760 lirası olması lazım 4. Kez yatti para çünkü aylık 190 lira yatırıyorum birikiminiz de 581 lira gözüküyor kesinti de 581 lira dedi bu nasıl sistem anlamadım yatirdığım paramı alamadıysam ne kar ettim lütfen yardımcı olur musunuz çıkmak ve yatirdığım paramı geri almak istiyorum

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   15.05.2018

   Merhaba,

   Söylediklerinde bir sıkıntı olmalı. Evet devlet katkısını alamazsınız. Ancak İşleyen faizden vergi kesildikten sonraki kalan faiz ile yatırdığınız ana parayı alabilirsiniz. En yakın bir garanti şubesine konuyu tekrar danışın.

 • GAMZE AĞIR
  11.05.2018

  İPTAL EVRAKLARINI GÖNDERMEK İÇİN BİR MAİL ADRESİ İSTİYORUM. YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

  Cevapla
 • Taner Ertürk
  10.05.2018

  Bende BES müşterisiyim iptal etmek istiyorum. Daha önce müşteri hizmetlerini iptal için aradığımda,bana iptal ederseniz yatırmış olduğunuz paranızın kesileceği için hiç bir talepde bulunamazsın dediler. bende 6 ay dondurmak zorunda kaldım. yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   11.05.2018

   Merhaba,

   Yatırmış olduğunuz paranın işleyen gelirinden (faizinden) kesinti olur. ana paradan kesinti olmayacaktır.

 • Seda
  24.04.2018

  2017 temmuzda dan beri bes sistemindeyim.cikmak istiyorum. Bana nekadar ödeme yapılır ogrenebilirmiyim

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   25.04.2018

   Merhaba,

   Ödemelerinize işleyen faizlerle birlikte geri ödeme alırsınız. 3 yıl dolmadığı için devlet katkısı alamazsınız.

 • yonca
  19.04.2018

  bugün Garanti BES iptal ettirdim sms geldikten sonra bankada form u doldurmam gerektiğini söylediler .sms gelmeden formu doldurabilirmiyim ve Ana param 9985 tl Devlet katkımız 2850 tl bunlardan ne kadar kesinti yaşanacak

  Cevapla
 • Mehmet şafi
  17.04.2018

  3 yılım dolma üzere, dolduğu zaman ayrılmak istiyorum. devlet katkısı alabilecekmiyim?

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   18.04.2018

   Merhaba,

   Hak edilmemiş kısımlar erken çıkışlarda devlete geri dönüyor. Örneğin 3. yıldan sonra devlet katkısı hesabındaki birikimi 5.000 TL olan bir katılımcı, sistemden ayrılırsa bunun %15’i olan 750 TL’sine hak kazanırken, kalan 4.250 TL’lik tutar devlete geri dönecek.

 • Sezer
  09.03.2018

  1 aylik uyeyim uyeligimi iptal edip kesilen paramin hepsini geri alabilirmiyim.

  Cevapla
 • Özkan
  03.03.2018

  Bes iptal ettikten kac gün sonra iade ediliyor kesintilir ne kadar oluyor erken ayrılmada

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   04.03.2018

   Merhaba,

   2 ay içinde ayrılmada engeç 10 gün sonrasında ayrılmada 20 iş günü sonrasında iade edilir.

 • Kader
  23.02.2018

  çağrı merkezinizi arayıp BES’i iptal ettirdikten sonra herhangi bir işlemin yapılmasına gerek var mı? Ör: Dilekçe yazılması zorunlu mu?

  Cevapla
 • Zeki Aydin Calicioglu
  21.02.2018

  Lutfen beni ararmisiniz. Yurtdisinda bulundugum icin size hic bir telefon numaranizdan ulasamiyorum. Boyle bir rezalet olamaz kusura bakmayin lutfen.

  Cevapla
  • Zeki Aydin Calicioglu
   23.02.2018

   BES AYRILMAK ISTIYORUM. Gereginin acilen yapilmasini arz ederim. Bu konuda yardimci olursaniz memnun olurum. Yurtdisinda bulundugumdan size ulasamiyorum.

   Saygilarimla,

   Z.A. Calicioglu

 • Zeki Aydın Çalıcıoğlu
  20.02.2018

  Yurtdışındayım ve sizi bu numaradan belki 20 defa aradım ulaşılamıyor malesef. Başka numaralarda cevap vermiyor. Lütfen bana yardımcı olunuz.

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   22.02.2018

   Merhaba,

   https://www.garanti.com.tr/tr/yardim_ve_oneriler/hakli_musteri_hatti/ssl/iletisim_formu.page#calcContent=UID3ff00b0

   linkinden şikayetlerinizi belirtebilrsiniz.

 • Zeki Aydin Calicioglu
  20.02.2018

  Sayin Yetkili,

  Garanti Bankasi Bireysel Emeklilik surecimi durdurmak ve burada bulunan toplam birikintilerimin TL olarak Garanti Bankasi vadesiz hesabima en kisa zamanda yatirilmasini arz ederim.
  Sozlesme numarasi: 3377419
  Saygilarimla,

  Cevapla
  • Yonetici
   20.02.2018

   Zeki bey,

   Bu işlemleri yaptırabilmeniz için ilk önce 444 0 336 numaradan bizleri aramanız gerekiyor.

 • Ümran
  16.02.2018

  Garanti Bes iptali için ücret alıyor mu

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   18.02.2018

   Merhaba,

   Zorunlu Bes ise herhangi bir kesinti yok. Diğer Bes lerle ilgili bankanız müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

 • YENAL TOKMAK
  08.02.2018

  BES TEN AYRILMAK İSTİYORUM.

  Cevapla
  • Yonetici
   08.02.2018

   Merhabalar,

   Garanti bankası BES sisteminden ayrılmak için yazımızın en altında bulunan ayrılma formunu doldurup garanti emeklilik yetkililerine iletmeniz gerekiyor. Telefon bankacılığı ile bu işlemi yapmak isterseniz de 444 0 336 numaralı çağrı merkezini aradıktan sonra saat 10:00 – 17:00 arasında BES iptal başvurusunda bulunabilir. Çağrı merkezi arandıktan sonra takip edilmesi gereken menü şu şekildedir Bireysel Emeklilik > Otomatik Katılım Sistemi Sözleşme İptali. İptal başvurusu iletildikten kısa süre sonra BES hesabındaki para, kesintiye uğrayan maaşın yattığı hesaba aktarılacaktır.

 • mehmet
  01.02.2018

  bireysel emeklilik sürecimi sonlandırmak istiyorum

  Cevapla
  • Yonetici
   08.02.2018

   Mehmet bey,

   BES iptali için yazımızın en altında “Ayrılma Formu” yer almaktadır. Bu formu bilgisayarınıza indirip doldurmanız daha sonra da garantiemeklilik mail adresine göndermeniz gerekiyor. Telefon bankacılığı ile bu işlemi yapmak isterseniz de 444 0 336 numaralı çağrı merkezini aradıktan sonra saat 10:00 – 17:00 arasında BES iptal başvurusunda bulunabilir. Çağrı merkezi arandıktan sonra takip edilmesi gereken menü şu şekildedir Bireysel Emeklilik > Otomatik Katılım Sistemi Sözleşme İptali. İptal başvurusu iletildikten kısa süre sonra BES hesabındaki para, kesintiye uğrayan maaşın yattığı hesaba aktarılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir